Největší novinky v evropských skiareálech

Největší novinky v evropských skiareálech
Položení základního kamene TirolS. Zleva: Anton Niederwieser (Bergbahnen Fieberbrunn), Josef Kröll (Hinterglemmer Bergbahnen), Martin Trixl (Bergbahnen Fieberbrunn), Helmut Thomas (Saalbacher Bergbahnen), Rudolf Eberl (Leoganger Bergbahnen).
Autor snímku Skicircus – Daniel Roos
SDÍLEJ:

Co čeká lyžaře nadcházející sezonu v Alpách? Mnoho novinek! Dojde k propojení obrovských lyžařských regionů, do provozu budou uvedeny nejmodernější lanovky a připravuje se hodně oslav. Největší změny očekávejte v Rakousku, zemi zaslíbené zimním sportům.

"Protože nároky zákazníků na lyžařská střediska stále rostou, máme z velkých pokroků v infrastruktuře a z propojení dvou úžasných lyžařských středisek díky lanovce TirolS velikou radost," říká Marc Behrmann, ředitel prodeje cestovní kanceláře SnowTrex. "Právě takovéto inovace zhodnocují naše nabídky a umožňují zákazníkům zažít zimní dovolenou vysoké kvality."

TIROLS: propojení Skicircus a Fieberbrunn

Největší novinkou v Alpách tuto zimu bude 10sedačková kabinková lanovka TirolS, o kterou desetiletí usilovalo několik turistických sdružení, skiareálů a obcí. Fakticky tak byla sloučena střediska Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang se sousedním střediskem Fieberbrunn v údolí Pillerseetal.

Nová jednolanová lanovka vede z údolní stanice Reckmoos-Süd ke střední stanici v údolí Hörndlingergraben a dále k Reiterkogel na salcburské straně a v centru Skicirkusu. Odtud vede také zbrusu nová a 3,5 km dlouhá červená sjezdovka Vierstadlalm s možností umělého zasněžování.

Nové středisko Skicircus-Fieberbrunn se tak velmi rozrostlo. Dle nové metody měření délek sjezdovek od Christophera Schrahe a jeho poradenské společnosti Montenius Consult činí sjezdovky ve Skiciskusu a Fieberbrunnu celkem 270 km, což jen potvrzuje získanou pečeť kvality. Christopher Schrahe vysvětluje: "Před udělením pečeti měříme délku všech možných lyžařských sjezdů na bázi střední přímky lyžařských sjezdovek a lyžařských tras - tedy podél linie, která leží ve středu mezi levým a pravým okrajem sjezdovky."

Po tomto měření se stal Skicirkus větší než SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental. Předchozí nositel tohoto titulu nabízí dle oficiálního měření nicméně stále 280 km.

Eventy: BergFestival v Saalbachu 4.-6. prosince představí nejrůznější hudební styly. Vystoupí zde mimo jiných Sportfreunde Stiller, Fettes Broot, The Subways, Moop Mama s Turbostaat. Mezi další TOP události patří prominentními osobami obsazené závody na sněžném skútru Snow Mobile 3.-6. prosince, Rave on Snow 10.-13. prosince s více než 70 DJs a živými vystoupeními, Freeride World Tour ve Fieberbrunnu 6. března.

Horydoly.czNové krásné bydlení v Gasteinu, Leogangu a Saalbachu

Saalbach Hinterglemm.

SKIWELT WILDER KAISER-BRIXENTAL: nejrychlejší a nejmodernější lanovky

Nejrychlejší lanovka v Brixenu

V Brixenu bude zprovozněna nejrychlejší 8sedačková lanovka na světě. Nová lanovka Jochbahn je se svou délkou 2 km dvakrát delší než její stará předchůdkyně, potřebuje ale i přesto na jízdu méně času. Jezdí rychlostí 6 m/s. K nové lanovce bude navíc přidán i nový sjezd Jochbahn.

Hypermoderní lanovka Hartkaiser v Ellmau

Původní lanovka v Ellmau byla přebudována v hypermoderní 10místnou kabinkovou lanovku. Kabinky s vyhřívanými sedačkami, Wi-Fi a extra dlouhým osmimetrovým vstupním prostorem patří opravdu k velmi komfortním prvkům. Horská stanice lanovky pak bude opravdovým rájem s dětskou restaurací, hlídáním malých dětí, s lyžařskou školou plnou zážitků a úschovnou lyží. Také v údolí se mnoho změnilo. Návštěvníky zde čeká kompletní infrastruktura s úschovnou lyží, obchodem se sportovními potřebami, restaurací, Après-Ski a podzemním parkovištěm se 150 parkovacími místy.

Rodinná lanovka Schernthann v Hopfgarten

Speciální atrakce čeká na návštěvníky v Hopfgarten. Nová 6sedačková lanovka Schernthann je vybavena vedle vyhřívaných sedadel, komfortního polstrování, automatického uzavírání a modré kupole k ochraně proti nepříznivému počasí také automatickou pomocí při nastupování. Jedná se o zdvižnou platformu, která rozpozná, že nastupují děti a nastaví se sama na odpovídající polohu pro bezpečný nástup. Tato lanovka dokazuje, že v otázce komfortu je pořád co zdokonalovat.

Eventy: Téměř kultovním se již stal mezinárodní noční slalom FIS v Westendorfu 21. ledna a je považován za zahřívací kolo pro slavný závod Hahnenkamm-Rennen.

Kitzbühelské Alpy.

ZILLERTAL ARENA: sjezd až do údolí

V Zillertal Aréně bude možno nově sjet na lyžích až do městečka Zell. V budoucnu mohou lyžaři a snowboardisté dojet z Übergangsjoch ve výšce 2500 m přímo do měst Zell a Rohrburg. Celkem měří tato sjezdovka z hor do údolí 8,4 km a překonáte na ní 1920 výškových metrů. Nicméně je tato nová trasa určená jen pro dobré lyžaře, jedná se totiž o prodloužení červené sjezdovky Sportabfahrt a náročné černé sjezdovky se sklonem cca 50 stupňů. Nová sjezdovka začíná na střední stanici lanovky Wiesenalm a pokračuje 2,2 km až do údolí. Dále pak vede po lyžařském mostu přes dvě silnice a kus lesa.

I svět sociálních médií si pro příznivce selfie připravil na lanovce Karspitz ve městě Zell jednu zajímavost a to Facebook-kabinkovou lanovku. Ve speciální kabince se mohou návštěvníci za pomoci nainstalovaného fotoaparátu vyfotit a fotografie rovnou na Facebooku sdílet nebo si je prohlédnout ve fotogalerii na stránce Facebooku Zillertal Arény.

Arena Champions: Jako výzvu si připravilo lyžařské středisko pro každého majitele platného skipasu možnost nasbírat na deseti stanicích v rámci střediska body a stát se tak šampionem celé arény. Nová je také Arena News Show. Díky video streamingu je možné denně získat informace o počasí, akcích, několikrát týdně pak také různé rozhovory a reportáže ze střediska.

Eventy: Jedna ze čtyř zastávek tour Zillertal Välley Rälley je Snowpark v Gerlosu 23.-24. ledna. Tato akce zahrnuje soutěže, couching a testování prken pro freestylisty a snowboardisty.

Horydoly.czTux, podzimní číslo jedna a Sportovní zážitky v Zillertalu na jaře

Hintertux.

LES 2 ALPES: krásný sjezd do údolí je tady

Po dvou letech výstavby a 12 000 přesazených stromech se lyžaři konečně dočkali. Od prosince bude v Les 2 Alpes otevřen zcela nový sjezd. Doposud bylo možné pro sjezd do údolí využít pouze spletitou černou sjezdovku a přeplněnou táhnoucí se trasu. Pro mnoho milovníků Les 2 Alpes je proto nová modrá široká sjezdovka Jandri 1 velkou úlevou. Sjezdovka je vhodná jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé a vede až do vesnice.

Eventy: Také tuto zimu je v Les 2 Alpes připraveno mnoho zajímavých akcí včetně grandiózního otevření sezony v podobě akce Pow(d)er Week“ 5.-12. prosince, večírkově zaměřená Snowzone 5.-12. března a souboj studentů UniChamp 12.-19. března.

Horydoly.czLes2Alpes v dubnu a Les2Alpech v lednu

Les2Alpes, podzemní lanovka jezdí až na ledovec.

KRONPLATZ: nejvyšší muzeum Jižního Tyrolska

Uprostřed největšího lyžařského střediska Jižního Tyrolska se nachází projekt horského muzea extrémního horolezce Reinholda Messnera, který od července 2015 na vrcholu Kronplatzu v nadmořské výšce 2275 m otevřel šesté a zatím poslední Messner Mountain Museum Corones. Tématem výstavy, která se nachází v moderní budově renomované architektky Zaha Hadid, se stala královská disciplína horolezců – tradiční alpinismus.

Horydoly.czNejvíce nej v Dolomitech a Messner otevřel MMM muzeum

Messner Mountain Museum Corones.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Alpy AKTUÁLNĚ 2018

Alpy AKTUÁLNĚ 2018

KAPRUN Kde je co v Alpách nového, jaké vládnou na horách podmínky pro horolezectví a turistiku, kde se lyžuje, jak fungují chaty i cokoliv jiného, co zajímá návštěvníky nejvyšších evropských hor.... celý článek

Osmitisícovku K2 sjel Andrzej Bargiel na lyžích

Andrzej Bargiel makes history with first K2 ski descent

registrovat

Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Turistický informační portál WhereToStay.Tips kde naleznete fantastické rady kde se ubytovat, kde jíst a co vidět, v lokalitách celého světa.Nejčtenější články

Osmitisícovku K2 sjel Andrzej Bargiel na lyžích

Osmitisícovku K2 sjel Andrzej Bargiel na lyžích

Polský skialpinista Andrzej Bargiel sjel jako první člověk s vrcholu K2 (8611 m) do základního tábora. Závěrečný výstup na mačkách a celý sjezd na lyžích zvládl za jeden den 22. července. O den dříve stálo
Alpy AKTUÁLNĚ 2018

Alpy AKTUÁLNĚ 2018

KAPRUN Kde je co v Alpách nového, jaké vládnou na horách podmínky pro horolezectví a turistiku, kde se lyžuje, jak fungují chaty i cokoliv jiného, co zajímá návštěvníky nejvyšších evropských hor.
Vysoké Tatry AKTUÁLNĚ 2018

Vysoké Tatry AKTUÁLNĚ 2018

BIELOVODSKÁ DOLINA Zprávy, novinky, fotografie a videa z Vysokých Tater, nejmenších velehor světa.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Flora léto - veletrh Olomouc 16.-19.8. 16.8.
Agrosalon - veletrh Nitra, Agrokomplex 16.-19.8. 16.8.
Mezinárodní horolezecký filmový festival Teplice nad Metují 23.-26.8. 23.8.
Země živitelka - veletrh České Budějovice, výstaviště 23.-28.8. 23.8.
Caravan Salon - veletrh Německo, Düsseldorf 25.8.-2.9. 25.8.
Kangaroo Hoppet - běžky Austrálie, Mount Beauty 25.8.
Tournatur - veletrh Německo, Düsseldorf 31.8.-2.9. 31.8.
CIBTM - veletrh Čína, Peking 12.-13.9. 12.9.
Bike-Expo - veletrh Polsko, Kielce 13.-15.9. 13.9.
Caravanmessen - veletrh Norsko, Oslo 13.-16.9. 13.9.

Diskuse

Pokud nechcete přes ledovec Pišišvor, 17.8.2018 9:08, 12 příspěvků
Hodinky Petr, 15.8.2018 10:46, 23 příspěvků
kruhy Zdenek, 14.8.2018 7:58, 8 příspěvků
Hodinky Olda, 13.8.2018 11:20, 23 příspěvků
307 km Ivan Paleček, 12.8.2018 18:47, 13 příspěvků
Hodinky Filip, 12.8.2018 15:59, 23 příspěvků
Hodinky Jiří, 11.8.2018 15:04, 23 příspěvků
tragická událost v poelbr... Pata, 11.8.2018 10:47, 1 příspěvek
Nic moc Skiák, 10.8.2018 22:05, 2 příspěvky
Nic moc Karel, 10.8.2018 11:27, 2 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Projděte bránou v Adršpaš... Horydoly , 17.8.2018 2:15
Botanická zahrada Praha Horydoly , 12.8.2018 12:13
Den rekordů aneb Duha v M... Horydoly , 12.8.2018 1:09
Zátopkova 10 Horydoly , 12.8.2018 0:32
World Ranking Race Prague Horydoly , 10.8.2018 22:55
Vodácká sezona Horydoly , 9.8.2018 9:28
GPS issue ricardo brooks, 8.8.2018 8:11
GPS accuracy problems on ... ricardo brooks, 8.8.2018 8:09