registrovat

Fórum Zpět na výpis diskuzí

Cyklistické závody 2018

Autor Zpráva

Horydoly

avatar
9.5.2018 21:10

Náměšťský Cyklomaraton

V sobotu 12.5.2018 vás všechny srdečně zveme do Náměště nad Oslavou na 2. závod Galaxy Stevens série 2018 - „ITMS plast Náměšťský Cyklomaraton 2018“. Děti a mládež, od těch nejmenších na odrážedlech až po juniorky a juniory a dospělé ve všech věkových kategoriích se utkají o ceny od našich sponzorů a krásné medaile. Nejrychlejší závodník na dlouhé trati dostane Pohár města Náměště n. Oslavou a vítězové jednotlivých kategorií na delší trati slušivé dresy Galaxy Stevens série. Loňské vítězství obhajuje Lukáš Smola /GALAXY CYKLOŠVEC STEVENS/, který dokázal už dvakrát vyhrát v celkovém pořadí Galaxy Stevens série mezi muži 19 -29 let a je vítězem i prvného letošního závodu této série – Stevens 50 Podralsko v Osečné.

Od 9:30 se nám předvedou kluci z RideWheelu biketrialovou exhibici a po celý den bude nejmenším k dispozici skákací hrad a malování na obličeje.

Závodní klání započne závodem odrážedel v 10:00 h a následovat budou další dětské kategorie. Každý malý závodník obdrží sladkou odměnu v cíli. Ti nejrychlejší pak budou v poledne slavnostně dekorováni na pódiu.

V 11:30 a 12:00 pak odstartují závodníci na tratě 28 a 56 km, kolem 12:50 budou ti nejrychlejší v cíli a 15:30 zakončíme závod slavnostním vyhlášením nejlepších.

Těšíme se na vás. Ředitel závodu Erik Hubcej a Váš Bikeklub Sokolisti.

Galaxy Stevens série 2018 pokračuje těmito závody:

15.7. MTB kritérium Okolo hradeb Galaxy CykloŠvec - Písek

28.9. Kenda Tour de Brdy - Strašice

Karel Švec
CYKLOŠVEC s.r.o.
www.cyklosvec.cz

Počet příspěvků: 415

Horydoly

avatar
9.5.2018 15:50

Janošek je znovu v kondici

Jiří Janošek je znovu v kondici, zúčastnil se závodu na Mallorce

Jednou z tváří Pojišťovny VZP je juniorský dráhový cyklista Jiří Janošek. Po loňském slabším roce se opět dostal do formy a chystá se na letošní mistrovství Evropy.

„Chci poděkovat Pojišťovně VZP, a. s., která má podíl na mém výkonnostním růstu. Díky její podpoře a péči lékařů se podařilo zjistit i důvody, proč jsem se v minulém roce nemohl dostat do závodní formy - krevní testy ukázaly, že jsem prodělal mononukleózu,“ svěřil se Jiří Janošek.

Jiří teď na sobě usilovně pracuje. „Dostal jsem nové instrukce, jak mám trénovat. Mistrovství Evropy do 23 let tento rok určitě stihnu,“ slibuje si. O dobré formě svědčí i to, že před májovými svátky stihl finále šestidenního závodu na Mallorce.

Janošek je partnerem PVZP už třetím rokem. Evropským olympijským výborem byl vyhlášen mladým evropským sportovcem roku 2015.

Jarmila Bílková

Počet příspěvků: 415

Horydoly

avatar
27.2.2018 02:01

Cyklistické závody 2018

Senioři budou soutěžit na kolech, čeká je 1800 kilometrů

Ve čtvrtek 1. března se už potřetí spustí projekt Jedeme v tom společně, při kterém klienti z více než 50 domovů seniorů napříč republikou budou soutěžit v jízdě na rotopedech.

Během loňského roku jeli virtuální trasu z Vrbna pod Pradědem do Paříže, letos je čeká putování po vlastech československých, kdy je trasa dlouhá 1 800 kilometrů. Na ujetí mají senioři čas jen do konce dubna.

„Již potřetí se naše zařízení stalo organizátorem rotopedové soutěže mezi domovy seniorů nejen z České, ale i Slovenské republiky,“ říká ředitel domova pro seniory Vrbno pod Pradědem Jan Vavřík, který je hlavním iniciátorem i organizátorem akce. „Soutěž bude odstartována 1. 3. 2018 v 10:00 hodin přes živé vysílání YouTube.

Trasa povede z Pradědu přes Ostravu, Povážskou Bystrici, Košice, Nitru, Bratislavu, Brno, České Budějovice, Plzeň, Praha, Hradec Králové a Olomouc zpátky k nám do Pradědu. Po všechny soutěžní dny budou jednotlivé organizace společně propojeny konferenčním videohovorem, přičemž se mohou poznávat, povzbuzovat a navazovat nová přátelství,“ vysvětluje dále Vavřík, který chce projektem nejen zlepšit fyzickou kondici klientů seniorcenter, ale hlavně jim dát motivaci k aktivitě a dalšímu zapojení do běžného života.

„Projekt podporuji už druhým rokem, protože mi jako bývalému sociálnímu pracovníkovi velmi záleží na tom, aby i závěrečné fáze svého života lidé prožili kvalitně, měli přátele a mohli si zažít pocit z výhry či překonání sebe samých,“ říká europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který poskytl projektu jednu ze záštit. Podle svých slov hlavně proto, že tato sociální zařízení dále pravidelně navštěvuje a uvědomuje si podfinancovanost oblasti i obrovskou důležitost podobných projektů. Vrbnu pod Pradědem se letos povede dostat do sedel více než 550 seniorů.

Díky aplikaci od studentů Univerzity Palackého v Olomouci budou letos nově výsledky družstev zaznamenávané online. Každý, kdo by chtěl seniory či konkrétní domovy podpořit, tak může sledovat výkony závodníků i jejich přesnou polohu na mapě. Dvouměsíční soutěž oživí ještě další různé minihry jako např. barevné dny.

Více informací: www.jedeme-spolecne.cz

Seznam zapojených domovů pro seniory - aktuálně 58, seznam je aktualizován na webu www.dps-vrbno.cz v záložce aktuality

1. Domov pro seniory Vrbno, p. o. 2. Domov pro seniory Kaplice 3. Domov pro seniory Světlo, Drhovle 4. Domov pro seniory Červenka 5. CPS Zahrada, o. p. s., Bystřice pod Hostýnem 6. Sociální služby Chomutov, Dps Chomutov 7. Domov Bílá Opava p. o., Opava 8. Domov pro seniory Pilníkov 9. Domov pro seniory Dubina, Pardubice 10. Domov Březiny, p.o., Petřvald 11. Zariadenie pre seniorov Katka, Považská Bystrica, SLOVENSKO 12. Domov pro seniory Duha, Nový Jičín 13. Denní stacionář Kristián, Přeštice 14. DZR "Čtyřlístek", Plzeň 15. Domov pro seniory U moravy, Kroměříž 16. Domov Slunečnice Ostrava, p.o., Ostrava 17. Domov Sosna Třinec 18. Domov Příbor 19. Domov pro seniory Gladera, Pardubice 20. Domov pro seniory J. Wolkera Most 21. Domov pro seniory Centrin, Zruč nad Sázavou 22. SeneCura SeniorCentrum Chrudim 23. SeneCura SeniorCentrum Kolín 24. Sociální služby Libina 25. Domov pro seniory Luhačovice, p.o. 26. Domov pro seniory Jasenka, Vsetín 27. Domov pro seniory G-centrum Mikulov 28. DpS a PS Česká Kamenice 29. Středisko sociálních služeb, Frýdlant nad Ostravicí 30. Domov pro seniory Bílovec 31. Domov Slunovrat, Ostrava-Přívoz 32. Domov Vesna, p. o., Orlová-Lutyně 33. Centrin s.r.o., Unhošť 34. DS sv. Hedviky-Kravaře 35. Alzheimercentrum Průhonice z. ú., Průhonice 36. Domov seniorů Chrudim 37. DPS Bechyně 38. Senior domy Pohoda a.s., Třinec 39. Senior domy Pohoda Jablunkov a.s. 40. Domov seniorů Havířov, Luna 41. Domov Sedlčany 42. Domov ve Vlašimi 43. Domov pro seniory Vychodilova, Brno 44. Diakonie ČCE- Myslibořice 45. SENIORPARK Valašské Meziříčí 46. Domov pro seniory Černá Hora 47. Domov pro seniory Karolinka 48. JESIENKA - ZPS a DS, Bytča, SLOVENSKO 49. Domov seniorů Uhlířské Janovice 50. DpS a DOZP Mašťov 51. Domov na Dómském pahorku Litoměřice 52. Domov seniorů Hranice, p. o. 53. Seniorville, okr. Malacky, SLOVENSKO 54. Domov pro seniory Rožnov p.R. 55. Arcus- ŠZ a ZpS, Košice, SLOVENSKO 56. Domov pro seniory ONDRÁŠ, p. o., Brušperk 57. DS Mikuláškovo nám., Brno 58. Městské centrum komplexní péče, Benátky nad Jizerou

fialova@zdechovsky.eu
Jitka Fialová

Počet příspěvků: 415

Přidat příspěvek

Pro přidávání příspěvků je nutné se přihlásit


 
 
 
Registrovat se