Wild Country prodává 3 roky nebezpečné vklíněnce a teď je stahuje z obchodů

Wild Country prodává 3 roky nebezpečné vklíněnce a teď je stahuje z obchodů
Řež, Kůň 4+. Raději víc jistícího materiálu, než aby něco nahoře chybělo.
Autor snímku Kuba Turek
SDÍLEJ:

Dosavadní synonymum pro kvalitu mobilních jistících horolezeckých pomůcek byla britská značka Wild Country. Od roku 2010 však vyrábí vklíněnce Classic Rocks a Anodised Rocks, které mohou své majitele zabít. Po třech letech je stahuje z trhu, z obchodů i od horolezců. 

Vklíněnce Wild Country Classic Rocks a Anodised Rocks by měl každý horolezec v zájmu svého života okamžitě přestat používat k jištění. Vrátit je lze v obchodech nebo přímo výrobci.

Britská spolehlivost?

Některé výrobní série nemají dostatečnou nosnost. Přišlo se na to až po selhání vklíněnce v lezecké praxi a při následném firemním velkoplošném testování.

Potom co před nedávnem se jeden vkliněnec Classic Rock rozlomil, což naštěstí nevedlo k žádnému zranění, rozhodla se firma Wild Country Tideswell, Derbyshire UK udělat rozsáhlý test. Při prozkoušení sedmnácti tisíc kusů Rocks se ukázalo, že u některých byla pevnost pod hranicí meze pevnosti. Mez pevnosti se pohybuje u těchto vklíněnců mezi 4 kN a 12 kN v závislosti na jejich velikosti. V některých případech bylo dosaženo pouze 7 kN. Toto zjištění se týkalo modelu Classic Rock s výrobním označením JBE. Jelikož nebylo možně vyloučit, že další výrobní šarže a také další model Anodised Rocks jsou v pořádku, rozhodla se firma všechny tyto produkty stáhnout od uživatelů.

Pošlete je zpět!

Jak poznáte, že se jedná o vadné vklíněnce? Jednotlivé skupiny vklíněnců jsou označeny výrobními značkami – v tomto případě se jedná o označení AG, AH, BII, JBE. Jednotlivé vklíněnce se prodávaly od ledna 2010, některé v setech, jiné samostatně.

Pošlete svoje vklíněnce zpět s udáním adresy. Jako náhradu za poštovní náklady dostanete jednu expresku. Vaše vklíněnce budou rychle nahrazeny vklíněnci bez uvedené vady.

Britská značka Wild Country patří do italského konglomerátu Salewa, kde jsou například také Dynafit a Pomoca.

Wild Country vloni stahoval z trhu tímto způsobem horolezecké karabiny.

INFO: WILD COUNTRY: Voluntary Recall Rock and Classic Rocks

Vadné vklíněnce Wild Country.

Horydoly.czNEBEZPEČNÁ SLACKLINE: Mountain Equipment Passion

Horydoly.czNEBEZPEČNÝ LAVINOVÝ VYHLEDÁVAČ: Pieps Vector

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

 • Captcha Image

Diskuze k článku

Moje konečná poznámka o blbosti pro Lanyho

Blbost je pojem subjektivní – pro někoho je něco blbost, pro druhého to třeba přináší informaci. Je ovšem otázkou, proč číst, lépe řečeno dočítat blbost.  Proč něco číst (až do konce), když to pokládám za hovadinu? Já to nedělám.

Netvrdím, že by měl být věk nějakou zásluhou, záleží jenom a jenom na subjektu – ovšem pravděpodobnost, že věkem člověk nabyde zkušenosti a znalosti, které ve svých třeba 25ti letech prostě mít ještě nemůže, je dost vysoká. Argument, že věk může být překážkou zdravému rozumu je nesprávný, když se zrovna nejdená o někoho, který je třeba postihnutý stařeckou demenci, Alzheimerem anebo Parkinsonem. U většiny lidí totiž neplatí fakt, že by nutně museli s přibývajícícm věkem zblbnout – do této kategorie se zatím nepočítám – a tak tedy píšu ty informace o kterých prohlašuješ, že jsou to blbosti.

 

Chytrý pan Werich kdysi trefně moudře prohlásil :

 

„Mládí biologické neosvobozuje od blbosti a hlouposti, stejně jako stáří nezaručuje moudrost. Jsou blbí dědkové a hloupé děti.“

Reaguj
Lany - Danny

A já bych tě (vás), ještě doplnil, že je tady pár opravdu "zdatných" diskutérů, kteří nemají v tomto státě konkurenci !!!!!!

 

 

 

 • Autor Petr
 • Datum a čas 14.10.2013 11:40
Reaguj
Tón

No ty jsi Lany/Danny taky pěkné kvítko

 • Autor Nobody
 • Datum a čas 12.10.2013 21:08
Reaguj
Tón

Svůj názor jsem napsal. Pouze bych ho doplnil: A není lepší raději nepsat když to někdo neumí a píše  třeba blbosti? Je nutné, aby ty blbosti četli jiní? Bez ohledu na věk. Věk není zásluha. Naopak, může být na překážku zdravému názoru a sebekritice. Stejně tak tomu je u nízkého věku.

 • Autor Lany
 • Datum a čas 12.10.2013 17:51
Reaguj
Tón

Milý Lany

 v demokratické společnosti můžeš dělat co chceš, naštěstí. Ovšem ztrácet čas s tím abych konstatoval jestli někdo brání svou minulost či přítomnost, to pokládám za nesmysl. Jenom aby bylo jasno – všemu nerozumím a ani nikdy jsem to netvrdil a také si nemyslím, že píšu něco chytrého. Něčemu rozumím lépe něčemu hůře – ale vždy se za tím skrývá můj subjekt. A to jméno není nick, nebo jak se to správně jmenuje, to je moje skutečné jméno, které na rozdíl spousty ostatních používám v běžném životě. A abych ve svém pokročilém věku bránil svou minulost na to už jsem asi před sedmdesati lety vyrostl z plenek. O přítomnosti mne ani nenapadne diskutovat, ta bude možná pro mne dost krátká. A také nejsem profesionál, jenom se snažím, těm kteří by mohli mít konkrétní zájem, napsat, že jejich vklíněnce možná nejsou v pořádku. Na štestí to zvládnu přeložit ať už je to třeba v němčině nebo ve francouzštině za což možná řečoví analfabeti budou rádi. Nečekám také ani díky ani nějaké ohodnocení, které je většinou velice subjektivní.Tak si to nějak přeber kamaráde a příště se pokus napsat něco sám, pak zase budu mít možnost já ke kritice

Reaguj
tón

Já osobně mám HD moc rád, protože taková pseudočlánková slátanina jako tady se jen tak nenajde. Nechodím sem pro informace, ty tady žádné ani nezískám, ale mrknu se kdo se tu hádá, jak kdo se tu exponuje, brání svou minulost nebo přítomnost. Abych se mrknul na nick Michael Beranek, který rozumí asi všemu a od kterého se právě dovídám, že HD je vlastně zájmový kroužek těch, kteří chtějí něco rádoby chytrého napsat, neboť to nejsou profesionálové a dělají co mohou:-)

 • Autor Lany
 • Datum a čas 10.10.2013 18:45
Reaguj
tón

Tak Danny

konkétně - co se Ti nelíbí? Jsou tam faktografické chyby, špatné formulace a nedobrá gramatika, chyby po vybranných slovech?

Bez problémů můžeš označit co není dobré a třeba administrátoři stránek na základě Tvých "zlepšovacích návrhů" to změní.

Ale celkem jde spíše o to upozornit na to, že s těmito vklíněnci může dojít k problémům.

Jenom je mi záhadou, když HD, jak píšeš, nemáš rád, co Tě vede k tomu si tyto stránky otevřít. To není konsekventní. A také zvaž, že pisatelé na těchto stránkach třeba nejsou profesionálními  žurnalisty  - a tak dělají co mohou.

Reaguj
tón

HD nemám rád už delší dobu, ale styl, jakým je napsaný tento článek mě fakt znechutil! Je mi vás líto, pánové novináři.

 • Autor Danny
 • Datum a čas 10.10.2013 12:08
Reaguj
Celkem 8 příspěvků v diskuzi


registrovat

Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Turistický informační portál WhereToStay.Tips kde naleznete fantastické rady kde se ubytovat, kde jíst a co vidět, v lokalitách celého světa.

Nejčtenější články

Praha AKTUÁLNĚ 2018

Praha AKTUÁLNĚ 2018

ZLATÝ ERB Malé zprávy z velkého města přinášíme pro turisty a návštěvníky.
CzechTourism nabízí partnerství eventům na příští rok

CzechTourism nabízí partnerství eventům na příští rok

Česká centrála cestovního ruchu CzechTourism se i v roce 2019 stane partnerem kulturních, sportovních, gastronomických či společenských eventů, které mají silný potenciál pro cestovní ruch. Žádat o partnerskou spolupráci je možné od
Letušky Air France: elegance od módních návrhářů

Letušky Air France: elegance od módních návrhářů

Která z žen nezatoužila stát se letuškou?! Krása spojená s možností cestovat po světě láká mnohé z nás. Pojďme aspoň na chvíli nahlédnout do světa letušek Air France, pro které uniformy navrhovali přední

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
ILTM - veletrh luxusního cestování Mexiko, Riviera Maya 24.-27.9. 24.9.
The North Face - výprodej Zdiby, Pointpark 25.9.
Monaco Yacht Show - veletrh Monte Carlo 26.-29.9. 26.9.
Tourbusiness - veletrh Bělorusko, Minsk 26.-28.9. 26.9.
Past na medvěda Sovinec 28.-30.9. Lesnická a sokolnická slavnost 28.9.
Horolezecký festival Český ráj Hrubá Skála 28.-30.9. 28.9.
Svatováclavské slavnosti
Břeclav 28.-30.9. 28.9.
Svatováclavská pouť Rovensko pod Troskami 28.-30.9. 28.9.
FIT - veletrh Argentina. Buenos Aires 29.9.-2.10. 29.9.
Fenomén Favorit - výstava Praha, Národní tehnické muzeum 24.4.-30.9. 30.9.

Diskuse

oba dva Pišišvor, 25.9.2018 14:10, 1 příspěvek
oprava albireo, 23.9.2018 5:33, 3 příspěvky
Letní čas aztli, 22.9.2018 17:18, 8 příspěvků
Rovnodennost aztli, 22.9.2018 16:59, 3 příspěvky
tip Hugo, 21.9.2018 9:54, 2 příspěvky
tip Mrkat, 20.9.2018 22:37, 2 příspěvky
Působivé Medvědobijka, 19.9.2018 23:09, 3 příspěvky
informace k ferratě Vodní... martin, 18.9.2018 18:41, 6 příspěvků
Solden radši NE právník, 18.9.2018 11:03, 3 příspěvky
Tipy na svačiny Klea, 16.9.2018 13:20, 7 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

EPO Festival Praha Horydoly , 26.9.2018 0:26
Re: Diashow Praha Horydoly , 26.9.2018 0:26
O smyslu českých dějin v ... Horydoly , 25.9.2018 18:07
Scott outlets Horydoly , 23.9.2018 20:50
Jižní Čechy na kole Horydoly , 22.9.2018 0:19
Plavební sezóna na Schwar... Horydoly , 22.9.2018 0:15
Český Krumlov: sklizeň vi... Horydoly , 22.9.2018 0:12
Re: The North Face - výpr... Horydoly , 21.9.2018 17:16