registrovat

Fórum Zpět na výpis diskuzí

Orlické hory - turistika

Autor Zpráva

Horydoly

avatar
16.5.2017 10:03

Orlické hory - turistika

Broumovsko hlásí velký zájem turistů z Čech i Polska Broumovsko

Ubytovací zařízení na Broumovsku hlásí k začátku dubna pro letní měsíce celkovou obsazenost už více než 80% a zájem o region prudce stoupá. Kromě Adršpašsko-teplických skal lákají i další akce, jako Léto otevřených kostelů.

„Regionu hodně pomohly tři věci. Snaha zapsat Broumovské kostely na seznam UNESCO, což velmi zvedlo informovanost o oblasti, neexistence hranic mezi ČR a Polskem a v neposlední řadě schopní místní lidé a podnikatelé, kteří umí vytvořit turisticky zajímavé projekty,“ říká europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který se opakovaně schází s představiteli oblasti a pro návštěvu doporučuje například také golfový resort Grosshof nebo zážitkové centrum Walzel, kde lze najít i jednu z nejmodernějších střelnic v Evropě.

Katolická církev plánuje zpřístupnit tamní kostely „Broumovský děkan Martin Lanži plánuje mít po celé léto otevřené kostely, aby návštěvníci mohli nasát atmosféru těchto unikátních staveb kdykoliv pojedou kolem,“ doplňuje Zdechovský, kterého velmi potěšila informace, že se na opravu tří kostelů letos podařilo získat dotaci ve výši přibližně 40 milionů korun.

Podle europoslance vše nasvědčuje tomu, že se zájem o Broumovsko bude do budoucna jen zvyšovat a bude se i výrazně rozšiřovat nabídka pracovních míst. „Pro východní Čechy je to určitě dobrá zpráva, protože region nebude muset dále být ekonomicky závislý pouze na Kvasinách, ale bude zde ještě další stabilní pracovní infrastruktura,“ uzavírá Zdechovský.

Více informací: http://www.broumovsko.cz 
Jitka Fialová
tisková mluvčí

Počet příspěvků: 110

Přidat příspěvek

Pro přidávání příspěvků je nutné se přihlásit


 
 
 
Registrovat se