registrovat

Fórum Zpět na výpis diskuzí

Pojištění

Autor Zpráva

Kuba Turek

avatar
9.3.2017 12:02

Re: Rozdíly mezi AV pojištěním

Rozdíl mezi pojistkami jakýchkoliv alepenvereinů (DAV, OEAV, Jižní Tyrolsko, Švýcarsko) není žádný.

Liší se pouze ceny u jednotlivých českých přeprodejců - ale docela málo. Jde o to, že se stáváš členem některé sekce (něco jako kdyby se u nás sdružily oddíly do velkých celků) a ty mají pro své členy základní cenu a k tomu si přihazují nějaké drobné na svůj provoz. A to je částka, v čem se to liší.

Počet příspěvků: 165

Horydoly

avatar
9.3.2017 12:01

Rozdíly mezi AV pojištěním

AHoj, prosimtě nevděl by jsi jaký, jestli vůbec nějaký rodzdíl mezi AV pojištěním,,nebo našel jsem více webů, a nějak nechápu rozdíly mezi nimi. např. http://www.alpenverein.cz/ http://edelweiss.cz/cz/index.html http://www.oeav.cz/ Lukáš
 
Počet příspěvků: 277

Kuba Turek

avatar
23.12.2016 14:35

Re: pojištění do tater

Ahoj,

Alpenverein platí na celém světě s pár výjimkami - každý rok se to trochu mění, ale myslím že těmi výjimkami je například celé Rusko, všechny válečné zóny, hory nad 6000 m (na ty si musíš dokoupit připojištění), pobyt v cizině nad 30 dní v jednom kuse, služební/pracovní cesty.

Na Slovensku tedy platí beze zbytku. Prakticky je to tak, že když se Ti něco stane na horách, tak horskou službu a vrtulník, případně repatriaci mrtvoly, nebo nějaký speciální transport při těžkém zranění platí Alpenverein, a lékařskou péči i pobyt v nemocnici platí Tvoje normální povinné české zdravotní pojištění.   

ČHS nabízí dost podobnou pojistku jako Alpenverein. Nevýhodou je, že ji nikdo v cizině nezná, takže by to asi museli doktoři nebo záchranáři ověřovat telefonicky. Alpenverein zná každý, a tak stačí zamávat kartičkou, oni si opíšou číslo, a pak se to řeší až doma, když Ti pošlou fakturu k odsouhlasení.

Dá se ještě pořídit jednorázové pojištění na konkrétní počet dní na horách. To je samozřejmě levnější, ale nikdo vlastně pořádně neví, co obsahuje, a jak by se v případě drahých komplikací pojišťovna zachovala.

Kdybys chtěl podrobnosti, tak tohle jsme jednou sepsal a jednou za čas článek aktualizujeme: http://www.horydoly.cz/horolezci/i-smrt-neco-stoji.html 

Tohle je pohled agenta z pojišťovny na doplňkové cestovní pojištění: http://www.horydoly.cz/firemni-clanky/nestesti-nechodi-po-horach-ale-po-lidech-zachranit-vas-muze-dobre-cestovni-pojisteni.html   

Počet příspěvků: 165

Přidat příspěvek

Pro přidávání příspěvků je nutné se přihlásit


 
 
 
Registrovat se