Pálava odstartovala sérii Cyklomaratonů

Cyklomaraton Pálava.
Autor snímku Event Media
SDÍLEJ:

Za příjemného jarního počasí si Cyklomaraton Pálava užilo sedm set startujících od dětí až po profesionální závodníky. V prestižní mužské kategorii vyhrál Pavel Boudný.

Cyklomaraton Pálava. Startují také dětské kategorie.
Jak na to

Horydoly jsou mediálním partnerem seriálu závodů horských kol Cyklomaraton.

Jižní Morava coby nejteplejší kout republiky hostí každoročně tradiční otvírák cyklistické sezony. První jarní závod tu odjel seriál Cyklomaraton 2014. "Pálava" se letos přesunula z Valtic do Pavlova.

Pro amatérské i profesionální závodníky nabídl Cyklomaraton Pálava tratě dlouhé 30 a 56 kilometrů. Výhledy na Stolovou horu a hrad Tři panny si mohly vychutnat i účastnice dámské Avon jízdy.

Již v dopoledních hodinách si připevnily startovní čísla na řidítka děti. Tratě v okolí Yacht clubu Pavlov, který byl centrem závodního dění, byly přizpůsobeny jednotlivým věkovým kategoriím, na trať se vydaly i nejmenší děti na odrážedlech. Celkem byli malí cyklisté rozděleni do jedenácti kategorií a za své snažení byli odměněni věcnými cenami.

Kopce oddělily zrno od plev

V poledne se na start Cyklomaratonu Pálava postavili dospělí. Trať vedla zprvu okolo Děvína a následně zavedla účastníky delší trasy kolem vodního díla Nové Mlýny do Lednicko-Valtického areálu a pak po hranici Chráněné krajinné oblasti Pálava zpět do cíle.

Na startu se sešla slušná sportovní konkurence a průměrná rychlost vítěze na delší trase činila více než 30 kilometrů v hodině. V druhé půlce trasy půlmaratonu přibylo kopců a ty začaly oddělovat zrno od plev, až na čele zůstala jen trojice závodníků: Pavel Boudný (Česká spořitelna – Specialized), Jan Jobánek (Superior Rubena Team) a Tomáš Tvrdík (Nilfisk Alto Pro Cycling), jemuž ale v závěru docházely síly a nedokázal už držet tempo s první dvojicí. Duo Boudný-Jobánek vydrželo pospolu až k cíli, kde Pavel Boudný nastoupil a cílem projel v čase 1:41:21 jako první.

Mezi ženami zvítězila po velkém boji reprezentantka a věkem ještě juniorka Barbora Průdková (Nutrend Specialized), která byla v cíli jen o jednu příčku a dvě vteřiny dřív než stříbrná Pavlína Šulcová (Ghost Rubena). Třetí nejrychlejší ženou dne byla Milena Cesnaková (UGO Allivictus Čistý sport).

Seriál Cyklomaraton se zaměřuje na širokou veřejnost a dává možnost užít si aktivně den na kole pro celé rodiny. Kromě samotných závodů byl součástí programu také divácky atraktivní závod na stacionárních kolech Mercedes-Benz Gold Sprints o zajímavé věcné ceny a pro ženy, které by jinak v prostoru startu a cíle čekaly na své závodící partnery, byla připravena růžová zóna Avon.

Značka Avon také zaštiťovala Avon jízdu proti rakovině prsu, kterou v pohodovém tempu vedla ambasadorka značky Specialized Tereza Votavová. Výtěžek ze startovného v Avon jízdě půjde na konto AVON proti rakovině prsu. Dalším závodem seriálu Mercedes-Benz Cyklomaraton 2014 bude 8. května Cyklomaraton Liberec.

INFO: Cyklomaraton a kompletní výsledky

Výsledky Mercedes-Benz Cyklomaraton Pálava 2014

Muži 56 km

1. Pavel Boudný (Česká spořitelna – Specialized) 1:41:21, 2. Jan Jobánek (Superior Rubena Team) +0:01, 3. Tomáš Tvrdík (Nilfisk Alto Pro Cycling) +1:37, 4. Radim Kovář (Superior Rubena Team) +2:47, 5. Petr Šťastný (Česká spořitelna – Specialized) +2:47

Ženy 56 km

1. Barbora Průdková (Nutrend Specialized) 1:53:04, 2. Pavlína Šulcová (Ghost Rubena) +0:02, 3. Milena Cesnaková (UGO Allivictus Čistý sport) +5:00

Muži 30 km

1. Tomáš Kroupa 0:59:48, 2. Jan Kučera (Inkospor) +0:00, 3. Libor Šaroun (Cykloklub Kučera Znojmo) +2:00

Ženy 30 km

1. Nikol Stočková (Bike 2000) 1:09:28, 2. Alena Tomišová +0:19, 3. Petra Kozelská +0:39

Horydoly.czJak bylo vloni: Bláto a sníh ve Valticích