Jizerky tečou!

Jizera, Jizerka a Mumlava mají právě optimální stav vody ke splutí. Pozor, jedná se o jedny z nejtěžších úseků řek, které se dají v Čechách splout!

Harfa Sport poprvé dovezl kontejner plný lyží před 20 lety

Před 20 lety založili Zdeněk Hnát a Jaromír Fic prodejnu Harfa Sport v Praze. Dodnes se specializují na lyže a lyžařské vybavení. Poslechněte si historky ze začátku jejich podnikání. 

Zdeněk byl vždy spíš obchodník, Jaromír se vyzná v závodním lyžování a sám dříve také závodil. Jako studenti nakoupili roku 1996 v USA kontejner bazarových lyží a bot. Dva a půl tisíce párů dovezli do Čech rozprodali je. Časem začali na Harfě a dalších místech prodávat nejen lyže, ale také outdoorové a cyklistické zboží. Nové, do komise i bazarové. V roce 2002 začal na Harfě prodávat Hudy a doplnil tak sortiment sportovního centra. Harfa Sport se dnes specializuje na kvalitní a drahé lyžařské vybavení přes zimu a na cyklistiku ve stejné úrovni v létě. "Ostatní prodejny jsme pustili, protože nám došlo, že speciálka nemůže konkurovat supermarketům," poznamenává Jaromír Fic. 

Harfa je známá křižovatka u Libeňského nádraží. Název vznikl podle dřevěného hostince, kde hrávala harfenistka. Poté co hostinec vyhořel, byl na jeho místě roku 1907 postaven činžovní dům Na Harfě. V 70. letech 20. století byl stržen a na jeho místě stojí nové nádraží Praha - Libeň. V okolí pracovalo několik velkých továren, které se mění na nákupní centra, bytové domy a sportovní prostory. Jednalo se zejména o firmy ČKD a Praga.

Sjezd na lyžích z Popradského plesa

SKI GUIDE Za pouhou čtvrthodinu sjedou lyžaři ve Vysokých Tatrách od horského hotelu Popradské pleso po lesní silnici ke stejnojmenné železniční stanici. Od Popradského plesa (1494 m) mírně stoupáme přes tři kopečky (vyplatí se lyže nést na ramenou, protože nejsou dost strmé na pásy a dost rovné na bruslení). Za nimi vjedeme na okraj louky Popradská poľana (1500 m) s turistickým rozcestníkem. Vlevo se naposledy podíváme na Ostrvu. Vpravo nad námi se mihne Patria. Následuje několik ostrých zatáček v klubokém lese okolo potoka Krupa, který vytéká z Popradského plesa. Vyjíždíme na paseky (1365 m), zasněžená silnička nabírá sklon a směřuje k mostu přes řeku Poprad (1270 m), která vzniká o půl kilometru výše na soutoku Krupé s Hincovým potokem. Po pravé ruce zůstane hospodářská budova. Odtud vyjíždějí k hotelu zásobovací auta. Vjedeme na silničku s občasným provozem, přejdeme přes železniční přejezd a za chvilku dorážíme k železniční zastávce s krytou čekárnou Popradské pleso (1250 m). Není tu pokladna ani automat na jízdenky, ve vlaku nechodí průvodčí - doporučujeme proto koupit jízdenku už nahoře v hotelu.

Podívejte se na skialpinismus v okolí Popradského plesa: Satanovo sedlo, Zlomisková dolina, Vzpomínky na Popradské, Slepý Honza na skialpech.

Horolezci, dejte pozor na lano!

Podívejte se na krátké instruktážní video, jak snadno se přeřízne a přetaví lano, pokud ho lezec vede rovnou skrze smyčku (a nepoužije k tomu karabinu).

Kyjský rybník: končí bruslařská sezona?

Aktuální zpráva z rybníka v Praze - Kyjích: Bruslit se ještě dá, ale led měkne a brusle se do něj boří. Navíc je hrbolatý. Pokud ale tohle má být konec letošní ledové sezony, stojí za to na zamrzlou hladinu ještě naposledy vyrazit! Prohlédněte si fotografie, když byla bruslařská dráha v plném lesku. Přečtěte si novinky, kde se v Praze bruslí.  

Vyjížďka na skialpech v Praze na sídlišti Zahradní Město

Lyžuj, když můžeš a kde je aspoň trochu sněhu. Třeba před svítáním v parku na sídlišti v Praze na Zahradním Městě. Čtěte, kde se v Praze lyžuje na sjezdovkách a na běžkách a také kde se bruslí.

Veletrh Šport Línia Banská Bystrica

Banská Bystrica bude 2.-3. júla 2017 stredobodom pozornosti športu a zdravia. V rámci Európskeho mesta športu sa uskutoční pokračovanie najväčšej športovej výstavy na Slovensku ŠPORTlínia, ale so zmeneným profilom. 16. ročník sa bude niesť vo forme festivalu a oslavy športu na Slovensku. Množstvo sprievodných podujatí vtiahne do športového deju, atmosféra nabitá pretekmi, súťažami, športovcami, športovými značkami, workshopmi, oslavou Medzinárodného dňa detí, konferenciou, jednoducho športovou dynamikou.

INFO: www.bbexpo.sk REPORT: ŠportLínia 2008
Horydoly jsou mediálním partnerem veletrhu Šport Línia.

RETRO Koloběžka v Mariánských Lázních

Jak se drandilo na koloběžce v 70. letech? Podívejte se do Mariánských Lázní na Goethovo náměstí. Uvidíte kromě koloběžky s nafukovacími(!) koly také známkou kašnu, kostel Nanebevzetí Panny Marie, Rudolfův a Karolinin pramen. Zdají se vám maránky na záběrech ušmudlané a oprýskané? Ony takové byly.

Čtěte další články: Nádherné Mariánské Lázně (historie hotelů), 5 nejoblíbenějších hotelů v Mariánských Lázních (hotely v současnosti),  Německé Mariánské Lázně (Vánoce), Žijí s námi ještě Židé? (synagoga), Sjezdovky, běžky a lázně (zimní sporty), Sjezdovky v Mariánkách (zimní sporty), Koňská kyselka na dvakrát (turistika) 

City Cross Sprint Ostrava!!!

Už za týden bude závodit evropská elita na běžkách mezi vysokými pecemi v OstravěPodívejte se, o co jde: City Cross Sprint se poběží ve Vítkovicích 21. ledna

Poslední slanění ve Svatém Janu pod Skalou v Českém krasu

Horydoly.cz Poslední slanění ve Svatém Janu

2015 Poslední slanění horolezců a jeskyňářů

2014 Rok se s rokem sešel a zase naposledy slaňujeme

2013 Jedni slaní, druzí vylezou, třetí prolezou, čtvrtí raději spí

2011 Zkoukněte video

2009 Když je opravdu velká zima

2007 Přečtete si popis Křížové cesty

2004 Jak se spí v jeskyni

CLIMBING GUIDE: Horolezecký průvodce Svatý Jan

Naposledy letos slaňujeme ve Svatém Janu pod Skalou. Impozantní vápencová Křížová stěna je pěšky dostupná zeshora po turistické značce. Do jeskyně se slaňuje pěkně exponovaných 25 metrů a z ní na zem dalších 30 metrů. Slaňovací stanoviště tvoří vždy dva spolehlivé borháky. Pozor: uvedené délky jsou dlouhé úplně přesně a nelze je zkrátit!

Nejčtenější články

Maiersgrün v Českém lese

Maiersgrün v Českém lese

Podzimní nostalgické počasí je pravý čas pro cestu do nedávné minulosti německo-českých Sudet. Jedno takové zamyšlení poskytuje vesnice Maiersgrün, jíž se dnes říká Vysoká.
Posvátné hory na Sinaji

Posvátné hory na Sinaji

Jednou ze zastávek na cestě po krásách Egypta jsou hory na Sinaji. Cesta začíná ve městě Sinaj, kde není zhola nic k vidění. Odtud jede mikrobus do Al-Milga, ptejte se na
Cyklista není Marťan

Cyklista není Marťan

AKTUALIZACE Když si představíte cyklistu, co se vám vybaví? Armstrong? Marťan v lese? Babička šlapající na stoletém kostitřasu? Ve svém článku je všechny probírá Ladislav Badial Bláha.
Tiskové konference

Tiskové konference

AKTUALIZACE. Kalendář akcí určených pro žurnalisty v oboru cestovního ruchu, outdoorových aktivit a s tím spojeného byznysu.
Zimní Sázava v kajaku

Zimní Sázava v kajaku

AKTUALIZACE Každý vodák zná dolní Sázavu od Týnce do Pikovic. Z Prahy je tam vlakem nebo autem za hodinu. Svezení pěknými peřejkami za ideální vody zvládne za tři, čtyři hodiny. Jenže
Vlakem do Chorvatska

Vlakem do Chorvatska

Každý rok sledujeme, zda je vlakové spojení z Česka do Chorvatska v provozu, kolik stojí jízdenka a jak dlouho se rychlík kodrcá, než dojede z Prahy do Splitu. Letos jedou letní vlaky 22 až
Opatovický kanál klidně teče

Opatovický kanál klidně teče

AKTUALIZACE Začíná podzim, stromy zlátnou, řeka příjemně teče a v poklidu pádlujeme. ...ona to ale není tak úplně řeka! Je to umělý Opatovický kanál, který napájí rybníky mezi Hradcem Králové a Pardubicemi.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
American Birkebeiner - běžky USA, Hayward 23.-26.2. 23.2.
Zimní táboření Stone City
Velký Grunov 24.-26.2. Info: dartagnan8@centrum.cz 24.2.
Šumavský Skimaraton Modrava 25.-26.2. Běžky 25.2.
Jelyman - běžky Staré Město pod Sněžníkem, Paprsek 25.-26.2. Běžky 25.2.
Eskymování Praha, Zemědělská univerzita   26.2. 17:00
Vysoké Tatry a Kežmarská chata - výstava Kežmarok, muzeum 27.2.-18.4. 27.2.
Ďumbier - konec lezení   Lezení povoleno 15.12.-28.2. 28.2.
Uganda - diashow Praha, ZOO Přednáší Kateřina Chauveau 28.2. 18:00
Nepál - diashow Liberec, Experimentální studio Přednáší Ladislav Zibura 28.2. 19:30
Eskymování Prahy, Sokol Vinohrady   1.3. 20:30