Toulej se s námi po České republice

Toulej se s námi po České republice
Pražský hrad. Lampion štěstí letí nad Hradčany.
Autor snímku Kuba Turek
SDÍLEJ:

KOMERČNÍ SDĚLENÍ. Už je konec válení na gauči u televize! Je čas, abyste své uležené tělo zvedli a vyslali ho na sluníčko nabrat novou energii! Vypusťte z hlavy starosti všedních dní a nechte své děti vybláznit, aby mohly večer usínat spolu s vámi unavené, zklidněné a spokojené. 

Reakce Horydoly.cz neovlivňuje komerční sdělení ani jeho obsah.

Nevím jak vy, ale sotva začne slunko trochu hřát a zazimované památky odemknou své zámky, už nás to táhne ven. Rok co rok se vydáváme vstříc novým zážitkům.

Touláme se po celé České republice a i po tolika letech máme neustále co objevovat. I nás se občas dotkne inspirační pauza, a to pak usedám k internetu a hledám, kam vyrazit. Vyzkoušela jsem celou řadu různých portálů věnovaných cestování po české republice, až jsem zakotvila na Toulejse.cz.

Naplánujte si svůj výlet 

Toulejse.cz je portál s cestopisy, které inspirují, a vy si podle nich můžete naplánovat svůj vlastní výlet. Ale to není vše, v čem se od ostatních cestovatelských portálů odlišuje! Na Toulejse.cz naleznete nejen tipy na výlety, ale rovněž pečlivě zdokumentované lokality, památky, přírodní úkazy i další turisticky zajímavé objekty. Jde o cestovatelské tipy a zároveň recenze míst v Česku, které stojí za to navštívit.

Portál vám ušetří nervy nejen s hledáním inspirace na toulání po České republice, ale i s případným hledáním ubytování. Vše, co k výletování potřebujete, je tu na jednom místě, včetně mapy, jenž vám ukáže, kam máte jít.

Toulejse.cz - tipy na výlety.

Kam na jaře na výlet?

Naše letošní cestovatelská sezóna bude zahájena velkým výletem do Prahy. Již jsme zde byli několikrát, ale pořád máme co objevovat a obdivovat. Byť jsme si již předem vytyčili nějaké cíle, na portálu Toulejse.cz nás zaujaly články, které se věnovaly toulkám Prahou a aspoň podle jednoho z nich se zařídíme. Zajímá nás Královská cesta.

Karlovy lázně, dříve Staroměstské mlýny si můžeme prohlédnout ze Staroměstské mostecké věže.

Praha: Královská cesta a pražské věže

Karlovu cesta, po níž putovali čeští králové ze Starého Města na Pražský hrad. Nejspíš ji propojíme s dalším výletem, který nám pomůže objevit proslulé pražské věže. Asi jich nestihneme navštívit tolik jako cestovatelé v článku, ale určitě nevynecháme Prašnou bránu, Mostecké věže a věž chrámu svatého Víta. Také se určitě podíváme do kostela svatého Františka z Assisi, protože byť jsem okolo něj šla mnohokrát, v životě by mě nenapadlo, že se uvnitř ukrývá taková nádhera.

Praha, náměstí Křižovníků. Vlevo klášter Křižovníků, uprostřed jezuitská kolej Klementinum a meteorologická věž, vzadu vlevo Staroměstská radnice a na obzoru vpravo Žižkovská věž.

Jaký výlet bych vám po prostudování portálu Toulejse.cz ještě doporučila? Je těžké vybrat... zaujalo mě tam tolik míst. Tak třeba vloni jsme se vydali na Křivoklát a Hlubokou.

Křivoklát: cesta historickým vlakem

Křivoklátsko je skvělou turistickou lokalitou. Ať už výlet na Křivoklát podnikáte sami, nebo s dětmi, nudit se nebudete. Hrad Křivoklát patří k největším a nejkrásnějším českým památkám s hlubokou minulostí. Výlet je pozoruhodný nádhernou krajinou i jedinečnou expozicí.

Doporučuji vám cestovat sem vlakem. Proč? Protože sem z Prahy jezdí romantický modrý parní vlak, který zaujme malé i velké cestovatele. Kouzelná je nejen mašinka, ale rovněž krajina, kterou vlak projíždí.

Křivoklátsko, romantická lesní silnička v masivu hory Lužná.

Hluboká: romantický zámek a pohádková krajina

Pokud chcete zažít vskutku jedinečný rodinný výlet, jeďte s dětmi na Hlubokou, kterou mohu vřele doporučit. Cesta na Hlubokou vám poskytne zážitky nejen na světoznámém zámku, ale také v příjemné zoologické zahradě a užijete si i pohádkovou jihočeskou krajinu. ZOO Hluboká se nachází pouhý kilometr od zámku a obdivovat v ní můžete tři stovky druhů rozličných zvířat. Do kraje se pak můžete vydat za dalšími unikátnostmi - můžete se svézt parníkem po Vltavě, zajet za kulturou nebo nakupováním do nedalekých Českých Budějovic, vyřádit se v adrenalinovém parku Hluboká, projet se na kole nebo bruslích po dokonalé cyklostezce...

Hluboká. Biker a handbiker na cyklostezce u Vltavy.

Užijte si své jarní a letní výlety bez zbytečného hledání. Vše, co potřebujete vědět, tedy informace a nápady na cesty, najdete na stránkách Toulejse.cz. Rovněž zde naleznete tipy na penziony a další ubytování v okolí.

Hluboká, lanový park.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

TianDe
Strašně ráda používám produkty od TianDe. Používám je i pro sport, před a po.
  • Autor Lenka
  • Datum a čas 12.4.2018 14:25
Reaguj
Výlet- jižní Čechy
Redakce Horydoly vymazala skrytou reklamu.
  • Autor Pavlína Morávková
  • Datum a čas 29.4.2014 00:48
Reaguj
Celkem 2 příspěvky v diskuzi


Zemědělská muzea otevírají návštěvnickou sezonu právě dnes

Zemědělská muzea otevírají návštěvnickou sezonu právě dnes

Zámky Kačina a Ohrada i muzeum zemědělské techniky Čáslav a muzeum vinařství ve Valticích zvou návštěvníky k první letošní návštěvě už dnes v pátek 30. března. Celá sezona bude doprovázena řadou akcí odkazujících na stoleté výročí... celý článek

Rozhledna Barborka nad Raškovickými lomy

Livigno, Bormio a Valtellina 2017/2018

registrovat

Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Turistický informační portál WhereToStay.Tips kde naleznete fantastické rady kde se ubytovat, kde jíst a co vidět, v lokalitách celého světa.Nejčtenější články

Ježkovy voči: domácí výroba autostanu

Ježkovy voči: domácí výroba autostanu

JEŽKOVY VOČI Autostan - něco takového musíme mít také! Po letmém pohledu na rodinný rozpočet a rozměry sklepa zbývá jediné. Vyrobit si vlastní.
Národní památkový ústav ve středních Čechách zahájil sezonu

Národní památkový ústav ve středních Čechách zahájil sezonu

Hrady, zámky a další památky ve středních Čechách ve správě Národního památkového ústavu otevřely své brány turistům. Pouze zámek Březnice je uzavřen z důvodu stavební obnovy do 11. května. Sezona 2018 je
Zemědělská muzea otevírají návštěvnickou sezonu právě dnes

Zemědělská muzea otevírají návštěvnickou sezonu právě dnes

Zámky Kačina a Ohrada i muzeum zemědělské techniky Čáslav a muzeum vinařství ve Valticích zvou návštěvníky k první letošní návštěvě už dnes v pátek 30. března. Celá sezona bude doprovázena řadou akcí odkazujících na stoleté výročí
Rozhledna Barborka nad Raškovickými lomy

Rozhledna Barborka nad Raškovickými lomy

AKTUALIZACE Víte, který lom zásoboval svého času většinu mlýnů Rakousko-Uherska kvalitními mlýnskými kameny? Raškovický v Železných horách. Dnes se nedaleko vypíná rozhledna Barborka.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Cyklojízda Brno, Moravské náměstí Manifestace za práva cyklistů 19.4. 18:00
Cyklojízda Praha, Náměstí Jiřího z Poděbrad Manifestace za práva cyklistů 19.4. 18:00
Jarní běh Gránicemi Znojmo, Gránice Dětské běžecké závody 19.4.
Dny Železnohorského regionu Přelouč 19.-22.4. 19.4.
MUBA - veletrh Švýcarsko, Basilej 20.-29.4. 20.4.
Padání - bouldering Petrohrad 20.-22.4. 20.4.
Otevírání ostravských řek Ostrava   21.4.
Sázava - historická plavba Horce 21.4.
Vltava - odemykání řeky Vyšší Brod 21.4.
Od nevidim do nevidim Česká Skalice Běh 21.4.

Diskuse

Víno, ženy, zpěv JN, 19.4.2018 14:08, 3 příspěvky
Re: Jiný pohled - OPRAVA Tuhy, 18.4.2018 22:19, 6 příspěvků
Městské kolo Eva, 18.4.2018 13:12, 3 příspěvky
Pišišvor Pišišvor, 18.4.2018 12:48, 1 příspěvek
Aloe vera Lenka, 16.4.2018 21:58, 2 příspěvky
Městské kolo Horydoly , 16.4.2018 21:54, 3 příspěvky
Městské kolo Eva, 16.4.2018 16:17, 3 příspěvky
Ten smrad Pišišvor, 15.4.2018 23:59, 2 příspěvky
Ten smrad Václav, 14.4.2018 0:17, 2 příspěvky
whisky Martin, 13.4.2018 16:56, 2 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Velká jarní cyklojízda Brno Horydoly , 19.4.2018 2:20
Re: Cyklojízda 19.4.2018 Horydoly , 19.4.2018 2:14
Běžecká škola Prahy 4 se ... Horydoly , 15.4.2018 2:18
Vodácké závody 2018 Horydoly , 15.4.2018 1:44
Re: Horoškola Horydoly , 13.4.2018 17:34
Praha Horydoly , 13.4.2018 2:11
Matrix! Hodnotný film s h... milan šupa, 12.4.2018 19:30
Rokytnice Horydoly , 10.4.2018 19:41