Výlet do kempu Karolina v západních Čechách

Výlet do kempu Karolina v západních Čechách
Kemp Karolina.
Autor snímku Camp Karolina
SDÍLEJ:

O kempu Karolina jsme se dověděli z internetu, když byl oceněný televizí Nova stříbrnou hvězdou za rekreační ubytování a služby. Kemp je zameřený především na rodiny s dětmi, což my jsme, tak jsme to chtěli zkusit.

Výlet do kempu Karolina v západních Čechách
Kemp Karolina je vybaven menším bazénem.
Autor snímku Camp Karolina
Jak na to

Camp Karolina je rozložený v západních Čechách na rozhraní chráněných  krajinných oblastí Slavkovský les a Český les v údolí říčky Tichá, nedaleko obce Brod nad Tichou. Menší rodinný kemp poskytuje ubytování ve vybavených chatách, mobilních domech, v ubytovně a na místech pro stany, či karavany s elektrickými přípojkami.

 V kempu bylo fajn, zážitků jsme si donesli tunu. Od sportovních aktivit, jako je ping-pong, cyklistika až po houbaření. Bohužel jsme kemp navštívili ke konci srpna, kdy se teploty držely na úrovni 20 až 22 stupňů, takže bazén jsme museli vynechat.

Když si pomyslím, že jsem se obával toho, co budu v kempu dělat po dobu sedmi dnů, tak ted mi to přijde směšné, protože jsme tam nakonec strávili devět dnů a to jsme si nestihli obhlídnout kulturní památky v okolí..

Po příchodu nás majitel kempu Karolina Vláďa Novotný nezapomněl informovat o tom, že jeho kafe je nejlepší široko daleko, tak jsme to museli zkusit. Samozřejmě měl pravdu, i když jsem si musel rýpnout - co myslí široko daleko, zda do 100 km, nebo jen po nejbližší hospodu.

Nakonec jsem těch jeho kafé za celou dobu pobytu vypil jestli ne dvacet, tak aspoň jedno, ale diskuze o pojmu široko daleko probíhala průběžně až do posledního dne našeho pobytu.

Kemp Karolina - letecký pohled na údolí říčky Tichá.

Cykloturistika v okolí kempu & sportování

Naše rodinné a obzvlášť moje cykloaktivity začaly jízdou do Tesca, které je od kempu jen pár kilometrů. Vzhledem k tomu, že kemp se nachází prakticky v lese, je umístnění Tesca výhodné. Samozřejmě větší část jsem projížděl skrze lesní stezky, takže když pominu fakt, že jsem se jednou cestou téměř srazil se srnkou a s kolouškem, tak ježdění bylo fajn.

Následně jsme navštívili na kolech i okolní les a zatopený lom. Příroda v okolí je vskutku znamenitá. Mimo jiné je možné v kempu i sportovat. My jsme si stihli zahrát jen ping-pong a trochu nohejbal. Na volejbal a badminton nám nezbyl čas.

Cykloturistika v údolí říčky Tichá (Hamerský potok).

Rybaření a houbaření v okolí kempu Karolina

Co se týče hub, tak těch bylo v okolí kempu požehnaně. My určitě nejsme žádné velcí houbaři, takže jsme se museli omezit jen na dubáky a kozáky, které známe. Později jsem se dověděl, že jsme nevědomky vynechávali bedly i žampiony. Kdo měl vedět, jak vypadají v lese, že jo... V hypermarketu vypadají tak nějak jinak. Příští sezonu až navštívíme kemp, tak už budeme uvědomělí houbaři a domů půjdeme s mnohem větším úlovkem.

Na rybaření jsme původně vůbec nepomysleli. Ne tak soused Jirka, který přijel do kempu s karavanem a s rybářskou výbavou. Rybáře bude zajímat, že v blízkém okolí se nachází rybník s názvem Kajetán, kde je možné zakoupit povolenku. Ryby, které zde ulovíte, jsou například štiky, pstruzi, kapři a jiné, kterým jsem zapoměl jména. Tak jako tak, Vláďa majitel kempu vám poskytne všechny potřebné informace ohledně rybaření.

Tichá (Hamerský potok) mezi Chodským Újezdem a Zadním Chodovem.  

Vodáci: Odtud se splouvá Mže

Říčka Tichá je přítok řeky Mže. Na jaře a po velkých deštích se dávají lodě na vodu právě v Btodu nad Tichou a po pár kilometrech se pokračuje po Mži dolů přes Ošelín až do Stříbra. Je sem totiž ideální vlakové spojení, neboť vlaky jezdí údolím řeky.

Horydoly.czVODÁCKÝ PRŮVODCE: Jarní turistické řeky Tichá a Mže

Aktivity pro děti a dětské hřiště v kempu

Před návštěvou kempu jsem se obával, že i když všude píšou, že kemp Karolina je zaměřený na rodiny s dětmi, tak že naše dcera bude furt otravovat, nebo, že se bude pořád nudit a my ji budeme mít po celou dovolenou na krku. K našemu i k jejímu štěstí dětských atrakcí je v kempu požehnaně. Jsou tam skluzavky, houpačky, potřeby pro míčové hry, lanovky a podobně, takže dcerka každé ráno snědla snídani a pak zdrhla. 

Problém byl stáhnout ji na oběd, nebo večeři. A takhle to vydržela celých devět dnů. Výhodou kempu je, že i když má kapacitu nad 100 ubytovacích lůžek + plochy pro karavany, obytné vozy a stany, tak nějak dítě jsme měli pořád v dohledu a viděli jsme co dělá. Téměř všechny rodiny přijely také s dětmi, takže si všechny hrály spolu.

Kemp Karolina.  

Celkový dojem z kempu hodnotím jako vysoce pozitivní. Personál je ochoten vyjít vstříc. Konkrétně já jsem měl pořád nějaké dotazy. Když jsem chtěl grilovat, zapůjčili mi gril, když se na dva dny ochladilo, zapůjčili mi elektrický přímotop. V kempu zvládnou i náročnější hosty, jako jsem já, takže ostatní hosté si tam budou připadat jako v ráji. Majitel kempu Vláďa mi udělal krátkou instruktáž o přírodních památkách a o dalších cyklostrasách, které jsme bohužel nestihli navštívit.  A proto se do kempu Karolina, který se nachází v obci Planá (Plzeňský kraj / západní Čechy) určitě vrátime i příští sezonu.

INFO: Kemp Karolina, Planá


Zobrazit místo World of rivers. Světové, české a slovenské řeky. na větší mapě

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Rezervujte si zimní dovolenou v Česku s předstihem

Rezervujte si zimní dovolenou v Česku s předstihem

Do zimy sice zbývá ještě pár měsíců, ale už je potřeba myslet na to, kde letos obujeme lyžáky, svezeme se na svahu a budeme si užívat zimní dovolenou uprostřed zasněžené krajiny.... celý článek

Jarní, vánoční a velikonoční prázdniny

Češi jsou národem cyklistů, ale chybí cyklistická gramotnost

registrovat

Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Turistický informační portál WhereToStay.Tips kde naleznete fantastické rady kde se ubytovat, kde jíst a co vidět, v lokalitách celého světa.Nejčtenější články

Jizerský guláš 2017

Jizerský guláš 2017

JEDLOVÁ Malé zprávičky z malých Jizerských hor a Lužických hor na severu. 
Jarní, vánoční a velikonoční prázdniny

Jarní, vánoční a velikonoční prázdniny

Jarní prázdniny pro školáky a středoškoláky jsou dlouhé jeden týden. Záleží na místě, kde má škola sídlo. Vánoční prázdniny trvají 11 dní. Podívejte se, kdy se budou konat všechny prázdniny a kdy budou mít studenti
Podzim přišel: stavíme figurky z kaštanů

Podzim přišel: stavíme figurky z kaštanů

Kaštánci jsou neoddělitenou součástí podzimu. Kdo figurky z kaštanů někdy nepostavil, jako by ani nebyl dítětem. Při tom stačí tak málo: kaštany a špejle. 
Zápisník malého zálesáka

Zápisník malého zálesáka

TIP HORYDOLY Po čtyřiceti letech znovu vyšla metodická knížka pro školní děti, které chodí do přírody a obvykle jsou členy turistického, skautského nebo přírodovědného oddílu.
Koupání v Praze

Koupání v Praze

KDE A JAK SE VYKOUPAT? Přírodní koupaliště a kryté bazény! Přinášíme přehled možností, kde se v Praze vykoupat.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
ITB Asia - veletrh Singapur 25.-27.10. 25.10.
Designblok Praha, Výstaviště 26.-30.10. 26.10.
Zámek plný kouzel Libochovice 27.-28.10. 27.10.
Kostýmované prohlídky zámku Krásný Dvůr   28.10.
Orlovský Orel Orlová, Lutyně Lezení na rychlost 28.10.
Doubrava - zamykání Ronov 28.10.
Hanseboot - veletrh Německo, Hamburg 28.10.-5.11. Lodě a čluny 28.10.
Halloween v ZOO Brno, ZOO 28.10.
Pohádkové prohlídky Sychrov, zámek 28.10.-19.11. 28.10.
13. komnata Mnichovo Hradiště, zámek 28.-29.10. 28.10.

Diskuse

Kupony Majka, 24.10.2017 0:01, 19 příspěvků
síla Vodák Marek, 23.10.2017 22:31, 1 příspěvek
nabízím trubičková pera Bára, 21.10.2017 18:30, 8 příspěvků
Rio Botič 2017 Vodák Marek, 20.10.2017 13:29, 23 příspěvků
Rio Botič 2017 David, 20.10.2017 11:14, 23 příspěvků
Seattle Horydoly - Andrea Černá, 19.10.2017 23:11, 2 příspěvky
Sněžnice Ssnehulak, 19.10.2017 20:45, 12 příspěvků
Karambit Honza, 19.10.2017 20:35, 6 příspěvků
Seattle Papouš, 19.10.2017 15:31, 2 příspěvky
ČD Šotoušing, 18.10.2017 19:38, 1 příspěvek

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Člověče nešťastný, neodsu... milan šupa, 19.10.2017 19:20
Na závod Běhej Valachy mí... Horydoly , 18.10.2017 13:13
Re: Regionální muzeum Mělník Horydoly , 17.10.2017 18:29
Wiener Hausberge: Rax, Sc... Horydoly , 17.10.2017 2:30
Grossglockner Horydoly , 17.10.2017 2:12
Prague City Tourism Horydoly , 16.10.2017 23:53
Pražská vlastivěda 2017 ř... Horydoly , 16.10.2017 23:42
Kiwi spolupracuje se Sygic Horydoly , 16.10.2017 23:38