registrovat

Fórum Zpět na výpis diskuzí

Cyklistické závody 2017

Autor Zpráva

Horydoly

avatar
16.6.2017 09:23

Bike Valachy

Velké Karlovice budou v neděli hostit Bike Valachy, přijede i paralympionik Ježek

Velké Karlovice budou již tuto neděli 18. června hostit tradiční závod horských kol BIKE VALACHY. Na start se postaví také šestinásobný paralympijský vítěz a mistr světa, cyklista Jiří Ježek, jenž zároveň bude patronem a startérem doprovodných dětských závodů.

Protože je Jiří Ježek specialistou na silniční cyklistiku a navíc před pár dny oznámil, že letošní sezóna je jeho poslední, je příležitost k setkání s ním na Bike Valachy unikátní příležitostí.

Do pátku 16. června je ještě možné se registrovat on-line za zvýhodněnou cenu, přihlášení pak bude možné i na místě v den konání. Podle předpovědi čeká závodníky optimální polojasné počasí s příjemnými teplotami kolem 18°C.

Start i cíl je tradičně u karlovického hotelu Galik v údolí Léskové, který slouží jako zázemí pro většinu závodů VALACHY TOUR. Dospělí mají na výběr dvě trasy. Delší varianta činí 45 km s převýšením 1 600 metrů a je i díky četným terénním a trailovým pasážím skutečnou výzvou pro zdatné sportovce. Lehčí trasa nabídne 20 km a 700 m převýšení.

Pro děti budou od 9.30 hodin dle věku připraveny závody v sedmi kategoriích na různě dlouhé vzdálenosti. Startovat je bude host, paralympionik Jiří Ježek. Sám se pak postaví v poledne na start hlavního závodu.

Pravidelně se snažíme vybrané závody zpestřit účastí profesionálních sportovců, kteří mohou být vzorem a motivací pro dospělé i děti. V minulosti u nás na Bike Valachy byl olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý, hokejista Jiří Hudler či Jan Hruška, jediný český cyklista s růžovým trikotem z legendárního Gira. Jiří Ježek je díky svým výkonům pojmem mezi handicapovanými i zdravými sportovci a jsme moc rádi, že ho myšlenka Valachy tour oslovila a rozhodl se ji svou účastí podpořit,“ uvedl prezident Valachy tour Vladimír Sušil.

Závodů horských kol se účastním tak dvou tří za rok, o to víc si své starty v terénu vybírám. Jezdím to hlavně kvůli lidem a pohodové atmosféře, víceméně pro potěšení. Chci si tedy tuhle poslední sezónu užít společně s mými fanoušky, se sponzory a s přáteli, kteří mě po celou dobu mé závodní kariéry podporovali. Objíždím hlavně závody, které mám rád, nebo kde mají rádi mě,“ řekl Jiří Ježek, který spojí účast v závodu s krátkým relaxačním pobytem v karlovickém Spa hotelu Lanterna.

Vítězové závodu si mezi sebe rozdělí finanční odměny 15 tisíc korun a hodnotné dárky od sponzorů. V rámci doprovodného programu bude připravena půjčovna s testováním kol od Extrem sport Zlín, profi servis či stánek s kompresním oblečením CEP s ukázkou, jak při sportu pomáhá kompresní oblečení

www.valachytour.cz

Martina Žáčková

Počet příspěvků: 151

Horydoly

avatar
24.4.2017 09:54

Cyklistické závody 2017

V neděli 23.4. 2017 od 14 hod. se uskuteční již tradiční cyklistický závod dětí v Písku - Galaxy CykloŠvec Stevens. Součástí závodu je i zajímavý doprovodný program např. testování kol, elektrokol a koloběžek Galaxy, Stevens, Bulls, Crussis aj. Klub velocipedistů Písek předvede historická kola přímo na trati závodu. Do programu pro děti i dospělé budou zařazeny soutěže u stánků partnerů závodu.

Trať závodu v Písku je v areálu CYKLOŠVEC, U Hřebčince a JF Autocentrum Fiat 

Způsob startu - hromadný, postupně po jednotlivých kategoriích

         Kola s balančními kolečky, odrážedla, jízda s pomocí rodičů - nejmenší děti  2012 a mladší

         Kola U6W děvčata do šesti let, 2011 a mladší

         Kola U6M chlapci do šesti let, 2011 a mladší

         Kola U9W děvčata  - (7 - 9 let) - 2008 - 2010

         Kola U9M chlapci - (7 - 9 let) -  2008 - 2010

         Kola Mladší žáci M1 - (10 - 12 let) - 2005 - 2007

         Kola Mladší žákyně Z1 - (10 -12 let) - 2005 - 2007

         Kola Starší žáci M2 (13 - 14 let) -  2003 - 2004

         Kola Starší žákyně Z2 ( 13 - 14let) - 2003 - 2004

         Koloběžky K1 děvčata do 9 let - 2008 a mladší

         Koloběžky K2 chlapci do 9 let - 2008 a mladší

         Koloběžky K3 děvčata (10 - 14let) - 2003 - 2007

         Koloběžky K4 chlapci (10 -14let) - 2003 - 2007

Pořadatel Spartak Písek Galaxy CykloŠvec Stevens si vyhrazuje právo na změny, zejména v upřesnění soutěžních kategorií podle počtu účastníků.      

Vyhodnocení všech závodů se předpokládá nejpozději  20 minut po ukončení posledního závodu .

    - všichni účastníci dostanou na památku startovní číslo

    - první tři v každé kategorii obdrží medaili, diplom, věcnou cenu

Trasa závodu povede areálem Cyklošvec a JF Autocentra Fiat a na jejím budování se podílel mistr Evropy 2013 Jakub Říha.

ZDARMA se lze zaregistrovat do 21.4.2017 v prodejně CYKLOŠVEC, U Hřebčince 2509, v den závodu bude startovné za 30 Kč. 

Účastníci závodu budou rozděleni podle věku do jednotlivých kategorií. Ti nejmenší mohou poměřit síly také na kolech s balančními kolečky, či s odrážedly, ale i na koloběžkách.

Nejen na vítěze bude čekat sladké překvapení od Pekárny Zlivice a také medaile, diplomy a hodnotné ceny od partnerů závodu CYKLOŠVEC, Galaxy, JF Autocentrum Fiat, PROGRESS, Interhotel America, ČSAD, KMC, KENDA, CATLIKE, BikeStream a město Písek. Do zajištění akce se zapojí studenti středních škol.

Kolo musí být  v dobrém technickém stavu, při závodě je povinné použití cyklistické ochranné přilby ! Každý účastník startuje na vlastní nebezpečí. 

Info: prodejna CykloŠvec Písek U Hřebčince 2509, Tel.: 382 206 450  www.cyklosvec.cz

Karel Švec

Počet příspěvků: 151

Přidat příspěvek

Pro přidávání příspěvků je nutné se přihlásit


 
 
 
Registrovat se