Horská elektrokola obstojí i v náročném terénu

Horská elektrokola obstojí i v náročném terénu
Horská elektrokola přinášejí cyklistům radost v přírodě.
Autor snímku Moustache
SDÍLEJ:

Cyklistika není a nikdy nebyla o potu a dřině. Cyklistika je o radosti ze svobodného pohybu v přírodě. Pod touto svobodou si však nemusíte představovat pouze možnost jet si, kam se vám zlíbí. Horská elektrokola dávají neomezenému pohybu zcela nový význam.

Vaše jízda již není závislá na náročnosti terénu, povětrnostních podmínkách či aktuální kondici jezdce. S e-bikem neexistují omezení, jste skutečně volní. 

E-bike boří výkonnostní bariéry

Jak to všechno vlastně funguje? Velice chytře a elegantně. Elektrokolo je v prvé řadě opravdu kolo. I bez nabité baterie funguje naprosto stejně. Je tedy na základě otáčení pedály schopné samostatného pohybu. Trik spočívá ve využití pomocného elektrického pohonu uchyceného v rámu kola. Ten automaticky zvyšuje sílu, se kterou cyklista pohne pedály. A to v takové míře, kterou stroji určíte. Moderní elektrokola umožňují jezdci volit mezi několika intenzitami asistence. 

Elektrokolo Moustache Samedi 26 Off Kid.

Přestože vám motor elektrobiku pomůže s pohybem při šlapání, nepřipraví vás o konzistentní, zdraví prospěšný pohyb. I na elektru se můžete pořádně zapotit (nezapomínejte na to, že je těžší, než běžné horské kolo a intenzita asistence jde regulovat). Rozdíl je v tom, že boří výkonnostní bariéry. Umožňuje všem bez ohledu na věk či kondici zažít nádherné horské scenérie. A to v tempu, které je pro ně ze zdravotního hlediska i ze stránky požitku z jízdy nejlepší. Při použití nižších úrovní pomocného motoru si však jízdu užije i výkonnostní sportovec. S elektrokolem si jedete vždy přesně tak, jak chcete. 

Tipy k pořízení prvního horského elektrokola? Víme, jak nesáhnout vedle!

S příchodem Li-Ion a LiPol baterií umožňujících najet s pomocným pohonem klidně i 100 kilometrů došlo k obrovskému rozšíření nabídky všech typů kol, včetně horských elektrokol. Díky široké konkurenci nabízejí již prakticky všechny top značky z technického hlediska vyladěné produkty. Jak si tedy na trhu vybrat? Naše rada zní: jezděte na tom, na čem jezdí Francouzi. Země galského kohouta je dlouhodobě neotřesitelnou baštou cyklistiky a zdravého životního stylu. Bicykly zde ke každodenní dopravě, sportu či rekreaci využívají všichni od batolat po starce. Vyvinula se tam silná a náročná cyklistická kultura, očekávající od elektrokol maximum. Nízkou hmotnost, dokonale ergonomický posed a úspornost spotřeby energie. A na čem tedy Francouzi jezdí? Na elektrokolech Moustache.

Horský e-bike Moustache Samedi 27 Off.

Dokonalý a nerušivý chod motoru a dlouhý dojezd na jedno nabití je ve světě e-biků standard. Moustache však technickou dokonalost obohacuje o faktor, který je dle našeho názoru u horských elektrokol z nepochopitelných důvodů opomíjen: začlenění motoru do celkového designového konceptu kola. Karbonový rám je velice chytře vyřešen tak, aby baterii nenápadně pohltil. Na první pohled je těžké poznat, že se jedná o model s pomocným motorem. Svěží změna oproti jiným e-bikům s motory Bosch.

Smiling Adventures - Uphill for ALL !! from Moustache Bikes on Vimeo.

Samedi 27 OFF však není zdaleka prvním francouzským (a snad ani posledním) e-bikem, který nám padl do oka. Skvělé jsou i modely Friday či Lundi určené pro městskou cyklistiku. Zaručujeme, že vám zpříjemní nákupy i cesty do práce.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Francie není žádnou baštou cyklistiky a už vůbec není zemí zdravého životního stylu.

Autor tohoto článku asi bohužel podlehl nějakým mýtům.

V počtu kol na obyvatele vede ve světě procentuálně Holandsko, kde je dokonce více kol než obyvatel. Za ním následuje Dánsko, po něm, světe div se, Maďarsko. Na dalších místech leží Švédsko a Belgie s Německem. Francie v této statistice leží někde na zcela zadních pozicích.

 

Elektrokola se ve Francii komercialisují od roku 1995. Mimo značku Moustache jsou na francouzském trhu desítky dalších značek. O ekologii elektrokola se vedou roky dlouhé diskuze – baterie/aku se musí dobíjet (u značek Moustache se tato doba pohybuje až u 4-5 hodin, když chcete aku dobít na skoro 100 procent) a to proudem ze zásuvky – při čemž 75 procent tohoto proudu je ve Francii vyrobeno v atomových elektrárnách. Radioaktivní odpad vyváží Francie z části do Ruska. K recyklaci baterie je potřeba skoro stejně energie jako na její výrobu.

Elektrokola Moustache jsou vyzbrojeny motorky značky Bosch. Použijeme – li funkci “Asisent“  této firmy abychom zjistili jak daleko s kolem vůbec dojedeme, zjistíme následující údaje:

Při průměrné rychlosti 15km/hod., s kolem celkové váhy kolem 110 kg (cyklista, bagáž a kolo), v lehce hornatém terénu na nezpevněných lesních a polních cestách ujedeme kolem 48 km což tedy není zrovna daleko. Pochopitelně prospekty udávají až 130 km – jenom je u toho jakási hvězdička – takže je to srovnatelné s dodatkem na nějaké smlouvě napsané pod čarou a malým písmem. Ceny E-kol Moustache (MTB) se ve Francii pohybují mezi € 4599.-  a 5699,- čtenář si to jistě dokáže přepočítat na koruny –  ale cena lehce pod 150 000 korun není pro každého.

Největším producentem kol jako takových se stala Čína. 80 procent kol prodaných v USA je čínské provenience. V roce 2018 se odhaduje, že po čínské půdě bude jezdit 60.000 000 elektrokol.

Nadále není jisté, jestli pohyb s elektrokolem po naší zeměkouli je tím nejeficientnějším a nejekologičtějším.

Reaguj
Celkem 1 příspěvek v diskuzi


Frýdlantský duatlon a Beskydský šerpa

Frýdlantský duatlon a Beskydský šerpa

Frýdlantský duatlon přilákal v sobotu 16. června tři stovky účastníků. To je více než dvojnásobek oproti loňskému ročníku. Vítězem hlavního individuálního závodu se stal Martin Grimm, mezi ženami kralovala Klára Kubínová.... celý článek

Bike Čeladná vyhrál o řídítka Matouš Ulman

Cyklonovinky 2018

registrovat

Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Turistický informační portál WhereToStay.Tips kde naleznete fantastické rady kde se ubytovat, kde jíst a co vidět, v lokalitách celého světa.Nejčtenější články

Cyklonovinky 2018

Cyklonovinky 2018

PRAHA Malé zprávy ze světa velkých kol, tlustých pneumatik, odrážedel, skládaček, lehokol, koloběžek a cyklostezek.
Hledání křišťálové vody v pískovnách od Pardubic ke Kolínu

Hledání křišťálové vody v pískovnách od Pardubic ke Kolínu

Největší parno letošního léta. Teploty letí nad 30 stupňů Celsia. Chceme se koupat v čisté vodě. Proto si uděláme víkendový cyklistický výlet na polabské pískovny z Pardubic přes Kolín do Českého Brodu.
Frýdlantský duatlon a Beskydský šerpa

Frýdlantský duatlon a Beskydský šerpa

Frýdlantský duatlon přilákal v sobotu 16. června tři stovky účastníků. To je více než dvojnásobek oproti loňskému ročníku. Vítězem hlavního individuálního závodu se stal Martin Grimm, mezi ženami kralovala Klára Kubínová.
Bike Čeladná vyhrál o řídítka Matouš Ulman

Bike Čeladná vyhrál o řídítka Matouš Ulman

Cyklistický závod Cream Bike Čeladná nabídl divákům napínavý souboj bikerských es. Na trati 55 km zvítězil český reprezentant Matouš Ulman, který od Pusteven ujížděl Janu Škarnitzlovi vždy jen o pár metrů.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Flora léto - veletrh Olomouc 16.-19.8. 16.8.
Agrosalon - veletrh Nitra, Agrokomplex 16.-19.8. 16.8.
O-See Challenge Xterra Gemany Německo, Žitava 17.-19.8. Terénní triatlon 17.8.
Kráľovský cyklomaraton Granč Horská kola 18.8.
Železné hory - cyklomaraton Chrudim Horská kola 18.8.
Day by Night - cyklomaraton Dobříš Horská kola, štafeta 7 hod 18.8.
Rusavská padesátka - cyklomaraton Rusava Horská kola 18.8.
Babí léto - cyklomaraton Hrádek nad Nisou, Kristýna Horská kola 18.8.
Plzeňská amatérská liga horských kol Stupno   19.8.
Země živitelka - veletrh České Budějovice, výstaviště 23.-28.8. 23.8.

Diskuse

kruhy Zdenek, 14.8.2018 7:58, 8 příspěvků
Hodinky Olda, 13.8.2018 11:20, 22 příspěvků
307 km Ivan Paleček, 12.8.2018 18:47, 13 příspěvků
Hodinky Filip, 12.8.2018 15:59, 22 příspěvků
Hodinky Jiří, 11.8.2018 15:04, 22 příspěvků
tragická událost v poelbr... Pata, 11.8.2018 10:47, 1 příspěvek
Nic moc Skiák, 10.8.2018 22:05, 2 příspěvky
Nic moc Karel, 10.8.2018 11:27, 2 příspěvky
nabídka půjčky Jeff Michael, 9.8.2018 9:25, 5 příspěvků
rizeni Kuba Turek, 8.8.2018 17:05, 9 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Botanická zahrada Praha Horydoly , 12.8.2018 12:13
Den rekordů aneb Duha v M... Horydoly , 12.8.2018 1:09
Zátopkova 10 Horydoly , 12.8.2018 0:32
World Ranking Race Prague Horydoly , 10.8.2018 22:55
Vodácká sezona Horydoly , 9.8.2018 9:28
GPS issue ricardo brooks, 8.8.2018 8:11
GPS accuracy problems on ... ricardo brooks, 8.8.2018 8:09
Problem ? ricardo brooks, 8.8.2018 8:07