registrovat

Fórum Zpět na výpis diskuzí

Poznávací turistický zájezd

Autor Zpráva

Horydoly

avatar
6.1.2018 18:43

Ženy se přestaly bát cestování na vlastní pěst

Začaly objevovat Asii, mnohé z nich vyjedou úplně samotné 

Čím dál více žen jezdí na dovolenou na vlastní pěst bez cestovní kanceláře. Pasivní dovolená v blízkosti hotelových resortů je pro ně málo atraktivní, namísto toho dávají přednost aktivnímu cestování a autentickému poznávání kultury země a tamních obyvatel. Ženy jsou sebevědomější, více nezávislé, finančně zabezpečené a umí jazyky. V současné době roste obliba jihovýchodní Asie, která láká turistky svojí exotikou, kulturou i bezpečností. K populárním zemím patří například Indie, Thajsko nebo Bali. 

Ženy jsou sebevědomější než dříve

Průzkum serveru 101 Holidays zanalyzoval 100 tisíc rezervací a odhalil, že ženy cestují samy dokonce častěji, než muži a představují 58% cestovatelů-sólistů. Mnohé z nich pak vyrazí do ciziny s kamarádkami a bez partnerů. „Jsme sebevědomější, umíme jazyky, ekonomická situace je příznivá a ceny letenek jsou nižší, než kdy dříve. Děje se tak díky zvýšené konkurenci mezi leteckými dopravci, velké kapacitě míst a stále ještě levné ropě. Například letenka do Bangkoku letos stála méně než 10 tisíc korun, ještě před několika lety to byl dvojnásobek,“ komentuje tento trend Šárka Litvinová z portálu Letuška.cz. 

Sólo dovolená přinesla paradoxně více přátel než ve dvou

V přípravě na první sólo dovolenou není rozdíl od dovolené s partnerem, její průběh se ale může výrazně lišit. „Když se vydáte do ciziny na vlastní pěst, vykročíte ze své bezpečné zóny, získáte možnost poznat sama sebe, své schopnosti a vrátíte se sebevědomější,“ říká pětadvacetiletá cestovatelka Ilona Bartošová a pokračuje: „Na samotné cestě je nejlepší svoboda. Když se mi zamlouvalo zůstat v potápěčském městečku Amed na Bali a vynechat plánovaný sousední ostrov,  nemusela jsem se s nikým dohadovat. Ačkoli jsem cestovala sama, přivedlo mi to více nových přátel, než během minulých cest s přítelem nebo kamarády.“ 

Lákadla jihovýchodní Asie

Právě Bali patří mezi nejoblíbenější destinace, v kurzu je však také Thajsko, Maledivy, Srí Lanka, Vietnam, Austrálie, Mauritius nebo Spojené Arabské emiráty. „Země Asie mají mnoho výhod. Jedná se o místa, která jsou pro nás exotická svojí přírodou i kulturou, ale současně jde o bezpečné lokality - z turistů žijí a hýčkají si je,“ poznamenává Šárka Litvinová z portálu Letuška.cz. Příležitostí k rozmazlování je na každém rohu nepřeberně, navíc jsou cenově velmi dostupné. Jihovýchodní Asie nabízí rovněž obrovské množství atraktivních aktivit – od potápěčských a surfařských kurzů, přes výlety do džungle až po centra, která se věnují meditaci nebo tvůrčí práci. Je to jiný svět, kde zapomenete na rutinu i starosti všedního dne.  

Nejoblíbenější destinace na sólo dovolenou

Abud, Bali

Bali nabízí jedny z nejkrásnějších pláží, na které můžete narazit. Své návštěvníky okouzluje nejen krásnou přírodou, ale také kuchyní plné mořských plodů a ovoce. Najdete zde mnoho míst pro aktivní dovolenou i nebeský odpočinek.

Bangkok, Thajsko

Bangkok je městem plným protikladů. Přes den můžete navštěvovat nádherné budhistické chrámy a večer objevovat jeho noční život plný party a barů. 

Lisabon, Portugalsko

Pokud se vám nechce hned napoprvé opouštět sama Evropu, navštivte Lisabon. Město je ideální na dlouhé procházky a budete tak mít možnost objevovat jeho historické památky, bohaté trhy i nádherné výhledy.

Počet příspěvků: 440

Přidat příspěvek

Pro přidávání příspěvků je nutné se přihlásit


 
 
 
Registrovat se