Těžký kanál, těžká trať

Těžký kanál, těžká trať
SDÍLEJ:
AKTUALIZACE Trnávka
Jak na to Vodácké závody 2005 na Horydoly

Přinášíme komentované sportovní výsledky ve sportech, které se do novin a televize obvykle nedostanou.

Sjezd

Světový pohár 2005

Limerick - dlouhý sjezd

Limerick - sprint

Labe

Otava

Sjezd pod Čeňkárnou

Tanvaldská Kamenice

Poslední rozloučení s Martinem Koblihou

Slalom

Praha - Trója

Trnávka

Veltrusy

Rafting

Roudnice

Praha - Trója

Augsburg

Salza

Český pohár v raftingu 2004

Rodeo

Kadaň

Moravice

Vodácký den v Chocni

Výroční schůze CNAWR

Zpravodajství připravujeme ve spolupráci s raftovou přílohou Sportovních novin

Kompletní česká raftová špička a velká zahraniční účast obohatila Evropský pohár v raftingu na Trnávce, který se uskutečnil o víkendu 18.-19. června.

Závody ve slalomu a sprintu se započítávají do hodnocení Evropského poháru a tuzemské posádky současně bojovali o body do Českého poháru.

Reprezentace vítězí

České reprezentační posádky mužů a žen zvítězily ve slalomu a sprintu kategorie R4, které se započítávaly do hodnocení Evropského poháru, Českého poháru a Mistrovství České republiky.

Ženy z oddílů RK Stan/RK Trója tak s maximálním bodovým ziskem obhájily titul mistryň republiky, protože vyhrály i květnový sjezd na Labi. Muži pojedou sjezd mistrovství České republiky v září na Čertových proudech pod Lipenskou přehradou.

Trestné vteřiny

Na umělé slalomové dráze, která patří svými parametry k nejtěžším v Evropě, připravili pořadatelé celkem dvanáct branek. Mezi nejobtížnější pasáže patřily dvě kombinace přesazených povodných branek v prostřední a dolní části trati. O obtížnosti závodu svědčí i skutečnost, že pouze jedna posádka dokázala zajet čistou jízdu bez trestných přípočtů za dotyk či minutí branky.

Překvapení přinesla hned první jízda, ve které se po špatném vyjetí z poslední branky převrhla posádka úřadujících mistrů světa a Evropy z klubu RK Trója. "Je to škoda, protože kluci projeli celou trať velmi pěkně a rychle, takže by s největší pravděpodobností vyhráli," okomentoval zaváhání svých svěřenců trenér Petr Panenka. Výkon ze druhé jízdy pak nakonec stačil posádce z Tróji na třetí místo.

Na čele závodu se po prvním kole usadili raftaři z Prostějova WD WC, kteří dokázali ve druhém kole na čase ještě pár vteřin ubrat a odrazili tak nápor Kenvelo Racing Teamu. Na závodníky z pořádajícího oddílu RK Stan tak v konečném hodnocení zbylo druhé místo.

Smíšené hlídky si to rozdaly o soudek piva

V kategorii žen se podařilo reprezentační posádce z oddílů RK Stan/RK Trója napravit zaváhání ze slalomů v Roudnici, a výbornou první jízdou si zajistily vítězství. Na druhém místě skončily prostějovské Kočičky, které si podobně jako vítězky vybraly ve druhém kole slabší chvilku a nasbíraly větší množství trestných vteřin za neprojeté branky. Pro třetí místo si s dostatečným náskokem dojely Indiánky z oddílů RK Stan/RK Trója.

Bezprostředně po skončení slalomu se uskutečnil tradiční závod smíšených hlídek o sud piva Ježek, podle pravidel musely být v každé dvanáctičlenné hlídce alespoň čtyři ženy. Z prvního místa a soudku osmnáctistupňového piva se nakonec radovali závodníci z klubu WD Prostějov.

Sprint jako slalom

V nedělním sprintu bylo v kategorii žen na prvních třech místech stejné pořadí jako ve slalomu. Nejrychlejší jízdy měla reprezentační posádka z klubů RK Stan/RK Trója, druhé skončily Kočičky a třetí Indiánky. Po prvním kole měla závod ve sprintu velmi dobře rozjetý posádka Georgia Sport Tsutsugamushi, díky chybě ve druhé jízdě však raftařky skončily až na čtvrté pozici.

Také v kategorii mužů se ve sprintu prosadily posádky, které byly úspěšné ve slalomu. Pro první místo si s dostatečným náskokem dopádlovali raftaři z Prostějova, kteří startují pod názvem WD WC. Druhou příčku vybojovali závodníci Kenvelo Racing Teamu, třetí místo obsadil další prostějovský raft WD Kohebumi. Na mistry světa z klubu RK Trója zbyla až čtvrtá příčka. Vítězům předchozích dvou sprintů v Tróji a v Roudnici, závodníkům Tróji 125, se nepodařilo navázat na své vítězné jízdy a skončili na sedmém místě.

Zpestřením pro diváky i samotné závodníky byl vložený závod VIP posádek sponzorů, médií a osobností o Pohár starosty města Humpolec. Z prvního místa se nakonec radovala Růžová čajovna, druzí skončili zastupitelé města Humpolec v čele se svým starostou a na třetí příčce dojeli zaměstnanci Geoplánu DK.

15. června

Japonci na Trnávce

Vedle domácích raftařů by se na startu měly objevit posádky ze Slovenska, Rakouska, Chorvatska, Maďarska, Německa a Japonska. Na těžké trati se tak diváci mohou těšit na velmi zajímavou podívanou.

V sobotním slalomu se mezi největší favority na první místo bude řadit posádka RK Trója. Úřadující mistři světa a Evropy letos ještě ve slalomu neprohráli a jistě se budou snažit potvrdit své kvality i na těžké Trnávce. Na své první letošní vítězství naopak čeká RK Stan, který by se rád prosadil právě na této náročné trati. Dalšími adepty na první místo či umístění na stupních vítězů jsou posádky z klubu WD Prostějov. Mezi největší prostějovská želízka v ohni bude patřit WD OO, která si v minulém roce vybojovala právo reprezentovat Českou republiku na říjnovém mistrovství světa v Ekvádoru. Vedle nejlepších českých posádek se určitě budou chtít na stupně vítězů prosadit i posádky ze zahraničí.

V ženské kategorii je největším favoritem reprezentační posádka úřadujících mistryň světa a Evropy, složené ze závodnic klubů RK Trója/RK Stan. Děvčata budou chtít především napravit nepovedený slalom na posledních závodech v Roudnici, kde neprojela branku a skončila na druhém místě za Indiánkami. Na stupně vítězů pak vedle Indiánek pomýšlejí rovněž prostějovské Kočičky a pražské Koaly s Tsutsugamuškami. Ze zahraničních posádek se čeká medailové umístění především od tria slovenských posádek Mistrál, Juventa a Geronymo.

Smíšené hlídky pojedou o sud

Po skončení slalomů bude na programu tradiční závod smíšených hlídek o sud osmnáctistupňového piva Ježek. Pravidla jsou stejná jako v minulých letech - v každé dvanáctičlenné hlídce musí být alespoň čtyři ženy, jejich rozesazení do člunů záleží na taktice posádek. Nemusí tedy jet dohromady na jedné lodi.

Favorité ve sprintu

V nedělním sprintu se bude největší pozornost upírat na kategorii mužů, kde se představí největší překvapení letošní raftové sezóny, posádka Trója 125. Závodníci z klubů RK Trója, KV 125 a Simon Pyšely nenašli ve sprintu přemožitele v Tróji ani v Roudnici, a určitě by rádi přidali třetí výhru v řadě. Mezi největší soupeře budou tradičně patřit prostějovské posádky složené ze sjezdařů, naopak RK Tróji se poslední sprint v Roudnici moc nepovedl.

Mezi ženami se největšího překvapení můžeme dočkat od Tsutsugamušek, kterým sprinty a sjezdy jsou lépe, než slalomy. V Roudnici dokázaly závodnice z pražské Georgie dojet na druhém místě a na bedně budou určitě chtít skončit i tentokrát. Budou to ovšem mít velmi těžké, protože vedle žen RK Stan/ RK Trója a Kočiček se mezi nejlepší budou chtít zařadit i slovenské posádky.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Nejlepší italské jezero Molveno

Nejlepší italské jezero Molveno

Lago di Molveno podruhé za sebou získalo ocenění nejlepší italské jezero, udělované hlavní italskou asociací na ochranu životního prostředí Legambiente a italským turistickým klubem Touring Club. Ocenění je udělováno za pozornost věnovanou... celý článek

Řeky AKTUÁLNĚ 2018

Divoký a krásný Lammer

registrovat

Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Turistický informační portál WhereToStay.Tips kde naleznete fantastické rady kde se ubytovat, kde jíst a co vidět, v lokalitách celého světa.Nejčtenější články

Přírodní koupání v Orlických horách

Přírodní koupání v Orlických horách

AKTUALIZACE. Orlické hory a Podorlicko nabízejí jedny z  nejčistších vod ke koupání v přírodě. V Orlických horách si můžete užívat sluníčka na pláži, trávit volný čas vodními hrátkami na lehátkách či třeba šlapadlech,
Řeky AKTUÁLNĚ 2018

Řeky AKTUÁLNĚ 2018

BEROUNKA Voda pro vodáky teče jenom někde a někdy. Přinášíme informace, které by vás mohly zajímat, pokud se chystáte na prázdninové putování po řece i víkendové splutí potoka. Přidáváme tipy ze zahraničí.
Divoký a krásný Lammer

Divoký a krásný Lammer

RIVER GUIDE Propadám se do bílé zpěněné vody, přepadávám přes kamenné prahy, prorážíme vodní válce a po dlouhých desítkách vteřin vyplouvám na klidnou vodu. To jsou okamžiky, které si každý vodák
Nejlepší italské jezero Molveno

Nejlepší italské jezero Molveno

Lago di Molveno podruhé za sebou získalo ocenění nejlepší italské jezero, udělované hlavní italskou asociací na ochranu životního prostředí Legambiente a italským turistickým klubem Touring Club. Ocenění je udělováno za pozornost věnovanou

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Flora léto - veletrh Olomouc 16.-19.8. 16.8.
Agrosalon - veletrh Nitra, Agrokomplex 16.-19.8. 16.8.
Kanoepolo Chomutov 18.-19.8. 18.8.
Moravice - kanoistické sjezdy Kružberk ZRUŠENO! 18.-20.8. 18.8.
OC Manie Roztoky u Křivoklátu 18.-19.8. Otevřené kanoe na divokou vodu 18.8.
Neckyáda Mohelnice n.J.   18.8.
Dračí lodě Letovice, Křetinka 18.8.
Chalupa Cup - veslařská regata Jindřichův Hradec, Vajgar 18.8.
Mezinárodní horolezecký filmový festival Teplice nad Metují 23.-26.8. 23.8.
Země živitelka - veletrh České Budějovice, výstaviště 23.-28.8. 23.8.

Diskuse

Pokud nechcete přes ledovec Pišišvor, 17.8.2018 9:08, 12 příspěvků
Hodinky Petr, 15.8.2018 10:46, 23 příspěvků
kruhy Zdenek, 14.8.2018 7:58, 8 příspěvků
Hodinky Olda, 13.8.2018 11:20, 23 příspěvků
307 km Ivan Paleček, 12.8.2018 18:47, 13 příspěvků
Hodinky Filip, 12.8.2018 15:59, 23 příspěvků
Hodinky Jiří, 11.8.2018 15:04, 23 příspěvků
tragická událost v poelbr... Pata, 11.8.2018 10:47, 1 příspěvek
Nic moc Skiák, 10.8.2018 22:05, 2 příspěvky
Nic moc Karel, 10.8.2018 11:27, 2 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Projděte bránou v Adršpaš... Horydoly , 17.8.2018 2:15
Botanická zahrada Praha Horydoly , 12.8.2018 12:13
Den rekordů aneb Duha v M... Horydoly , 12.8.2018 1:09
Zátopkova 10 Horydoly , 12.8.2018 0:32
World Ranking Race Prague Horydoly , 10.8.2018 22:55
Vodácká sezona Horydoly , 9.8.2018 9:28
GPS issue ricardo brooks, 8.8.2018 8:11
GPS accuracy problems on ... ricardo brooks, 8.8.2018 8:09