Velkorysá zimní příprava na českých horách

Velkorysá zimní příprava na českých horách
Just Ride! Špindlerův Mlýn.
Autor snímku Freeride.cz
SDÍLEJ:

Ve SkiResortu Černá hora - Pec postavili letos dvě lanové dráhy a investovali dohromady 250 milionů korun. Podobné investice hlásí Skiareál Špindlerův Mlýn, který do nové lanovky a jiných vylepšení vložil 230 milionů korun. Dolní Morava relax & sport resort za infrastrukturu spojenou s lyžováním utratil 178 milionů korun.

Jak na to

Asociace horských středisek ČR (AHS ČR) vznikla v roce 2013. Zaměřuje se hlavně na hájení zájmů svých členů v oblasti tvorby legislativy, pomáhá při propagaci horských středisek a služeb v nich poskytovaných, při zkvalitnění výměny statistických údajů, informací a dat o fungování horských středisek a jejich návštěvnosti nebo při získávání zkušeností ze zahraničí. Pořádá také odborné semináře a konference. Asociace sdružuje nejen provozovatele lanovek, ale i dodavatele horských technologií a zařízení, další organizace působící na horách a také zástupce horských měst a obcí.

AHS ČR sdružuje horská střediska, která představují v ukazateli tržeb více než dvě třetiny českého trhu. Formou přidruženého členství dále spolupracuje s téměř 20 nejvýznamnějšími horskými obcemi.

INFO: Asociace horských středisek

U skiareálů sdružených v Asociaci horských středisek (tři desítky největších resortů) se investovaná částka do nadcházející zimní lyžařské sezony pohybuje okolo 920 miliónů korun. Na úrovni celé České republiky dosahují investice do zimní infrastruktury přes miliardu korun.

Největší investice představovala výstavba nových lanových drah a sjezdových tratí.

Snowparky, skipasy, parkoviště a rolby

Většina areálů napříč republikou posílila a modernizovala systémy umělého zasněžování. Rozšiřují se snowparky, převážně o jednoduché zábavné linie pro začátečníky. Dochází k dalšímu rozvoji dětských parků oddělených od sjezdovek, kde můžou malí lyžaři bezpečně zkoušet své první kroky na lyžích.

Další část prostředků směřuje do budování a opravy parkovišť a příjezdových komunikací. V neposlední řadě areály obměňují a rozšiřují svůj rolbový park pro úpravu sjezdových tratí, aby si lyžaři mohli každé ráno užívat dokonale rovný manšestr.

Pro pohodlnější nákup skipasů pořizují střediska online e-shopy, přes které lze permanentku dobít na dálku. To má výhodu nejen v tom, že skipas lze koupit kdykoliv, ale většinou je takto poskytována i sleva z jízdného. Nemalé prostředky směřují do rozvoje služeb pro zákazníky, jako jsou infocentra, restaurace a bufety, půjčovny.

Ceny skipasů 2015/2016

I přes výrazné investice se ceny skipasů u skupiny 35 největších skiareálů oproti loňsku příliš nezmění. Průměrná cena jednodenní ho skipasu ve výši 560 Kč pro dospělého a 390 Kč pro dítě. U zhruba 40 % středisek sice ke zdražení dojde, ale v průměru pouze o 4 %. Jen ta největší střediska jako jsou Skiareál Špindlerův Mlýn nebo SkiResort Černá Hora - Pec, která investovala v řádech stovek milionů korun, podraží zhruba o 10 %.

Po Česku s jedním skipasem 

Projekt Czech Skipass jede dál – lyžařská celosezónní permanentka, která letos umožní lyžovat už ve 23 velkých lyžařských střediscích po celé České republice, boří mýtus o tom, že střediska v Česku nejsou schopna spolupracovat. V loňské sezóně se do projektu zapojilo 19 lyžařských středisek. Lyžaři na své permanentky projezdili 7400 „lyžařodnů“ a zvládli přes 80 tisíc průchodů turnikety. „Z celkového objemu lyžovali držitelé Czech Skipassu z 25% mimo skiareál, kde si permanentku zakoupili. Před spuštěním projektu jsme nevěděli, jaký o něj bude zájem, ale skutečnost, že každý čtvrtý den trávili lyžaři mimo svůj domovský kopec, je pro nás jasným signálem, že projekt má smysl“, říká Libor Knot z Asociace horských středisek ČR, která projekt koordinuje.

Czech Skipass lyžařům pro tuto sezónu nabídne již celkem 190 km sjezdových tratí, 34 lanovek a 141 vleků, aniž by museli do pokladen jednotlivých areálů, veškerá odbavovací technologie je kompatibilní.

Horydoly.czCzech Skipass - konečně velká permanentka

Aktuální informace ze skiareálů

Horská střediska jsou připravena návštěvníkům i médiím přinášet čerstvé zprávy prostřednictvím denně aktualizovaných informačních systémů společnosti SITOUR, které bude Asociace horských středisek dále zpracovávat do souhrnných zpráv. Pro zimní sezónu 2015/2016 budou k dispozici informace z denně aktualizovaného zpravodajství na www.holidayinfo.cz.

Na programu ČT Sport poběží tradiční televizní Panorama doplněné textovými informacemi z lyžařských areálů denně od 8:00 do 8:30 hodin a dalších 15 minut v poledne.

Potřebné aktuální informace lze získat také prostřednictvím mobilní aplikace Iski Czech.

O zasílání bezplatného denně aktualizovaného emailového zpravodajství z českých lyžařských resortů lze požádat na adrese info@sitour.cz

SkiResort Černá Hora-Pec
Historicky nejvyšší investice do rozvoje areálu ve výši 250 mil. Kč. Návštěvníci se mohou těšit na dvě nové lanovky. Šestisedačková lanovka HOFMANKY EXPRESS v Janských Lázních je nejrychlejší svého druhu v Česku, sedačky jsou vyhřívané a kryté bublinou. Odpojitelná čtyřsedačková lanovka ZAHRÁDKY EXPRESS pak vyrostla v Peci pod Sněžkou.
Další novinky: 1,5 km sjezdovek v Černém Dole • 2,5 km sjezdovek nově vybavených technologií zasněžování • parkoviště pro 250 aut u dolní stanice HOFMANKY EXPRESS • Zkrácení časových intervalů a posílení počtu skibusů na lince Pec p. Sněžkou - Janské Lázně • Skibusové propojení skiareálu Černý Důl s lanovkou HOFMANKY EXPRESS v Janských Lázních
INFO: www.skiresort.cz 

Černá hora v zimě.

Skiareál Špindlerův Mlýn
Ve Špindlerově Mlýně také dochází k obměně lanové dráhy. Ze Svatého Petru na Pláň nově lyžaře vyveze vyhřívaná šestisedačková lanovka krytá bublinou. Stará čtyřsedačka projde repasí a počítá se, že spojí Horní Mísečky a Medvědín. Investice v tomto roce dosahují 230 mil. Kč.
Další novinky:
Kompletně zrekonstruovaný Audi Bar Svatý Petr a nová prosklená terasa Restaurace Svatý Petr • Nové Infocentrum Skiareálu • Nový obchod Spindl Motion a skiservis v centru města • Ledový chrám na Pláni • Modernizace zasněžování ve Svatém Petru • Nová rolba • Restaurace Medvědín 1235m a restaurace Stopa.
INFO: www.skiareal.cz Horydoly.czJak žije Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn.

Ski Resort Dolní Morava
178 miliónů Kč investováno do infrastruktury spojené s lyžováním. 100 miliónů Kč do unikátního projektu Stezky v oblacích v délce 750 metrů a vyhlídkovým místem ve výšce 55 metrů.
Další novinky:
Rozšíření a modernizace zasněžování (po dle údajů Technoalpin nejmodernější systém v ČR). 100% pokrytí všech sjezdových tratí v délce 10km. V ideálních podmínkách vysněžení střediska do 72 hodin• Vybudování nového dětského skiparku s vlekem • Výstavba Funline - zábavné a hravé trati s 8 m dlouhým tunelem • Stálá ski a snowboardcrossová trať pro veřejnost • Výstavba nových a rozšíření stávajících gastro provozů • Rozšíření parkovacích ploch.
INFO: www.dolnimorava.cz Horydoly.czJak se lyžuje na Dolní Moravě

Ski areál Dolní Morava. Horní stanice lanovky.

Lipno
Areál je rozšířen o 22% nových lyžařských ploch. Na lyžaře čeká nová sjezdovka o délce 1 200 m, převýšení 185 m, šířka 40 m, plocha 5 ha s kompletním zasněžováním. Areál tak disponuje celkovou délkou sjezdovek 11 km.
Další novinky:
Nový skicross park (3 ha) a úprava snowparku •Doplnění 12 ti koncových prvků zasněžování do současného systému. Navýšení výkonu čerpacích stanic a technologická přestavba. Nový automatický řídící systém zasněžování • Nové vybavení a zázemí lyžařské školy.
INFO: www.skiareallipno.cz Horydoly.czLipno myslí na lyžařské rodiny

Skiareál Lipno.

Ski Aréna Jizerky
Tanvaldský Špičák
Nový automatický zasněžovací systém. S kapacitou 160 l/s jetřikrát výkonnější oproti starému systému • Nový elektronický obchod na prodej skipasů pro celou Skirénu Jizerky • Nová rolba Prinoth Leitwolf s navijákem • Nové zasněžovací rozvody vody a automatické koncové prvky.
Severák
Nové zasněžovací rozvody vody • Nový pojezdový koberec - SUNKID v délce 51 m.
Bedřichov
Nový uzavřený areál pro výuku dětí na Malinovce vybavený pojezdovým pásem o délce 18m.
INFO: www.skijizerky.cz Horydoly.czNa jaře na lyže do Bedřichova

Kouty nad Desnou
Rozšíření zasněžování a zvýšení výkonu • Nákup rolby a sněžných děl • Rozšíření ubytování přímo v areálu o 120 míst (řádově v desítkách milionů korun).
INFO: www.kouty.cz Horydoly.czJak se lyžuje v Koutech nad Desnou

Kouty nad Desnou. Sjezdovka zvaná pohodovka.

Snowhill
Skiareál Herlíkovice
Nová kabinková lanovka z parkoviště do areálu Bubákov • Posílení zasněžování navýšením počtu sněžných kanonů • Ubytovací areál EDEN na dojezdu areálu Herlíkovice opět v provozu • Zavedení Czech Skipass.
Skiareál Mariánky
Pořízení nové sněžné rolby s navijákem na úpravu sjezdových tratí • Nové sněžné kanony a instalace stabilních konstrukcí pro kanony k efektivnějšímu vysněžení a menším ztrátám při výrobě technického sněhu.
Skiareál Šachty
Posílení zasněžování navýšením počtu sněžných kanonů • Posílení zásobování vodou v areálu Větrov • Rozšíření bufetu Větrov.
Skiareál Kamenec
Úprava zasněžovacího systému pro efektivnější využití sněžných kanonů (posílení napojovacích bodů pro instalaci sněžných kanonů).
INFO: na www.snowhill.cz Horydoly.czRošťák od soutoku vyhrál v Herlíkovicích

Snow Kajak Cross Herlíkovice 2012.

Ski centrum Kohútka
Nové pozemní komunikace a parkoviště • Nové rozvody elektřiny a vody • Restaurace (6 milionů Kč) a apartmánové ubytování (15 milionů Kč) - na všech investicích se spolupodílí další subjekty.
INFO: www.kohutka.cz Horydoly.czKdy bude Karlov lyžařským rájem?

Beskydy, lyžařský areál Kohútka.

Železná Ruda – Špičák
Největší změnou je vybudování nového parkoviště hned u kas a nástupu na hlavní lanovku. Parkovat se na něm bude zdarma, což je oproti minulosti bonus, který lyžaři určitě ocení. Dále v areálu vyrostlo hřiště, které bude sloužit pro začátky výuky těm nejmenším lyžařům. Investice jsou v porovnání s minulými léty minimálně dvojnásobné.
Další novinky:
Pořízení nejmodernějších strojů pro servis lyží • Obnova mobilní techniky - skútrů, roleb.
INFO: www.spicak.cz Horydoly.czŠpičák, nejlevnější mezi největšími 

Skiareál Klínovec
Po předchozích sezónách, kdy zde vznikly tři zcela nové lanovky, jsou pro letošní zimu připraveny novinky více zaměřené na zvýšení komfortu lyžařů: Skipasy je nově možné koupit přes eshop • Posílení zasněžování – nová čerpací stanice a zvýšení výkonu systému o 10% • Terénní úpravy sjezdovek - lepší spádovost tak, aby byl usnadněn pohyb lyžařů • Oprava pozemních komunikací a rozšíření a vylepšení parkovišť • Vytvoření věrnostního programu pro stálé zákazníky.

INFO: www.klinovec.cz Horydoly.czKlínovec versus Plešivec

Klínovec v létě 2012.

Skiareál Plešivec
Nová zábavná trať s tunelem • Měřený slalom • Rozšíření parkovišť • Automaty pro vracení čipových karet •Nová rolba • Rozšíření gastro provozů.
INFO: www.skiarealplesivec.com Horydoly.czNové lyžařské středisko Plešivec

Plešivec - dojezd sjezdovek.

SKI Areál Bílá
Úprava zasněžovacího systému v délce 1 km (výše investice 3 mil. Kč) • Nové trafo (3 mil. Kč) • Nové stroje pro úklid parkoviště (2 mil Kč).

INFO: www.skibila.cz

Lyžařský areál Zadov
Pro letošní zimu hlavně posílení zasněžovacího systému • Příprava investic na další období - nákupy pozemků související zejména se záměrem stavby multifunkčního objektu a nádrže na zasněžování.
INFO: www.lazadov.cz Horydoly.czZadovské sjezdovky pro zkušené i zelenáče

SKIMU Malá Úpa
Renovace dvou vleků v areálu U Kostela • Nákup nové rolby Pisten Bully • Vybudování pivovaru Trautenberk v hotelu Družba.
Více informací na www.skimu.cz Horydoly.czMalé lyžování v Malé Úpě

Lyžování na Pomezkách.

Skicentrum Deštné v Orlických horách
Rekonstukce půjčovny a servisu včetně nové technologie servisu lyží • Rozšíření snowparku a vybudování hliněné platformy pro hlavní skok • Rozšíření modré sjezdovky v areálu Marta II • Investice do zasněžování – nová koncová zařízení.
INFO: www.skicentrumdestne.cz Horydoly.czJarní prázdniny se blíží do Orlických hor

Just Ride! Snowboard Špindlerův Mlýn.

Železná Ruda - Areál Nad nádražím
Nová rolba • Tři sněžná děla • Spojení s lyžařským areálem Belveder.
INFO: www.skinadrazi.cz Horydoly.czŽelezná Ruda nabízí lyžování mnoha tváří

Bublava
Nový Dětský park • Nová sjezdová trať délky 180m • Nový lyžařský pás 35m • Nový vlek typu "Poma" délky 150m • Nové herní prvky • Výrazně obnovená a rozšířená nabídka a sortiment v půjčovně lyží.
INFO: www.bublava.cz Horydoly.czBublava v moderním hávu

Skiareál Aldrov – Vítkovice v Krkonoších
On-line odbavovací systém• Modernizace zasněžování.

INFO: www.skialdrov.cz Horydoly.czVítkovická čtyřsedačka

Monínec
Funline • Prodej skipasů přes internet.

INFO: www.moninec.cz 

SKI-areál Ústí nad Labem - Zadní Telnice
Modernizace zasněžování a lanových vleků.

INFO: www.ski-telnice.cz 

Family Skiareál Dolní Dvůr
Nové kluziště • Příprava výstavby LV Tetřeví vrch o délce 550m, nyní dokončení EIA dokumentace.

INFO: www.skifamily.cz 

Ski areál Olešnice
Rozšíření terasy • Rozšíření parkoviště.

INFO: www.ski-areal.cz 

Lanová dráha Sněžka
Zcela nová lanová dráha na Sněžku, která je v provozu od konce roku 2013 má za sebou další úspěšnou letní sezónu a je připravena i v zimním období přepravit turisty na nejvyšší horu v ČR.
INFO: www.snezkalanovka.cz Horydoly.czPět sjezdů ze Sněžky na jih

Lanovka na Sněžku.

Autor je ředitelem Asociace horských středisek.


Zobrazit místo Skiareály - Skiarea na větší mapě

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

 • Captcha Image

Diskuze k článku

Dovolená

Hezký den, letos to vypadá na dovolenou bez sněhu. Tak hledáme nějaké místo, které stojí za to navštívit i tak :). Tady: http://www.agenturachata.cz/cs/ceska-republika je hodně možností na ubytování, tak snad vybereme.

 • Autor Lenka
 • Datum a čas 23.12.2015 10:05
Reaguj
České dotační peklo!!!!!

100 melounů do dřevěný lávky v lese!

Reaguj
čerstvé a spolehlivé

Tak znovu: Že Tě nědo vytáčí, ještě neznamená, že jsem to jenom já.  Najdi si ho ve starších diskusích, kde vysvětluje, o koho se jedná a proč se nepodepisuje jménem. Zní to celkem věrohodně.

P.S.: Linda je chlap nebo ženská? A jak to má se spolehlivostí tohoto článku?

Reaguj
čerstvé a spolehlivé

Děkuji novináři nebo-li Kubo Turku za výtažek z našich hor. To tady diskutujete mezi sebou jako jedna osoba ??? To už je docela úlet a na svém webu...

 • Autor márty
 • Datum a čas 13.11.2015 07:55
Reaguj
čerstvé a spolehlivé

K čerstvosti a spolehlivosti bys Lindo vlastě nic neměl? 

Reaguj
čerstvé a spolehlivé

docela prča, nejdřív napsat příspěvek pod jménem novinář a potom se stejný člověk  příspěvku směje pod jménem Turek:-) to tu ještě nebylo:-)

 • Autor Linda
 • Datum a čas 12.11.2015 16:45
Reaguj
čerstvé a spolehlivé

:-)

Reaguj
čerstvé a spolehlivé

To Linda, Márty: Včera se konala každoroční největší tisková konference skoro všech zimních středisek najednou a včera vyšla zpráva z této konference tak jak jí tady vidíte a napsal jí šéf Asociace horských středisek. Včera a dneska kusy této zprávy opisují další weby a noviny. To jenom pro přesnost :)

http://zpravy.aktualne.cz/finance/nejvetsi-skiarealy-letos-zdrazi-o-desetinu/r~d4ca4b1c885711e5bd0a002590604f2e/ 

http://www.novinky.cz/cestovani/386066-temer-polovina-ceskych-skiarealu-letos-zdrazi-v-prumeru-o-nekolik-procent.html 

http://byznys.ihned.cz/c1-64851090-temer-polovina-lyzarskych-stredisek-zdrazi-ceny-skipasu-stoupnou-az-o-deset-procent 

http://cestovani.lidovky.cz/pruzkum-na-hory-v-zime-pojede-kazdy-druhy-nejcasteji-lyzuji-studenti-1k3-/na-lyzich.aspx?c=A151111_141839_na-lyzich_ele 

Reaguj
a co voda....

Já myslím že když to tu člověk nebere jako zpravodajský server ale jako sběrače a shromažďovače informací sesbíraných po internetu tak to tu zas občas tak marné není. Nesmějí se ale motat do horolezectví, kterému evidentně nerozumí a většinou to zprzní nebo chtějí někoho namíchnout. Akorát mám dojem že mnozí lyžaři jezdí stejně do jednoho až třech středisek a tak si sáhnou přímo na oficiální stránky pro informace, kde jsou vždy čerstvé. Tady na to bych tedy tak úplně nespoléhal.

 • Autor Linda
 • Datum a čas 12.11.2015 09:12
Reaguj
a co voda....

Článek pěkně seřazený z info letáků, ale autor to asi odpálil od boku a moc se s prací "novinářskou"nezatěžoval, střediska např. obtelefonovat a napsal jen výtažek  z internetu (jak je většinou na horydoly běžné).To by pak musel taky uvést skutečnost, že z nedostaku vody ( a to je hodně závažný problém horských středisek) se může stát, že sice střediska investovaly do nového zasněžování,  ale jestli budou mít k tomu "surovinu" zvanou vodu, která po letošním létu na horách VELICE chybý, tak to tady ani nezaznělo....ale jako kluk od hor co tráví dost času na horách nejen v zimě, tak po rozhovorech s vlekaři bude voda hodně závažný problém......

 • Autor márty
 • Datum a čas 11.11.2015 19:43
Reaguj
Celkem 10 příspěvků v diskuzi


Na sociálních sítích sdělujeme informace o dovolené a riskujeme vykradení

Na sociálních sítích sdělujeme informace o dovolené a riskujeme vykradení

AKTUALIZACE Lidé jsou stále stejně nezodpovědní a nepoučitelní. Rádi se chlubí výletem či dovolenou, ale i tím, jak si kde užívají mimo domov. Masivní nárůst používání sociálních sítí přináší tyto informace do... celý článek

Koupání na Šumavě

Polská turistka zkolabovala ve Vysokých Tatrách

registrovat

Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Turistický informační portál WhereToStay.Tips kde naleznete fantastické rady kde se ubytovat, kde jíst a co vidět, v lokalitách celého světa.Nejčtenější články

Cestovní mapa Sverdlovské oblasti

Cestovní mapa Sverdlovské oblasti

TIP HORYDOLY. Mapu Sverdlovska a středního Uralu vydalo Sverdlovské středisko pro rozvoj turistiky. Město Sverdlovsk (Jekatěrinburg) bylo před sto lety 17. července 1918 svědkem vyvraždění ruské carské rodiny, čili zániku Romanovců.
Koupání na Šumavě

Koupání na Šumavě

Přinášíme přehled možností, kde se na Šumavě vykoupat. Kromě krytých bazénů, aquaparků a letních koupališť, které najdete v našem seznamu, jsou pod horami desítky oblíbených míst na řekách a potočních tůních.
Mont Blanc AKTUÁLNĚ 2018

Mont Blanc AKTUÁLNĚ 2018

ZÁKAZ VÝSTUPŮ Nejvyšší horský masiv Evropy korunovaný sněhovou čepicí Mont Blanc (4810 m) je eldorádem pro horolezce, turisty, lyžaře, skialpinisty, paraglidisty a mnohé další vyznavače horských sportů. Přinášíme průběžné zprávy z Massif Mont
Boty kupujeme na internetu za slevové kupony

Boty kupujeme na internetu za slevové kupony

Doba internetová dorazila už i do obchodů s obuví. Zákazníci se přestali obávat elektronických nákupů na dálku a díky tomu mají daleko širší výběr než dříve. Když k tomu připočítají možnost nakupování se slevovými
Na sociálních sítích sdělujeme informace o dovolené a riskujeme vykradení

Na sociálních sítích sdělujeme informace o dovolené a riskujeme vykradení

AKTUALIZACE Lidé jsou stále stejně nezodpovědní a nepoučitelní. Rádi se chlubí výletem či dovolenou, ale i tím, jak si kde užívají mimo domov. Masivní nárůst používání sociálních sítí přináší tyto informace do

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Kozákov Challenge - longboard Kozákov 18.-21.7. 18.7.
Colours of Ostrava Ostrava 18.-21.7. Worldmusic 18.7.
Řezbářské dny na hradě Svojanov 15.-20.7. 20.7.
Astrovlak Jindřichův Hradec Nostalgický vlak 20.7.
Horská výzva Šumava Železná Ruda 20.-21.7. Horský běh a chůze 20.7.
Kanufest Roudnice, vodácký kanál 20.-22.7. 20.7.
Africký festival Dvůr Králové nad Labem, ZOO 21.-29.7. 21.7.
Dračí lodě Olomouc   21.7.
Moravské vinařské stezky Mikulov Cykloturistika 21.7.
Dračí lodě Výrovice 21.7.

Diskuse

děkuji Lucie MIláčková, 19.7.2018 13:00, 6 příspěvků
Fondue Renata Selecky, 18.7.2018 17:36, 1 příspěvek
co je to? g, 16.7.2018 15:41, 1 příspěvek
Půjčka Suzan, 13.7.2018 17:02, 4 příspěvky
Prosím o test Horydoly - Andrea Černá, 13.7.2018 16:25, 4 příspěvky
Prosím o test tma@2p.cz, 13.7.2018 14:33, 4 příspěvky
elektrokola Ivo, 13.7.2018 8:45, 52 příspěvků
Kdy začnete oddělovat inz... vodák Marek , 12.7.2018 16:28, 4 příspěvky
Kdy začnete oddělovat inz... Petr, 12.7.2018 11:51, 4 příspěvky
Ukrajina Pavel, 12.7.2018 9:15, 4 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Baleárské ostrovy Horydoly , 18.7.2018 14:26
Mezinárodní výstavy v Běl... Horydoly , 18.7.2018 10:23
Moravské vinařské stezky Pivoň Pivoň, 16.7.2018 1:06
Běžecké závody 2018 Horydoly , 14.7.2018 1:21
Letní dovolená čechů Jan Bratan, 11.7.2018 11:07
Letní dovolená Čechů? Horydoly , 9.7.2018 22:59
Brno, Brněnsko a Moravský... Horydoly , 9.7.2018 22:38
Brdští lesníci budou chrá... Horydoly , 9.7.2018 19:20