Jak se učí zeměpis na gymnáziu Jana Keplera?

Jak se učí zeměpis na gymnáziu Jana Keplera?
Garmin Dakota 20, základní testované obrazovky.
Autor snímku REPRO René Kujan
SDÍLEJ:

Zeměpisáři a zeměpisářky jsou debilové - na tom se shodne většina dospělých, když vzpomíná na svá školní léta. Čím to může být? Zřejmě proto, že místo souvislostí a příběhů předkládají mnozí učitelé zeměpisu na základních a středních školách jen fakta, čísla a jména. Podívejte se, jak vypadají pracovní listy na elitním pražském gymnáziu Jana Keplera.

Jak se učí zeměpis na gymnáziu Jana Keplera?
Zeměpis Jižní Amerika. Pracovní list gymnázia Jana Keplera.
Autor snímku REPRO Horydoly

Vybral jsem jako příklad čtyři pracovní listy s tématem Jižní Ameriky, které vyplňovali studenti sexty, šesté třídy osmiletého gymnázia. Učí je Tomáš Švik.

Jak vypadá Pinochet a Morales?

Například z fotek politiků jsem já osobně poznal pouze Pinocheta, nejistě Moralese a něco vím o manželech Peronových a českém emigrantovi Kubíčkovi. Ostatní registruji pouze tehdy, když mi je uveřejní i s funkcí v dením tisku.

Jak jste na tom vy? Má smysl takové věci děti učit? Znáte ta jména a dokážete je přiřadit k fotkám?

Kolik megawattů vyrobí hyroelektrárny?

Podobně hloupé mi připadá bazírování na dalších věcech, jako je například procentuální míra urbanizace jednotlivých jihoamerických států (tím se asi myslí, kolik procent půdy zabírají města), procentuální podíl etnik (kolik v jednotlivých státech žije bělochů, černochů, indiánů a různých míšenců), výkony vodních elektráren (kolik stovek tisíc megawattů elektřiny dokážou vyrobit), nebo třeba bifurkace jedné vybrané řeky (kdybyste to náhodou nevěděli, tak to je rozdělení řeky na dva toky).

Dokážete bezpečně rozeznat mulata od mestika, zamba od garifuny? Potřebujete to vůbec umět? Bylo by vám to k něčemu?

INFO: Gymnázium Jana Keplera

Horydoly.czRecenze: Zeměpis cestovního ruchu

Horydoly.czČtěte také: Třídní důtka za zpívajícího učitele

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

 • Captcha Image

Diskuze k článku

Zeměpis :-)

Tak on už neučí zeměpis? A které to je nejhorší gympl v Praze? 

 • Autor Nobody
 • Datum a čas 20.3.2018 13:48
Reaguj
Zeměpis

Jste se asi posral takhle furt na nás řvát a do mne strkat a pak ještě škrtit kvůli tomu že nemám propisku v hodine informatiky kde pracujeme na počítačích?

+ Zamykat děti ve třídě je jak priyákonné tak i proti řádu školy z protipožárnich duvodů

Reaguj
švik je master

tomu tvorovi o nestačilo šel na nejhorší gymnázium v praze kde se usadil a s podporou ředitele ústavu tam šikanuje žáky díky němu chce většina studentů odejít.

Reaguj
Reakce

Nejsem si jist, že zrovna školství je pro Novu trhák, a už vůbec ne událost stará několik let.

Reaguj
Reakce

Co v reálu důtka znamená? Dost pochybuji, že to studenta výrazně ovlivní. Zřejmě asi bude na GJK něco shnilého - ale o tom asi radši do hlavních zpráv (ideálně TV NOVA - tam to bude trhák). 

 • Autor Michal
 • Datum a čas 9.11.2016 23:16
Reaguj
Re: Lži a nepravdy

Nobodyho, jedině Nobodyho, pane učiteli Šťourale. Když se nevyznáte v zeměpisu, tak byste neměl šťourat ani do češtiny.

 • Autor Nobody
 • Datum a čas 24.4.2016 21:50
Reaguj
Re: Lži a nepravdy

Turkové a Nobodyové jsou debilové, Na tom se shodna většina dospělých, kteří někdy nějakého Turka nebo Nobodye viděli. 

 • Autor Šťoural
 • Datum a čas 24.4.2016 20:29
Reaguj
Lži a nepravdy

Ty máš taky dost psát si před jménem Mgr. Honíš si ego, jinak to není možné.

A jestli opravdu někoho doučuješ, kdo tě viděl na videu jak učíš, tak ach jo.

Tomáš Švik (27 let)

(3) Obory:Zeměpis, Dějepis, Humanitní a společenské vědy, Přírodní vědy Kde:Brno-město Vzdělání:Mgr. Cena:120 Kč/hod Možnost dojíždění:ANO Výuka u lektora:ANO Možné přes internet:NE   

Co lektoruji:

 • Zeměpis
 • Dějepis
 • Humanitní a společenské vědy
 • Přírodní vědy

Působnost:

 • Brno-město
O mně Přidat hodnocení lektora (0) Výuka geografie, historie, regionálního rozvoje a politiky, problematiky EU. Doktorand na MU, PřF, Geografický ústav, obor: Regionální geografie a regionální rozvoj Absolvent UP, PřF a FF, obor: Geografie - Historie V současnosti výuka na MU, PřF, Geografickém ústavu v rámci doktorského studia (výuka cvičení Humánní geografie). Bývalý učitel zeměpisu, dějepisu a integrovaného předmětu přírodověda na Gymnáziu Jana Keplera v Praze. Bývalý předseda poroty oblastního kola zeměpisné olympiády pro Prahu 6. Špičková znalost sociální geografie, velmi dobrá znalost historie a fyzické geografie. Výuka geografie a historie od ZŠ, přes SŠ až po VŠ úroveň. Výuka může probíhat v Brně, Olomouci či na Šumpersku.   A diplomka o autech taky stojí za to
 • Autor Nobody
 • Datum a čas 23.4.2016 01:09
Reaguj
Lži a nepravdy

Nikdy jsem tak nechtěl činit, ale po takto očividné lži musím reagovat. Jedině notorický lhář může napsat, že jsem byl vyhozen ze zaměstnání na GJK, dokonce do titulku. Vyhozena měla být naopak jiná vyučující zeměpisu, jedna kolegyně, což je ovšem kuloární informace, kterou nelze doložit.

Co naopak doložit lze, je to, že jsem nikdy nebyl nikým z GJK vyhozen a dokonce nejsou pravdivá ani slova ředitele školy, že šlo o vzájemnou dohodu o ukončení mého zaměstnání. 

Mé zaměstnání nikdy nebylo ukončeno dohodou, neboť jsem měl smlouvu na dobu určitou do 30. 6. 2013. Po jejím uplynutí jsem nemohl dále pokračovat v zaměstnání coby učitel v Praze, neboť jsem nastupoval do denního Ph.D. studia oboru Regionální geografie a regionální rozvoj na MU v Brně, což se s jakýmkoliv zaměstnání v Praze samozřejmě neslučovalo. To, že nechci, aby byla sepsána nějaká nová smluva jsem řediteli GJK, panu Růžičkovi sdělil já. Do té doby nikdo nemluvil o mém odchodu ze zaměstnání a pokud bych se nerozhodnul studovat v Brně, troufám si říci, že bych byl zaměstnancem GJK dodnes...

Toto vše lze písemně doložit. Přijímací zkoušky na tento obor v Brně jsem vykonával před nástupem do zaměstnání na GJK. Jejich výsledek jsem se oficiálně dozvěděl v lednu či únoru 2013, tedy dávno před celou uměle vytvořenou kauzou. Někdy od té doby jsem měl jasno, že v zaměstnání na GJK nebudu pokračovat, protože další vzdělávání pro mě bylo prioritní... S některými lidmi jsem o tom i mluvil, o čemž samozřejmě není písemný důkaz. Písemný důkaz ovšem je o tom, kdy jsem dělal přijímačky, kdy jsem se dozvěděl jejich výsledek, o tom že má pracovní smlouva prostě vypršela a nebyla ukončena žádnou vzájemnou dohodou. Natož mým vyhazovem. Již když jsem nastupoval na GJK, tak jsem měl jasno v tom, že pokud se dostanu na doktorské studium, nebudu v zaměstnání na této škole pokračovat!!!

Takže jen naprostý omezenec s dvoucifernou hodnotou inteligenčního koeficientu může napsat titulek, že jsem byl vyhozen. S pozdravem,

Mgr. Tomáš Švik

Reaguj
Reakce

Michale děkuji za reakci. Jenom pro informaci: Na konci minulého školního roku byl učitel vyhozen ze školy a student dostal ředitelskou důtku. V obou případech se nejednalo pouze o tento incident.

Reaguj
Celkem 13 příspěvků v diskuzi


Zemědělská muzea otevírají návštěvnickou sezonu právě dnes

Zemědělská muzea otevírají návštěvnickou sezonu právě dnes

Zámky Kačina a Ohrada i muzeum zemědělské techniky Čáslav a muzeum vinařství ve Valticích zvou návštěvníky k první letošní návštěvě už dnes v pátek 30. března. Celá sezona bude doprovázena řadou akcí odkazujících na stoleté výročí... celý článek

Rozhledna Barborka nad Raškovickými lomy

Livigno, Bormio a Valtellina 2017/2018

registrovat

Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Turistický informační portál WhereToStay.Tips kde naleznete fantastické rady kde se ubytovat, kde jíst a co vidět, v lokalitách celého světa.Nejčtenější články

Národní památkový ústav ve středních Čechách zahájil sezonu

Národní památkový ústav ve středních Čechách zahájil sezonu

Hrady, zámky a další památky ve středních Čechách ve správě Národního památkového ústavu otevřely své brány turistům. Pouze zámek Březnice je uzavřen z důvodu stavební obnovy do 11. května. Sezona 2018 je
Ježkovy voči: domácí výroba autostanu

Ježkovy voči: domácí výroba autostanu

JEŽKOVY VOČI Autostan - něco takového musíme mít také! Po letmém pohledu na rodinný rozpočet a rozměry sklepa zbývá jediné. Vyrobit si vlastní.
Zemědělská muzea otevírají návštěvnickou sezonu právě dnes

Zemědělská muzea otevírají návštěvnickou sezonu právě dnes

Zámky Kačina a Ohrada i muzeum zemědělské techniky Čáslav a muzeum vinařství ve Valticích zvou návštěvníky k první letošní návštěvě už dnes v pátek 30. března. Celá sezona bude doprovázena řadou akcí odkazujících na stoleté výročí
Rozhledna Barborka nad Raškovickými lomy

Rozhledna Barborka nad Raškovickými lomy

AKTUALIZACE Víte, který lom zásoboval svého času většinu mlýnů Rakousko-Uherska kvalitními mlýnskými kameny? Raškovický v Železných horách. Dnes se nedaleko vypíná rozhledna Barborka.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Cyklojízda Brno, Moravské náměstí Manifestace za práva cyklistů 19.4. 18:00
Cyklojízda Praha, Náměstí Jiřího z Poděbrad Manifestace za práva cyklistů 19.4. 18:00
Jarní běh Gránicemi Znojmo, Gránice Dětské běžecké závody 19.4.
Dny Železnohorského regionu Přelouč 19.-22.4. 19.4.
MUBA - veletrh Švýcarsko, Basilej 20.-29.4. 20.4.
Padání - bouldering Petrohrad 20.-22.4. 20.4.
Otevírání ostravských řek Ostrava   21.4.
Sázava - historická plavba Horce 21.4.
Vltava - odemykání řeky Vyšší Brod 21.4.
Od nevidim do nevidim Česká Skalice Běh 21.4.

Diskuse

Víno, ženy, zpěv JN, 19.4.2018 14:08, 3 příspěvky
Re: Jiný pohled - OPRAVA Tuhy, 18.4.2018 22:19, 6 příspěvků
Městské kolo Eva, 18.4.2018 13:12, 3 příspěvky
Pišišvor Pišišvor, 18.4.2018 12:48, 1 příspěvek
Aloe vera Lenka, 16.4.2018 21:58, 2 příspěvky
Městské kolo Horydoly , 16.4.2018 21:54, 3 příspěvky
Městské kolo Eva, 16.4.2018 16:17, 3 příspěvky
Ten smrad Pišišvor, 15.4.2018 23:59, 2 příspěvky
Ten smrad Václav, 14.4.2018 0:17, 2 příspěvky
whisky Martin, 13.4.2018 16:56, 2 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Velká jarní cyklojízda Brno Horydoly , 19.4.2018 2:20
Re: Cyklojízda 19.4.2018 Horydoly , 19.4.2018 2:14
Běžecká škola Prahy 4 se ... Horydoly , 15.4.2018 2:18
Vodácké závody 2018 Horydoly , 15.4.2018 1:44
Re: Horoškola Horydoly , 13.4.2018 17:34
Praha Horydoly , 13.4.2018 2:11
Matrix! Hodnotný film s h... milan šupa, 12.4.2018 19:30
Rokytnice Horydoly , 10.4.2018 19:41