Night Run Hradec Králové vyhráli Majoroš a Metelková

Nejstarší běžec Night Run Hradec Králové byl Jiří Soukup.
Autor snímku Fotolittera
SDÍLEJ:

Přiblížil se poslední dubnový víkend a s ním i druhý závod Night Run a Běh proti rakovině prsu. V sobotu ráno se na Velkém náměstí v Hradci Králové začalo rozrůstat zázemí plné stánků a zajímavých stanovišť. Většinou první kroky návštěvníků směřovaly opět k registraci.

Night Run Hradec Králové. Dětský závod byl právě odstartován.
Jak na to

Horydoly jsou mediálním partnerem série Night Run.

V den závodu se mohli hlásit děti na Kids Cup nebo celé rodiny na nezávodní Family Run o délce 2 km. Kromě závodění si rodiny s dětmi přišly na své také v areálu. Pro nejmenší byl připraven skákací hrad, malování na obličej, taneční podložky, házení míčků a mnoho dalšího. I starší sportovci měli zajímavý program. Krom namasírování zdarma mohli navštívit výživového poradce, dát si kávu zdarma, dát si nějaký dobrý drink, případně si odpočinout v relax zóně, který také půjčoval čelovky, neboť ty byly povinnou součástí nočních běhů. Pokud si někdo chtěl udělat fotku na památku, byly pro návštěvníky připraveny foto koutky.

Horydoly.czPRVNÍ ZÁVOD: Série nočních běhů odstartovala v Ostravě

Booking.com

Venku se pomalu začalo stmívat. Po pěkném vystoupení přišla na podium Hanka Kynychová, aby běžce rozproudila před hlavními závody. A že ji udělala opravdu poctivě.

Běh proti rakovině prsu

Hned po ní se v koridoru začali řadit závodníci na Běh proti rakovině prsu o délce 5 km, jež byl vyprodán s účastí 600 běžců. Udělalo se již tradiční předstartovní selfie, tři, dva, jedna… a bylo odstartováno.

Sotva vyrazil na trať i poslední účastník, start se opět zaplňoval, tentokrát těmi, kdo se rozhodli pro dvojnásobnou nálož kilometrů. Těch bylo stejné množství jako na krátké trase.

Night Run Hradec Králové.

Jiří Soukup udivuje láskou k běhu

Přesně ve 20:40 h byl odstartován Night Run a hostesky nedočkavě vyhlížely prvního vítěze, aby mu mohly předat jedinečnou cílovou medaili. Po 19 minutách se k cíli řítil předjezdec s Miroslavem Burianem, který ovládl pěti kilometrovou trasu s minutovým náskokem před ostatními.

Za ženy byla nejrychlejší Lenka Švábíková s časem 21:07. Pod 34 minutách jsme znali také vítěze závodu Night Run, kterým byl Michal Majoroš se startovním číslem 201. Táňa Metelková s obrovským náskokem proběhla cílem přesně po 36 minutách a 44 sekundách.

Běhu se zúčastnil také nejstarší běžec Jiří Soukup, který byl také oceněn za svůj výkon nejen krásnou medailí, ale také balíčkem plným dárků, neboť si všichni obdivujeme jeho výkony a lásku k běhu.

INFO: Night Run