Magie obrázků

Magie obrázků
Indický slon.
Autor snímku Andrea Dlouhá a Martin Dlouhý
SDÍLEJ:

Jmenuji se David a jsem z Brna. Mým největším koníčkem je fotografování a cestování. Tomu prvnímu jsem podlehl již v dětství.  Cestování přišlo až s věkem. Vždy o prázdninách jsem jezdíval s rodiči k moři nebo někam do zahraničí, ale vždy jen v rámci Evropy. Na každé takové dovolené jsem pořizoval spoustu fotografií. 

První fotoaparát mě koupil můj dědeček, který byl skvělý fotograf. Používal starý Flexaret a fotografie si zásadně dělal sám, a tudíž měl doma vše potřebné a s ním jsem se také všemu naučil. Poprvé jsem si sám vyfotil a vyvolal ve svých jedenácti letech fotky zvířat z Brněnské ZOO, které mám dodnes schované.

Brněnská ZOO.

S dědou ve fotokomoře to byla opravdová magie. Moc mě dodnes baví samotný proces vyvolávání vlastních fotografií, i když poslední roky používám z pohodlnosti na cestách spíše digitální fotoaparát.

Cesta je cíl

To opravdové cestování přišlo až po mé první cestě s kamarádem do Indie. Bylo to naprosto úžasné. Jel tam nakupovat zboží do svých, v oné době populárních, orient obchodů. Můj kamarád Marek je velký cestovatel, a tudíž mě na vše dopředu připravil. Letěli jsme do Dilí a hned po přistání na letišti jsem byl překvapen množstvím lidí a barev.

Při cestě do hotelu jsem nevěděl, co fotit dřív. Velký problém, na který jsem narazil, byla jazyková bariéra. Indové mluví většinou všichni anglicky a moje angličtina byla v té době špatná, jelikož jsem se vždy učil pouze německy, jak na základní škole, tak i na střední. A tak většinu toho důležitého domlouval Marek.

Po týdnu v Dilí jsme jeli na sever, do překrásného údolí Manali a zde jsem poprvé pochopil, co znamená úsloví „Cesta je cíl“. Odtud po dvou týdnech opět Dilí a potom zpět do domů do Brna. Už v letadle jsem přemýšlel o tom, že se rychle přihlásím do nějakého jazykového kurzu angličtiny v Brně.

Správná volba

Po návratu jsem začal hned řešit, který kurz angličtiny si v Brně vybrat. Protože okouzlení Indií bylo silné a já věděl, že se tam brzy musím vrátit, bylo mě jasné, že pořešit angličtinu v Brně je nezbytné.

Na úvod jsem si našel soukromého lektora. Začátek nebyl vůbec lehký a hodina ani dvě týdně nestačily. Když jsem se potom učil sám, nikam to také nevedlo. Litoval jsem, že jsem se neučil anglicky v mládí nebo jsem nevyužil pomaturitní studium angličtiny v Brně.

Nakonec jsem se rozhodl pro výuku angličtiny v mém rodném Brně a to ve skupině, s myšlenkou, že moji spolužáci by pro mě mohli být motivací a pomoci mě k lepším výsledkům. Do vyhledavače, jsem tedy zadal heslo" výuka angličtiny Brno", ale jazykových škol jsem našel docela dost, a tak jsem zvolil jiné heslo - "veřejné kurzy angličtiny v Brně", ale výsledek byl stejný. Byl jsem bezradný.

Měl jsem jasné preference, co chci, ale stále jsem nemohl najít to pravé. Jednou večer cestou z divadla jdu takhle po Lidické ulici a vidím svítit nápis jazyková škola PELICAN, což mě znělo velmi exoticky na školu. Druhý den jsem tam zavolal a hned se domluvil, že již příští týden nastupuji do kurzu angličtiny pro začátečníky.

Bylo nás na začátku pět, po roce jsme chodili jen tři a stali se z nás kamarádi. Dodnes občas zajdeme do čajovny nebo na pivo. Má angličtina se rychle zlepšovala. A tak stále chodím na mé oblíbené kurzy angličtiny do Pelicanu. Ted již samozřejmě chodím do konverzačního kurzu angličtiny a musím konstatovat, že učení se anglicky přímo v jazykové škole se vyplatilo.

Opět na cestách

Jazykově jsem již vybaven, a tak si vesele cestuji po Asii, kde pracuji a fotím místa, která jsou více než nádherná. Například moje poslední cesta do Nepálu, který je v ledasčem podobný mé milované Indii, byla úžasná. V hlavním městě Káthmándú je neuvěřitelné množství památek a chrámů. Nejvíc mám rád budhistická místa jako Monkey Temple a stupa Boudhanath.

Odtud jsem jel na pár dní k jezeru Pokhara a šel i na výšlap k Annapurně. Místní vrcholy působí přímo magneticky. Po návratu do Kathmandu, okouzlen himalájskými vrcholy, jsem se rozhodl pro cestu do Tibetu. Šel jsem se informovat, co je potřeba, do jedné z cestovních kanceláří, které vyřizují vše potřebné. Zjistil jsem, co cesta obnáší, jak dlouho se čeká na víza, kolik dní trvá cesta do Lhasy a zpět.

Baruntse (7162 m), Vpravo je hlavní vrchol při pohledu z údolí Hongu. 

Tenkrát jsem to již nestihl, tak až příště, ale nevadilo to, měl jsem radost a cítil se volně a svobodně, jelikož jsem všemu rozuměl a na všem se domluvil, a to díky mé výborné angličtině. Angličtina Brno je pro mě jazykováškola PELICAN, kde jsem získal svoje "jazyková křídla".

Redakce Horydoly.cz neovlivňuje komerční sdělení ani jeho obsah.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Azur a Maxi Reisen zkrachovaly

Azur a Maxi Reisen zkrachovaly

Cestovní kanceláře Azur Reizen i Maxi Reisen vyhlásily ke dnešku 11. září úpadek. Obě společnosti mají stejného majitele. Cestovní kanceláře se specializovaly na prodej zájezdů do Tuniska, Egypta, Turecka a na řecký... celý článek

Letoviska v Dominikánské republice nebyla poškozena hurikánem Irma

Norská koruna pokračuje po Skandinávské měnové unii

registrovat

Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Turistický informační portál WhereToStay.Tips kde naleznete fantastické rady kde se ubytovat, kde jíst a co vidět, v lokalitách celého světa.Nejčtenější články

Letoviska v Dominikánské republice nebyla poškozena hurikánem Irma

Letoviska v Dominikánské republice nebyla poškozena hurikánem Irma

Hurikán Irma neměl dopad na cestovní ruch Dominikánské republiky. Ministerstvo cestovního ruchu informuje, že všechny turistické destinace v zemi fungují zcela normálně.
Národní parky Troodos a Akamas na Kypru

Národní parky Troodos a Akamas na Kypru

Máte hrůzu z rodinné dovolené na Kypru? Nesnášíte opékat se celý den na slunci mezi špekáčky z celé Evropy? Nezoufejte. Na tomto ostrově najdete i hory, soutěsky, cedrové lesy a kouzelné romantické kláštery.
Norská koruna pokračuje po Skandinávské měnové unii

Norská koruna pokračuje po Skandinávské měnové unii

Norská koruna je oficiální měnou v Norsku a na jeho autonomním území Špicberky. Zkratka norské koruny je NOK. Norové jí říkají krone.
Cestovatelský festival NA@NA Kutná Hora

Cestovatelský festival NA@NA Kutná Hora

"Festival NA@NA chce umožnit setkání cestovatelů a lidí na komunitní úrovni, bez reklamy na pojištění a cestovky, bez předraženého jídlo i pití," slibuje pořadatel Jiří Kalát. "Chceme ukázat, že cestovat může kdokoliv, s jakýmkoliv
Kouzelný ostrov Kypr. Co může nabídnout?

Kouzelný ostrov Kypr. Co může nabídnout?

Plánujete nezapomenutelnou dovolenou na Kypru a hledáte s dostatečným předstihem inspiraci kam vyrazit, co si nenechat ujít a co rozhodně navštívit? Pak máte štěstí, protože právě na tyto věci se zaměříme v  článku trochu

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Cargo Bike Fest Brno 15.-17.9. Nákladní kola 15.9. 16:30
Zahrada Čech - veletrh Litoměřice 15.-23.9. 15.9.
Paddleexpo - veletrh Německo, Nürnberg 19.-21.9. Vodní sporty 19.9.
Bazény, sauny a spa - veletrh Praha, Letňany 19.-23.9. 19.9.
Bike-Expo - veletrh Polsko, Kielce 21.-23.9. 21.9.
ITEP - veletrh Plzeň, Lokomotiva 21.-23.9. Cestovní ruch 21.9.
Kolem světa - diashow Praha, Městská knihovna Přednáší Karel Wolf 22.9. 19:00
JATA - veletrh Japonsko, Tokio 23.-24.9. 23.9.
Jede Kudrna okolo Brna Brno 23.-24.9. Setkání turistů 23.9.
Průšvihy při cestování - přenáška Brno, Klub cestovatelů Přednáší Barbora Pečeňová 25.9.

Diskuse

Ostrovský klášter Karel Vančura, 19.9.2017 22:33, 1 příspěvek
Kvalita? JN, 18.9.2017 22:09, 3 příspěvky
Rozdiel Penro, 17.9.2017 23:17, 1 příspěvek
Helma Karla Šlechtová, 17.9.2017 14:40, 9 příspěvků
Lusti? Skiák, 15.9.2017 11:08, 8 příspěvků
Helma Lucie, 15.9.2017 10:45, 9 příspěvků
Lusti? Zdeněk, 15.9.2017 10:36, 8 příspěvků
Helma Alojz, 13.9.2017 13:14, 9 příspěvků
Lusti? Hanka, 13.9.2017 13:07, 8 příspěvků
Parlamentní listy Václav, 13.9.2017 9:45, 5 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Diashow Praha Horydoly , 20.9.2017 0:39
Re: Cyklojízdy EuroVelo Horydoly , 20.9.2017 0:33
Re: Bob Dylan vystavuje v... Horydoly , 19.9.2017 19:25
Plzeň: Bob Dylan a Umělci... Horydoly , 19.9.2017 18:41
Re: Fjällräven Horydoly , 19.9.2017 0:50
Ptačí festival na Kocháno... Horydoly , 15.9.2017 22:06
Festival čokolády Horydoly , 15.9.2017 22:03
Food festivaly Horydoly , 15.9.2017 22:02