registrovat

Fórum Zpět na výpis diskuzí

Vodácké závody 2017

Autor Zpráva

Horydoly

avatar
28.3.2017 15:13

Prskavec suverénně ovládl Australian Open

Veni, vidi, vici. Caesarova slova dokonale vystihují způsob, jakým se aktuálně nejlepší český kajakář Jiří Prskavec představil v prvním závodě letošní sezóny. Zvítězil v kvalifikaci, semifinále a s více než dvousekundovým náskokem na stříbrného Američana Michala Smolena i ve finále. Bronzovou pozici obsadil Brit Joe Clark, vítěz posledních Olympijských her.

„Jezdí se mi úplně super, dneska bych vyhrál i se šťouchem,“ uvedl těsně po jízdě Prskavec. „Podobný kousek se mi povedl i před třemi lety a v téže sezóně jsem získal medaili z Mistrovství Evropy i Světa. Doufám, že letos to bude přinejmenším stejně úspěšný.“ Ani ne čtyřiadvacetiletý český fenomén tak nepřímo slibuje další rok velkých medailí pro Českou republiku.

Dobře se dnes dařilo i teprve devatenáctileté české singlekanoistce Tereze Fišerové. Za domácími sestrami Foxovými, skončila na skvělém třetím místě. „Jsem strašně ráda, že to klaplo. Uvidíme, co ještě zítra na kajaku,“ narážela Fišerová na svůj zítřejší kajakářský start, ve kterém je ovšem největší českou nadějí olympionička a mistryně světa Kateřina Kudějová.

Výsledky sledujte na: www.canoeliveresults.com nebo www.canoe.org.au 

Počet příspěvků: 85

Přidat příspěvek

Pro přidávání příspěvků je nutné se přihlásit


 
 
 
Registrovat se