Těžký kanál, těžká trať

Těžký kanál, těžká trať
SDÍLEJ:
AKTUALIZACE Trnávka
Jak na to Vodácké závody 2005 na Horydoly

Přinášíme komentované sportovní výsledky ve sportech, které se do novin a televize obvykle nedostanou.

Sjezd

Světový pohár 2005

Limerick - dlouhý sjezd

Limerick - sprint

Labe

Otava

Sjezd pod Čeňkárnou

Tanvaldská Kamenice

Poslední rozloučení s Martinem Koblihou

Slalom

Praha - Trója

Trnávka

Veltrusy

Rafting

Roudnice

Praha - Trója

Augsburg

Salza

Český pohár v raftingu 2004

Rodeo

Kadaň

Moravice

Vodácký den v Chocni

Výroční schůze CNAWR

Zpravodajství připravujeme ve spolupráci s raftovou přílohou Sportovních novin

Kompletní česká raftová špička a velká zahraniční účast obohatila Evropský pohár v raftingu na Trnávce, který se uskutečnil o víkendu 18.-19. června.

Závody ve slalomu a sprintu se započítávají do hodnocení Evropského poháru a tuzemské posádky současně bojovali o body do Českého poháru.

Reprezentace vítězí

České reprezentační posádky mužů a žen zvítězily ve slalomu a sprintu kategorie R4, které se započítávaly do hodnocení Evropského poháru, Českého poháru a Mistrovství České republiky.

Ženy z oddílů RK Stan/RK Trója tak s maximálním bodovým ziskem obhájily titul mistryň republiky, protože vyhrály i květnový sjezd na Labi. Muži pojedou sjezd mistrovství České republiky v září na Čertových proudech pod Lipenskou přehradou.

Trestné vteřiny

Na umělé slalomové dráze, která patří svými parametry k nejtěžším v Evropě, připravili pořadatelé celkem dvanáct branek. Mezi nejobtížnější pasáže patřily dvě kombinace přesazených povodných branek v prostřední a dolní části trati. O obtížnosti závodu svědčí i skutečnost, že pouze jedna posádka dokázala zajet čistou jízdu bez trestných přípočtů za dotyk či minutí branky.

Překvapení přinesla hned první jízda, ve které se po špatném vyjetí z poslední branky převrhla posádka úřadujících mistrů světa a Evropy z klubu RK Trója. "Je to škoda, protože kluci projeli celou trať velmi pěkně a rychle, takže by s největší pravděpodobností vyhráli," okomentoval zaváhání svých svěřenců trenér Petr Panenka. Výkon ze druhé jízdy pak nakonec stačil posádce z Tróji na třetí místo.

Na čele závodu se po prvním kole usadili raftaři z Prostějova WD WC, kteří dokázali ve druhém kole na čase ještě pár vteřin ubrat a odrazili tak nápor Kenvelo Racing Teamu. Na závodníky z pořádajícího oddílu RK Stan tak v konečném hodnocení zbylo druhé místo.

Smíšené hlídky si to rozdaly o soudek piva

V kategorii žen se podařilo reprezentační posádce z oddílů RK Stan/RK Trója napravit zaváhání ze slalomů v Roudnici, a výbornou první jízdou si zajistily vítězství. Na druhém místě skončily prostějovské Kočičky, které si podobně jako vítězky vybraly ve druhém kole slabší chvilku a nasbíraly větší množství trestných vteřin za neprojeté branky. Pro třetí místo si s dostatečným náskokem dojely Indiánky z oddílů RK Stan/RK Trója.

Bezprostředně po skončení slalomu se uskutečnil tradiční závod smíšených hlídek o sud piva Ježek, podle pravidel musely být v každé dvanáctičlenné hlídce alespoň čtyři ženy. Z prvního místa a soudku osmnáctistupňového piva se nakonec radovali závodníci z klubu WD Prostějov.

Sprint jako slalom

V nedělním sprintu bylo v kategorii žen na prvních třech místech stejné pořadí jako ve slalomu. Nejrychlejší jízdy měla reprezentační posádka z klubů RK Stan/RK Trója, druhé skončily Kočičky a třetí Indiánky. Po prvním kole měla závod ve sprintu velmi dobře rozjetý posádka Georgia Sport Tsutsugamushi, díky chybě ve druhé jízdě však raftařky skončily až na čtvrté pozici.

Také v kategorii mužů se ve sprintu prosadily posádky, které byly úspěšné ve slalomu. Pro první místo si s dostatečným náskokem dopádlovali raftaři z Prostějova, kteří startují pod názvem WD WC. Druhou příčku vybojovali závodníci Kenvelo Racing Teamu, třetí místo obsadil další prostějovský raft WD Kohebumi. Na mistry světa z klubu RK Trója zbyla až čtvrtá příčka. Vítězům předchozích dvou sprintů v Tróji a v Roudnici, závodníkům Tróji 125, se nepodařilo navázat na své vítězné jízdy a skončili na sedmém místě.

Zpestřením pro diváky i samotné závodníky byl vložený závod VIP posádek sponzorů, médií a osobností o Pohár starosty města Humpolec. Z prvního místa se nakonec radovala Růžová čajovna, druzí skončili zastupitelé města Humpolec v čele se svým starostou a na třetí příčce dojeli zaměstnanci Geoplánu DK.

15. června

Japonci na Trnávce

Vedle domácích raftařů by se na startu měly objevit posádky ze Slovenska, Rakouska, Chorvatska, Maďarska, Německa a Japonska. Na těžké trati se tak diváci mohou těšit na velmi zajímavou podívanou.

V sobotním slalomu se mezi největší favority na první místo bude řadit posádka RK Trója. Úřadující mistři světa a Evropy letos ještě ve slalomu neprohráli a jistě se budou snažit potvrdit své kvality i na těžké Trnávce. Na své první letošní vítězství naopak čeká RK Stan, který by se rád prosadil právě na této náročné trati. Dalšími adepty na první místo či umístění na stupních vítězů jsou posádky z klubu WD Prostějov. Mezi největší prostějovská želízka v ohni bude patřit WD OO, která si v minulém roce vybojovala právo reprezentovat Českou republiku na říjnovém mistrovství světa v Ekvádoru. Vedle nejlepších českých posádek se určitě budou chtít na stupně vítězů prosadit i posádky ze zahraničí.

V ženské kategorii je největším favoritem reprezentační posádka úřadujících mistryň světa a Evropy, složené ze závodnic klubů RK Trója/RK Stan. Děvčata budou chtít především napravit nepovedený slalom na posledních závodech v Roudnici, kde neprojela branku a skončila na druhém místě za Indiánkami. Na stupně vítězů pak vedle Indiánek pomýšlejí rovněž prostějovské Kočičky a pražské Koaly s Tsutsugamuškami. Ze zahraničních posádek se čeká medailové umístění především od tria slovenských posádek Mistrál, Juventa a Geronymo.

Smíšené hlídky pojedou o sud

Po skončení slalomů bude na programu tradiční závod smíšených hlídek o sud osmnáctistupňového piva Ježek. Pravidla jsou stejná jako v minulých letech - v každé dvanáctičlenné hlídce musí být alespoň čtyři ženy, jejich rozesazení do člunů záleží na taktice posádek. Nemusí tedy jet dohromady na jedné lodi.

Favorité ve sprintu

V nedělním sprintu se bude největší pozornost upírat na kategorii mužů, kde se představí největší překvapení letošní raftové sezóny, posádka Trója 125. Závodníci z klubů RK Trója, KV 125 a Simon Pyšely nenašli ve sprintu přemožitele v Tróji ani v Roudnici, a určitě by rádi přidali třetí výhru v řadě. Mezi největší soupeře budou tradičně patřit prostějovské posádky složené ze sjezdařů, naopak RK Tróji se poslední sprint v Roudnici moc nepovedl.

Mezi ženami se největšího překvapení můžeme dočkat od Tsutsugamušek, kterým sprinty a sjezdy jsou lépe, než slalomy. V Roudnici dokázaly závodnice z pražské Georgie dojet na druhém místě a na bedně budou určitě chtít skončit i tentokrát. Budou to ovšem mít velmi těžké, protože vedle žen RK Stan/ RK Trója a Kočiček se mezi nejlepší budou chtít zařadit i slovenské posádky.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


ŘEKY: Vodácké průvodce

ŘEKY: Vodácké průvodce

Horydoly průběžně uveřejňují průvodce po řekách, říčkách a potocích. Nechejte se inspirovat a vyražte s pádlem v ruce na letní veletok, jarní potok nebo dokonce zimní říčku. Ahoj na vodě!... celý článek

Dolní Doubrava na lodi do Labe

Česká státní hymna opěvuje Botič

registrovat

Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Turistický informační portál WhereToStay.Tips kde naleznete fantastické rady kde se ubytovat, kde jíst a co vidět, v lokalitách celého světa.Nejčtenější články

ŘEKY: Vodácké průvodce

ŘEKY: Vodácké průvodce

Horydoly průběžně uveřejňují průvodce po řekách, říčkách a potocích. Nechejte se inspirovat a vyražte s pádlem v ruce na letní veletok, jarní potok nebo dokonce zimní říčku. Ahoj na vodě!
Doubrava z Pařížova: jarní vodácká klasika

Doubrava z Pařížova: jarní vodácká klasika

Otevření stavidel přehrady Pařížov na začátku dubna je pro české a moravské vodáky signálem, že jaro je konečně tady. Vydávají se v partách, dvojicích i jednotlivě do peřejí říčky Doubravy.  
Pražské přívozy plují zase plnou parou

Pražské přívozy plují zase plnou parou

Přívozy přes Vltavu v Praze plují v plné parádě od začátku jara. Malé lodě jsou součástí pražské mstské hromadné dopravy a platí na ně buď jednorázové jízdenky nebo časové jízdenky včetně Lítačky od
Dolní Doubrava na lodi do Labe

Dolní Doubrava na lodi do Labe

Když jsme končili splutí peřejnaté Doubravy z Pařížova do Žlebů, slíbili jsme si, že splujeme i dolní úsek až do Labe. Po dvou letech se tedy vracíme na místo činu. Vlak do
Česká státní hymna opěvuje Botič

Česká státní hymna opěvuje Botič

Českou hymnu Kde domov můj dnes posloucháme jako vážnou hudbu s vysokým uměleckým kreditem a dosahem pro celé Čechy, Moravu i Slezsko. Ve skutečnosti je to ovšem pop music z bulvárního divadla rozverně popisující

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
MUBA - veletrh Švýcarsko, Basilej 20.-29.4. 20.4.
Otevírání ostravských řek Ostrava   21.4.
Sázava - historická plavba Horce 21.4.
Vltava - odemykání řeky Vyšší Brod 21.4.
ATM - veletrh Spojené arabské emiráty, Dubai 22.-25.4. 22.4.
Pěšky do Istanbulu - diashow Příbram, gymanázium Přednáší Viktorka Hlaváčková 25.4. 13:30
Flora jaro - veletrh Olomouc 26.-29.4. 26.4.
Odemykání Ohře Sokolov   28.4.
Dračí lodě Ústí nad Labem, Vaňov   28.4.
Sázavský maraton Chocerady, Ostende Turistické kanoe 28.4.

Diskuse

Městské kolo Robert, 22.4.2018 14:10, 4 příspěvky
Spacák Josef Vopršálek, 20.4.2018 9:16, 4 příspěvky
Víno, ženy, zpěv JN, 19.4.2018 14:08, 3 příspěvky
Re: Jiný pohled - OPRAVA Tuhy, 18.4.2018 22:19, 6 příspěvků
Městské kolo Eva, 18.4.2018 13:12, 4 příspěvky
Pišišvor Pišišvor, 18.4.2018 12:48, 1 příspěvek
Aloe vera Lenka, 16.4.2018 21:58, 2 příspěvky
Městské kolo Horydoly , 16.4.2018 21:54, 4 příspěvky
Městské kolo Eva, 16.4.2018 16:17, 4 příspěvky
Ten smrad Pišišvor, 15.4.2018 23:59, 2 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Velká jarní cyklojízda Brno Horydoly , 19.4.2018 2:20
Re: Cyklojízda 19.4.2018 Horydoly , 19.4.2018 2:14
Běžecká škola Prahy 4 se ... Horydoly , 15.4.2018 2:18
Vodácké závody 2018 Horydoly , 15.4.2018 1:44
Re: Horoškola Horydoly , 13.4.2018 17:34
Praha Horydoly , 13.4.2018 2:11
Matrix! Hodnotný film s h... milan šupa, 12.4.2018 19:30
Rokytnice Horydoly , 10.4.2018 19:41