Dopravní podnik hlavního města Prahy zametá se zákazníkem

Dopravní podnik hlavního města Prahy zametá se zákazníkem
Dopravní podnik hl.m. Prahy. Tady se platí pokuty!
Autor snímku Kuba Turek
SDÍLEJ:

Prošli jsme si martyriem změny opencard za lítačku. Pražská prasárna nazvaná po moravsku a prosazená slovenskou primátorkou ze stáje slovenského mogula nám znepříjemnila na pár dní život. A kdybychom se razantně neohradili, Krnáčové podřízení by nás stáhli o pár stovek korun. Podívejte se, jak jsme jim museli dokazovat, že lžou, místo toho, aby se nám okamžitě omluvili a své nesmyslnosti si vyřešili sami mezi Bojištěm a Škodovým palácem.

O co v kostce šlo? Revizoři při rutinní kontrole nedokázali přečíst firemní anonymní opencard. Napsali to do protokolu a poslali mě do budovy Na Bojišti, kde sídlí dopravní podnik, abych si to tam vyřešil.

Odtamtud mě poslali do Škodova paláce v Jungmannově ulici, kde sídlí Magistrát hlavního města Prahy. Tam opencard přečetli, potvrdili, že je na kartě nahrané předplatné, a vyměnili za lítačku. Chtěli za to 100 korun.

Běžel jsem nazpátek na Bojiště a chtěl ukončit řízení o pokutě. Z magistrátu přece bylo jasné, že nejsem černý pasažér.

Dáma za přepážkou se ovšem vzepřela, poté mě chtěla poslat na kontrolní oddělení a nakonec jsem si vydupal osobní rozhovor s jejím šéfem. Nesmyslné rozhovory si můžete poslechnout na YouTube. Nahrál jsem si je, protože bylo jasné, že se hra s platícím zákazníkem teprve rozjíždí.

Co se dělo dál? Vyměnili jsme si pár mailů a Dopravní podnik nakonec uznal, že nejsem černým pasažérem. Bohužel jsem se nedočkal omluvy ani náhrady za ztracený čas, nervy a zbytečné cestování.

Naše značka 100320-36/12-O
Praha dne 12.1.2017
Kontrola jízdního dokladu ze dne 13.12.2016 /čj. 14661737/

Vážený pane, s přihlédnutím k doloženým skutečnostem byla pohledávka ze dne 13.12.2016 čj. 14661737 stornována a poplatek Kč 50,- nebude požadován. Pro úplnost dále uvádíme, že použití jízdních dokladů má zcela jasná pravidla, která jsou uvedena ve Smluvních přepravních podmínkách. Tyto stanovují, že cestující je povinen si před vypršením platnosti opencard kartu vyměnit a pokud toto neučiní, bude postupováno jako při dodatečném doložení platné jízdenky v doplatkové pokladně. Přirážka se tedy snižuje na Kč 50,-. / SPP čl. 3.2., odst. 14 / Tímto považujeme celou záležitost za uzavřenou.

S pozdravem
Hocek Josef vedoucí odboru přepravní kontrola

Dne 23.12.2016 v 22:16 Jakub Turek napsal(a):

Děkuji.
Jakub Turek

Dne 23.12.2016 v 9:22 Stránský Zdeněk JUDr. 100320 napsal(a):

Dobrý den,
Pane Turek, to nebylo žádným opomenutím. Já pracuji s předpokladem, že mailové zprávy jsou běžně doručovány a pokud bych si při své práci ověřoval doručení každého mailu, asi bych nemohl dělat nic jiného.

Váš případ jsem nechal prověřit a dle mých informací jste skutečně měl na kartě nahráno platné jízdné. Vymáhání Vaší přirážky bude tedy ukončeno, o čemž dostanete vyrozumění.

Hezký den, Stránský

Sent: Friday, December 23, 2016 1:48 AM

Vážený pane Stránský,
předpokládám, že jste mi omylem zapomněl potvrdit e-mail, který jsem Vám zasílal na Vaše vyžádání dne 20.12.2016. Žádal jste mě o číslo Lítačky a Opencard, kterou nemohli přečíst Vaši revizoři, když mě kontrolovali. Zaslal jsme Vám toto číslo a stále čekám na potvrzení, že jste ho dostal.

Žádám Vás tedy o toto potvrzení.
Zároveň doufám v rychlé ukončení celého případu.

S pozdravem
Jakub Turek

Dne 20.12.2016 v 11:59 Jakub Turek napsal(a):

Vážený pane Stránský,

děkuji za Vaše rady.

Také Vám něco poradím: Číslo předložené Opencard najdete ve formuláři Zápis o provedené přepravní kontrole, jehož číslo jsem uvedl v minulém e-mailu a který má DPP k dispozici. Pokud byste ho nemohl najít, tak je v kolonce číslo 7 - Služební záznam. Bohužel ho sám nepřečtu, protože jsem od revizorů dostal jen špatně čitelnou kopii. Nehledě na to, že Opencard již firma nemá, protože ji odevzdala při výměně za Lítačku.

Číslo Lítačky je 9203113020412482

A propos: Z přiloženého videozáznamu našeho rozhovoru je jasné, že o žádném čísle Lítačky nebyla řeč, přestože jsem Vás žádal o návod, jak mám přesně postupovat, a zároveň jsem Vám na místě ukazoval Lítačku i Zápis o provedené přepravní kontrole.

Prosím, nechme stranou řeči o povýšenosti či agresivitě. Nerad bych rozvíjel debatu o jednání revizorů na Jiřího z Poděbrad a paní za přepážkou Na Bojišti, kteří místo aby vyřešili problém DPP s firemní Opencard, kterou jsem využíval, jednali se mnou jako s kusem hadru.

Nehledě k faktu, že každá slušná firma nechá doběhnout zákazníkovi platnost jeho karty (ať už se týká čehokoliv), a pak ji případně sama vymění poštou nebo nějakým jiným komfortním způsobem. Na to Dopravní podnik spolu s Magistrátem alespoň v mém případě nehleděl.

S pozdravem
Jakub Turek

Booking.com

Dne 20.12.2016 v 8:57 Stránský Zdeněk JUDr. 100320 napsal(a):

Dobrý den, pane Turek,

Potvrzuji příjem Vašeho sdělení, které je však svým obsahem zcela bez efektu. Během našeho jednání jsem Vám několikrát zdůrazňoval, že potřebujeme znát číslo Vaší Opencard a číslo Lítačky, abychom dokázali posoudit platnost, či neplatnost karet. Přesto jste tato čísla neuvedl, takže věc nemůžeme řešit. Prosím tedy o zaslání čísla karet.

A snad ještě jedna malá rada. Možná by bylo pro Vás prospěšnější, kdybyste používal méně slova žádám, já Vás platím, vy jste povinni, to mě nezajímá apod. Tato slova totiž jen podtrhují Váš povýšený, agresivní a ironický tón, který používáte a který se Vám zákonitě okamžitě vrací v odmítání a averzi vůči Vaším žádostem.

Přeji hezký den, Stránský

 

Sent: Monday, December 19, 2016 10:54 PM

Vážený pane Zdeňku Stránský,

navazuji na naše osobní jednání v budově DPP, Na Bojišti 5, kdy jste odmítl vyřešit problém Vašich revizorů, když jsem Vás osobně navštívil v pátek 16.12.2016.

Odmítám interpretaci Vaší kolegyně za přepážkou, že jsem podvodník a jel jsem v metru načerno. Proto po mě chtěla zaplatit pokutu.

Událost se stala takto:

Dva revizoři mě zkontrolovali 13.12.2016 na stanici metra Jiřího z Poděbrad. Předložil jsem jim Opencard, kterou zakoupila firma pro své zaměstnance a spolupracovníky a už mnoho let ji používáme. Na Opencard bylo zaplacené jízdné do 10.1.2017.

Revizoři mi sdělili, že Opencard nemohou přečíst na svém přístroji. Vypsali Zápis o provedené přepravní kontrole číslo 14661737 a žádali mne o jeho podepsání. To jsem odmítl a sdělil jim, že nemohu za to, že DPP něco nefunguje, a zdůraznil jsem jim, že na Opencard je zaplacené jízdné až do ledna 2017.

Dne 15.12.2016 jsem navštívil budovu DPP Na Bojišti a chtěl věc dořešit. Očekával jsem, že se mi zaměstnankyně omluví a omyl okamžitě napraví. Nestalo se tak. Poslala mě do budovy pražského Magistrátu.

Na Magistrátu kartu bez problémů přečetli, potvrdili, že je na ní zaplacené jízdné do 10.1.2017 a vyměnili mi ji na místě za Lítačku. Z toho usuzuji, že se jednalo o jasnou chybu na straně revizorů. Kdyby byla Opencard poškozená, neplatná, nebo bez zaplaceného jízdného, zjistili by to nejen oni, ale také pracovnice na Magistrátu.

Dne 16.12.2016 jsem navštívil budovu DPP Na Bojišti a chtěl znovu věc dořešit. Očekával jsem znovu omluvu a okamžité vyřešení této nepříjemné záležitosti. Místo toho po mě chtěla Vaše zaměstnankyně na přepážce pokutu. Když jsem to odmítl s jasným vysvětlením, sdělila mi, že si mám stěžovat. Když jsem odmítl i to, nakonec zavolali Vás. Jistě si vzpomínáte, že jste odmítl přijmout tuto věc osobně, ačkoliv jsem Vás o to žádal.

Pokud byste si přesně nevzpomněl, jak to bylo, zde je kompletní video záznam našeho jednání: https://youtu.be/-dK1iV4TLcg

Podle Vašeho pokynu se tedy ozývám písemně a očekávám napotřetí omluvu. Zároveň očekávám, že celou věc ukončíte bez jakékoliv sankce vůči mé osobě, neboť v okamžiku kontroly jsem měl jízdné řádně zaplacené.

Žádám o okamžité potvrzení, že jste přijal tento e-mail. Následně žádám e-mail, ve kterém mi oznámíte, jak jste celou věc ukončil. Zároveň v souladu s naším osobním jednáním předpokládám, že zastavíte 15denní lhůtu pro řešení pokuty.

S pozdravem
Jakub Turek
v.r.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

U okýnek povídají něco jiného...

Milý pane Míno

nadále si připadám jako dement když čtu Váš komentář, ale to už tak v tom mírně pokročilém věku bývá. Čtyři roky a proč, mladší už bohužel nebudu.

Ještě jednou : Jako poslušný občan jsem si v lednu 2016 přeměnil Opencard na Lítačku. Dostal jsem novou kartu s mou fotkou a podle údajů dámy, která mi to v Jungmanové ve středisku dělala, s tím, že v budoucnosti, s přihlédnutím k mému věku, už nemusím cokoliv dělat‚ (nebyl ten výrok v pořádku, nesouhlasí to?). A hle – v lednu 2017 jsem jel vlakem z Nádraží střed do Klánovic - musel jsem si ve vlaku po trapné diskuzi koupit jízdenku (bacha na dědka jede na černo), pochopitelně s příplatkem, protože moje zapeklitá karta nebyla platná – ačkoliv na ní stoji : platnost do roku 2020 (co je to tedy za údaj – asi že po roce  se moje plastiková karta na prášek rozpadne?). Dodatečně jsem si koupil, jako spořádaný občan, jistou aplikaci za 20 Kč, aby všechny moje cesty v PID byly pokryty (komentář dámy která to pro mne dělala - milý pane to teď platí navždy) – ale ten argument, že „starci a babičky“  jezdí zadara v tomto případě nějak neplatí.

Tak jak to je? Doufám, že příští rok mi Lítačka nepošle další účet abych si kartu zase prodloužil. To na Slovensku, ohledně  jízdy vlakem, to pro babičky a dědečky funguje přece jenom trochu jinak.

Reaguj
Anonymní karta

Děkuji za Míno za poznámku. Vidím, že se to zase změnilo. Až do loňska jsme mohli kupovat roční anonymní jízdné pouze na Bojišti - tedy ani ne na internetu, ani ne jinde v předprodeji.

Zároveň si dovolím připomenout, že celý spor, ve kterém ze mě dělaly Dopravní podniky černého pasážera, byl právě o onom nosiči - tedy openkartě a lítačce.

Jenom malá poznámka: žádná omluva zatím od Dopravních podniků nedorazila (očekával bych ji nejspíše od oné paní za přepážkou, od jejího vedoucího a také od ředitele).

Taktéž se mě nikdo nepokusil odškodnit - když nepočítám morální újmu, tak jsem 3x zbytečně cestoval ze Zahradního Města na Nové Město a zpět (celkem cca 60 km, to je autem nějakých 300 Kč podle vyhlášky plus 200 Kč za parkovné, a k tomu cca 5 hodin ztraceného času, to je cca 2000 Kč, čili mi dopravní podnik reálně dluží dva a půl tisíce korun).

Reaguj
Anonymní karta

Dobrý den pane Turku,

anonymní karta je opravdu anonymní natolik, že se neevidují žádné údaje . Přijdete a koupíte si "nosič"  jízdného, tedy kartu Lítačku. Na tyto karty pořídíte jízdné ve kterémkoliv předprodeji Dopravního podniku, nikoliv jen na Centrálním dispečinku Na Bojišti.

Hezký den

  • Autor Mína
  • Datum a čas 9.2.2017 16:18
Reaguj
Opencard x Lítačka

Dobrý den pane Beránku,

v rámci MHD opravdu jezdí senioři nad 70 let zdarma. Zpoplatněnou jízdu vlakem vám zprostředkovávají České dráhy. Aplikace, kterou jste si na Lítačku zakoupil ,má platnost 4 roky. 

Hezký den

  • Autor Mína
  • Datum a čas 9.2.2017 16:14
Reaguj
Anonymní karta

Což takhle datová schránka, e-mail, upozornění na webu, dopis poste restante, a mnohé další možnosti...? A když už ne jinak, tak  prostě počkat na zaplacení a vyměnit kartu zákazníkovi na místě? Nejsem logistik, ale vidím, že když tohle mají pořešené jiné firmy, tak proč ne DPHMP? Podle mého názoru je to normální šlendrián mezi Krndou, Dolínkem a Gillarem.

Reaguj
Anonymní karta

Pořizoval jsem si anonymní kartu právě proto, že při jejím zřízení neuvádíte žádné osobní ani firemní údaje. Takže nevím jak by jste chtěl být upozorněn. Ne opravdu nejsem zaměstnancem dopravního podniku ale rád si střežím svoje soukromí. 

Reaguj
Anonymní karta

No, ona zase až tak anonymní není :-) Kupovala ji firma pro své zaměstnance a spolupracovníky. 

Chápu, že jste zřejmě zaměstnanec dopravních podniků, ale i v anonymním režimu lze jednoduše zajistit, aby se o výměně karty dozvěděl ten, kdo si ji má vyměnit, a aby mu byla nějak komfortně dodána. 

Pokud už to dopravní podniky nezvládnou, tak stačí, aby kartu automaticky vyměnily při nákupu nového jízdného - toto anonymní jízdné na kartě nelze koupit jinak, než při osobní návštěvě Na Bojišti.

Reaguj
Anonymní karta

Ty koumáku. Kup si ANONYMNÍ kartu a pak řekni, že by jsi chtěl aby ti jí vyměnili před koncem platnosti poštou. :D

Reaguj
Obdiv

Díky za podporu.

Reaguj
Obdiv

Jsou věci, ve kterých s vámi nesouhlasím a jste dle mého soudu mimo. Nicméně jsou takové, kde je tomu zcela naopak. Což je tento případ. Za sebe vás jednak obdivuji .... že se se sebou nedáte vyjebávat a máte nervy na to, dotáhnout celou záležitost do konce a zveřejnit .... a jednak vám za to děkuji. Jak proto, že je nepatrná šance, že se těm pitomcům alepoň někdy a občas trochu rozsvítí, stejně jako za to, že si občan může udělat další obrázek o tom, jak se věci skutečně mají, a jak je těm, které platí a kteří by tu měli být pro něj, zcela u prd..e. 

 

Ještě jednou děkuji. 

  • Autor MichaelS
  • Datum a čas 24.1.2017 20:02
Reaguj
Celkem 11 příspěvků v diskuzi


registrovat

Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Turistický informační portál WhereToStay.Tips kde naleznete fantastické rady kde se ubytovat, kde jíst a co vidět, v lokalitách celého světa.Nejčtenější články

Brno a Moravský kras AKTUÁLNĚ 2018

Brno a Moravský kras AKTUÁLNĚ 2018

LETADLO DO BERGAMA Zprávy pro turisty z moravské metropole, Brněnska a Moravského krasu. Novinky a aktuality z Brna.
Cestovní ruch zaměstnává 4,4 % práce schopného obyvatelstva

Cestovní ruch zaměstnává 4,4 % práce schopného obyvatelstva

Cestovní ruch zaměstnával 231 500 osob. Z toho byli 82 % zaměstnanci a 18 % OSVČ, především živnostníci. Čísla za rok 2016 zveřejnil letos Český statistický úřad.
Útraty ruských turistů v Česku klesají

Útraty ruských turistů v Česku klesají

V období ruských svátků (Prazdniki Maja), které připadají na duben a květen, zaznamenala Česká republika meziroční pokles nákupů ruských turistů o 31 %.
Noce, vodácký průvodce po krásné a divoké řece

Noce, vodácký průvodce po krásné a divoké řece

RIVER GUIDE Řeka Noce je italská raftařská klasika světového významu. Ve Val do Sole řeka doslova valí přes kameny, skalní prahy i skrze úzké soutěsky. Napoprvé není od věci řeku splout
Železničáři natloukli ceduli se svým jménem do vrcholku Rysů

Železničáři natloukli ceduli se svým jménem do vrcholku Rysů

Na Rysech ve Vysokých Tatrách nechal soukromý dopravce Rail Cargo Carrier Slovakia připevnit kovovou tabulku se jmény svých zaměstnanců a názvem firmy. Může za to dostat pokutu 10 000 eur (260

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Outdoor Retailer - veletrh USA, Salt Lake City 23.-26.7. 23.7.
Řezbářské sympozium Nová Bystřice, park 24.-29.7. 24.7.
Ohňová show Zvole, Šikland 28.7.
Sochařské sympozium Hořice v Podkrkonoší 2.-29.7. 29.7.
Barokní slavnosti Olomouc 7.-31.7. 31.7.
Městské slavnosti Tachov 3.-5.8. 3.8.
Schlossfest - zámecká slavnost Rakousko, Ruegers 4.-5.8. 4.8.
Den Brna Brno 10.-12.8. 10.8.
Vysočina arena tour - cyklomaraton Nové Město na Moravě 11.-12.8. Horská kola 11.8.
Duša dreva Beckov 11.-12.8. 11.8.

Diskuse

Elektrokolo motor Harry, 21.7.2018 9:11, 53 příspěvků
byl jsem tam xaver, 20.7.2018 16:08, 1 příspěvek
tvl xaver, 20.7.2018 14:42, 1 příspěvek
děkuji Lucie MIláčková, 19.7.2018 13:00, 6 příspěvků
Fondue Renata Selecky, 18.7.2018 17:36, 1 příspěvek
co je to? g, 16.7.2018 15:41, 1 příspěvek
Půjčka Suzan, 13.7.2018 17:02, 4 příspěvky
Prosím o test Horydoly - Andrea Černá, 13.7.2018 16:25, 4 příspěvky
Prosím o test tma@2p.cz, 13.7.2018 14:33, 4 příspěvky
elektrokola Ivo, 13.7.2018 8:45, 53 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Pražská vlastivěda 2018 Horydoly , 20.7.2018 0:34
Baleárské ostrovy Horydoly , 18.7.2018 14:26
Mezinárodní výstavy v Běl... Horydoly , 18.7.2018 10:23
Moravské vinařské stezky Pivoň Pivoň, 16.7.2018 1:06
Běžecké závody 2018 Horydoly , 14.7.2018 1:21
Letní dovolená čechů Jan Bratan, 11.7.2018 11:07
Letní dovolená Čechů? Horydoly , 9.7.2018 22:59
Brno, Brněnsko a Moravský... Horydoly , 9.7.2018 22:38