Největší novinky v evropských skiareálech

Největší novinky v evropských skiareálech
Položení základního kamene TirolS. Zleva: Anton Niederwieser (Bergbahnen Fieberbrunn), Josef Kröll (Hinterglemmer Bergbahnen), Martin Trixl (Bergbahnen Fieberbrunn), Helmut Thomas (Saalbacher Bergbahnen), Rudolf Eberl (Leoganger Bergbahnen).
Autor snímku Skicircus – Daniel Roos
SDÍLEJ:

Co čeká lyžaře nadcházející sezonu v Alpách? Mnoho novinek! Dojde k propojení obrovských lyžařských regionů, do provozu budou uvedeny nejmodernější lanovky a připravuje se hodně oslav. Největší změny očekávejte v Rakousku, zemi zaslíbené zimním sportům.

"Protože nároky zákazníků na lyžařská střediska stále rostou, máme z velkých pokroků v infrastruktuře a z propojení dvou úžasných lyžařských středisek díky lanovce TirolS velikou radost," říká Marc Behrmann, ředitel prodeje cestovní kanceláře SnowTrex. "Právě takovéto inovace zhodnocují naše nabídky a umožňují zákazníkům zažít zimní dovolenou vysoké kvality."

TIROLS: propojení Skicircus a Fieberbrunn

Největší novinkou v Alpách tuto zimu bude 10sedačková kabinková lanovka TirolS, o kterou desetiletí usilovalo několik turistických sdružení, skiareálů a obcí. Fakticky tak byla sloučena střediska Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang se sousedním střediskem Fieberbrunn v údolí Pillerseetal.

Nová jednolanová lanovka vede z údolní stanice Reckmoos-Süd ke střední stanici v údolí Hörndlingergraben a dále k Reiterkogel na salcburské straně a v centru Skicirkusu. Odtud vede také zbrusu nová a 3,5 km dlouhá červená sjezdovka Vierstadlalm s možností umělého zasněžování.

Nové středisko Skicircus-Fieberbrunn se tak velmi rozrostlo. Dle nové metody měření délek sjezdovek od Christophera Schrahe a jeho poradenské společnosti Montenius Consult činí sjezdovky ve Skiciskusu a Fieberbrunnu celkem 270 km, což jen potvrzuje získanou pečeť kvality. Christopher Schrahe vysvětluje: "Před udělením pečeti měříme délku všech možných lyžařských sjezdů na bázi střední přímky lyžařských sjezdovek a lyžařských tras - tedy podél linie, která leží ve středu mezi levým a pravým okrajem sjezdovky."

Po tomto měření se stal Skicirkus větší než SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental. Předchozí nositel tohoto titulu nabízí dle oficiálního měření nicméně stále 280 km.

Eventy: BergFestival v Saalbachu 4.-6. prosince představí nejrůznější hudební styly. Vystoupí zde mimo jiných Sportfreunde Stiller, Fettes Broot, The Subways, Moop Mama s Turbostaat. Mezi další TOP události patří prominentními osobami obsazené závody na sněžném skútru Snow Mobile 3.-6. prosince, Rave on Snow 10.-13. prosince s více než 70 DJs a živými vystoupeními, Freeride World Tour ve Fieberbrunnu 6. března.

Horydoly.czNové krásné bydlení v Gasteinu, Leogangu a Saalbachu

Saalbach Hinterglemm.

SKIWELT WILDER KAISER-BRIXENTAL: nejrychlejší a nejmodernější lanovky

Nejrychlejší lanovka v Brixenu

V Brixenu bude zprovozněna nejrychlejší 8sedačková lanovka na světě. Nová lanovka Jochbahn je se svou délkou 2 km dvakrát delší než její stará předchůdkyně, potřebuje ale i přesto na jízdu méně času. Jezdí rychlostí 6 m/s. K nové lanovce bude navíc přidán i nový sjezd Jochbahn.

Hypermoderní lanovka Hartkaiser v Ellmau

Původní lanovka v Ellmau byla přebudována v hypermoderní 10místnou kabinkovou lanovku. Kabinky s vyhřívanými sedačkami, Wi-Fi a extra dlouhým osmimetrovým vstupním prostorem patří opravdu k velmi komfortním prvkům. Horská stanice lanovky pak bude opravdovým rájem s dětskou restaurací, hlídáním malých dětí, s lyžařskou školou plnou zážitků a úschovnou lyží. Také v údolí se mnoho změnilo. Návštěvníky zde čeká kompletní infrastruktura s úschovnou lyží, obchodem se sportovními potřebami, restaurací, Après-Ski a podzemním parkovištěm se 150 parkovacími místy.

Rodinná lanovka Schernthann v Hopfgarten

Speciální atrakce čeká na návštěvníky v Hopfgarten. Nová 6sedačková lanovka Schernthann je vybavena vedle vyhřívaných sedadel, komfortního polstrování, automatického uzavírání a modré kupole k ochraně proti nepříznivému počasí také automatickou pomocí při nastupování. Jedná se o zdvižnou platformu, která rozpozná, že nastupují děti a nastaví se sama na odpovídající polohu pro bezpečný nástup. Tato lanovka dokazuje, že v otázce komfortu je pořád co zdokonalovat.

Eventy: Téměř kultovním se již stal mezinárodní noční slalom FIS v Westendorfu 21. ledna a je považován za zahřívací kolo pro slavný závod Hahnenkamm-Rennen.

Kitzbühelské Alpy.

ZILLERTAL ARENA: sjezd až do údolí

V Zillertal Aréně bude možno nově sjet na lyžích až do městečka Zell. V budoucnu mohou lyžaři a snowboardisté dojet z Übergangsjoch ve výšce 2500 m přímo do měst Zell a Rohrburg. Celkem měří tato sjezdovka z hor do údolí 8,4 km a překonáte na ní 1920 výškových metrů. Nicméně je tato nová trasa určená jen pro dobré lyžaře, jedná se totiž o prodloužení červené sjezdovky Sportabfahrt a náročné černé sjezdovky se sklonem cca 50 stupňů. Nová sjezdovka začíná na střední stanici lanovky Wiesenalm a pokračuje 2,2 km až do údolí. Dále pak vede po lyžařském mostu přes dvě silnice a kus lesa.

I svět sociálních médií si pro příznivce selfie připravil na lanovce Karspitz ve městě Zell jednu zajímavost a to Facebook-kabinkovou lanovku. Ve speciální kabince se mohou návštěvníci za pomoci nainstalovaného fotoaparátu vyfotit a fotografie rovnou na Facebooku sdílet nebo si je prohlédnout ve fotogalerii na stránce Facebooku Zillertal Arény.

Arena Champions: Jako výzvu si připravilo lyžařské středisko pro každého majitele platného skipasu možnost nasbírat na deseti stanicích v rámci střediska body a stát se tak šampionem celé arény. Nová je také Arena News Show. Díky video streamingu je možné denně získat informace o počasí, akcích, několikrát týdně pak také různé rozhovory a reportáže ze střediska.

Eventy: Jedna ze čtyř zastávek tour Zillertal Välley Rälley je Snowpark v Gerlosu 23.-24. ledna. Tato akce zahrnuje soutěže, couching a testování prken pro freestylisty a snowboardisty.

Horydoly.czTux, podzimní číslo jedna a Sportovní zážitky v Zillertalu na jaře

Hintertux.

LES 2 ALPES: krásný sjezd do údolí je tady

Po dvou letech výstavby a 12 000 přesazených stromech se lyžaři konečně dočkali. Od prosince bude v Les 2 Alpes otevřen zcela nový sjezd. Doposud bylo možné pro sjezd do údolí využít pouze spletitou černou sjezdovku a přeplněnou táhnoucí se trasu. Pro mnoho milovníků Les 2 Alpes je proto nová modrá široká sjezdovka Jandri 1 velkou úlevou. Sjezdovka je vhodná jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé a vede až do vesnice.

Eventy: Také tuto zimu je v Les 2 Alpes připraveno mnoho zajímavých akcí včetně grandiózního otevření sezony v podobě akce Pow(d)er Week“ 5.-12. prosince, večírkově zaměřená Snowzone 5.-12. března a souboj studentů UniChamp 12.-19. března.

Horydoly.czLes2Alpes v dubnu a Les2Alpech v lednu

Les2Alpes, podzemní lanovka jezdí až na ledovec.

KRONPLATZ: nejvyšší muzeum Jižního Tyrolska

Uprostřed největšího lyžařského střediska Jižního Tyrolska se nachází projekt horského muzea extrémního horolezce Reinholda Messnera, který od července 2015 na vrcholu Kronplatzu v nadmořské výšce 2275 m otevřel šesté a zatím poslední Messner Mountain Museum Corones. Tématem výstavy, která se nachází v moderní budově renomované architektky Zaha Hadid, se stala královská disciplína horolezců – tradiční alpinismus.

Horydoly.czNejvíce nej v Dolomitech a Messner otevřel MMM muzeum

Messner Mountain Museum Corones.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


registrovat

Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Turistický informační portál WhereToStay.Tips kde naleznete fantastické rady kde se ubytovat, kde jíst a co vidět, v lokalitách celého světa.Nejčtenější články

Jizerský guláš 2017

Jizerský guláš 2017

JEDLOVÁ Malé zprávičky z malých Jizerských hor a Lužických hor na severu. 
Vysoké Tatry AKTUÁLNĚ 2017

Vysoké Tatry AKTUÁLNĚ 2017

VAJANSKÉHO VODOPÁD Zprávy, novinky, fotografie a videa z Vysokých Tater, nejmenších velehor světa.
České hory AKTUÁLNĚ 2017/2018

České hory AKTUÁLNĚ 2017/2018

CZECH SKIPASS Hory a doly v Čechách i na Moravě nabízejí pohádkové terény pro milovníky všech zimních dobrodružství. Sníh a led láká nejenom na běžky, sjezdovky a snowboard, ale také na sněžnice nebo ledové lezení.
Podyjí AKTUÁLNĚ 2017

Podyjí AKTUÁLNĚ 2017

NĚMČIČKY Drobné ale zajímavé zprávičky z jihu Moravy. Od dolního toku řek Dyje, Jihlava a Svratka.
Alpy AKTUÁLNĚ 2017

Alpy AKTUÁLNĚ 2017

GROSSGLOCKNER Kde je co v Alpách nového, jaké vládnou na horách podmínky pro horolezectví a turistiku, kde se lyžuje, jak fungují chaty i cokoliv jiného, co zajímá návštěvníky nejvyšších evropských hor.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
ITB Asia - veletrh Singapur 25.-27.10. 25.10.
Designblok Praha, Výstaviště 26.-30.10. 26.10.
Hanseboot - veletrh Německo, Hamburg 28.10.-5.11. Lodě a čluny 28.10.
Sherpafest Praha, Aero Horolezecké filmy 4.11. 12:00
Mezinárodní festival outdoorových filmů Frenštát pod Radhoštěm 10.10.-5.11. 5.11.
WTM - veletrh Velká Británie, Londýn 6.-8.11. Cestování 6.11.
EICMA - veletrh Itálie, Miláno 9.-12.11. Cyklistika 9.11.
Horyzonty - festival Trenčín 9.-11.11. 9.11.
Philoxenia - veletrh Řecko, Soluň 10.-12.11. Cestování 10.11.
Sport Life - veletrh Brno, Výstaviště 10.-12.11. 10.11.

Diskuse

nabízím trubičková pera Bára, 21.10.2017 18:30, 8 příspěvků
Rio Botič 2017 Vodák Marek, 20.10.2017 13:29, 23 příspěvků
Rio Botič 2017 David, 20.10.2017 11:14, 23 příspěvků
Seattle Horydoly - Andrea Černá, 19.10.2017 23:11, 2 příspěvky
Sněžnice Ssnehulak, 19.10.2017 20:45, 12 příspěvků
Karambit Honza, 19.10.2017 20:35, 6 příspěvků
Seattle Papouš, 19.10.2017 15:31, 2 příspěvky
ČD Šotoušing, 18.10.2017 19:38, 1 příspěvek
Pes darek - nápady Kuba Turek, 16.10.2017 10:31, 2 příspěvky
Pes darek Petr, 16.10.2017 10:24, 2 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Člověče nešťastný, neodsu... milan šupa, 19.10.2017 19:20
Na závod Běhej Valachy mí... Horydoly , 18.10.2017 13:13
Re: Regionální muzeum Mělník Horydoly , 17.10.2017 18:29
Wiener Hausberge: Rax, Sc... Horydoly , 17.10.2017 2:30
Grossglockner Horydoly , 17.10.2017 2:12
Prague City Tourism Horydoly , 16.10.2017 23:53
Pražská vlastivěda 2017 ř... Horydoly , 16.10.2017 23:42
Kiwi spolupracuje se Sygic Horydoly , 16.10.2017 23:38