registrovat

Fórum Zpět na výpis diskuzí

Jizerské hory na lyžích

Autor Zpráva

Horydoly

avatar
17.3.2018 01:50

Poslední lyžovačka na Ještědu

Pozvánka na poslední lyžovačku na Ještědu v sezóně 2017/2018

Sněhové podmínky ve skiareálu Ještěd jsou stále dobré, počasí však už téměř aprílové. Severní strana Ještědu směrem k městu bude o víkendu 17.-18.3. naposledy v provozu včetně lanové dráhy a sjezdovky Skalka. To vše za ceny vedlejší sezóny.

„Vrtkavá zima se blíží ke svému konci a my nabízíme poslední lyžovačku na ještědských svazích, kde je velmi dobré lyžování hlavně v ranních a dopoledních hodinách. O víkendu pojede téměř celý Sever. Budeme mít v provozu lanovku na Skalku, Černý vrch a vlek na F10. Večerní lyžování bude fungovat ještě v pátek a sobotu. Sezónu zakončíme v neděli 18.3. denním lyžováním od 8:30 do 16 hodin,“ upřesňuje informace k zakončení sezóny skiareálu Ještěd Renata Balašová.

Společnost TMR Ještěd a.s. děkuje všem, kteří navštívili v aktuální sezóně Skiareál Ještěd.

Renata Balašová

Počet příspěvků: 486

Horydoly

avatar
20.1.2018 01:58

Skiareál Ještěd láká na super víkendovou lyžovačku

Počasí se umoudřilo a nic nebrání tomu otevřít celou severní stranu Ještědu. Sjezdovka Skalka bude v provozu od soboty 20. ledna. Dětská Bucharka je také v dobré kondici a na dětském parku se pracuje. Zároveň se díky přírodní nadílce posledních dní upravují trasy běžeckého areálu Vesec.

Po velké oblevě se tento týden konečně klimatické podmínky změnily a umožnily nám zasněžování, k tomu připadlo až 20 cm čerstvého sněhu. Podařilo se dosněžit spodní část Skalky a bude poprvé v sezóně otevřena. Rodiny s dětmi jistě ocení spuštění Bucharky a Lyžařské Croco školy vedle centrálního parkoviště P3,“ na víkendzve do skiareálu Renata Balašová. Pozvánka platí i na legendární Spartan Race, který se uskuteční v sobotu 20.1. ve skiareálu Ještěd. Závod neovlivní běžné návštěvníky a lyžaře. Přes dva a půl tisíce závodníků z 20 zemí bude parkovat u Home Credit Areny a doprava je zajištěna kyvadlově ke startu. Pro lyžaře se otevře parkoviště P1, P2, P3, pouze P4 u skokanských můstků bude sloužit jako zázemí spartanů.

Víkend se v Liberci ponese i v duchu běžeckého lyžování ve Vesci. „Po uzavření smlouvy s Tatry mountain resorts o provozování skiareálu Ještěd jsme nyní provizorně došli k dohodě o výpomoci v rámci areálu Vesec a to na příležitostnou úpravu tratí. Dnes poprvé připravíme společně běžecké trasy. Věřím, že toho naši občané a turisté využijí,“ uvádí k situaci ve Vesci Tomáš Kysela, náměstek primátora pro technickou správu. 

Denní provoz od 8:30 do 16 hodin, večerní lyžování od 18 do 21 hodin.

V provozu sjezdovky Skalka, Liberecká, Slalomák, Pod lany, F10 a Bucharka.

Parkoviště k dispozici P1, P2, P3..

www.skijested.cz 

Počet příspěvků: 486

Horydoly Open

avatar
28.12.2017 21:07

Prázdniny na lyžích ve skiareálu Ještěd

Vánoční svátky jsou za námi a oslavy Nového roku za rohem. Těm, kdo se chystají skončit rok 2017 nebo začít ten 2018 sportem, se nabízí ještědské sjezdovky v tomto složení: Liberecká, Pod lany, F10 a pro děti Bucharka. Přes oblevu minulých dnů se v horských partiích stále drží díky technickému zasněžování stabilní pokrývka, čemuž napomáhá i dnešní sněhová nadílka. Skiareál Ještěd je na silvestrovský víkend připraven. 

Teploty kolem Vánoc nás potrápily, ale i tak máme areál v provozu denně od 8:30 do 16:00 hodin v maximálním rozsahu, který jsme byli schopni zajistit pro sváteční lyžovačku. Kromě vleku na F10 a lanové dráhy na Černý vrch jsme od 27. spustili i čtyřsedačkovou lanovku Skalka. Funguje v obou směrech jako transfer nebo přibližovák z Centrálního parkoviště P3 na otevřené sjezdovky. Věříme, že návštěvníci areálu využijí volné dny a stráví je u nás na lyžích nebo snowboardu,“ zve Renata Balašová, zástupce skiareálu Ještěd. 

Místo silvestrovské oslavy skiareál Ještěd připravil na 5. ledna 2018 akci pro celé rodiny pod názvem S RODINOU NA JEŠTĚD. V rámci večerního lyžování zdarma čeká návštěvníky nabitý program již od 16:30 do 22:00 hodin. Kromě testování lyží Sporten, iQLANDIA laboratoře, lyžařské show a ukázek vozů VOLVO se můžete těšit na soutěže s hlavní výhrou zájezd do Egypta pro celou rodinu od CK Blue Style nebo ohňostroj na závěr. Hvězdou večera bude bezpochyby zpěvačka Katarína Knechtová se svým repertoárem. Akce je bez vstupného a lyžuje se zdarma. 

Parkování je možné kromě zpoplatněného P1, i zdarma na Centrálním parkovišti P3 a P4 u skokanských můstků nebo parkovišti Bucharka. V provozní doba skiareálu na denní lyžování od 8:30 do 16 hodin, na večerní od 18 do 21 hodin.

Infolinka: 737 222 499 www.skijested.cz 
Renata Balašová

Počet příspěvků: 132

Přidat příspěvek

Pro přidávání příspěvků je nutné se přihlásit


 
 
 
Registrovat se