Olomoucký Winter Run se běžel na slunci

Winter Run Olomouc.
Autor snímku Event Media
SDÍLEJ:

Po roce jsme se vrátili do Olomouce, města běžců. Série zimních závodů Winter Run 2017 se blíží ke konci. Předposlední zastávka byla tradičně na výstavišti Flóra. Ti, co se nestihli registrovat online, přicházeli na místo i s třičtvrtěhodinovým předstihem, aby to zvládli alespoň na místě. Jelikož olomoucké závody bývají vyprodány dlouho dopředu.

Jak na to

BOOKING.com: Najděte si hotel nebo penzion v Olomouci.

Letos jsme udělali radost všem a registrovat se stihnul každý, kdo k nové registraci dorazil. Díky tomu se na start postavilo osm stovek běžců.

Od rána bylo ve městě krásné slunečné počasí, díky kterému roztál i sníh na trase. Pár otužilých jedinců zvolilo tenčí vrstvy a jeden z nich dokonce vyběhl v kraťasech a triku s krátkým rukávem.

Okolo 11. hodiny byl areál zaplněn nedočkavými závodníky. Někteří se rozeběhli do parku, aby si vyzkoušeli, v jaké formě ten den jsou a pořádně se před startem rozehřáli. Okolo trasy již postávali diváci.

Winter Run.

Těsně před polednem atmosféra sílila a blížil se čas startu. Poslední rady, poslední instrukce. Tři, dva, jedna a bylo odstartováno! První běžci nasadili laťku opravdu vysoko a vyběhli svižným tempem směrem ke sbírkovým skleníkům, kousek za nimi se otočili, proběhli kolem fontány až na konec Smetanových sadů a odsud vyrazili do Čechových sadů. Perličkou na závěr byl most, na který museli všichni vyběhnout a následně ho seběhnout dolů. Ti, co zvolili delší trasu, ho absolvovali dvakrát.

Okolo třinácté minuty se blížili k cíli první běžci. V čase 14:25 přibíhal závodník s růžovým číslem Petr Harnoš. Půl minuty po něm doběhl Milan Krejčík a v rozdílu několika desetin vteřin za ním Václav Vandrovec.

Ženy taktéž zabojovaly. Nejrychlejší byla Ema Klimentová v čase 18:17. Karolína Vinklerová si polepšila oproti loňsku o jednu pozici a postavila se tak na druhou bednu vítězů. Třetí byla Ludmila Radová z Českých Budějovic.

Na osmi kilometrech se taktéž opakovala jména z předchozího roku. Po roce opět zvítězil Roman Paulík. Chvilku po něm proběhl cílem Tomáš Navrátil a třetí byl Tomáš Steiner. Přestože měl lepší čas než na Winter Runu Olomouc 2016, pohoršil si o jedno místo.

Ženy závod pod 30 minut sice nezvládly, ovšem časy měly více než skvělé. Vítězka, Lucie Vikarovská, si vytvořila více než minutový náskok před Adélou Esentierovou. Třetí pak doběhla Lucie Nedomová.