Zajímavé "odposlechy" v ČHS

Zajímavé
Valná hromada Českého horolezeckého svazu.
Autor snímku Kuba Turek
SDÍLEJ:

Může někdo potvrdit že jsou pravé?

OK, hned jak od tebe dostanu oficielní verzi, začnu šířit dál. Zvětšené vytisknu a vyvěsím o víkendu na Brnčale.

P.
Petr Janata  

***

Od:        Jakub Turek <jakub.turek@horydoly.cz>
Komu:        Petr.Janata@skoda-js.cz
Datum:        22.02.2017 12:43
Předmět:        Re: ČHS

OK. Nejpozději během zítřka to pošleme na ČHS jako oficiální návrh, zároveň na Lezce, Horyinfo, Montanu a Horydoly.

Pošleme také mail předsedům oddílů, na které máme spojení (především podle seznamu na ČHS). Prosím zároveň o šíření mezi všechny ostatní horolezce i z vaší strany.

Kuba
Jakub Turek

***

Dne 22.2.2017 v 12:35 Petr.Janata@skoda-js.cz napsal(a):

Tohle mám odhlasované, zapsané v zápisu z naší schůze, nemůže nikdo nic říct.
Takže
ANO

Petr
Petr Janata 

***

Od:        Jakub Turek <jakub.turek@horydoly.cz>
Komu:        Petr.Janata@skoda-js.cz
Datum:        22.02.2017 12:30
Předmět:        Re: ČHS

Aby tedy bylo úplně jasno. Souhlasíš takhle?
Návrh podává HO Humanita Praha a podporuje ho TJ Union Plzeň.

Kuba
Jakub Turek

***

Dne 22.2.2017 v 12:19 Petr.Janata@skoda-js.cz napsal(a):

On právě ten bod č.2 souvisí s tím přizdisráčstvím...někdo ofrňuje nad někým nos, ačkoliv se mu nápad líbí...ale sám v tom nedokáže udělat vůbec nic. Je to smutnej pohled, bohužel poslední dobou mám pocit že to není jen o ČHS a komunitě lezců, ale jde to skrz celou společnost.

Mě na celé věci asi nejví mrzí to, že člověk vyvine nějakou iniciativu, lidi mu naslibujou všechno možné a v rozhodující okamžiku ti podkopnou nohy. Ale jak píšeš, lidi jsou takoví.

Pokud se rozhodnete to podat a začít zveřejňovat, připište nás rovnou pod to, jako podporovatele. Na mailu jsem naposledy zítra, potom až za týden.

Petr
Petr Janata

***

Od:        Jakub Turek <jakub.turek@horydoly.cz>
Komu:        Petr.Janata@skoda-js.cz
Datum:        22.02.2017 12:02
Předmět:        Re: ČHS

Díky za vysvětlení,
Bod 2 chápu. Šlo by to vyřešit samozřejmě tak, že v tom nebudu figurovat vůbec.
Bod 3 je na pováženou, ale pokud se týká starších lidí (myslím 60+) tak je to pochopitelné, že jim není moc jasné, o co jde.
Bod 1 je normální přizdisráčství :-( Ale pak prostě zůstane ČHS takový jako je a my se všichni můžeme vztekat, co nám to velí za lidi.

Myslím, že i my v Humanitě máme na rozmyšlenou tak den dva, jestli do toho tedy půjdeme, když už jste nás do toho navezli. Později by bylo podání návrhu zřejmě pozdě.

To samozřejmě neber osobně, lidi už jsou takoví...

Kuba
Jakub Turek

***

Dne 22.2.2017 v 11:51 Petr.Janata@skoda-js.cz napsal(a):

Ahoj,
mluvil jsem o tom s více lidmi. Nebudu jmenovat, zřejmě většinu z nich ani neznáš. Shrnu to do tří bodů.

1) Jsou lidi kteří nechtějí figurovat v nějakém procesu, který by třeba neuspěl a potom za to slyšel kritiku nebo výsměch okolí.
2) Lidi kteří mají jméno Jakub Turek spojené s odlišnými názory a nechtějí být takto spojovány - tohle není v rámci oddílu, ale spíše v širší lezecké "obci".
3) Část našeho oddílu názorově ovládá člověk, který má rodinné vazby na některé jedince v LOKO Beroun=Resch=stávající VV. To je případ naší staré gardy, kterou zřejmě přesvědčil a přiměl otočit názor - jejíž názor je obecně ten, se do ničeho "nesrat", ale v počátku se mi je povedlo přesvědčit že je to teď nutné .

Mě nejvíc zarazilo to, že byl dán  jasný postup, který byl předběžně odhlasován při čtení návrhu směrnice, a všichni věděli s kým do toho jdeme a jak to předběžně bude vypadat. Po přednesení tvého mailu k předsedům, se objevily protesty a nakonec se to celé obrátilo. Můj osobní odhad je ten, že největší míru na tom nese popsaný bod č.3. Dle mého názoru taktika k tomu, aby to nebylo vůbec podáno. Je velmi pravděpodobné, že se provalilo co se připravuje a někdo z VV zaloboval, aby tomu zabránil. Možná sem paranoidní, ale je to pro mě jediné vysvětlení.

V pátek odjíždíme do Tater, bude se to tam určitě ještě dost diskutovat, protože se s tím někteří lidi včetně mě nechtějí moc smířit. Bohužel je nás najednou míň. Mě z toho začala trochu "smrdět" politika, a zatím se mi s tím nepovedlo hnout.

Nedokážu odhadnout jaká je šance na úspěch pokud to podáš sám, a nevím jak dopadla hlasování při minulém pokusu. Jisté ale je, že by to mělo teď určitě větší podporu než dřív. Protože i přes tohle neférové ucuknutí před realizací, a nechuť se na tom podílet ze Západu Čech, to všichni podpoří, pokud k hlasování dojde.

Petr
Petr Janata

***

Od:        Jakub Turek <jakub.turek@horydoly.cz>
Komu:        Petr.Janata@skoda-js.cz
Datum:        22.02.2017 11:11
Předmět:        Re: ČHS

Ahoj,
no je to dost špatná zpráva. Hlavně pro ČHS - tímto způsobem směrnice dost těžko projde, když bych to měl prezentovat jenom jako já a případně můj mateřský oddíl Humanita.
Jenom abych věděl - jaký je důvod, že si s tím nechce Plzeň pálit prsty?

Kuba
Jakub Turek

***

Dne 22.2.2017 v 10:37 Petr.Janata@skoda-js.cz napsal(a):

Ahoj Kubo,
omlouvám se za značné zpoždění naší reakce. Bylo to zapříčiněno diskuzí v oddíle a i mimo něj, v rámci Plzeňské lezecké komunity.

Ocitl jsem se trochu mezi "mlýnskými kameny" a pod palbou kritiky některých lidí, a z diskuze o předložení směrnice, vyplynula jasná podpora - v podobě hlasování pro přijetí této směrnice. Ovšem horší to je již se samotnou realizací a formou podání. Ve finále po bouřlivé diskuzi, mi nebylo doporučeno vystupovat v návrhu směrnice jménem našeho oddílu. Jak to již bývá zvykem, počáteční nadšení je velké a časem opadá.

Omlouvám se za zpoždění celé akce a příslib účasti v podání návrhu. Ale bohužel i přes opakované přesvědčování, se situace otočila do stádia kdy v podání návrhu nechce oddíl TJ Union Plzeň figurovat, ačkoliv to není můj osobní názor - musím reprezentovat stanovisku oddílu.

Každopádně platí naše podpora, a i ostatní Plzeňské oddíly jsou připravené hlasovat pro přijetí směrnice.
Pokud se rozhodneš směrnici podat, a doufáme v to že ano, budeš mít naši plnou podporu.
Ještě jednou se omlouvám za komplikaci, sám jsem z toho zklamaný.

Petr Janata
za HO TJ Union Plzeň
Petr Janata

***

Od:        Jakub Turek <jakub.turek@horydoly.cz>
Komu:        Petr.Janata@skoda-js.cz
Kopie:        Robert Halama <Robert.Halama@seznam.cz>, Lukáš Pilarčík <lukaspilarcik@gmail.com>
Datum:        15.02.2017 02:07
Předmět:        Re: ČHS

Ahoj Petře,

posílám návrh dopisu (e-mailu) předsedům oddílů a vůbec všem horolezcům, na které budeme mít kontakt. Souhlasíš?
Mám to poslat já nebo raději Ty? Mě je to jedno :-)
Zároveň pošlu návrh směrnice do ČHS ke zveřejnění v Bulletinu, na Lezce a Horydoly. Klidně to pošli kamkoliv dál.  Prosím tedy o souhlas průvodního dopisu, případně připomínky, abych je do textu zapracoval.
Zároveň posílám kopii naší korespondence dvěma lidem z Humanity, kteří do toho mají u nás nejvíc co mluvit.

Kuba

Ahoj horolezci,

pokládáme situaci v Českém horolezeckém svazu za neutěšenou. Nevíme přesně, co se děje ve Výkonném výboru ani v jednotlivých výkonných složkách ČHS. Rádi bychom, aby to byly pouhé obavy z něčeho, o čem nás nikdo neinformoval. Členská základna ovšem nemá možnost zjistit, co se přesně děje a kam naše horolezecká organizace směřuje.

Jen namátkou uvádíme pár příkladů, jak to pod povrchem vře a vedení dělá mrtvého brouka: 

1) Oblastní vrcholová komise Západní Čechy doložila sekání chytů na Petrohradské žule a hlavní viník Petr Resch byl za to pouze lehce pokárán.    

2) Mistrovství České republiky v lezení na obtížnost se konalo v nedůstojných prostorách hypermarketu na směšně malé stěnce a ještě k tomu marketingová práva držela zcela neznámá firmička založená těsně před konáním závodů.

3) Již tři roky po sobě se nekonalo Mistrovství České republiky ani Český pohár v drytoolingu, ještě nedávno parádní disciplíně českého závodního lezení.

4) Již mnoho let zůstávají nejasnosti v organizaci závodů, nominacích a finanční podpoře závodníků na umělých stěnách. Vše je neprůhledné a tím pádem demotivující pro závodníky i realizační týmy.

Oprášili jsme proto návrh, který před 2 lety přednesl na Valné hromadě ČHS Kuba Turek, kde tehdy díky manipulaci lidí z Výkonného výboru neprošel při hlasování jen o málo hlasů. Rádi bychom prosadili tak zvanou Směrnici o poskytování informací členům Českého horolezeckého svazu. (Její kompletní znění najdete v příloze tohoto e-mailu.)

Smysl tohoto závazného dokumentu je jednoduchý: ČHS podle něho bude poskytovat veškeré informace o své činnosti automaticky na webu. Pokud někdo bude potřebovat podrobnější informace, požádá o ně sekretariát ČHS a ten mu je poskytne. Pokud to bude pouze v jeho prospěch, bude poskytování informací placené.

Tady jsou zásadní otázky z minulé debaty:

K čemu to bude dobré? Zvýší se důvěryhodnost všech akcí ČHS, odpadnou spekulace, pomluvy a nepravdivé zprávy. Zlepší se informovanost členů o dění v ČHS. Zároveň se zprůhlední rozhodování o penězích a další formě podpory jednotlivcům i oddílům.

Nezatíží to příliš vedení ČHS? Samozřejmě že ne. Naprostá většina jednání se už dnes zaznamenává na počítači. Stačí tedy dokumenty jednoduše kopírovat na web.

Budou tomu lidé rozumět? To nechme na lidech. Kdo bude potřebovat vysvětlení, tak se zeptá.

Není to nezákonné zasahování do soukromí? Směrnice se netýká pracovně-právních vztahů, a podle zákony platy s výjimkou předsedy, Výkonného výboru a významných činovníků nemohou být zveřejňovány. Naopak budou zveřejňovány všechny peníze, které se posílají na základě různých smluv závodníkům, oddílům a jednotlivcům pracujícím pro ČHS.

Není lhůta na informace příliš krátká? Ve Směrnici uvedených 10 dnů slouží k tomu, aby ČHS potvrdil, že informaci poskytne, nebo dá vědět žadateli, kde ji najde (nejspíš na webu). Pokud to bude vyžadovat delší čas, dá o tom žadateli vědět.

Návrh Směrnice předložíme na Valné hromadě v sobotu 25. března v Praze na Strahově. Prosíme zároveň, abyste zvážili podporu a hlasovali pro zavedení Směrnice do praxe. Pokud byste sami nemohli na Strahov dorazit, můžete delegovat své hlasy na HO TJ Union Plzeň. Stačí k tomu poslat e-mailem svoji plnou moc na hlasování o Směrnici, kterou podepíše předseda oddílu za všechny své členy, nebo můžete poslat plnou moc pouze za sebe osobně (uveďte prosím své jméno, podpis a název oddílu, nebo zda jste individuální člen).

Pokud už teď víte, že budete hlasovat pro přijetí Směrnice, dejte nám vědět a my vás uvedeme společně s našimi podpisy jako výraz podpory na Lezec.cz a Horydoly.cz.

Velmi nám pomůžete, pokud tento e-mail pošlete dál každému, koho by mohl zajímat, případně ho uveřejníte v jakémkoliv webu, časopisu, na Facebooku, Twitteru a kdekoliv jinde.

Těšíme se s vámi na viděnou na Valné hromadě, ať už se rozhodnete v této věci jakkoliv.

HO TJ Union Plzeň
Petr Janata - předseda

HO Humanita Praha
Robert Halama - předseda
Kuba Turek

Jakub Turek

***

Dne 9.2.2017 v 6:52 Petr.Janata@skoda-js.cz napsal(a):

Ahoj Kubo,

s návrhem souhlasím. Jen drobné upřesnění navrhovatelů. Bylo by dobré to podat jménem HO Humanita a HO Union, případně dalších oddílů které na to kývnou. OVK Západní Čechy do toho psát nebudem. OVK tato oblast zájmu nepřísluší, řeší výhradně své skalní oblasti, které pod ni spadají. A dalo by se říct že je téměř jisté, že bychom to jako OVK odnesli v očích veřejnosti jako zaujatí. V OVK je několik "sólo" členů, ale také řada představitelů západočeských oddílů - které obratem oslovím.

Určitě připrav email pro předsedy oddílů ty, bude to jednodušší. Já mezi tím začnu o směrnici informovat v okruzích lezců, kde mám kontakty.

S vystoupením na VH je to dobrý nápad. Nemám problém s tím směrnici přednést, případně pokud se připojí další oddíly, tak tu možnost lze nabídnout některým z nich.

S návrhem na předsedu je to složitější. V podstatě teď nevím o nikom, kdo by měl zájem a chuť to zkusit a ani jsem o nikom takovém bohužel neslyšel. Ale je možné že někdo něco chystá, jen se o tom neví. S tím jak se VH blíží, nadšení postupně odpadává. A i proto bude dobré vyjít ven s návrhem směrnice, aby bylo vidět že se něco děje. Každopádně prezentovat nějakého kandidáta na předsedu, teď momentálně nejde.

Zjistím tedy stav v Plzeňských oddílech, kdo z nich se za to závazně postaví a co nejdříve se ještě ozvu.

Petr
Petr Janata

***

Od:        Jakub Turek <jakub.turek@horydoly.cz>
Komu:        Petr.Janata@skoda-js.cz
Datum:        09.02.2017 02:10
Předmět:        Re: ČHS

Ahoj Petře,

byli jsme teď s Humanitou v Tatrách a probrali jsme to. Souhlasíme.

Takže navrhuji, že bych "informační směrnici" jménem HO Humanita, HO Union Plzeň a OVK Západní Čechy poslal znovu na ČHS. Tentokrát včas, a tak by se měla dostat ještě do Bulletinu, aby si ji mohl přečíst každý. Znovu bych ji provařil na Lezci a Horydoly a případně kdekoliv jinde.

Kdybys to samé udělal také, bylo by to asi dobré - ať se to dozví co nejvíc lidí. 

Kdyby se sehnalo ještě víc lidí nebo oddílů, kteří by to podpořili, mohli bychom je přidávat na Lezci do článku, aby bylo jasné, že to má podporu.

Já bych ještě připravil e-mail všem předsedům oddílů, co chystáme a že je žádáme o podporu. Jestli to mám poslal já, nebo spíš váš oddíl, bych nechal na vašem zvážení. Spíš bych to ale kvůli praktickému jednání viděl na mě a podepsat oddíly. Ne že bych se chtěl nějak chlubit, ale je to nejjednodušší postup.

Mail by pak šlo kopírovat a rozesílat na všechny horolezece, které známe.

Na Valné hromadě by bylo dobré vystoupit ve dvojici. Někdo z vašeho oddílu jako vážený předkladatel návrhu a já jako ten v pozadí, který vyjasní případné nejasnosti před ctěným publikem. Prostě klasická hra na hodného a zlého :-)

V návrhu během jednání bychom měli zajistit, aby se jednalo o této směrnici a ne o něčem jiném. Navrhuji tedy postup, že bychom žádali: 1) hlasování, že se bude jednat právě o této směrnici a zde ji chceme přijmout ANO / NE? 2) teprve poté přijmout případné pozměňovací návrhy k této směrnici a hlasovat o nich. Je to taktika, o které bychom neměli VV ČHS říkat předem. Oni totiž využívají ustanovení v jednacím řádu, že se hlasuje pozpátku podle předložených pozměňovacích návrhů,  a sami svůj destruktivní návrh podají vždy poslední.

Zároveň Humanita podpoří jakéhokoliv jiného kandidáta na předsedu, než je Honza Bloudek. Jeník Pleticha by se nám zdál fakt dobrý - pokud jste s ním už mluvili. Ale klidně mi dej vědět, na kom jste se shodli a my ho podpoříme. Akorát, až mi budeš psát, mi dej prosím vědět, zda je to už veřejné jméno (tedy může být profláknutý na Horydoly) nebo zda si to zatím máme nechat pro sebe ( a tedy volební kampaň utajit).
Souhlasíš?

Kuba
Jakub Turek

***

Dne 24.1.2017 v 9:10 Petr.Janata@skoda-js.cz napsal(a):

Ahoj Kubo,

nad celou věcí jsem přemýšlel a mluvil s lidmi z našeho oddílu a dalšími lezci.

Jednoznačně jsem pro to, "informační směrnici" znovu oživit a pokusit se ji navrhnout na VH. Pokud by si měl nějaký návrh či koncept, jak by podání mělo vypadat, můžeme do toho jít. Ostatně jednou jsi to již navrhoval, tak víš co je k tomu potřeba. Myslím že když to bude jako iniciativa vašeho a našeho oddílu, je to lepší než návrh jednotlivce. Navíc se můžu pokusit oslovit další zástupce oddílů v naší OVK, kteří se k tomu myslím také připojí.

A i kdyby se nepodařilo to prosadit, minimálně to vytvoří obrázek o tom, že současný stav lidem nevadí, tak jak to vypadá.
Pokusíš se to nějakým způsobem rozjet? Jsem ochoten pomoct s čímkoliv budeš potřebovat.

Petr 
Petr Janata

***

Od:        Jakub Turek <jakub.turek@horydoly.cz>
Komu:        Petr.Janata@skoda-js.cz
Datum:        11.01.2017 12:28
Předmět:        Re: ČHS

Ahoj Petře,

ne  že by se mi toho nechtělo, ale je jasné, že bych neměl úspěch. Vůdce (předseda i všichni členové Výkonného výboru)  by měl mít jiné vlastnosti a jiné profesní zaměření, než mám já.

Pokud by to mělo smysl, můžu se pokusit předložit tu "informační směrnici" znovu. S tím, že bych o tom dal vědět všem lidem v ČHS i předsedům oddílů delší dobu předem než minule. Možná, pokud byste do toho šli, tak to můžeme předložit na Valné hromadě jako iniciativu několika oddílů - našeho, vašeho, možná i dalších. Mělo by to větší váhu. Co Ty na to?

Díky za info o LRH. Spojím se s ním, co jakože teda chystají :-)

Ohledně Jaroše a Máry - to je úvaha, kdyby to byli opravdu reprezentativní lidé a organizaci by fakticky vedl někdo jiný za nimi. Spíš by mohli být pro ČHS přínosem jako PR a reklama, než fakticky. Jeňýk, to by byl plnohodnotný předseda s faktickou mocí.

Kuba
Jakub Turek

***

Dne 11.1.2017 v 7:44 Petr.Janata@skoda-js.cz napsal(a):

Ahoj,

já snad taky ještě věřím tomu, že v tom není úmysl. Nicméně při MČR na Zličíně, už jsem o tom trochu pochyboval. To že se v tom motají, to si vystihl naprosto přesně. Chybí tomu pevná ruka. A osobně mám pocit, že si každý tak trochu hraje na svém písečku. Nikomu nechci sahat do svědomí, ale je to vidět a dělají jeden přehmat za druhým. To jak svaz vystupuje na veřejnosti - je přesný opak toho, jak by vystupovat měl. Místo uklidnění situace a snahy lidi spojovat, spíš přilévají olej do ohně a lezeckou komunitu dělí do několika rovin. To je špatně.

Pokud jsem přesvědčen, že budu velet nějakému zájmovému spolku, nemůžu se cítit ukřivděn a ponížen tím, že po mě členové chtějí průhlednou činnost. Z toho je spíš cítit strach z lidí a u někoho to může evokovat i podezření na nekalé praktiky.

Ale problémy umí popsat každý...málo kdo na ně předloží řešení.

To co si popsal, má hlavu a patu a v zásadě s tím souhlasím. V tomhle duchu se vedou i naše úvahy. Jaroš i Mára podle mě nejsou ti správní lidé...jinak je to v případě Jeníka Pletichy, to si trefil přesně.

Informační směrnici, by podle mě měl na VH někdo znovu navrhnout. Mám pocit, že by se nyní setkala s úspěchem.

V závodním lezení je Libor Hroza tím správným člověkem, který má skoro v každém kraji lidi, kteří s ním komunikují. Je schopen nastavit rozumný systém nominace do repre a má přehled. Pracuje systémově a je do toho zapálený.

K otázce co jsem s kým domlouval...
...nedomlouval sem s nikým víceméně nic. Spíš se snažím sehnat informace, co se kde chystá a udělat si obrázek co podpořit, případně komu s čím pomoct. Myslím že příští týden mají nějakou schůzku Břeťa Brodský, Libor Hroza, Eva Ondrová...možná ještě někdo. Tahle "závodní" sekce, je podle mě na dobré cestě začít jednat. Uvidíme jak se to vyvine dál. Času již moc není.

Nám tu jde hlavně o skály, lezení a lidi. Do svazových věcí nás nikdy nenapadlo se šťourat. Jenže čeho je moc, toho je moc.
Díky za tvoje názory! Důvody proč se ti do toho nechce, naprosto chápu. Je to politika.
Zatím se měj a ať se daří!
Budeme doufat že se najdou ti správní lidé :-)

Petr
Petr Janata

***

Od:        Jakub Turek <jakub.turek@horydoly.cz>
Komu:        Petr.Janata@skoda-js.cz
Datum:        11.01.2017 00:21
Předmět:        Re: ČHS

Ahoj Petře,

díky za důvěru, ale jsem jenom prostý novinář :-)

Zajímá mě ČHS kvůli profesi (prostě o tom za peníze píšu články a mluvím do rádia) a samozřejmě osobně hlavně kvůli tomu, že jsem ve vedení velkého oddílu HO Humanita Praha.

Myslím si to podobně jako Ty, jenom si nemyslím, že by to byl zlý úmysl, ale prostě se v tom asi motají jako nudle v bandě. Je to podle mě dáno hlavně tím, že ČHS si pořád neujasnilo, co má dělat, komu sloužit a jaké má ideály. A zároveň není v jeho čele všeobecně uznávaná osobnost (jako Čepelková nebo Novák) ani drsný šíbr (jako Hrubý) a tak se to všechno trochu sype.

Po předminulé Valné hromadě jsem s Honzou Bloudkem seděl na jeho pozvání v hospodě a tam mi říkal, že už byli rozhodnuti celý Výkonný výbor, že pokud projde můj návrh směrnice, okamžitě odstoupí. Nechtějí prý, aby jim někdo koukal pod prsty, protože to prý pokládají za ponižující.

Z toho mi vyplývá, že prostě nevstřebali takový ten jednoduchý princip, že všechno by mělo být veřejné, a my členové bychom se podle toho zařídili - buď nám to vyhovuje a necháme je ve vedení, nebo si najdeme někoho jiného. Při tom bych je nepodezíral, že kradou, nebo že se nějak obohacují. Prostě to podle mě jenom dělají špatně.

K Tvé nabídce - jsem dostatečně sebekritický, abych věděl, že nejsem vhodný kandidát do vedení ČHS. Nechci intrikařit (občas je to potřeba), nechci kolaborovat se státem (a to sportovní svazy musejí dělat), nesnášejí mě někteří vysocí sportovní funkcionáři a úředníci na různých úrovních kvůli mé novinářské práci, ležím v žaludku pár lezcům (i když z diskusí na Lezci se zdá, že to jsou skoro všichni), byl bych ve zcela jasném střetu zájmů a nakonec nejsem typem vůdce.

Dokážu některé věci analyzovat, klidně se na některých věcech budu podílet jako "expert" - čili víceméně nezávislý člověk s vlastními názory, který mluví především za sebe, případně dokážu z této pozice dojednat kompromisy mezi znesvářenými stranami. Kdyby se Ti to hodilo, klidně do toho půjdu i v ČHS.

Vtipné z tohoto pohledu je, že jsem kdysi doporučil Honzu Bloudka jako místopředsedu, který rozumí penězům, když se vytvořila zákulisní koalice proti Aleně Čepelkové - pak nastoupil Hrubý s Bloudkem v zádech. Bohužel po jeho smrti se ukázalo, že Honza dokáže být dobrým místopředsedou, ale ne předsedou.

Nevím, co jsi zatím s kým domlouval, ale líbilo by se mi přibližně toto:

1) Najít někoho na předsedu. Hodně rychle. A hlavně ho okamžitě prezentovat na všech webech, fórech i osobně.  Myslím, že by to měla být v ideálním případě lezecká osobnost. Někdo, jako třeba Jeník Pleticha, Radek Jaroš, Mára Holeček... Měla by to být výstavní skříň ČHS. Měla by to být především reprezentativní figura - to není myšleno jako kladeč věnců na hřbitovech, ale spíš jako člověk, který reprezentuje horolezecké hnutí na veřejnosti, v zahraničí, u horolezecké veřejnosti a také vůči členům ČHS.

2) 1. místopředseda by měl být "šedá myš", trochu Machiaveli, člověk s tvrdou rukou. Dokonce si myslím, že by měl být placený spíš než předseda. Měl by prostě organizaci fakticky vést.

3) Neuralgické body jsou teď peníze a sport.

Myslím, že "moje" informační směrnice je stála aktuální a v případě jejího přijetí by se během krátké doby vyčistil vzduch - každý by viděl, na co se peníze vydávají, a případně by mohl navrhovat lepší využití.

Ohledně sportovního lezení chybí respektovaná osobnost. Myslím, že by to neměl být nikdo volený, ale odpovědnost za něj byl měl nést jeden člověk zvolený do Výkonného výboru. Představoval bych si ho jako šéfa trenérské rady. Pokud nebude jednotná shoda na jeho jménu, normálně bych udělal mailovou nebo webovou diskusi a řídil se jejími výsledky.

Měl by mít na starosti komunikaci s trenéry všech závodních disciplin (s výjimkou skialpu), nominaci a koordinaci všech závodů. Neměl by být volený, aby měl volné ruce. Prostě aby to byl částečně nezávislý expert, který hledá nejlepší řešení, stanovuje priority a pomáhá ostatním trenérům a závodníkům v růstu. Libora Hrozu si v této pozici dovedu docela dobře představit. Neměl by mít ovšem exekutivní funkci ohledně peněz. Je to jako každý zapálený a znalý člověk tak trochu blázen, a proto bych mu neházel klacky pod nohy právě tím, že by musel řešit každou korunu.    

Co na to všechno říkáš?
Kuba
Jakub Turek

***

Dne 10.1.2017 v 20:46 Petr.Janata@skoda-js.cz napsal(a):

Ahoj Kubo,

sleduji víceméně pravidelně články na lezci a vášnivé diskuze pod nimi, ačkoliv přispívám minimálně. Stejně tak ostatní lezecká média. Jseš člověk který se v kruzích pohybuje již dlouho a do dost věcí šťourá - to lze vyčíst :-)

Proč píšu...vloni jsme jako OVK ZČ rozjeli kauzu Žihle. Nejsem zaujatý proti nikomu z vedení svazu, proto sem k věci přistupoval velmi nezaujatě. Strávil sem několik dní v lesích okolo Žihle, a každý kdo o lezení a jeho etických základech něco ví, se musel zákonitě nad tamním stavem zhrozit. Je úplně jedno že se jedná o bouldering. Stejně tak jako já, učinil téměř každý člen západočeské OVK nezávisle na sobě a věnoval tomu svůj čas.

...průběh celé kauzy znáš a konec taky....
Od DK počínaje až po VV konče, si z nás představitelé ČHS udělali s prominutím prdel a dávají tím jasně a arogantně znát, že na lezení a lidi serou.
Potom člověku začnou docházet různé věci, i z jiných "větví" ČHS...a zjistí že je to šílenej moloch. 

O co mi jde...
...nepíšu ti jako člen OVK, ale spíš jako vedoucí oddílu. Lidi štve, to co se děje. Ty jseš člověk, co se pohybuje dlouhodobě v téhle problematice.
Někdo by se měl postavit, říct tenhle směr svazu je špatnej, budeme to dělat jinak. Něco asi zkouší dát dohromady Hroza a lidi co vidí do závodění. Ale asi to chce podporu i jiných lidí. Tady v Plzni nevím o nikom, kdo by měl ambice a čas zastávat nějakou funkci. Ale vím, že každej je tu připraven jet na VH a zvolit kohokoliv jiného, než stávající lidi ve vedení svazu.

Možná sem naivní, ale věřím, že změna je možná a že to snad není ještě tak zakořeněný, aby to nešlo překopat.
Otázka zní, jestli nejseš zrovna ty, jeden z lidí co by mohl kandidovat? V oddílu a i v "lezecké Plzni", se o tom vedou debaty...a minimálně za náš oddíl, by si měl plnou podporu.

Ber to jako podporu pro případné konání...jestli sem se trefil vedle, tak zapomeň na moje "postěžování si"...já budu doufat že se někdo najde.

Za HO Union Plzeň
Petr Janata

 

Horydoly.cz Valná hromada ČHS 2017

VIDEO Valná hromada Českého horolezeckého svazu 2017

PROBLÉM Opakujeme volby, dokud neodvolíme správně

REPORTÁŽ Valná hromada odkývala, co si předseda přál

PŘEDVOLEBNÍ BOJ Předseda ČHS posílá členstvo k soudu 

AUDIO 3 velké problémy Českého horolezeckého svazu

ANALÝZA Horolezci znovu požadují otevřené jednání ČHS

ROČENKA Český horolezecký svaz 2017

Horydoly.cz Valná hromada Českého horolezeckého svazu

2015 2015 2014 2013 2012 2011 2010 
2009 (řádná) 2009 (mimořádná) 2008 2007 
2006 (Kuba Turek) 2006 (Jan Puš) 2006 (Martin Otta) 
2005 2004 2003

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Kde jste k tomu milé Já přišlo?

politika

  • Autor Nic
  • Datum a čas 10.5.2017 23:16
Reaguj
Kde jste k tomu milé Já přišlo?

Milé Já, sice nevím, kde jsi přišlo k naší soukromé korespondenci, ale mohu potvrdit, že jsme si takhle psali. Za chvíli k tomu pro kontext dodám odkazy na Valnou hromadu Českého horolezeckého svazu 2017 a vymažu zbytečné opakující se podpisy, aby se to dalo číst.

Reaguj
Celkem 2 příspěvky v diskuzi


Vondruška a Gregorová z CzechTourism stojí před soudem

Vondruška a Gregorová z CzechTourism stojí před soudem

Před soudem právě stojí bývalý ředitel CzechTourism Rostislav Vondruška a jeho podřízená Andrea Gregorová. Obžaloba jim klade za vinu, že jménem vládní agentury nakoupili sedm desítek voucherů na hotelové služby v Mariánských... celý článek

Jordánsko, klidná země na bouřlivém Blízkém Východě

Rekordní počet turistů přijel do Slovinska roku 2017

registrovat

Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Turistický informační portál WhereToStay.Tips kde naleznete fantastické rady kde se ubytovat, kde jíst a co vidět, v lokalitách celého světa.Nejčtenější články

Brno a Moravský kras AKTUÁLNĚ 2018

Brno a Moravský kras AKTUÁLNĚ 2018

LETADLO DO BERGAMA Zprávy pro turisty z moravské metropole, Brněnska a Moravského krasu. Novinky a aktuality z Brna.
ČHS spouští další disciplinární řízení proti Jakubu Turkovi

ČHS spouští další disciplinární řízení proti Jakubu Turkovi

DOPLNILI JSME AUDIO Jak to myslí Český horolezecký svaz s otevřeností vůči svým členům? Disciplinární komise rozsekne spor, zda patří informace o činnosti ČHS všem jeho členům, nebo pouze několika lidem z vedení svazu.
Rekordní počet turistů přijel do Slovinska roku 2017

Rekordní počet turistů přijel do Slovinska roku 2017

Minulý rok byl výjimečný pro slovinský cestovní ruch, který zaznamenal rekordní počty turistů.
Cestovní ruch zaměstnává 4,4 % práce schopného obyvatelstva

Cestovní ruch zaměstnává 4,4 % práce schopného obyvatelstva

Cestovní ruch zaměstnával 231 500 osob. Z toho byli 82 % zaměstnanci a 18 % OSVČ, především živnostníci. Čísla za rok 2016 zveřejnil letos Český statistický úřad.
Jordánsko, klidná země na bouřlivém Blízkém Východě

Jordánsko, klidná země na bouřlivém Blízkém Východě

ROZHOVOR Adel Amin "Ukazujeme světu turistické možnosti Jordánska jako klidné země v rozbouřeném Blízkém Východě," říká zástupce Jordánské turistické asocice Adel Amin. "Jordánsko je sice velice malá země se šesti miliony obyvatel,

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Dačická řežba Dačice 13.-18.8. Setkání řezbářů 13.8.
Flora léto - veletrh Olomouc 16.-19.8. 16.8.
Agrosalon - veletrh Nitra, Agrokomplex 16.-19.8. 16.8.
Hodokvas rytíře Kobylky Sovinec 18.-19.8. Středověký jarmark 18.8.
Mezinárodní horolezecký filmový festival Teplice nad Metují 23.-26.8. 23.8.
Země živitelka - veletrh České Budějovice, výstaviště 23.-28.8. 23.8.
Bonsaje - výstavy Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy 24.8.-2.9. 24.8.
Caravan Salon - veletrh Německo, Düsseldorf 25.8.-2.9. 25.8.
Turnaj o Dračí rád Beckov 25.-26.8. 25.8.
Slavnosti královny Elišky Hradec Králové 31.8.-1.9. 31.8.

Diskuse

Hodinky Petr, 15.8.2018 10:46, 23 příspěvků
kruhy Zdenek, 14.8.2018 7:58, 8 příspěvků
Hodinky Olda, 13.8.2018 11:20, 23 příspěvků
307 km Ivan Paleček, 12.8.2018 18:47, 13 příspěvků
Hodinky Filip, 12.8.2018 15:59, 23 příspěvků
Hodinky Jiří, 11.8.2018 15:04, 23 příspěvků
tragická událost v poelbr... Pata, 11.8.2018 10:47, 1 příspěvek
Nic moc Skiák, 10.8.2018 22:05, 2 příspěvky
Nic moc Karel, 10.8.2018 11:27, 2 příspěvky
nabídka půjčky Jeff Michael, 9.8.2018 9:25, 5 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Botanická zahrada Praha Horydoly , 12.8.2018 12:13
Den rekordů aneb Duha v M... Horydoly , 12.8.2018 1:09
Zátopkova 10 Horydoly , 12.8.2018 0:32
World Ranking Race Prague Horydoly , 10.8.2018 22:55
Vodácká sezona Horydoly , 9.8.2018 9:28
GPS issue ricardo brooks, 8.8.2018 8:11
GPS accuracy problems on ... ricardo brooks, 8.8.2018 8:09
Problem ? ricardo brooks, 8.8.2018 8:07