Magie obrázků

Magie obrázků
Indický slon.
Autor snímku Andrea Dlouhá a Martin Dlouhý
SDÍLEJ:

Jmenuji se David a jsem z Brna. Mým největším koníčkem je fotografování a cestování. Tomu prvnímu jsem podlehl již v dětství.  Cestování přišlo až s věkem. Vždy o prázdninách jsem jezdíval s rodiči k moři nebo někam do zahraničí, ale vždy jen v rámci Evropy. Na každé takové dovolené jsem pořizoval spoustu fotografií. 

První fotoaparát mě koupil můj dědeček, který byl skvělý fotograf. Používal starý Flexaret a fotografie si zásadně dělal sám, a tudíž měl doma vše potřebné a s ním jsem se také všemu naučil. Poprvé jsem si sám vyfotil a vyvolal ve svých jedenácti letech fotky zvířat z Brněnské ZOO, které mám dodnes schované.

Brněnská ZOO.

S dědou ve fotokomoře to byla opravdová magie. Moc mě dodnes baví samotný proces vyvolávání vlastních fotografií, i když poslední roky používám z pohodlnosti na cestách spíše digitální fotoaparát.

Cesta je cíl

To opravdové cestování přišlo až po mé první cestě s kamarádem do Indie. Bylo to naprosto úžasné. Jel tam nakupovat zboží do svých, v oné době populárních, orient obchodů. Můj kamarád Marek je velký cestovatel, a tudíž mě na vše dopředu připravil. Letěli jsme do Dilí a hned po přistání na letišti jsem byl překvapen množstvím lidí a barev.

Při cestě do hotelu jsem nevěděl, co fotit dřív. Velký problém, na který jsem narazil, byla jazyková bariéra. Indové mluví většinou všichni anglicky a moje angličtina byla v té době špatná, jelikož jsem se vždy učil pouze německy, jak na základní škole, tak i na střední. A tak většinu toho důležitého domlouval Marek.

Po týdnu v Dilí jsme jeli na sever, do překrásného údolí Manali a zde jsem poprvé pochopil, co znamená úsloví „Cesta je cíl“. Odtud po dvou týdnech opět Dilí a potom zpět do domů do Brna. Už v letadle jsem přemýšlel o tom, že se rychle přihlásím do nějakého jazykového kurzu angličtiny v Brně.

Správná volba

Po návratu jsem začal hned řešit, který kurz angličtiny si v Brně vybrat. Protože okouzlení Indií bylo silné a já věděl, že se tam brzy musím vrátit, bylo mě jasné, že pořešit angličtinu v Brně je nezbytné.

Na úvod jsem si našel soukromého lektora. Začátek nebyl vůbec lehký a hodina ani dvě týdně nestačily. Když jsem se potom učil sám, nikam to také nevedlo. Litoval jsem, že jsem se neučil anglicky v mládí nebo jsem nevyužil pomaturitní studium angličtiny v Brně.

Nakonec jsem se rozhodl pro výuku angličtiny v mém rodném Brně a to ve skupině, s myšlenkou, že moji spolužáci by pro mě mohli být motivací a pomoci mě k lepším výsledkům. Do vyhledavače, jsem tedy zadal heslo" výuka angličtiny Brno", ale jazykových škol jsem našel docela dost, a tak jsem zvolil jiné heslo - "veřejné kurzy angličtiny v Brně", ale výsledek byl stejný. Byl jsem bezradný.

Měl jsem jasné preference, co chci, ale stále jsem nemohl najít to pravé. Jednou večer cestou z divadla jdu takhle po Lidické ulici a vidím svítit nápis jazyková škola PELICAN, což mě znělo velmi exoticky na školu. Druhý den jsem tam zavolal a hned se domluvil, že již příští týden nastupuji do kurzu angličtiny pro začátečníky.

Bylo nás na začátku pět, po roce jsme chodili jen tři a stali se z nás kamarádi. Dodnes občas zajdeme do čajovny nebo na pivo. Má angličtina se rychle zlepšovala. A tak stále chodím na mé oblíbené kurzy angličtiny do Pelicanu. Ted již samozřejmě chodím do konverzačního kurzu angličtiny a musím konstatovat, že učení se anglicky přímo v jazykové škole se vyplatilo.

Opět na cestách

Jazykově jsem již vybaven, a tak si vesele cestuji po Asii, kde pracuji a fotím místa, která jsou více než nádherná. Například moje poslední cesta do Nepálu, který je v ledasčem podobný mé milované Indii, byla úžasná. V hlavním městě Káthmándú je neuvěřitelné množství památek a chrámů. Nejvíc mám rád budhistická místa jako Monkey Temple a stupa Boudhanath.

Odtud jsem jel na pár dní k jezeru Pokhara a šel i na výšlap k Annapurně. Místní vrcholy působí přímo magneticky. Po návratu do Kathmandu, okouzlen himalájskými vrcholy, jsem se rozhodl pro cestu do Tibetu. Šel jsem se informovat, co je potřeba, do jedné z cestovních kanceláří, které vyřizují vše potřebné. Zjistil jsem, co cesta obnáší, jak dlouho se čeká na víza, kolik dní trvá cesta do Lhasy a zpět.

Baruntse (7162 m), Vpravo je hlavní vrchol při pohledu z údolí Hongu. 

Tenkrát jsem to již nestihl, tak až příště, ale nevadilo to, měl jsem radost a cítil se volně a svobodně, jelikož jsem všemu rozuměl a na všem se domluvil, a to díky mé výborné angličtině. Angličtina Brno je pro mě jazykováškola PELICAN, kde jsem získal svoje "jazyková křídla".

Redakce Horydoly.cz neovlivňuje komerční sdělení ani jeho obsah.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Nepál 2017, aneb sorry jaku!

Nepál 2017, aneb sorry jaku!

Vážené kolegyně, kolegové, milí přátelé a kamarádi, kdybyste měli chuť se přijít podívat na promítání fotek z Nepálu, tak doražte v neděli 11. února v 19:00 hodin do kavárny Prostoru v Národní technické knihovně v Praze. 7 minut... celý článek

Do Dubaje vloni přijelo 70 tisíc Čechů

Hloupý Honzo, vystrč hlavu z prdele!

registrovat

Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Turistický informační portál WhereToStay.Tips kde naleznete fantastické rady kde se ubytovat, kde jíst a co vidět, v lokalitách celého světa.Nejčtenější články

Hloupý Honzo, vystrč hlavu z prdele!

Hloupý Honzo, vystrč hlavu z prdele!

NÁZOR Cestováním po světě jsem strávil pěkných pár dlouhých let. Ať to byla Afrika, Asie, Amerika nebo Pacifik nebo i ta hloupá Anglie, všude mě vnímali jako člověka ze starého kontinentu, jako
Nordic zewling

Nordic zewling

Jako jedni z prvních jsme měli možnost vyzkoušet nové odvětví severských sportů. Všelijaké nordic walkingy, nordic skatingy a jim podobné doplní nejnovější objev – nordic zewling, severské zevlování.
Jamajské město Negril – ta pravá exotika!

Jamajské město Negril – ta pravá exotika!

Znamená-li pro vás slovo exotika především nekonečné pláže se sněhobílým pískem zalité sluncem, azurově modré moře a atmosféru dotvářející palmy, letovisko Negril ležící v západní části Jamajky je pro vás to pravé.
Právě začíná Kolem světa v Plzni

Právě začíná Kolem světa v Plzni

Za minutu odstartuje jarní edice cestovatelského festivalu Kolem světa v Plzni. Během dvou dnů se v Měšťanské besedě představí jedenáct cestovatelů se svými přednáškami doplněnými promítáním fotografií a filmů.
Století Miroslava Zikmunda

Století Miroslava Zikmunda

RECENZE Století Miroslava Zikmunda - cesta životem je kniha, která se zrodila z obdivuhodného osobního archivu známého cestovatele. Na obalu knihy je připsán podtitulek: Bouřlivé dějiny 20. století očima muže, který poznal

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Polovníctvo a rybárstvo - veletrh Nitra, Agrokomplex 23.-25.2. 23.2.
Outdoor Show - veletrh Velká Británie, Londýn 23.-25.2. 23.2.
Rossignol Demo Tour
Buková hora 24.-25.2. 24.2.
Reise Camping - veletrh Německo, Essen 21.-25.2. 25.2.
Free - veletrh Německo, Mnichov 21.-25.2. 25.2.
Hohe Jagd und Fischerei - veletrh Rakousko, Salzburg 22.-25.2. Lov a rybářství 25.2.
Nautika - veletrh Chorvatsko, Záhřeb 21.-25.2. 25.2.
Hmyzí večer Brno, Klub cestovatelů 25.2. 18:00
Gruzie - diashow Brno, Klub cestovatelů Přednáší Michal Meissner 26.2. 18:30
Papua - diashow Slatiňany, Společenský dům Přednáší Tomáš Kubeš 27.2. 19:00

Diskuse

Funkční prádlo Sensor Kamil, 23.2.2018 10:36, 18 příspěvků
Vampires Vampires_Empire, 23.2.2018 5:10, 1 příspěvek
smoothie O., 22.2.2018 18:14, 6 příspěvků
smoothie Jaromir, 22.2.2018 14:50, 6 příspěvků
smoothie Pišišvor, 22.2.2018 14:34, 6 příspěvků
Určitě ano! Věra Boudová, 22.2.2018 11:50, 1 příspěvek
smoothie Ondra, 22.2.2018 11:29, 6 příspěvků
smoothie Pišišvor, 22.2.2018 11:16, 6 příspěvků
smoothie Jaromir, 22.2.2018 10:47, 6 příspěvků
Elektrokolo Ivos, 21.2.2018 22:50, 8 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Re: Výběr elektrokola Horydoly , 23.2.2018 18:20
Výběr elektrokola Petra Svobodová, 22.2.2018 17:02
Česko-polský projekt se b... Horydoly , 22.2.2018 10:34
Veletrh cestovního ruchu ... Horydoly , 22.2.2018 10:33
Cena Josefa Vavrouška Horydoly , 22.2.2018 10:00
Ledopád v Labském dole Horydoly , 21.2.2018 1:04
Labský důl Kuba Turek, 21.2.2018 0:19
Re: Canon - dárek k zrcad... Horydoly , 20.2.2018 22:39