Výlet do kempu Karolina v západních Čechách

Výlet do kempu Karolina v západních Čechách
Kemp Karolina.
Autor snímku Camp Karolina
SDÍLEJ:

O kempu Karolina jsme se dověděli z internetu, když byl oceněný televizí Nova stříbrnou hvězdou za rekreační ubytování a služby. Kemp je zameřený především na rodiny s dětmi, což my jsme, tak jsme to chtěli zkusit.

Výlet do kempu Karolina v západních Čechách
Kemp Karolina je vybaven menším bazénem.
Autor snímku Camp Karolina
Jak na to

Camp Karolina je rozložený v západních Čechách na rozhraní chráněných  krajinných oblastí Slavkovský les a Český les v údolí říčky Tichá, nedaleko obce Brod nad Tichou. Menší rodinný kemp poskytuje ubytování ve vybavených chatách, mobilních domech, v ubytovně a na místech pro stany, či karavany s elektrickými přípojkami.

 V kempu bylo fajn, zážitků jsme si donesli tunu. Od sportovních aktivit, jako je ping-pong, cyklistika až po houbaření. Bohužel jsme kemp navštívili ke konci srpna, kdy se teploty držely na úrovni 20 až 22 stupňů, takže bazén jsme museli vynechat.

Když si pomyslím, že jsem se obával toho, co budu v kempu dělat po dobu sedmi dnů, tak ted mi to přijde směšné, protože jsme tam nakonec strávili devět dnů a to jsme si nestihli obhlídnout kulturní památky v okolí..

Po příchodu nás majitel kempu Karolina Vláďa Novotný nezapomněl informovat o tom, že jeho kafe je nejlepší široko daleko, tak jsme to museli zkusit. Samozřejmě měl pravdu, i když jsem si musel rýpnout - co myslí široko daleko, zda do 100 km, nebo jen po nejbližší hospodu.

Nakonec jsem těch jeho kafé za celou dobu pobytu vypil jestli ne dvacet, tak aspoň jedno, ale diskuze o pojmu široko daleko probíhala průběžně až do posledního dne našeho pobytu.

Kemp Karolina - letecký pohled na údolí říčky Tichá.

Cykloturistika v okolí kempu & sportování

Naše rodinné a obzvlášť moje cykloaktivity začaly jízdou do Tesca, které je od kempu jen pár kilometrů. Vzhledem k tomu, že kemp se nachází prakticky v lese, je umístnění Tesca výhodné. Samozřejmě větší část jsem projížděl skrze lesní stezky, takže když pominu fakt, že jsem se jednou cestou téměř srazil se srnkou a s kolouškem, tak ježdění bylo fajn.

Následně jsme navštívili na kolech i okolní les a zatopený lom. Příroda v okolí je vskutku znamenitá. Mimo jiné je možné v kempu i sportovat. My jsme si stihli zahrát jen ping-pong a trochu nohejbal. Na volejbal a badminton nám nezbyl čas.

Cykloturistika v údolí říčky Tichá (Hamerský potok).

Rybaření a houbaření v okolí kempu Karolina

Co se týče hub, tak těch bylo v okolí kempu požehnaně. My určitě nejsme žádné velcí houbaři, takže jsme se museli omezit jen na dubáky a kozáky, které známe. Později jsem se dověděl, že jsme nevědomky vynechávali bedly i žampiony. Kdo měl vedět, jak vypadají v lese, že jo... V hypermarketu vypadají tak nějak jinak. Příští sezonu až navštívíme kemp, tak už budeme uvědomělí houbaři a domů půjdeme s mnohem větším úlovkem.

Na rybaření jsme původně vůbec nepomysleli. Ne tak soused Jirka, který přijel do kempu s karavanem a s rybářskou výbavou. Rybáře bude zajímat, že v blízkém okolí se nachází rybník s názvem Kajetán, kde je možné zakoupit povolenku. Ryby, které zde ulovíte, jsou například štiky, pstruzi, kapři a jiné, kterým jsem zapoměl jména. Tak jako tak, Vláďa majitel kempu vám poskytne všechny potřebné informace ohledně rybaření.

Tichá (Hamerský potok) mezi Chodským Újezdem a Zadním Chodovem.  

Vodáci: Odtud se splouvá Mže

Říčka Tichá je přítok řeky Mže. Na jaře a po velkých deštích se dávají lodě na vodu právě v Btodu nad Tichou a po pár kilometrech se pokračuje po Mži dolů přes Ošelín až do Stříbra. Je sem totiž ideální vlakové spojení, neboť vlaky jezdí údolím řeky.

Horydoly.czVODÁCKÝ PRŮVODCE: Jarní turistické řeky Tichá a Mže

Aktivity pro děti a dětské hřiště v kempu

Před návštěvou kempu jsem se obával, že i když všude píšou, že kemp Karolina je zaměřený na rodiny s dětmi, tak že naše dcera bude furt otravovat, nebo, že se bude pořád nudit a my ji budeme mít po celou dovolenou na krku. K našemu i k jejímu štěstí dětských atrakcí je v kempu požehnaně. Jsou tam skluzavky, houpačky, potřeby pro míčové hry, lanovky a podobně, takže dcerka každé ráno snědla snídani a pak zdrhla. 

Problém byl stáhnout ji na oběd, nebo večeři. A takhle to vydržela celých devět dnů. Výhodou kempu je, že i když má kapacitu nad 100 ubytovacích lůžek + plochy pro karavany, obytné vozy a stany, tak nějak dítě jsme měli pořád v dohledu a viděli jsme co dělá. Téměř všechny rodiny přijely také s dětmi, takže si všechny hrály spolu.

Kemp Karolina.  

Celkový dojem z kempu hodnotím jako vysoce pozitivní. Personál je ochoten vyjít vstříc. Konkrétně já jsem měl pořád nějaké dotazy. Když jsem chtěl grilovat, zapůjčili mi gril, když se na dva dny ochladilo, zapůjčili mi elektrický přímotop. V kempu zvládnou i náročnější hosty, jako jsem já, takže ostatní hosté si tam budou připadat jako v ráji. Majitel kempu Vláďa mi udělal krátkou instruktáž o přírodních památkách a o dalších cyklostrasách, které jsme bohužel nestihli navštívit.  A proto se do kempu Karolina, který se nachází v obci Planá (Plzeňský kraj / západní Čechy) určitě vrátime i příští sezonu.

INFO: Kemp Karolina, Planá


Zobrazit místo World of rivers. Světové, české a slovenské řeky. na větší mapě

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


registrovat

Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Turistický informační portál WhereToStay.Tips kde naleznete fantastické rady kde se ubytovat, kde jíst a co vidět, v lokalitách celého světa.Nejčtenější články

Lanové parky a centra

Lanové parky a centra

AKTUALIZACE. Přinášíme nejobsažnější přehled lanových parků a lanových center v Česku a na Slovensku. V seznamu najdete spojení a adresy na provozovatele. Vysoká lana totiž nejsou kvůli bezpečnosti volně přístupná. Při lezení musí být vždy
Koupání v Ostravě

Koupání v Ostravě

Přinášíme přehled možností, kde se v Ostravě a okolí vykoupat. Přírodní koupaliště a kryté bazény.
Koupání na Šumavě

Koupání na Šumavě

Přinášíme přehled možností, kde se na Šumavě vykoupat. Kromě krytých bazénů, aquaparků a letních koupališť, které najdete v našem seznamu, jsou pod horami desítky oblíbených míst na řekách a potočních tůních.
Koupání v Plzni: venku i v bazénu

Koupání v Plzni: venku i v bazénu

AKTUALIZACE Vodní nádrže v okolí Plzně mívají dobrou vodu ke koupání na začátku léta a potom zase koncem srpna. O prázdninách se kvůli teplému počasí obvykle tvoří velké množství sinic.
Koupání v Praze

Koupání v Praze

KDE A JAK SE VYKOUPAT? Přírodní koupaliště a kryté bazény! Přinášíme přehled možností, kde se v Praze vykoupat.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Flora léto - veletrh Olomouc 16.-19.8. 16.8.
Agrosalon - veletrh Nitra, Agrokomplex 16.-19.8. 16.8.
Skotské hry Sychrov, zámek 17.-18.8. 17.8.
Ptáci - výstava Praha - Botanická zahrada Univerzity Karlovy 17.8.-2.9. 17.8.
Slavnosti Zachariáše z Hradce Telč 17.-18.8. 17.8.
Letní den astronomie
Jindřichův Hradec, hvězdárna F. Nušla 17.8.
Panoramatické fotografie Sobotka, Galerie Karla Samšiňáka 18.8.-31.10. Fotografoval Tomáš Vitovský 18.8.
Moravice - kanoistické sjezdy Kružberk ZRUŠENO! 18.-20.8. 18.8.
Šermířské loučení s létem Valdštejn 18.-19.8. 18.8.
Hodokvas rytíře Kobylky Sovinec 18.-19.8. Středověký jarmark 18.8.

Diskuse

Hodinky Petr, 15.8.2018 10:46, 23 příspěvků
kruhy Zdenek, 14.8.2018 7:58, 8 příspěvků
Hodinky Olda, 13.8.2018 11:20, 23 příspěvků
307 km Ivan Paleček, 12.8.2018 18:47, 13 příspěvků
Hodinky Filip, 12.8.2018 15:59, 23 příspěvků
Hodinky Jiří, 11.8.2018 15:04, 23 příspěvků
tragická událost v poelbr... Pata, 11.8.2018 10:47, 1 příspěvek
Nic moc Skiák, 10.8.2018 22:05, 2 příspěvky
Nic moc Karel, 10.8.2018 11:27, 2 příspěvky
nabídka půjčky Jeff Michael, 9.8.2018 9:25, 5 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Projděte bránou v Adršpaš... Horydoly , 17.8.2018 2:15
Botanická zahrada Praha Horydoly , 12.8.2018 12:13
Den rekordů aneb Duha v M... Horydoly , 12.8.2018 1:09
Zátopkova 10 Horydoly , 12.8.2018 0:32
World Ranking Race Prague Horydoly , 10.8.2018 22:55
Vodácká sezona Horydoly , 9.8.2018 9:28
GPS issue ricardo brooks, 8.8.2018 8:11
GPS accuracy problems on ... ricardo brooks, 8.8.2018 8:09