registrovat

Fórum Zpět na výpis diskuzí

Lyžování v ČR

Autor Zpráva

Horydoly

avatar
28.12.2017 22:56

Kam za lyžováním v Česku?

Seznam areálů, které otevírají jako první

Zatímco v rakouských a italských Alpách ledovcové areály spustily provoz už na podzim, v Česku jsme si na začátek lyžařské sezóny museli ještě chvíli počkat. Přinášíme vám seznam, kdy česká střediska otevřela své svahy návštěvníkům.

Nejdříve v listopadu

Pro nedočkavce se jako obvykle otevře první areál, respektive hotelová sjezdovka, Monínec, oblíbená víkendová destinace především pro Prahu a okolí.

Pokud zimním sportům nadále přeje počasí, otevírají se nejdříve vleky v Branné v Jeseníkách, a to 11. listopadu. Následující týden jste mohli navštívit Železnou Rudu na Šumavě nebo Černou horu nad Janskými Lázněmi v Krkonoších.

Okolo 25. listopadu se možnosti rozšířily o Boží Dar a Klínovec v Krušných horách a Mladé Buky v Krkonoších.

Před Vánoci téměř kamkoli

Jizerské hory zahájily v Kořenově prosincovou sezónu, během které už se můžete těšit na široké možnosti i u nás. Na začátku měsíce otevírají areály Ski Aréna Karlov a Hrubá Voda v Jeseníkách, Zadov a Špičák na Šumavě, Malá Úpa, Pec pod Sněžkou a Špindlerův Mlýn v Krkonoších a v Krušných horách si zalyžujete už i na Neklidu.

Okolo 8. prosince se otevírá jesenický Ski Sněžník a Deštné v Orlických horách. Ski Areál Herlíkovice – Bubákov se od letoška mimo jiné pyšní novým dětským parkem.

Během druhé poloviny a konce prosince můžete navštívit většinu českých středisek v závislosti na sněhových podmínkách téměř bez obav. Zavítejte například na Plešivec, do Koutů nad Desnou, filmové Ramzové, na Ještěd, do Harrachova, Pusteven, Zlatých Hor či dalších destinací.

Využít můžete také v evropském měřítku jedinečně rozsáhlé a upravované rekreační běžkařské stopy. I v českých areálech začíná být dostatek après ski aktivit a atrakcí pro děti, na Božím Daru si děti mohou mimo jiné užít snowtubing, ve většině středisek jsou k dispozici bazény a prostory pro relaxaci a uvolnění.

Nezapomeňte cestovko

A až se „rozlyžujete“ v Česku, vzhůru na alpské ledovce! Nezapomeňte, že i na výletech za lyžováním a snowboardingem do zahraničí byste měli mít sjednané cestovní pojištění. Naštěstí dnes už okolo něj nemusíte prakticky nic řešit. Porovnejte si nabídky cestovních pojištění v online srovnávači Srovnejto.cz, potvrzení máte na mailu do dvou minut a ušetříte přitom až 50 % oproti běžnému cestovním pojištění. Další alternativou je ještě známější ePojisteni.cz.

Počet příspěvků: 309

Kuba Turek

avatar
30.3.2012 14:50

Razula aktuálně

V provozu nadále zůstává sjezdovka Razula. Pouze pro dnešní den (pátek 30. 3.) je uzavřená kvůli přípravě trati na zítřejší závěrečný závod sezóny Razula Open Cup. Ten je určen pro širokou veřejnost, zúčastnit se jej může kdokoli od dětí ročníku 2005 a výše až po babičky a dědečky. Podrobnosti k závodu najdete zde.

V noci na dnešek dokonce mírně nasněžilo, na sjezdovce je nyní zhruba 30 cm sněhu a ochladilo se, takže podmínky pro lyžování jsou stále dobré.

Po sobotním závodu bude sjezdovka Razula v provozu také v neděli 1. dubna od 9 do 16 hodin. Původně se mělo o víkendu konat také testování lyží LUSTI, dnes však bylo organizátory pro nemoc zrušeno.

O dalším provozu či termínu ukončení zimní sezóny ještě není zcela rozhodnuto. Záleží na aktuálním počasí a především zájmu návštěvníků.

 

Přeji pěkný den – a víkend

Martina Žáčková

 

www.valachy.cz, www.razula.cz

zackovam@hptronic.cz

Počet příspěvků: 165

Kuba Turek

avatar
30.3.2012 00:37

Re: Lyžování v ČR

Přestože mnohá lyžařská střediska již ukončila sezónu, Ski areál Razula ve Velkých Karlovicích zůstává stále v provozu a nabízí dobré lyžařské podmínky. Oficiální tečkou za lyžařskou sezónou se stane 8. ročník závodu Razula Open Cup, který se pojede v sobotu 31. března. O víkendu se také ještě bude konat bezplatné testování lyží Lusti.

 

„V současné době máme na sjezdovce Razula půl metru sněhu, podmínky pro lyžování jsou stále dobré. Tiše doufáme, že by se mohlo lyžovat až do Velikonoc. Sezónu ukončíme v závislosti na aktuálním počasí a zájmu návštěvníků,“ uvedl šéf Ski areálu Razula Leo Bača.

 

Martina Žáčková

Počet příspěvků: 165

Kuba Turek

avatar
30.3.2012 00:25

Rokytnice končí lyžování na apríla

Dobrý den,

chtěli bychom Vás informovat o konečné fázi provozu Skiareálu Horní Domky Rokytnice nad Jizerou. V provozu jsou lanové dráhy Horní Domky a Lysá hora a Zalomený vlek, lyžuje se na modré sjezdovce. Provoz lanovky Horní Domky a Zalomeného vleku bude ukončen v sobotu 31.3. a lanová dráha Lysá hora ukončí provoz v neděli 1.4.2012. V neděli bude sleva jízdného. Jestliže to klimatické podmínky dovolí, bude lanová dráha Lysá hora v provozu o Velikonocích, tj. 5.-9.4.2012 pro pěší a běžkaře.

Renata Žalská

Spartak Rokytnice, a.s.

Počet příspěvků: 165

Přidat příspěvek

Pro přidávání příspěvků je nutné se přihlásit


 
 
 
Registrovat se