Wild Country prodává 3 roky nebezpečné vklíněnce a teď je stahuje z obchodů

Wild Country prodává 3 roky nebezpečné vklíněnce a teď je stahuje z obchodů
Řež, Kůň 4+. Raději víc jistícího materiálu, než aby něco nahoře chybělo.
Autor snímku Kuba Turek
SDÍLEJ:

Dosavadní synonymum pro kvalitu mobilních jistících horolezeckých pomůcek byla britská značka Wild Country. Od roku 2010 však vyrábí vklíněnce Classic Rocks a Anodised Rocks, které mohou své majitele zabít. Po třech letech je stahuje z trhu, z obchodů i od horolezců. 

Vklíněnce Wild Country Classic Rocks a Anodised Rocks by měl každý horolezec v zájmu svého života okamžitě přestat používat k jištění. Vrátit je lze v obchodech nebo přímo výrobci.

Britská spolehlivost?

Některé výrobní série nemají dostatečnou nosnost. Přišlo se na to až po selhání vklíněnce v lezecké praxi a při následném firemním velkoplošném testování.

Potom co před nedávnem se jeden vkliněnec Classic Rock rozlomil, což naštěstí nevedlo k žádnému zranění, rozhodla se firma Wild Country Tideswell, Derbyshire UK udělat rozsáhlý test. Při prozkoušení sedmnácti tisíc kusů Rocks se ukázalo, že u některých byla pevnost pod hranicí meze pevnosti. Mez pevnosti se pohybuje u těchto vklíněnců mezi 4 kN a 12 kN v závislosti na jejich velikosti. V některých případech bylo dosaženo pouze 7 kN. Toto zjištění se týkalo modelu Classic Rock s výrobním označením JBE. Jelikož nebylo možně vyloučit, že další výrobní šarže a také další model Anodised Rocks jsou v pořádku, rozhodla se firma všechny tyto produkty stáhnout od uživatelů.

Pošlete je zpět!

Jak poznáte, že se jedná o vadné vklíněnce? Jednotlivé skupiny vklíněnců jsou označeny výrobními značkami – v tomto případě se jedná o označení AG, AH, BII, JBE. Jednotlivé vklíněnce se prodávaly od ledna 2010, některé v setech, jiné samostatně.

Pošlete svoje vklíněnce zpět s udáním adresy. Jako náhradu za poštovní náklady dostanete jednu expresku. Vaše vklíněnce budou rychle nahrazeny vklíněnci bez uvedené vady.

Britská značka Wild Country patří do italského konglomerátu Salewa, kde jsou například také Dynafit a Pomoca.

Wild Country vloni stahoval z trhu tímto způsobem horolezecké karabiny.

INFO: WILD COUNTRY: Voluntary Recall Rock and Classic Rocks

Vadné vklíněnce Wild Country.

Horydoly.czNEBEZPEČNÁ SLACKLINE: Mountain Equipment Passion

Horydoly.czNEBEZPEČNÝ LAVINOVÝ VYHLEDÁVAČ: Pieps Vector

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

 • Captcha Image

Diskuze k článku

Moje konečná poznámka o blbosti pro Lanyho

Blbost je pojem subjektivní – pro někoho je něco blbost, pro druhého to třeba přináší informaci. Je ovšem otázkou, proč číst, lépe řečeno dočítat blbost.  Proč něco číst (až do konce), když to pokládám za hovadinu? Já to nedělám.

Netvrdím, že by měl být věk nějakou zásluhou, záleží jenom a jenom na subjektu – ovšem pravděpodobnost, že věkem člověk nabyde zkušenosti a znalosti, které ve svých třeba 25ti letech prostě mít ještě nemůže, je dost vysoká. Argument, že věk může být překážkou zdravému rozumu je nesprávný, když se zrovna nejdená o někoho, který je třeba postihnutý stařeckou demenci, Alzheimerem anebo Parkinsonem. U většiny lidí totiž neplatí fakt, že by nutně museli s přibývajícícm věkem zblbnout – do této kategorie se zatím nepočítám – a tak tedy píšu ty informace o kterých prohlašuješ, že jsou to blbosti.

 

Chytrý pan Werich kdysi trefně moudře prohlásil :

 

„Mládí biologické neosvobozuje od blbosti a hlouposti, stejně jako stáří nezaručuje moudrost. Jsou blbí dědkové a hloupé děti.“

Reaguj
Lany - Danny

A já bych tě (vás), ještě doplnil, že je tady pár opravdu "zdatných" diskutérů, kteří nemají v tomto státě konkurenci !!!!!!

 

 

 

 • Autor Petr
 • Datum a čas 14.10.2013 11:40
Reaguj
Tón

No ty jsi Lany/Danny taky pěkné kvítko

 • Autor Nobody
 • Datum a čas 12.10.2013 21:08
Reaguj
Tón

Svůj názor jsem napsal. Pouze bych ho doplnil: A není lepší raději nepsat když to někdo neumí a píše  třeba blbosti? Je nutné, aby ty blbosti četli jiní? Bez ohledu na věk. Věk není zásluha. Naopak, může být na překážku zdravému názoru a sebekritice. Stejně tak tomu je u nízkého věku.

 • Autor Lany
 • Datum a čas 12.10.2013 17:51
Reaguj
Tón

Milý Lany

 v demokratické společnosti můžeš dělat co chceš, naštěstí. Ovšem ztrácet čas s tím abych konstatoval jestli někdo brání svou minulost či přítomnost, to pokládám za nesmysl. Jenom aby bylo jasno – všemu nerozumím a ani nikdy jsem to netvrdil a také si nemyslím, že píšu něco chytrého. Něčemu rozumím lépe něčemu hůře – ale vždy se za tím skrývá můj subjekt. A to jméno není nick, nebo jak se to správně jmenuje, to je moje skutečné jméno, které na rozdíl spousty ostatních používám v běžném životě. A abych ve svém pokročilém věku bránil svou minulost na to už jsem asi před sedmdesati lety vyrostl z plenek. O přítomnosti mne ani nenapadne diskutovat, ta bude možná pro mne dost krátká. A také nejsem profesionál, jenom se snažím, těm kteří by mohli mít konkrétní zájem, napsat, že jejich vklíněnce možná nejsou v pořádku. Na štestí to zvládnu přeložit ať už je to třeba v němčině nebo ve francouzštině za což možná řečoví analfabeti budou rádi. Nečekám také ani díky ani nějaké ohodnocení, které je většinou velice subjektivní.Tak si to nějak přeber kamaráde a příště se pokus napsat něco sám, pak zase budu mít možnost já ke kritice

Reaguj
tón

Já osobně mám HD moc rád, protože taková pseudočlánková slátanina jako tady se jen tak nenajde. Nechodím sem pro informace, ty tady žádné ani nezískám, ale mrknu se kdo se tu hádá, jak kdo se tu exponuje, brání svou minulost nebo přítomnost. Abych se mrknul na nick Michael Beranek, který rozumí asi všemu a od kterého se právě dovídám, že HD je vlastně zájmový kroužek těch, kteří chtějí něco rádoby chytrého napsat, neboť to nejsou profesionálové a dělají co mohou:-)

 • Autor Lany
 • Datum a čas 10.10.2013 18:45
Reaguj
tón

Tak Danny

konkétně - co se Ti nelíbí? Jsou tam faktografické chyby, špatné formulace a nedobrá gramatika, chyby po vybranných slovech?

Bez problémů můžeš označit co není dobré a třeba administrátoři stránek na základě Tvých "zlepšovacích návrhů" to změní.

Ale celkem jde spíše o to upozornit na to, že s těmito vklíněnci může dojít k problémům.

Jenom je mi záhadou, když HD, jak píšeš, nemáš rád, co Tě vede k tomu si tyto stránky otevřít. To není konsekventní. A také zvaž, že pisatelé na těchto stránkach třeba nejsou profesionálními  žurnalisty  - a tak dělají co mohou.

Reaguj
tón

HD nemám rád už delší dobu, ale styl, jakým je napsaný tento článek mě fakt znechutil! Je mi vás líto, pánové novináři.

 • Autor Danny
 • Datum a čas 10.10.2013 12:08
Reaguj
Celkem 8 příspěvků v diskuzi


Polský zlotý navazuje na historické zlatky

Polský zlotý navazuje na historické zlatky

Złoty je oficiální měna v Polsku. Zkratka polského zlotého je PLN. Poláci mu hovorově říkají złotówka.... celý článek

Zákazníci mohou mít potíže s lavinovým batohem Mammut 3.0

Do Dubaje vloni přijelo 70 tisíc Čechů

registrovat

Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Turistický informační portál WhereToStay.Tips kde naleznete fantastické rady kde se ubytovat, kde jíst a co vidět, v lokalitách celého světa.Nejčtenější články

Návrh na neplatnost volby prezidenta Miloše Zemana

Návrh na neplatnost volby prezidenta Miloše Zemana

Podnět k Nejvyššímu správnímu soudu v Brně na neplatnost volby prezidenta Miloše Zemana podala Bohdana Holá. Využila poslední den lhůty, kterou určuje zákon. Upozorňuje na neúplný seznam sponzorů Zemanovy kampaně, jeho netransparentnost a pozdní
Vítkovice Tours je nejlepší česká cestovní kancelář

Vítkovice Tours je nejlepší česká cestovní kancelář

První místo v kategorii Nejlepší cestovní kancelář, do které jsou automaticky zařazeny všechny cestovní kanceláře působící na území České republiky, získala cestovní kancelář Vítkovice Tours v rámci Velké ceny cestovního ruchu vyhlašované
Labská stezka získala Velkou cenu cestovního ruchu

Labská stezka získala Velkou cenu cestovního ruchu

Labská stezka se umístila na 1. místě ve Velké ceně cestovního ruchu 2017/2018 v kategorii Nejlepší turistický produkt. Odborná porota ocenila zejména výjimečnou spolupráci krajů, měst a destinačních organizací v Česku i v Německu na
Velorama otevřela obchod s koloběžkami a skládačkami v Holešovicích

Velorama otevřela obchod s koloběžkami a skládačkami v Holešovicích

Pražský obchod Velorama zaměřený na koloběžky a skládací kola přestěhoval jeho majitel Ladislav Bláha do Holešovic. Je to už třetí místo, kde své cyklospeciality prodává, neboť vždy směřoval za svými zákazníky.
Jeseníky AKTUÁLNĚ 2018

Jeseníky AKTUÁLNĚ 2018

Nejvyšší bod Česka je kde? Na vrcholu vysílače Praděd! Kam se hrabe Sněžka... Čtěte aktuální zprávy z Jeseníků a Jesenicka.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
AIME - veletrh Austrálie, Melbourne 20.-21.2. 20.2.
Reise Camping - veletrh Německo, Essen 21.-25.2. 21.2.
Free - veletrh Německo, Mnichov 21.-25.2. 21.2.
Nautika - veletrh Chorvatsko, Záhřeb 21.-25.2. 21.2.
Hohe Jagd und Fischerei - veletrh Rakousko, Salzburg 22.-25.2. Lov a rybářství 22.2.
Polovníctvo a rybárstvo - veletrh Nitra, Agrokomplex 23.-25.2. 23.2.
Ferie - veletrh Dánsko, Kodaň 23.-25.2. Cestovní ruch 23.2.
Outdoor Show - veletrh Velká Británie, Londýn 23.-25.2. 23.2.
Rossignol Demo Tour
Buková hora 24.-25.2. 24.2.
BTL - veletrh Portugalsko, Lisabon 28.2.-4.3. 28.2.

Diskuse

Odrážedlo Katka, 20.2.2018 14:56, 4 příspěvky
Elektrokolo Marek, 20.2.2018 14:54, 7 příspěvků
cykloturistika Prkoš, 19.2.2018 11:41, 1 příspěvek
Bulvární slovník Kuba Turek, 19.2.2018 10:10, 21 příspěvků
Bulvární slovník Lukas B., 19.2.2018 8:36, 21 příspěvků
Bulvární slovník Kuba Turek, 18.2.2018 22:27, 21 příspěvků
Bulvární slovník Arcikacíř, 18.2.2018 20:06, 21 příspěvků
Odrážedlo Tomáš, 17.2.2018 16:24, 4 příspěvky
Elektrokolo Ivos, 17.2.2018 16:22, 7 příspěvků
Elektrokolo Horydoly , 15.2.2018 15:57, 7 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Šlechtické ubytování Horydoly , 20.2.2018 13:31
Holidayworld 2018 Horydoly , 20.2.2018 13:28
Horobál Horydoly , 20.2.2018 13:18
MFOF 2018 Horydoly , 20.2.2018 13:16
Lyžuj lesy Horydoly , 15.2.2018 16:45
Razula hlásí výborné podm... Horydoly , 15.2.2018 16:30
Auto*Mat Horydoly , 15.2.2018 11:18
Diashow Brno Horydoly , 14.2.2018 22:06