Ostrava zažila velkolepou premiéru Night Run 2015

Night Run Ostrava.
Autor snímku Event Media
SDÍLEJ:

První závod seriálu nočních běžeckých závodů Night Run se konal v Ostravě. Pořadatelé připravili od 18 hodin dětský závod a večer od 20:30 start hlavního běhu na 10 km a pět minut na to charitativního Avon běhu na 5 km.

Dětského závodu se zúčastnily dvě stovky malých běžců, kteří měli připraven závod okolo Masarykova náměstí.

Vhodné počasí a kvalitní zázemí Masarykova náměstí nabídlo pro běžce, členy doprovodů, fanoušky a diváky, kterých dohromady bylo více než tři tisíce, skvělý zážitkový program.

Hlavní běh Night Run na 10 kilometrů se běžel na dvě pětikilometrová kola. Na trati mezi sebou bojovalo přes 500 běžců. Do cíle doběhl jako první Adam Gaura z TJ TŽ Třinec, který trať zdolal za 33 minut a 20 vteřin. Rekord ročníku 2014 nebyl překonán. Na druhém místě doběhl Jan Zemaník (Salomon podlysovci.cz) - 33:44, před třetím Martinem Bothem (MK Seitl Ostrava) - 36:23.

V kategorii žen doběhla jako první Hana Chocholatá v čase 41:32 před Michaelou Schierovou- 44:11 a třetí Zuzanou Proboszovou ze sportovního klubu orientačního běhu Havířov - 45:35.  "Běžela jsem 10 km. Trať byla pěkná, pohodová a délka mi nedělala problémy. Jsem členka oddílu orientačního běhu v Havířově. Pravidelně se závodů zúčastňuji a dnešní závod byl pro mě dobrá příprava a ověření si formy. Také jsem se chtěla porovnat s ženami v mém věku. Běžela jsem v kategorii Z 50. Běh v noci mi nevadil, protože se pravidelně zúčastňuji i nočních orientačních běhů - a ty jsou v lese podstatně náročnější," řekla po závodě Zuzana Proboszová z Havířova.

Avon běh na 5 km vyhrál Tomáš Maceček v čase 16:53 minut. Jako nejrychlejší žena v 427 členném pelotonu doběhla Lucie Dvořáková za 23:29 minut.

Avon běh Ostrava.

Všichni zúčastnění si vychutnali atmosféru běhu nočním městem a podporu stovek fanoušků a diváků podél trati. Zvláštní kulisou závodu byl špalír světel tvořený hadem závodníků, kteří probíhali podél řeky Ostravice, ale také tanečnice na startu nebo velká světelná brána.