registrovat

Fórum Zpět na výpis diskuzí

Vodácké závody 2017

Autor Zpráva

Horydoly

avatar
16.2.2017 23:59

Vodácké závody 2017

Vodní slalomáře čeká Australian Open, pojede i Prskavec

Dvaadvacet českých vodních slalomářů včetně úřadujících mistrů světa kajakářů Jiřího Prskavce a Kateřiny Kudějové se od pátku do neděle zúčastní skvěle obsazeného závodu Australian Open na olympijské dráze v Penrithu. Na trati, na níž v roce 2000 získala své druhé olympijské zlato, pojede také nestárnoucí kajakářka Štěpánka Hilgertová, která pokračuje v kariéře a pokusí se na jaře opět dostat do reprezentačního týmu, v němž je nepřetržitě od roku 1988.

Hilgertová v dubnu oslaví devětačtyřicáté narozeniny a může tak letos oslavit třicátou sezonu v řadě v národním týmu, do kterého se z domácí nominaci kvalifikují tři kajakářky. V loňské sezoně si přípravu protrpěla vinou zranění ramene a nevyjela si nominaci na olympijské hry. I proto pokračuje. „Nebylo to snadné se rozhodnout, ale loni se to moc nepovedlo, neměla jsem z toho dobrý pocit. Tak jsme s rodinou udělali plán a zatím to jde dobře,“ hlásila z Austrálie Hilgertová.

Prskavec s Kudějovou vyhráli mistrovství světa před dvěma lety v Londýně. Loni na olympijských hrách se jim ale dařilo rozdílně. Zatímco Prskavec skončil v Riu třetí, Kudějové se závod nevydařil. „Trénuje se tady nejlépe ve zdejší zimě,“ komentoval Prskavec s úsměvem vysoké teploty, které se často blíží čtyřicítce. Do Penrithu poprvé přijel, když mu bylo čtrnáct let. „Tento týden jsem neměl tak náročné tréninky, takže se cítím dobře připraven na první závody roky,“ prohlásil Prskavec.

Do peřejí kanálu se rozjedou také kanoisté Lukáš Rohan, Tomáš Rak či zkušený Stanislav Ježek, v kajakářích nebude chybět Luboš Hilgert, naopak Vavřinec Hradilek s Vítem Přindišem v Austrálii nejsou. U protinožců se připravují na pětitýdenním soustředění také junioři i závodníci do 23 let.

Závod bude mít skvělé obsazení. Na startu budou kromě Australanů také například Slováci, Britové včetně olympijského vítěze Joea Clarka či Němci včetně Hannese Aignera.

V závodu lze získat body do světového rankingového žebříčku, podle kterého se určuje počet zástupců jednotlivých zemí ve Světovém poháru. O českém juniorském týmu a jejich výsledcích lze získat podrobné informace na nové internetové stránce stránce www.canoeslalomteam.cz.

Program a online výsledky můžete sledovat na
http://canoe.org.au/events/2017-canoe-slalom-australian-open/  

Zuzana Trojáková

Počet příspěvků: 1156

Přidat příspěvek

Pro přidávání příspěvků je nutné se přihlásit


 
 
 
Registrovat se