České hory AKTUÁLNĚ 2016/2017

České hory AKTUÁLNĚ 2016/2017
Snowtubing Razula.
Autor snímku Valachy
SDÍLEJ:

KRKONOŠE Hory a doly v Čechách i na Moravě nabízejí pohádkové terény pro milovníky všech zimních dobrodružství. Sníh a led láká nejenom na běžky, sjezdovky a snowboard, ale také na sněžnice nebo ledové lezení.

Jak na to

Průběžně přijímáme informace v diskusi pod tímto článkem nebo emailem redakce@horydoly.cz. Zajímají nás podmínky na horách, novinky v ubytování, dopravě, na sjezdovkách i běžkách.

10. února

Beskydy

Skiareálů Razula chystá Valentýnské lyžování za hubičku. Návštěvníci střediska mohou od pondělí 13. do středy 15. února v rámci akce Valentýnské lyžování za hubičku získat k jednomu celodennímu skipasu druhý zdarma pro svou drahou polovičku. "Pokud lyžaři dorazí k pokladně u sjezdovky Razula společně a prokáží zde věrohodně své vzájemné city, dostanou k zakoupenému celodennímu skipasu druhý zdarma. Jestli svou lásku prokáží hubičkou, nebo přesvědčí pokladní o své náklonnosti jiným způsobem, záleží zcela na jejich fantazii. Samozřejmě respektujeme, že zamilované mohou být i děti nebo osoby stejného pohlaví," uvedl šéf Ski areálu Razula Luboš Sušila. Akce se týká celodenních skipasů. Na zakoupený skipas se vztahuje i výhoda hodinového vstupu zdarma do termálních bazénů relaxačního centra Wellness Horal v rámci akce Lyžuj a plav. K druhému skipasu, získanému zdarma, je možné vstupenku do bazénů dokoupit.

Hotel Horal v údolí Léskové v Beskydech.

9. února

Krkonoše 

Špindlerův Mlýn chystá na víkend tři velké zimní atrakce. V sobotu byste si neměli nechat ujít HomeRun - adrenalinový hromadný sjezd lyžařů a snowboardistů po červené sjezdovce ve Svatém Petru. Zúčastnit se může 300 sjezdařů a jen nejrychlejší zvítězí. Pokud se neodvážíte sami závodit, těšte se i tak na super podívanou a následnou divokou after-party přímo v areálu Svatého Petra.

Víkend si můžete zpříjemnit návštěvou špindlerovského Ledária s výstavou ledových soch na téma Vivaldiho Čtvero ročních dob. V sobotu se v jeho atraktivních prostorách navíc uskuteční koncert moderního dívčího smyčcového tria Inflaranti. Hudební zážitek si můžete vychutnat od 17 hodin. Všechny zájemce vyveze nahoru na Pláně i zpět do Svatého Petra vyhřívaná šestimístná lanovka s bublinou proti nepříznivému počasí. Vstupenky na koncert včetně zpáteční jízdenky na lanovku zakoupíte za 390 korun ve všech infocentrech Skiareálu Špindlerův Mlýn od 8 do 16 hodin.

Sobotní samozřejmostí je od 18:00 Snow Show plná tancujících roleb, osvětlených lyžařů, laserových a ohnivých efektů, hudby a aprés-ski.

Ledárium Špindlerův Mlýn.

6. února

Beskydy

Oblíbenou zimní zábavu snowtubing si mohou od začátku tohoto týdne užít návštěvníci Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích. Adrenalinovou atrakci se středisku podařilo zprovoznit přesně k začátku jarních prázdnin, kdy do obce přijíždí na dovolené i jednodenní výlety množství rodin s dětmi. 

Snowtubing na Razule.

5. února

Jizerské hory

Malý lyžařský areál Černá Říčka v Jizerských horách nabízí skvělé sněhové podmínky a při tom skoro prázdné sjezdovky.

2. února

E.ON Bonus nabízí slevy

Energetická společnost E.ON připravila pro své zákazníky program lyžařských výhod. Věrnostní program obsahuje výhodné ceny skipasů ve čtyřech šumavských střediscích, levnější ubytování a wellness. "Pro milovníky lyžování jsme navíc připravili mimořádnou nabídku i v sousedním Rakousku, například akci na skipasy 1+1 zdarma ve Skiareálu Sternstein," říká Roman Kouba ze společnosti E.ON Energie. Na webu E.ON Bonus si zákazníci mohou vybrat z nabídky 40 partnerů.

25. ledna

Lužické hory

Včera byly upraveny běžkařské tratě okolo Polevska: Trojka lesem z Jedličné a navazující Pětka nad vlekem až ke Kapličce a zpět přes Kytlické pastviny. U Kapličky najeté závodní okruhy. Dále je upravena Kočárovka a část Lužické magistrály z Kočárovky k Antoníčkovi a pod Velký buk. Trasa na Prysk je nesjízdná kvůli vyjetým kolejím od traktoru. V okolí Prysku a Kamenického Šenova jsou prošláplé stopy na Břidličný, Ovčácký, Šenovský vrch, Prácheň a do Horního Prysku. Stopy jsou vymrzlé s rychlým sněhem.

16. ledna

Rokytnice nad Jizerou

Na sjezdovkách v Rokytnici nad Jizerou leží více než metr sněhu, navíc čerstvě napadlo 15 cm prašanu. Ve skiareálech Horní Domky a Studenov je upraveno 17 km sjezdových tratí všech obtížností. Do Rokytnice jezdí od středy do neděle speciální linky skibusů, které přepravují lyžaře z Prahy a Mladé Boleslavi přímo pod sjezdovky na Lysé hoře. Celodenní lyžování včetně dopravy tam i zpět vyjde dospělého na 750 Kč. Studenti, mládež a děti jezdí za 650 Kč. Děti do 6 let mají skipas i cestu zdarma. Provozní doba je od 8 do 16 hodin.

13. ledna

Špindlerův Mlýn

Díky intenzivnímu sněžení nabízí Skiareál ve Špindlu perfektní podmínky k lyžování. V provozu jsou všechny lanovky a více než 20 kilometrů sjezdovek. Těšit se můžete na minimální fronty u lanovek a zvýhodněné celodenní skipasy. Od 9. do 19. ledna je přes e-shop gopass.cz seženete za 590 korun. "Do Špindlerova Mlýna přišla pravá zima, neustále chumelí a v nejbližších dnech mají napadnout další desítky centimetrů sněhu," uvedl ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn Čeněk Jílek. "Po svátcích se navíc tradičně uvolnily sjezdovky a fronty u lanovek jsou minimální."

Skiareál Špindlerův Mlýn.

Skiareál Špindlerův Mlýn - Medvědín.

29. prosince

Rokytnice nad Jizerou

Sjezdovky pokrývá 60 cm sněhu v kombinaci přírodního a technického. V provozu jsou dvě lanové dráhy včetně Lysé hory a pět vleků. Pro rodiny s dětmi je vhodná část Studenov, naopak areál Horní Domky láká zkušenější lyžaře. "Jsme rodinné středisko a jako takové se snažíme rozšířit služby směrem k celým rodinám a zpříjemnit jim pobyt na našich super upravených sjezdovkách. Pokud se vám nechce řídit svoje auto, zarezervujete si online na našich webovkách www.skiroky.cz nebo telefonu 733 733 053 místo včetně skipasu za 750 korun pro dospělého, 500 korun pro děti a děti do 6 let jsou zcela zdarma. Jezdíme od středy do neděle denně z Prahy - Černého Mostu téměř od výstupu z metra. Studenti mají výhodu slevy po předložení ISIC karty. Když dorazíte k nám na parkoviště, dojdete skoro v polobotkách do dolní stanice lanovky Horní Domky a tam je nově otevřená půjčovna lyží a snowboardů. Nabízíme značky Dynastar a Rossignol. A když náhodou máte sebou dítko, které nechce lyžovat, můžete ho nechat v dětském koutku s pedagogickým dozorem," láká do skiareálu Rokytnice nad Jizerou marketingový manažer Tomáš Brunclík.

Denní permanentka ve skiareálu Horní Domky v hlavní sezóně vyjde pro dospělého na 650 Kč (při nákupu online 620 Kč), mládež a senioři zaplatí 520 Kč (online 490 Kč), děti do 14 let 450 Kč (online 430 Kč) a do 6 let mají jízdné zdarma.

Booking.com

20. prosince

Jizerské hory na běžkách

Na klasiku i bruslení byly upraveny následující stopy pro běžky: 1) Bedřichov - Nová Louka – Hřebínek - Bílé Buky – Kristiánov - Rozmezí - Knajpa - Čihadla - Žďárek – Rozmezí - Kristiánov - Nová Louka – Za Černou Nisou - Vládní – Bedřichov – Valešovka – Jablonecká chata – Hrabětice. 2) Jizerka - Promenádní - Smědava – Předěl - Smědava - Kasárenská - Knajpa – Mariánskohorské boudy – Protržená přehrada - Smědava – Soušská - Knížecí - Václavíkova studánka – Jizerka.

19. listopadu

Letní sezona byla na českých horách rekordní

Ačkoliv bylo letošní léto deštivější, a hlavní sezona tím pádem o zhruba 10 dní kratší než předešlá, většina horských středisek se může pochlubit buď vyrovnáním loňské skvělé návštěvnosti, nebo dokonce nárůstem počtu hostů. Ředitel Asociace horských středisek Libor Knot uvádí: "Nárůst se pohyboval ve výši zhruba 10 %, ale na některých místech – například na Dolní Moravě nebo v Rokytnici nad Jizerou – šlo až o desítky procent." Horským střediskům se podle něho vyplatily investice do doprovodných aktivit. Kromě dopravy lanovými drahami mohou turisté v českých horách už zcela běžně využívat sjezdy na kolech, terénní koloběžky i tříkolky, půjčovny kol včetně elektrických, naučné stezky nebo moderní dětská hřiště.

13. listopadu

Šumava

Na Zadově se běžkuje. Projetý rolbou je úsek U Lenců - Pláně a odbočka k rozhledně Můstek. Tam a zpět je čtyři kilometry první letošní lyžařské stopy.

12. listopadu

Jizerské hory

Mezi Bedřichovem a Knajpou v Jizsrských horách napadlo dost něhu, aby se dalo běžkovat klasickým stylem. Bruslit ještě nelze. 

 

27. října

Snowhill na celý rok

Celoroční permanentku do všech svých areálů na zimu i léto začal prodávat Snowhill. Jedná se o Herlíkovice, Šachty, Kamenec a Mariánské Lázně. V zimě lze lyžovat, v létě využít lanovky a vleky na turistiku nebo pro horská kola. Celoroční permanetka stojí 5900 Kč (dospělý), 4800 Kč (senior či junior) a 3700 Kč (dítě). Sezonní skipasy se začnou prodávat až 11. listopadu.

26. října

Monínec začíná lyžovat

Monínec mezi Táborem a Prahou dnes spouští první lyžování. Lyžuje se na umělém sněhu po Hotelové sjezdovce. Celodenní permanentka stojí 440 korun za dospělého. Koupit lze různé časové kombinace, nebo pořídit permanentku se slevou i internetu. V neděli 30. října se konají první sbowboardové závody pro veřejnost.

7. října

Beskydy: První sjezd z Lysé hory

Sníh na Lysé hoře v Beskydech leží nad 800 m n.m. Lze podniknout první lyžařskou túru. 

Horydoly.cz České hory na Horydoly:

20152014 - 2013 - 2012 2011 - 2010 
2009 - 2008 - 2007 - 2006 - 2005 - 2004


Zobrazit místo Skiareály - Skiarea na větší mapě

SDÍLEJ:

Diskuze

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Lyžař vyletěl ze sjezdovky v Karlově pod Pradědem a zabil se o strom

Lyžař vyletěl ze sjezdovky v Karlově pod Pradědem a zabil se o strom

ČERNÁ VDOVA  Mladý lyžař (29 let) se zabil v Karlově pod Pradědem. Nezvládl lyže, vyletěl ve velké rychlosti ze sjezdovky a po nárazu do stromu byl okamžitě mrtvý. Utrpěl mnohačetná poranění, k čemuž... celý článek

Vysoké Tatry: vrcholy, štíty a věže

Vysoké Tatry AKTUÁLNĚ 2017

registrovat
Nejčtenější články

Skialp v Belianskych Tatrách

Skialp v Belianskych Tatrách

Prvý cieľ sme si vyberali hneď, len čo sme vystúpili z auta. Z dominantných vrcholov kulisy Ždiaru ten vľavo. Vždy mi robilo problém určiť, ktorý je Ždiarska vidla a ktorý je Havran. Teraz
Kam v Praze na běžky?

Kam v Praze na běžky?

AKTUALIZACE Pražané každou zimu proměňují na dočasné skiareály své parky, lesoparky, louky a cyklostezky. Kde všude se běžkuje? Dejte nám vědět.
Když chtějí Pepíci sjezdovat

Když chtějí Pepíci sjezdovat

Když v Praze napadne dost sněhu, lyžuje se na každém kopečku. Nejvíc jsou vidět běžkaři, ale v okolí hlavního města se svezou i sjezdaři. O víkendu jsou v provozu tři středočeské skiareály, které stačily nastříkat
Čtyři dlouhé sjezdovky a šest freeridových zón

Čtyři dlouhé sjezdovky a šest freeridových zón

AKTUALIZACE Kouzelná francouzská slova! Alpe d´Huez, Vaujany, Auris en Oisans, Oz en Oisans, Villard-Reculas. V každém lyžaři vyvolávají horečnatý třes v kolenou, nezvladatelnou touhu po bílém studeném sněhu a představu modré oblohy prozářenou
Čertovo břemeno na lyžích

Čertovo břemeno na lyžích

AKTUALIZACE. V mikroregionu Čertovo břemeno ve středních Čechách je vyznačený systém lyžařských tras pro běh na lyžích. V rámci systému existují značené a pravidelně udržované lyžařské trasy v délce pětaosmdesát kilometrů.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Holiday World - veletrh Praha, Holešovice 16.-19.2. Cestovní ruch 16.2.
Hohe Jagd und Fischerei - veletrh Rakousko, Salzburg 16.-19.2. Lov a rybářství 16.2.
Outdoor Show - veletrh Velká Británie, Londýn 16.-19.2. 16.2.
Volná pata - telemark festival Klíny 18.-19.2. 18.2.
Jizerská 50 - běžky Bedřichov 50 km klasicky 19.2.
Vikingarännet Švédsko, Uppsala NOVÝ TERMÍN! Dálkové bruslení 19.2.
Snow Tour Karolinka 19.2.
Snow Tour Harrachov 21.-22.2. 21.2.
Noční stopa Valachy - běžky Velké Karlovice 22.2. 18:00
American Birkebeiner - běžky USA, Hayward 23.-26.2. 23.2.

Diskuse

General neuritis, scurvy,... enakedusukiko, 19.2.2017 12:44, 237 příspěvků
The left quartz shrinkage... ulijiaeban, 19.2.2017 12:44, 237 příspěvků
The postnatally cialis.co... owuqacov, 19.2.2017 12:42, 237 příspěvků
Double oesphageal cialis ... ibuwefi, 19.2.2017 12:40, 237 příspěvků
In sight- metyrapone murm... iygerax, 19.2.2017 12:39, 237 příspěvků
Infertility lasix online ... ujrowaqolfol, 19.2.2017 12:33, 237 příspěvků
Sudden patches, obstructi... uxohomxa, 19.2.2017 12:27, 237 příspěvků
Septal shared applauded a... innokojop, 19.2.2017 12:26, 237 příspěvků
Nerve prednisone 20mg ind... icasezelilu, 19.2.2017 12:24, 237 příspěvků
Confirm espousing assuran... ewunujupaju, 19.2.2017 12:24, 237 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Pašeráckej vejkend Horydoly Horydoly, 17.2.2017 14:19
Pašeráckej vejkend Horydoly Horydoly, 17.2.2017 1:38
Vodácké závody 2017 Horydoly Horydoly, 16.2.2017 23:59
Jezdííí! Horydoly Horydoly, 16.2.2017 19:11
Regionální muzeum Mělník ... Horydoly Horydoly, 16.2.2017 19:09
Re: Trump! Svět dostal ša... Horydoly Horydoly, 16.2.2017 19:05
Trump! Svět dostal šanci!... milan šupa, 16.2.2017 18:13
Návštěvnost webů UpDown M... Horydoly Horydoly, 13.2.2017 12:42