Malý závod pro velké bojovníky kolem Olivovny v Říčanech

Předstartovní nervozita mini mužů. Přespolní běh kolem Olivovny.
Autor snímku Jirka Ransdorf
SDÍLEJ:

Třetí ročník přespolního běhu okolo Olivovy proběhl 11. dubna v Říčanech. A bylo na co koukat!

Warming up. Běh Kolem Olivovny Říčany.

Pidi holky a pidi kluci

Zatímco ve Kbelích jsme si užili dětské závody např. v kategorii Rychlí špunti, tady se závodníci dělili trochu jinak. Pidi holky a pidi kluci, mini holky a mini kluci, no a pak už vyrazili okřesalí borci.

Pidi a mini kategorie běžely na tři sta metrů, Přípravka na sedm set metrů a mladší žactvo to už rvalo přes kilák. Konkrétně 1100 metrů.

Pořadatel: Tělocvičná jednota Sokol Říčany a Radošovice.

Počasí: Bez chyby.

Organizace: Bez připomínek.

Jo a mimochodem – ten přespolák, to není nadsázka. Ttrať byla dost drsná a pidi nožičky občas zakopávaly o drny nebo vykoply krtka. Ale to je OK, tak to má být, trail není pro fajnovky! Upadlo se, vstalo se a běželo se dál.

Warming up po Říčansku

Před startem žádné flákání! Nástup na rozcvičku a už to jelo. Pidi a mini borci se rozcvičovali jako před olympiádou. Ti větší už se naučili takový ten přezíravý výraz, no ale kostrou hejbli taky. Nakonec na rodiče došlo taky, ale až za chvilku, rozcvičku neměli povinnou. Postávali, klábosili, ale byli o dost nervóznější než mladí dravci na startu. Abychom tedy drželi maratonskou hantýrku: Warming up skončil a byl čas nastoupit do line- up. Děti ševelily a byly v pohodě. Rodiče ale zvážněli, jako by startér mířil pistolí na ně. Pak práááásk a už to jelo!

Kolem Olivovny Říčany.

Adrenalin pro rodiče

Pidi dravci to rozběhli od lajny, pidi stratégové si ještě vyčkávali a taktizovali. Taktizování, strategie i běh byly opravdu na krev. Taková trochu bonsaj olympiáda. Špunti to brali fakt vážně. Vážněji ovšem rodiče! Začalo povykování, povzbuzování, vzduchem lítaly dobré (i ty trochu míň dobré) rady a rodiče cválali podél svých favoritů jako střelení.

Večer nad pivem byli páni otcové jistě zase nad věcí a maminky opět naprosto seriózní. Jenže v tom závodním šrumci tohle všechno šlo stranou a z vážených  rodičů se stali krásně potrhlí fandové. A tak to má být! Bylo to super a pidi ženy a mini muži možná poprvé ochutnali závodní atmosféru, jaká se nezapomíná. Je to droga. Krásná droga.

Kéž by tihle mladí lvi zůstali jenom u ní! A pořadatelé pro to dělají opravdu všechno, nejen při závodech, i při normální trenérské činnosti. Šlape to, jede to a to je moooc dobře! Takže za rok na čtvrtém ročníku? Přijeďte, litovat opravdu nebudete.

INFO: Atletika Říčany