registrovat

Fórum Zpět na výpis diskuzí

Cestovatelské články

Autor Zpráva

Kuba Turek

avatar
18.5.2012 01:07

Re: Cestovatelské články

Žádný z odkazů ve článcích na Horydoly není placenou reklamou. Pro placené odkazy a reklamy je vyhrazeno místo mimo články.

Počet příspěvků: 165

Horydoly Open

avatar
18.5.2012 01:06

Re: Cestovatelské články

A mohu se zeptat, zda ten odkaz na server konkurenční CK - www.andalusie.cz - je placenou reklamou nebo je bezplatný? Přiznám se, že bych to jako čtenář také nepoznal. A platí tato Vaše pravidla i pro odkazy uvedené jen v tom řádku podpisu (tj. pokud by přímo v hlavním textu nebyl žádný náš odkaz)? Nerad bych příště narazil u jiného serveru na stejný problém… Jinak děkuji za vysvětlení.

 

S pozdravem,

 

Petr Želiezko, CK Mundo.

Počet příspěvků: 132

Kuba Turek

avatar
17.5.2012 15:02

Re: Cestovatelské články

Zásadní problém je v tom, že na Horydoly přísně rozlišujeme hranici mezi reklamou a zprávami. Do zpráv nikdy nestrkáme reklamu (ve Vašem případě odkazy na konkrétní zájezdy) tak, aby ji čtenář nemohl na první pohled odlišit. V tom tkví naše serioznost - vždy dáváme čtenářům jen to, co je v jejich zájmu a ne v zájmu firem.

Placená i neplacená reklama má samozřejmě na Horydoly své místo, ale tak aby byla jasně rozpoznatelná na první pohled.

Tak to také dodržují všechna seriozní média, typu MF Dnes, iDnes, Česká televize, Český rozhlas a podobná.

Samozřejmě také našim autorům platíme za jejich články. Rozdíl je ale právě tom, že je platíme my a ne firmy, které přes ně chtějí něco dostat do médií.
 
S pozdravem

Počet příspěvků: 165

Horydoly Open

avatar
17.5.2012 14:54

Re: Cestovatelské články

V pořádku, není třeba za článek platit. Jiné weby zase přísně vyžadují tu exkluzivitu, takže já opravdu nevím, jak mám rozlišit, co kdo považuje za čisté a nečisté, správné či nesprávné, nejsem z Vašeho oboru a zatím jsem se s tím nesetkal. Pouze jsem se chtěl zeptat / nabídnout spolupráci, zcela transparentně jsem článek poslal už s těmi odkazy a pochopitelně bych plně pochopil odmítnutí.

Po pravdě ale stále nechápu, v čem je to prasárna. Běžně autor dostane za článek honorář, ať už pracuje externě nebo je zaměstnanec, běžně také i seriozní média nabízejí reklamu jako placenou záležitost. Toto je jakýsi barter – namísto honoráře za napsání článku umístění tří odkazů. Pokud je to pro někoho nevýhodné a odmítne, je mi to jasné, ale co je na tom špatného či neseriozního, tomu skutečně nerozumím.

 

Je mi líto, že jsem Vám způsobil komplikace. Přeju hodně úspěchů.

 

Zdraví,

 

Petr Želiezko, CK Mundo  

Počet příspěvků: 132

Horydoly Open

avatar
17.5.2012 14:01

Re: Cestovatelské články

Dobrý den,

                   rozumím Vám, ale nemyslím si, že by to bylo neseriozní nebo PR. Přesně stejným způsobem spolupracujeme s Treking.cz, Hedvabnastezka.cz, Cestovatel.cz, Dobrodruh.sk, Turistika.cz, Kolo.cz, Dalky.cz nebo Svetadily.cz, vždy jsou odkazy ve formě, jaké pošleme, a je to neplacené, pouze Hedvábná stezka požaduje maximálně dva odkazy. Toto snad nejsou reklamní nebo neseriozní servery, s takovými bychom ani spolupracovat nechtěli.

                   Také se omlouvám, ale skutečně kvůli těm odkazům jsme autorce za článek zaplatili, jsou tím hlavním účelem, a měl jsem za to, že Váš server funguje obdobně jako ty výše zmíněné. Dokonce se jeden náš článek se dvěma odkazy na zájezd a na naši CK dostal „zdarma“ (přes Hedvábnou stezku) i na lidovky.cz:

http://cestovani.lidovky.cz/co-delat-v-islandskem-reykjaviku-par-tipu-f1w-/cestopisy.asp?c=A110427_155427_cestopisy_glu

 

Prosím tedy o stažení článku, případně, pokud je možné dát odkazy aspoň do podpisu tímto způsobem, tak by to stačilo, aby alespoň ta práce se zpracováním tohoto článku nepřišla vniveč…

Autor: Hana Tomsová, průvodkyně cestovní kanceláře (www.mundo.cz) Mundo, která pořádá zájezdy do Andalusie (www.mundo.cz/zajezd/andalusie).

 

Anebo, abych Vám to opravdu nekomplikoval, je možné tam článek takto nechat, ale zveřejnil bych ho potom ještě na jiném serveru (jinak dodržujeme unikátnost).

 

Doufám, že se na mě nebudete zlobit, skutečně jsem věřil, že by mohlo jít o oboustranně přínosnou spolupráci…

 

S pozdravem,

 

Petr Želiezko, CK Mundo  

Počet příspěvků: 132

Kuba Turek

avatar
17.5.2012 14:01

Re: Cestovatelské články

Dobrý den,

pokud chcete diktovat, které odkazy a kam chcete umístit, jsme Vám k dispozici na inzertních plochách v běžném komerčním režimu. Naše inzertní zastoupení je Media House www.mediahouse.cz - zde najdete rozměry, ceny a veškeré podrobnosti ohledně reklamy na Horydoly.cz

Redakce pracuje pouze v jediném zájmu - v zájmu čtenářů. Odkazy na konkrétní zájezdy jsou tedy pro čtenáře úplně zbytečné.

Omlouvám se, že Vám nemohu dát lepší zprávu, ale vydáváme seriozní zpravodajský portál a ne nějaký reklamní webík typu Lezec.cz nebo něco podobného, kde se uveřejňují PR články. To bychom považovali za podvod na našich čtenářích.
 
S pozdravem  

Počet příspěvků: 165

Horydoly Open

avatar
17.5.2012 14:00

Re: Cestovatelské články

Vážený pane Turku,

                    jsem rád, že se Vám text zdá přínosný pro Váš web, ale asi jsme si s těmi články špatně rozuměli. Nejde nám o PR (takže např. i kdyby u fotek nebylo uvedeno, že je autorem cestovní kancelář Mundo, nebude nám to vadit, i když se samozřejmě zlobit nebudeme ;-)). Ale hlavní (spíš jediný) důvod, proč ty články píšeme a zveřejňujeme na řadě partnerských serverů, je ten, aby to pomohlo pozici našeho webu ve vyhledávačích na konkrétní klíčová slova. Smysl to tedy má jedině v případě, že tam budou odkazy přesně v podobě, v jaké je pošlu – důležitý je text odkazu + url, kam odkaz směřuje. Zároveň samozřejmě tam chci ty odkazy zakomponovat přirozeně, aby čtenáře nerušily, ne nijak násilně. Ale odkaz s textem „Mundo“ nebo odkaz na naši fotogalerii z Andalusie pro nás smysl nemá. Je možné tam ponechat odkazy tak, jak bylo v souboru ve Wordu (posílám znovu v příloze)?

 

Hezký večer,

 

Petr Želiezko.   

Počet příspěvků: 132

Kuba Turek

avatar
17.5.2012 13:59

Re: Cestovatelské články

Vážený pane,

využili jsme vašich materiálů k El Chorro na Horydoly.cz. Prosím koukněte, zda to takhle vyhovuje, nebo zda by článek potřeboval nějaké změny či opravy: http://www.horydoly.cz/horolezci/stezka-sebevrahu-v-el-chorro.html

Za spolupráci zatím děkuji

Počet příspěvků: 165

Horydoly Open

avatar
17.5.2012 13:58

Cestovatelské články

Dobrý den,

               jsem majitelem menší cestovky CK Mundo, s Vaším serverem už máme vyměněné odkazy. Naši průvodci zveřejňují na partnerských serverech cestovatelské články (Hedvábná stezka, Cestovatel.cz a další). Tyto články posíláme zdarma, ale výměnou za to, že z nich jdou např. 3 odkazy na naše webové stránky, viz např.:

 

http://www.cestovatel.cz/clanky/tbilisi-sovetsky-orient/

http://kolo.cz/clanek/skotsko-na-kole-rady-pro-priznivce-dalkovych-tras/kategorie/vylety-za-hranicemi

http://www.radicestujeme.eu/zeme/islandske-vnitrozemi-raj-pesiho-turisty

 

Chci se zeptat, jestli byste o podrobnou spolupráci neměli také zájem. Články by mohly být zaměřené na turistiku (a samozřejmě by záleželo, zda se Vám konkrétní článek líbí a hodí), a byly by to články o zahraničích destinacích. Momentálně můžu např. nabídnout článek, který posílám příloze (fotky bych v případě Vašeho zájmu také dodal). Děkuji za jakoukoliv odpověď.

 

Zdraví,

 

Petr Želiezko, CK Mundo   

Počet příspěvků: 132

Přidat příspěvek

Pro přidávání příspěvků je nutné se přihlásit


 
 
 
Registrovat se