Canon představuje nové fotoaparáty, objektiv a datový sklad

Canon představuje nové fotoaparáty, objektiv a datový sklad
Fotoaparát Canon EOS M6.
Autor snímku Canon
SDÍLEJ:

OUTDOOROVÉ VYBAVENÍ Canon představil horká želizka v ohni na začátku letošního roku. Novinkami mezi fotoaparáty jsou Canon EOS 77D, Canon EOS 800D a Canon EOS M6. Nový objektiv Canon EF-S 18-55mm a inovované přenosné datové skladiště Canon Connet Station.

Královská kvalita zrcadlovek EOS 77D a EOS 800D 

Společnost Canon rozšířila systém EOS o dvě nové digitální zrcadlovky EOS 77D a EOS 800D. Nejnovější fotoaparáty v sobě spojují špičkové technologie včetně CMOS snímače typu APS-C s rozlišením 24,2 megapixelů a obrazového procesoru DIGIC 7.

Canon EOS 77D je vhodný pro uživatele, kteří chtějí inovovat stávající vybavení a zdokonalit fotografické dovednosti. Model EOS 800D představuje dobrý způsob, jak vstoupit do světa digitálních zrcadlovek.

Spolu s oběma novými fotoaparáty uvedl Canon na trh objektiv EFS 18-55mm f/4-5.6 IS STM, který je v tomto rozsahu ohniskových vzdáleností nejmenším setovým modelem, a dálkový ovladač BR-E1, jenž je skvělým pomocníkem pro vzdálené snímání, a to při přímé viditelnosti ze vzdálenosti až pěti metrů.

Canon EOS 77D.

Kvalita, detaily i rychlost

Díky obrazovému procesoru DIGIC 7 a stejné technologii snímače jako u digitální zrcadlovky EOS 80D vytváří oba nové fotoaparáty snímky v působivé kvalitě i s podrobnými detaily a mají dostatečný výkon pro naprosto čisté výstupy. Nejnovější digitální zrcadlovky se mohou pochlubit nejrychlejším automatickým zaostřováním v režimu živého náhledu. Stačí jim tři setiny sekundy, aby výsledné snímky byly ostré. To spolu s rychlostí fotografování 6 snímků za sekundu zjednodušuje pořizování záběrů objektů v pohybu.

Nové digitální zrcadlovky si poradí s fotografováním při špatných světelných podmínkách, například během východu nebo západu slunce. Díky maximální hodnotě citlivosti ISO 25 600, kterou lze rozšířit až na 51 200, zachytí uživatelé bez problémů opravdu každou scénu. V případě záběrů, u nichž záleží na každém detailu, je užitečné i rychlé automatické zaostřování s 45 křížovými body. Tento systém dovoluje přesné sledování pohybujících se objektů, což ve výsledku přináší perfektně ostré záběry. Součástí obou nových modelů je také měřící snímač RGB+IR s rozlišením 7560 pixelů, který zohledňuje i jemné nuance v záběru – jako je například tón pleti – a zajistí přesnou expozici.

Díky podpoře rozlišení Full HD při snímkovací frekvenci 60p a režimu HDR Movie Shooting umožňují nové zrcadlovky jak natáčení filmů v opravdu výjimečných detailech a s plynulým pohybem, tak i pořizování statických snímků rychle se pohybujících objektů. Nechybí ani technologie automatického zaostřování s duálními pixely senzoru CMOS, která si skvěle poradí se sledováním objektů v pohybu a nabízí plynulé zaostřování pro profesionální kvalitu výstupů. Na safari, při sportu i v prosluněných scénách. K dispozici je také pětiosý digitální stabilizátor obrazu, jenž eliminuje vliv pohybu fotoaparátem při natáčení filmů z ruky.

Canon EOS 800D FSL L271 RTI 814.

Jednoduché ovládání

Model EOS 77D usnadňuje pořizování záběrů. Součástí digitální zrcadlovky je dvojice ovladačů, které zajišťují plnou kontrolu nad fotoaparátem včetně clony i rychlosti závěrky. Nechybí ani horní LCD panel pro snadné informování o jednotlivých nastaveních.

Méně zkušení uživatelé určitě ocení průvodce ovládáním EOS 800D, který přímo na fotoaparátu vysvětlí vliv jednotlivých nastavení na pořizování snímků, poradí s přenosem výsledných záběrů a pomůže se zdokonalováním fotografických dovedností.

Vyfotit, připojit a sdílet

Díky Wi-Fi konektivitě a funkci NFC mohou uživatelé své fotografie i filmy nahrát na chytrá zařízení nebo do Canon Connect Station a následně je upravit nebo sdílet s celým světem. Nechybí podpora trvalého propojení pomocí technologie Bluetooth, tedy i možnost prohlížení snímků bez vyndání fotoaparátu z brašny, nebo vzdálené ovládání z chytrého zařízení či pomocí nového dálkového ovladače BR-E1.

Objektiv EF-S 18-55mm pro fotografování i filmování

Nový setový objektiv EF-S 18-55mm f/4-5.6 IS STM je vhodnou variantou pro první zkušenosti s univerzálními digitálními zrcadlovkami. Úspěšně si poradí s širokou škálou záběrů počínaje fotografováním krajiny a konče například snímáním portrétů. Novinka se může pochlubit čtyřkrokovým stabilizátorem obrazu, díky němuž jsou ostré i snímky pořízené při špatných podmínkách nebo při maximálním zoomu.

Základem nového objektivu je kruhová clona se sedmi lamelami umožňující nádherně rozostřené pozadí, které ocení například autoři portrétních fotografií. Skvělé je i spojení inteligentního průběžného automatického zaostřování s technologií téměř neslyšitelného pohonu STM, díky kterému již zaostřování při natáčení filmů nezpůsobuje nežádoucí zvuková rušení.

Objektiv Canon EF-S 18-55mm.

Klíčové vlastnosti digitální zrcadlovky EOS 77D
* Instinktivní ovládání
* Rozlišení 24,2 megapixelů
* Snadno použitelné automatické zaostřování se 45 křížovými body
* Bluetooth pro vzdálené bezdrátové ovládání a sdílení pomocí chytrých zařízení
* Plynulé, rychlé a přesné zaostřování při natáčení filmů díky technologii automatického zaostřování s duálními pixely CMOS

Klíčové vlastnosti digitální zrcadlovky EOS 800D
* Obrazová kvalita digitální zrcadlovky se snímačem typu APS-C a rozlišením 24,2 megapixelů
* Optický hledáček a otočný dotykový displej
* Snadné bezdrátové sdílení snímků pomocí chytrých zařízení
* 45 křížových bodů AF a nejrychlejší automatické zaostřování v režimu živého náhledu na světě
* Snadné natáčení špičkově ostrých filmů v rozlišení Full HD

Klíčové vlastnosti objektivu EF-S 18-55mm f/4-5.6 IS STM
* Zoom s univerzálním rozsahem ohniskových vzdáleností 18 až 55 mm
* Délka 61,8 mm a váha pouhých 215 g
* Čtyřkrokový stabilizátor obrazu
* Automatické zaostřování s pohonem STM
* Špičková obrazová kvalita

Klíčové vlastnosti dálkového ovladače BR-E1
* Připojení pomocí technologie Bluetooth
* Dosah 5 metrů ze všech směrů
* Snadno dostupné ovládací prvky
* Fotografování i natáčení filmů
* Ovládání zaostřování i zoomu

Canon EOS 77D.

Systémový fotoaparát EOS M6

Přírůstek do rodiny systémových fotoaparátů EOS M6 spojuje špičkové technologie značky Canon do kompaktního těla a staví na nejnovějších fotografických inovacích včetně CMOS snímače typu APS-C s rozlišením 24,2 megapixelů nebo automatického zaostřování s duálními pixely CMOS. Novinka se tak může ve snadno přenosném provedení pochlubit rychlostí i kvalitou digitálních zrcadlovek. Focení prostřednictvím LCD displeje otevírá možnost pořizovat snímky z neobvyklých úhlů a zajišťuje, že uživatelé budou vždy připraveni zachytit tu správnou událost před objektivem.

Fotoaparát je vhodný pro focení v různých obdobích, od zářivých letních dnů až po zimní večery. Za touto univerzálností stojí vysoký výpočetní výkon obrazového procesoru Canon DIGIC 7, který bez ohledu na světelné podmínky zajišťuje bohatší tóny i detaily výsledných snímků. Díky kombinaci tohoto procesoru, CMOS snímače s rozlišením 24,2 megapixelů a automatického zaostřováním s duálními pixely CMOS, dokáže nový EOS M6 za každé situace nabídnout uživatelům kvalitu a rychlost známou z digitálních zrcadlovek.

Canon EOS M6 je vhodný i pro zachycení spontánních okamžiků, kdy nelze mít scénu plně pod kontrolou – od živého pouličního umění až po vysoce dynamické akce. Nový fotoaparát totiž umožňuje kontinuální snímání rychlostí 7 snímků za sekundu a v případě pevného zaostření dokonce 9 snímků za sekundu. Uživatelé tak mají jistotu, že nikdy nepropásnou žádný záběr.

Součástí EOS M6 je pětiosá stabilizace pro natáčení filmů, díky níž jsou výsledná videa v rozlišení Full HD se snímkovací frekvencí 60p naprosto plynulá a neroztřesená – a to i při pořizování záběrů v pohybu. Výsledky mohou být navíc ještě lepší, stačí jen využít objektiv s podporou technologie dynamického IS, jako je například Canon EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM.

Fotoaparát EOS M6 staví na klasickém designu systému Canon EOS a díky ideální velikosti je vhodný partner pro jakékoli dobrodružství. Canon EOS M6 se může pochlubit také snadným používáním bez ohledu na konkrétní situaci a kompozici – konstruktéři mu dali do vínku velký výklopný dotykový LCD displej i volič pro ovládání palcem, tedy prvky, které doslova na dosah prstu nabízí plnou a intuitivní kontrolu nad fotoaparátem.

Canon EOS M6.

Připojit a sdílet

Díky integrované Wi-Fi konektivitě a funkci NFC mohou uživatelé celému světu snadno a rychle ukázat dění okolo sebe. Součástí přístroje je i technologie Bluetooth1, která zajišťuje neustálé propojení EOS M6 s chytrým telefonem nebo tabletem a tedy i prohlížení snímků na těchto zařízeních bez nutnosti fotoaparát vynadávat z brašny. Technologie Bluetooth dovoluje i vzdálené fotografování, které je ideální například pro perfektní skupinové selfie snímky nebo pro zachycení scén bez vyrušení snímaného objektu – například při focení divoké zvěře.

Zbrusu nový hledáček

Spolu s EOS M6 Canon představil nový elektronický hledáček EVF-DC2. Kompaktní a lehký externí hledáček je určený pro kompatibilní fotoaparáty EOS M i pro řadu modelů PowerShot. Základem hledáčku typu 0,39 je displej s rozlišením 2,36 miliónu bodů, jenž zobrazuje každý složitý detail. Důležité je stoprocentní pokrytí zajišťující identický obsah zorného pole i výsledného záběru. Elektronický hledáček EVF-DC2 zobrazuje dění před fotoaparátem v reálném čase s obnovovací frekvencí až 120 snímků za sekundu. Přecházení mezi používáním displeje a hledáčku je velmi jednoduché – stačí fotoaparát přiblížit k obličeji a uživatelé si tak mohou vychutnat podporu pohotového pořizování snímků. A díky hmotnosti pouhých 29 gramů a kompaktnímu provedení je nový hledáček ideální do fotografické brašny každého majitele EOS M6.

Klíčové výhody fotoaparátu EOS M6
* Velká kvalita v malém těle
* Špičkový výkon i v nejdůležitějších okamžicích
* Nová úroveň filmové kreativity
* Skvělá kombinace kompaktního provedení a vlastností digitálních zrcadlovek
* Sdílení snímků s celým světem bez použití kabelů

Klíčové výhody elektronického hledáčku EVF-DC2
* Dostatečný klid pro přípravu záběru
* Nový styl práce s fotoaparátem
* Přenosné provedení umožňující mít hledáček neustále u sebe

Canon elektronický hledáček.

Canon Connect Station CS100 rozšiřuje možnosti ukládání a sdílení

Aktualizace zařízení Connect Station CS100 z jednoho místa umožňuje snadné ukládání, prohlížení a sdílení fotografií i filmů. Nově zahrnuje přenos filmů z chytrých zařízení pomocí aplikace Connect Station. Vedle stávající podpory nahrávání fotografií a filmů prostřednictvím USB rozhraní, slotů pro paměťové karty SD a CF, bezdrátové funkce NFC a WiFi sítí dostávají uživatelé možnost snadného ukládání a projekce záběrů pořízených mobilními telefony nebo tablety.

Nejnovější firmware vylepšuje import fotografií, který je nyní v případě síťového přenosu z počítače až třikrát rychlejší. Mezi další nové funkce patří například přehrávání alba v nekonečné smyčce, které je vhodné pro neustálé zobrazení oblíbených fotografií, a možnost vypnutí automatického přechodu do pohotovostního režimu.

Klíčové vlastnosti Connect Station CS100
* Snadný import fotografií i filmů z fotoaparátu, osobního počítače nebo paměťové karty
* Bezproblémové nahrávání i stahování snímků na a z chytrých zařízení prostřednictvím aplikace Connect Station
* Prohlížení fotografií i filmů na jednom místě z různých zařízení
* Sdílení snímků na sociálních sítích, cloudu nebo dalších zařízeních Connect Station
* Přímý tisk na bezdrátovou tiskárnu

INFO: Canon

Horydoly.cz Fotoaparáty Canon na Horydoly

2014 Canon EOS 70D
2012 Canon Powershot D20 TEST
2012 Canon EOS M
2010 Canon Powershot D10
2010 Canon EOS 60D

Canon Connect Station.

Horydoly.cz Outdoorové vybavení 2017

Beany, dětská snowboardová značka 

20162015 - 2014 - 2013 - 2012 - 2011 - 2010 - 2009 - 2008

 
SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Horolezci ve Wadi Rum jsou jordánské jedničky

Horolezci ve Wadi Rum jsou jordánské jedničky

Číslo 1 v jordánském adventure cestovním ruchu je Wadi Rum. Pouštní horolezecká skalní oblast nabízí vícedélkové výstupy v pevném pískovci.... celý článek

Trip na Glungezer Hütte aneb Nevyměknem!

Výstavy hub 2018

registrovat

Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Turistický informační portál WhereToStay.Tips kde naleznete fantastické rady kde se ubytovat, kde jíst a co vidět, v lokalitách celého světa.

Nejčtenější články

Smějeme se na internetu

Smějeme se na internetu

Smích na sociálních sítích, mobilních telefonech a internetových diskusích vypadá různě. Indové a Američané se pochopitelně smějí haha. Číňané poněkud nepochopitelně 哈哈 呵呵. Indonésané wkwk. Češi si vystačí s anglicismy ROFL (Rolling On The Floor
Teória šťastia podľa Rybanského

Teória šťastia podľa Rybanského

Hlavní cenu Mezinárodního horolezeckého filmového festivalu v Teplicích nad Metují získal slovenský film Teória šťastia podľa Rybanského režiséra Rasti Hatiara o prvovýstupcích na Vtáčniku.
Jan Čáka: zemřela brdská legenda

Jan Čáka: zemřela brdská legenda

Brdský spisovatel a výtvarník Jan Čáka opustil tento svět v neděli 2. září 2018. Největší znalec Brd, Povltaví a Příbramska zemřel v požehnaném věku 89 let.
Tiskové konference

Tiskové konference

AKTUALIZACE. Kalendář akcí určených pro žurnalisty v oboru cestovního ruchu, outdoorových aktivit a s tím spojeného byznysu.
Mediální gramotnost středoškoláků je velmi nízká

Mediální gramotnost středoškoláků je velmi nízká

Většina studentů středních škol má malé povědomí o tom, jak fungují internetové vyhledávače a sociální sítě. Zhruba polovina z nich nerozpozná komerční sdělení od zpravodajského.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
JATA - veletrh Japonsko, Tokio 20.-23.9. 20.9.
Tourism Expo - veletrh Japonsko, Tokio 20.-23.9. 20.9.
Zlatý cepín Polsko, Ladek-Zdroj 20.-23.9. Vyhlášení nejlepších horolezců 20.9.
Povl - horolezecký festival Kacanovy 21.-23.9. 21.9.
Harrach šlechtic rodu i ducha - výstava Jilemnice, Krkonošské muzeum 21.9.-18.11. 21.9.
Balady zbojnické Sovinec 22.-23.9. 22.9.
Dýně - výstava Praha, Botanická zahrada 22.9.-21.10. 22.9.
Dožínky v době bronzové Všestary, archeopark 22.-23.9. 22.9.
Výstava hub Jemnice, Moravské Budějovice 22.-23.9. 22.9.
Týden cestovatelů - diashow
Praha, Centrum Černý most 24.-28.9. 24.9. 18:00

Diskuse

oprava albireo, 23.9.2018 5:33, 3 příspěvky
Letní čas aztli, 22.9.2018 17:18, 8 příspěvků
Rovnodennost aztli, 22.9.2018 16:59, 3 příspěvky
tip Hugo, 21.9.2018 9:54, 2 příspěvky
tip Mrkat, 20.9.2018 22:37, 2 příspěvky
Působivé Medvědobijka, 19.9.2018 23:09, 3 příspěvky
informace k ferratě Vodní... martin, 18.9.2018 18:41, 6 příspěvků
Solden radši NE právník, 18.9.2018 11:03, 3 příspěvky
Tipy na svačiny Klea, 16.9.2018 13:20, 7 příspěvků
Praha? Houbarka, 14.9.2018 23:16, 1 příspěvek

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Scott outlets Horydoly , 23.9.2018 20:50
Jižní Čechy na kole Horydoly , 22.9.2018 0:19
Plavební sezóna na Schwar... Horydoly , 22.9.2018 0:15
Český Krumlov: sklizeň vi... Horydoly , 22.9.2018 0:12
Re: The North Face - výpr... Horydoly , 21.9.2018 17:16
Re: jarni vodacky veletrh Kuba Turek, 20.9.2018 15:06
jarni vodacky veletrh Horydoly , 20.9.2018 14:43
Bike Adventure 28.9.2018 Horydoly , 19.9.2018 13:26