Horská elektrokola obstojí i v náročném terénu

Horská elektrokola obstojí i v náročném terénu
Horská elektrokola přinášejí cyklistům radost v přírodě.
Autor snímku Moustache
SDÍLEJ:

Cyklistika není a nikdy nebyla o potu a dřině. Cyklistika je o radosti ze svobodného pohybu v přírodě. Pod touto svobodou si však nemusíte představovat pouze možnost jet si, kam se vám zlíbí. Horská elektrokola dávají neomezenému pohybu zcela nový význam.

Vaše jízda již není závislá na náročnosti terénu, povětrnostních podmínkách či aktuální kondici jezdce. S e-bikem neexistují omezení, jste skutečně volní. 

E-bike boří výkonnostní bariéry

Jak to všechno vlastně funguje? Velice chytře a elegantně. Elektrokolo je v prvé řadě opravdu kolo. I bez nabité baterie funguje naprosto stejně. Je tedy na základě otáčení pedály schopné samostatného pohybu. Trik spočívá ve využití pomocného elektrického pohonu uchyceného v rámu kola. Ten automaticky zvyšuje sílu, se kterou cyklista pohne pedály. A to v takové míře, kterou stroji určíte. Moderní elektrokola umožňují jezdci volit mezi několika intenzitami asistence. 

Elektrokolo Moustache Samedi 26 Off Kid.

Přestože vám motor elektrobiku pomůže s pohybem při šlapání, nepřipraví vás o konzistentní, zdraví prospěšný pohyb. I na elektru se můžete pořádně zapotit (nezapomínejte na to, že je těžší, než běžné horské kolo a intenzita asistence jde regulovat). Rozdíl je v tom, že boří výkonnostní bariéry. Umožňuje všem bez ohledu na věk či kondici zažít nádherné horské scenérie. A to v tempu, které je pro ně ze zdravotního hlediska i ze stránky požitku z jízdy nejlepší. Při použití nižších úrovní pomocného motoru si však jízdu užije i výkonnostní sportovec. S elektrokolem si jedete vždy přesně tak, jak chcete. 

Tipy k pořízení prvního horského elektrokola? Víme, jak nesáhnout vedle!

S příchodem Li-Ion a LiPol baterií umožňujících najet s pomocným pohonem klidně i 100 kilometrů došlo k obrovskému rozšíření nabídky všech typů kol, včetně horských elektrokol. Díky široké konkurenci nabízejí již prakticky všechny top značky z technického hlediska vyladěné produkty. Jak si tedy na trhu vybrat? Naše rada zní: jezděte na tom, na čem jezdí Francouzi. Země galského kohouta je dlouhodobě neotřesitelnou baštou cyklistiky a zdravého životního stylu. Bicykly zde ke každodenní dopravě, sportu či rekreaci využívají všichni od batolat po starce. Vyvinula se tam silná a náročná cyklistická kultura, očekávající od elektrokol maximum. Nízkou hmotnost, dokonale ergonomický posed a úspornost spotřeby energie. A na čem tedy Francouzi jezdí? Na elektrokolech Moustache.

Horský e-bike Moustache Samedi 27 Off.

Dokonalý a nerušivý chod motoru a dlouhý dojezd na jedno nabití je ve světě e-biků standard. Moustache však technickou dokonalost obohacuje o faktor, který je dle našeho názoru u horských elektrokol z nepochopitelných důvodů opomíjen: začlenění motoru do celkového designového konceptu kola. Karbonový rám je velice chytře vyřešen tak, aby baterii nenápadně pohltil. Na první pohled je těžké poznat, že se jedná o model s pomocným motorem. Svěží změna oproti jiným e-bikům s motory Bosch.

Smiling Adventures - Uphill for ALL !! from Moustache Bikes on Vimeo.

Samedi 27 OFF však není zdaleka prvním francouzským (a snad ani posledním) e-bikem, který nám padl do oka. Skvělé jsou i modely Friday či Lundi určené pro městskou cyklistiku. Zaručujeme, že vám zpříjemní nákupy i cesty do práce.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Francie není žádnou baštou cyklistiky a už vůbec není zemí zdravého životního stylu.

Autor tohoto článku asi bohužel podlehl nějakým mýtům.

V počtu kol na obyvatele vede ve světě procentuálně Holandsko, kde je dokonce více kol než obyvatel. Za ním následuje Dánsko, po něm, světe div se, Maďarsko. Na dalších místech leží Švédsko a Belgie s Německem. Francie v této statistice leží někde na zcela zadních pozicích.

 

Elektrokola se ve Francii komercialisují od roku 1995. Mimo značku Moustache jsou na francouzském trhu desítky dalších značek. O ekologii elektrokola se vedou roky dlouhé diskuze – baterie/aku se musí dobíjet (u značek Moustache se tato doba pohybuje až u 4-5 hodin, když chcete aku dobít na skoro 100 procent) a to proudem ze zásuvky – při čemž 75 procent tohoto proudu je ve Francii vyrobeno v atomových elektrárnách. Radioaktivní odpad vyváží Francie z části do Ruska. K recyklaci baterie je potřeba skoro stejně energie jako na její výrobu.

Elektrokola Moustache jsou vyzbrojeny motorky značky Bosch. Použijeme – li funkci “Asisent“  této firmy abychom zjistili jak daleko s kolem vůbec dojedeme, zjistíme následující údaje:

Při průměrné rychlosti 15km/hod., s kolem celkové váhy kolem 110 kg (cyklista, bagáž a kolo), v lehce hornatém terénu na nezpevněných lesních a polních cestách ujedeme kolem 48 km což tedy není zrovna daleko. Pochopitelně prospekty udávají až 130 km – jenom je u toho jakási hvězdička – takže je to srovnatelné s dodatkem na nějaké smlouvě napsané pod čarou a malým písmem. Ceny E-kol Moustache (MTB) se ve Francii pohybují mezi € 4599.-  a 5699,- čtenář si to jistě dokáže přepočítat na koruny –  ale cena lehce pod 150 000 korun není pro každého.

Největším producentem kol jako takových se stala Čína. 80 procent kol prodaných v USA je čínské provenience. V roce 2018 se odhaduje, že po čínské půdě bude jezdit 60.000 000 elektrokol.

Nadále není jisté, jestli pohyb s elektrokolem po naší zeměkouli je tím nejeficientnějším a nejekologičtějším.

Reaguj
Celkem 1 příspěvek v diskuzi


Výlet do Lítožnice a Dubče. Otevíráme okno do středověku

Výlet do Lítožnice a Dubče. Otevíráme okno do středověku

AKTUALIZACE Vyrážíme na cyklistický výlet do kraje, který se od středověku téměř nezměnil. Za půl dne dojedeme z Prahy do Dubče, prohlédne zaniklou obec Lítožnice a do tmy se stačíme vrátit domů.... celý článek

Cyklomaratony pro každé kolo 2018

Slovinsko: Julské Alpy, Istrie a Parenzana

registrovat

Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Turistický informační portál WhereToStay.Tips kde naleznete fantastické rady kde se ubytovat, kde jíst a co vidět, v lokalitách celého světa.Nejčtenější články

Výlet do Lítožnice a Dubče. Otevíráme okno do středověku

Výlet do Lítožnice a Dubče. Otevíráme okno do středověku

AKTUALIZACE Vyrážíme na cyklistický výlet do kraje, který se od středověku téměř nezměnil. Za půl dne dojedeme z Prahy do Dubče, prohlédne zaniklou obec Lítožnice a do tmy se stačíme vrátit domů.
Horská elektrokola obstojí i v náročném terénu

Horská elektrokola obstojí i v náročném terénu

Cyklistika není a nikdy nebyla o potu a dřině. Cyklistika je o radosti ze svobodného pohybu v přírodě. Pod touto svobodou si však nemusíte představovat pouze možnost jet si, kam se vám zlíbí. Horská elektrokola
MTB pohár Plzeňského kraje

MTB pohár Plzeňského kraje

MTB pohár Plzeňského kraje, dříve nazývaný Plzeňská amatérská liga horských kol, se letos pojede na 8 závodů.
7 tipů jak nepřijít o kolo

7 tipů jak nepřijít o kolo

Venkovní teploty začínají pomalu stoupat a cyklisté se těší na první vyjížďky. Kola jsou však oblíbeným úlovkem pro nenechavé ruce zlodějů, kteří jsou při krádežích stále vynalézavější a někdy se až podivuhodně
Cyklomaratony pro každé kolo 2018

Cyklomaratony pro každé kolo 2018

AKTUALIZACE S dlouhými závody na horských kolech se doslova roztrhl pytel. Bikemaratony jsou stále populárnější nejen mezi profesionálními závodníky, ale přijíždějí na ně i tisíce amatérů. Od bžezna do října si lze

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Myslivost, rybářství, včelařství - veletrh Kroměříž, Výstaviště 23.-25.3. 23.3.
Primavera Bike - cyklomaraton
Šanov Horská kola 24.3.
UITT - veletrh Ukrajina, Kyjev 28.-30.3. 28.3.
Rychlebské stezky - začátek sezony Rychlebské stezky Horská kola 31.3.
Velká cena Hlohovce Hlohovec Silniční kola 31.3.
Morkovské baj - cyklomaraton Morkovice Horská kola 31.3.
Plzeňská amatérská liga horských kol Město Touškov  Horská kola 1.4.
Nauticampo - veletrh Portugalsko, Lisabon 4.-8.4. 4.4.
Mallorca - diashow Příbram, Na Hradbách Přednáší Dana Růžičková 4.4. 19:00
Tourism Expo - veletrh Olomouc, Flora 6.-7.4. Cestovní ruch 6.4.

Diskuse

Autor? Kuba Turek, 21.3.2018 22:37, 2 příspěvky
Chorvatsko Marina, 21.3.2018 15:20, 4 příspěvky
Elektrokolo Karel, 21.3.2018 14:04, 2 příspěvky
Elektrokolo Ondra, 21.3.2018 14:03, 9 příspěvků
Autor? Bída, 21.3.2018 13:30, 2 příspěvky
Elektrokolo Jarek, 20.3.2018 19:32, 2 příspěvky
Elektrokolo Tomáš, 20.3.2018 19:30, 9 příspěvků
Zeměpis :-) Nobody, 20.3.2018 13:48, 13 příspěvků
Zeměpis JedenZžákůCoKvůliVamtrpí, 20.3.2018 11:49, 13 příspěvků
švik je master švikojev, 20.3.2018 11:48, 13 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Zámek Kinských v Kostelci... Horydoly , 20.3.2018 22:21
Singletrack Glacensis Horydoly , 20.3.2018 15:05
O principu manipulace rev... milan šupa, 19.3.2018 18:37
Zimní sezona v Livignu 20... Horydoly , 19.3.2018 12:10
Re: EVA Air: Vídeň - Taipei Horydoly , 19.3.2018 11:09
Euroregion Tour Horydoly , 18.3.2018 17:08
Velikonoce v Rokytnici Horydoly , 17.3.2018 1:55
Poslední lyžovačka na Ješ... Horydoly , 17.3.2018 1:50