Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Zachránit vás může dobré cestovní pojištění!

Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Zachránit vás může dobré cestovní pojištění!
Pojistil jsem se, než jsem vyrazil na hory?
Autor snímku Ergo
SDÍLEJ:

Chystáte se na hory? V tom případě si nezapomeňte přibalit pojištění do zahraničí. Pro většinu Čechů je sjednání pojištění naprosto automatické, ale méně jich myslí na pojištění odpovědnosti. To se ostatně vyplatí mít i na českých horách.

Alpinismu a skialpinismu holdují miliony Čechů. Podle statistik na hory vyráží bez uzavřeného cestovního pojištění zhruba 10 až 20 % turistů. Počáteční úspora (řádově ve výši několika desítek korun za den) se může krutě vymstít. Jakmile se něco přihodí, vzduchem začnou létat vysoké částky.

Příklad hovoří za vše. Hospitalizace na ARO v rakouské nemocnici vyjde na několik desítek tisíc korun za den. V případě transportu vrtulníkem částka vyletí nad 100 tisíc korun. Proto byste se neměli spoléhat na „modrou kartičku“. Je všeobecně známo, že v horských oblastech pracují zejména soukromí lékaři, jejichž zákroky zdravotní pojišťovna neproplatí. Zachránit vás může právě cestovní pojištění na hory.

Záchranáři v horách často používají vrtulník.

Kdy vám přijde vhod pojištění odpovědnosti?

Během pobytu na horách můžete někoho zranit a způsobit mu nepěkné zranění. K úrazům nejčastěji dochází na sjezdovkách – samozřejmě nejen v cizině, ale i v tuzemsku. Proto je na místě zvážit uzavření příplatkového pojištěné odpovědnosti za škody způsobené na zdraví a majetku dalších osob. Pojistné krytí vám samozřejmě přijde vhod nejen na sjezdovce. Pokud vaše děti způsobí škodu na zařízení hotelu, pojišťovna částku uhradí do poslední koruny. Z dlouhodobých statistik pojišťoven vyplývá, že během zimního období dochází pojistným událostem za způsobenou škodu častěji než po zbytek roku. 

Zdravotní první pomoc v zahraničí může přijít bez dobré pojistky hodně draho.

Pojištění odpovědnosti bývá součástí jiných pojistek

Pokud jste v minulosti uzavřeli například pojištění domácnosti, možná jste si společně s ním sjednali i pojištění odpovědnosti. V takovém případě si pojištění odpovědnosti nemusíte sjednávat společně s cestovním pojištěním. Respektive v rámci pobytu na českých horách. Do zahraničí se raději připojistěte v rámci cestovního pojištění.

Nonstop asistence na telefonu

Dostanete-li se v zahraničí do situace, kdy někomu způsobíte škodu na majetku či zdraví, vždy postupujte následujícím způsobem, a to i v případě, že jste před odjezdem uzavřeli pojištění odpovědnosti.

Zajistěte si svědky a nepodepisujte žádné dokumenty, které si nedokážete přesně přeložit. Nezřídka se stává, že poškozený požaduje úhradu a vy byste požadavek podpisem potvrdili. Raději se obraťte na kvalifikovaného operátora, který je kdykoliv dostupný na asistenční lince. Poradí vám v rodném jazyce a doporučí, jak si máte v konkrétní situaci počínat.

Pobyt na horách se kvůli cestovnímu pojištění neprodraží

Máte obavy, že si kvalitní cestovní pojištění nemůžete dovolit? Cestovní pojištění online není drahé, a to ani v případě, že uzavřete některá další připojištění. Cena týdenního pojištění v Alpách pravděpodobně nepřesáhne částku 400 Kč. Přesto byste neměli vybírat pouze na základě nejnižší ceny. Zaměřte se na kvalitní produkty, které vám poskytnou komplexní ochranu.

Díky internetu je uzavření cestovního pojištění jednodušší než v minulosti. Máte-li po ruce platební kartu, můžete se pojistit třeba jen pár minut před odjezdem. Skvělým příkladem je cestovní pojištění od renomované pojišťovny ERGO. Vyberete si vhodný balíček, vyplníte nezbytné údaje, provedete platbu kartou a můžete vyrazit. Vždy si však důkladně přečtěte VPP pro pojištění do zahraničí a přesvědčte se o rozsahu pojistného krytí.

Redakce Horydoly.cz neovlivňuje komerční sdělení ani jeho obsah.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Cestovko

My jsme si vzpoměli těsně před dovolenou do Itálie, že nemáme sjednané pojištění. Pátrali jsme po tom zda je to v EU potřeba a jak moc je to velký problém. Nakonec nám s tím pomohla online-pojistovna.

Reaguj
Cestovní pojištění

Bez pojištění bych nikam nejel, nejlepší zkušenost s cestovním pojišťění co jsem měl možnost vyzkoušet je od oborové zdrav. pojišťovny z pohodlí domova online, do 26 let zdarma a to není zdaleka jediná výhoda té pojišťovny.

  • Autor Joseph
  • Datum a čas 8.8.2016 08:32
Reaguj
Celkem 2 příspěvky v diskuzi


Dogmount: opasek pro sebe a obojek pro psa

Dogmount: opasek pro sebe a obojek pro psa

Dogmount ze severomoravského Uničova je značka, která se specializuje na výrobu pánských i dámských opasků, vodítek a obojků pro psy a dalšího příslušenství z pravé kůže. Módním fajnšmekrům dodává sladěné sety pro psy i jejich... celý článek

Nejlepší řeky v Česku, kam chcete jet na vodu

Proč na wellness pobyt právě do Luhačovic?

registrovat

Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Turistický informační portál WhereToStay.Tips kde naleznete fantastické rady kde se ubytovat, kde jíst a co vidět, v lokalitách celého světa.Nejčtenější články

Trezory jsou potřeba neustále, ačkoliv se o nich mluví hlavně v létě

Trezory jsou potřeba neustále, ačkoliv se o nich mluví hlavně v létě

Jen co se přiblíží léto na dohled, začne se mluvit o trezorech. Proč? Protože všichni opustíme své byty, domy i firmy a vyrazíme na dovolenou. Při tom není nikomu lhostejné, co by se
Dogmount: opasek pro sebe a obojek pro psa

Dogmount: opasek pro sebe a obojek pro psa

Dogmount ze severomoravského Uničova je značka, která se specializuje na výrobu pánských i dámských opasků, vodítek a obojků pro psy a dalšího příslušenství z pravé kůže. Módním fajnšmekrům dodává sladěné sety pro psy i jejich
Nejlepší řeky v Česku, kam chcete jet na vodu

Nejlepší řeky v Česku, kam chcete jet na vodu

Na vodě se najde pro každého něco – kdo má rád party a živo, ten ocení rušnou Vltavu, kdo přírodu, tak třeba Ohři, pro poety je tu romantický kraj Oty Pavla

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Moravia Sport - veletrh Olomouc, Flora 22.-23.6. 22.6.
Bahna - den pozemního vojska Strašice   23.6.
Food Festival Nový Jičín, Archa 23.6.
Zraz Klubu slovenských turistov Piešťany 2.7.
Outdoor Trade Show - veletrh Velká Británie, Stoneleigh 3.-5.7. 3.7.
Tour de France Francie 7.-29.7. Silniční cyklistika 7.7.
Ples turistů
Sokolov, Dům kultury 7.7.
Eurobike - veletrh Německo, Friedrichshafen 8.-10.7. Cyklistika 8.7.
Hradné slávnosti
Podbranč 8.7.
Outdoor Retailer - veletrh USA, Salt Lake City 23.-26.7. 23.7.

Diskuse

nabídka půjčky armstrongholdingsplc, 20.6.2018 19:33, 6 příspěvků
doplnění Jarda, 20.6.2018 10:04, 2 příspěvky
Koloběžka Horydoly , 19.6.2018 15:30, 7 příspěvků
Helma na kolo Kuba Turek, 19.6.2018 15:22, 15 příspěvků
Koloběžka Mirek, 19.6.2018 12:50, 7 příspěvků
Helma na kolo Tomik, 19.6.2018 12:48, 15 příspěvků
Cestovní pojištění na hory Andjey, 19.6.2018 12:37, 4 příspěvky
doplnění Army-Store.net, 19.6.2018 10:51, 50 příspěvků
mapa Martin, 19.6.2018 9:01, 1 příspěvek
Vyjádření mluvčího PČR Franta, 18.6.2018 10:20, 100 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Re: Zdravá strava Horydoly , 19.6.2018 0:10
Re: Šumava Horydoly , 19.6.2018 0:04
Safe Footwear Michael Smith, 16.6.2018 10:44
Job: Showman na veletrh v... Horydoly , 7.6.2018 11:21
Kurz lezení na pískovcový... Horydoly , 5.6.2018 13:26
Bikesraz na Vysočině 2018 Horydoly , 4.6.2018 12:18
AVON Pochod Horydoly , 31.5.2018 2:17
Otevření cyklostezky Horydoly , 27.5.2018 16:48