registrovat

Fórum Zpět na výpis diskuzí

Běžky v Česku

Autor Zpráva

Horydoly

avatar
22.2.2017 10:42

Pražský pohár v běhu na lyžích v Chuchli

Druhý Pražský pohár na běžkách se jede opět v Chuchli 

Navzdory oblevě a nočnímu dešti zůstává konec zimy v nedohlednu, aspoň na lyžařském okruhu v pražské Chuchli. Ve středu se tu odehraje další ze závodů, letošní druhý díl Pražského poháru v běhu na lyžích. 

„Lyžovat se tady bude hodně dlouho, předpokládáme aspoň do poloviny března,“ těší olympijskou vítězku Kateřinu Neumannovou, matku projektu. 

„Díky dlouhotrvajícím teplotám pod nulou v lednu a poctivé přípravě máme hodně vysokou vrstvu a dostatečně dlouhý okruh. Proto jsme se rozhodli vyhlásit další závod, abychom dali hlavně hobby lyžařům šanci poměřit síly,“ říká Martin Dvořák z organizačního týmu. 

Okruh od tribuny až k parkovišti měří 700 metrů a je široký, aby se na něm dalo jet vedle sebe nebo předjíždět. „Proto se tentokrát pojede volným stylem ve všech kategoriích včetně dětí a s hromadným startem,“ dodává Dvořák. 

Nejmladší děti začnou ve středu 22. února 2017 od 17 hodin (1 okruh), postupně přijdou na řadu další věkové skupiny (2 až 8 okruhů). Hlavní závod dospělých na 5 km se očekává po 18. Hodině, vyhlášení výsledků v 18.30.

 V době konání závodu bude omezený přístup veřejnosti. Jinak je areál v provozu po celý den od 8 do 21 hodin zdarma. K dispozici se nabízí půjčovna materiálu a také instruktoři. „Byli jsme tam v pátek a bylo to bezvadné. Vůbec jsem nečekala takovou kvalitu sněhu, tratí i organizace,“ potvrzuje Štěpánka Kratochvílová, učitelka sportovní výchovy ze Základní školy v Dolních Počernicích. Její třída přijela přes celou Prahu z východu na západ úplně v klidu vlakem. 

I druhý Pražský pohár půjde živě na webovém streamu zde: https://www.youtube.com/watch?v=LFTZA-0VBNA.

Z časových důvodů prosí pořadatelé o přihlášky mailem na zdravotnikpraha@email.cz nebo na místě 60 minut před startem. Prezentace je otevřena už od 15 hodin. 

Videokamery z areálu běží na adrese www.skiparkchuchle.cz.

Tomáš Nohejl

HORYDOLY: Čěte více o Pražskéom poháru v běhu na lyžích
 

Počet příspěvků: 306

Přidat příspěvek

Pro přidávání příspěvků je nutné se přihlásit


 
 
 
Registrovat se