Alex Honnold: Freerider solo 360°

Alex Honnold vylezl vícedélkovou cestu Freerider na El Capitan stylem free solo už vloni. Teď uvolnil časopis National Geographic video 360° z Honnoldova výstupu. Můžete se podívat z mnoha směrů a natáčet si sami svůj pohled přímo ve videu. Freerider má maximální obtížnost 5.12d (7c/+), 33 délek a jedná se o variantu starší cesty Salathé Wall. Alex Honnold vylezl celou cestu za 3:56 hodiny.

Kyrgyzstánské hory, kde nepotkáš živáčka

Povídání s fotkami o dvou trecích v horách v Kyrgyzstánu se koná dnes v Neobyčejné klubovně v Praze. Výstup na Pik Vit (4250 m), pohledy na sedmitisícovky, překvapivá snídaně od místních lidí za 1200 Kč, přechod ledovce a krásné jezero Ala-Kol. Přednáška probíhá také pro hráče geocachingu, zúčastnit se ale může každý. Proto se nebojte, když vás někdo osloví "kačere" či "opisuješ travelbugy?"

Promítání v rámci cyklu HORYDOLY v Neobyčejné klubovně se koná ve středu 26. září od 19:00 hodin, Norská 16, Praha - Vršovice. Vstupné je dobrovolné.

HORYDOLY 
Neobyčejná klubovna

V Praze Vršovicích se koná série outdoorových přednášek. Videozáznamy najdete zde:

Trip na Glungezer Hütte (Mates) - nevyměkneme, i když jdeme po alpském hřebeni poprvé.
Dolní Labe
 (Kuba Turek) - jestli je všude sucho, na dolním Labi a jeho přítocích se dá pádlovat.  
Kříž nad Českem
 (Mates) - cykloturisticko-geocachingové putování ze severu na jih a z východu na západ naší republiky. 
Alpské trojky (Kuba Turek) - tucet horolezeckých výstupů obtížnosti 3 UIAA na legendární hory.
Stopem napříč Afrikou (Tomáš Poláček) -  na výpravě přes černý kontinent reportér bojoval o život.

Další besedy v Neobyčejné klubovně se připravují:

7. října 14:00 Poutníci z rodu Vikingů - veřejné promítání z celoroční činnosti a letního tábora 

18. října 17:30 Podzimní bazárek aneb už zase nemám co na sebe

Chcete také promítat a vyprávět?

Pokud chcete také ukázat, co jste zažili, inspirovat ostatní a dát své zkušnosti k dispozici svým následovníkům, ozvěte se nám na e-mail redakce@horydoly.cz a domluvíme se.

Do Neobyčejné klubovny se vejde přibližně 60 diváků. K dispozici je dataprojektor a plátno. Neplatí se vstupné a přednášející nedostává honorář. Můžete si pozvat, koho chcete. Podmínkou je, že se nejedná o uzavřenou akci, ale pořadatelé o ní dávají vědět veřejnosti. Diváci si mohou koupit kávu, čaj nebo vodu.

Mistrovství světa 2018 v lezení - bouldering muži

LIVE Podívejte se na přímý přenos z Innsbrucku, kde probíhá Mistrovství světa ve sportrovním lezení. Muži právě bojují v disciplíně bouldering. 

Mistrovství světa 2018 v lezení - bouldering

LIVE Podívejte se na přímý přenos z Innsbrucku, kde probíhá Mistrovství světa v lezení. Právě se bojuje v disciplíně bouldering žen. 

Policie hledá sprejera z Prachovských skal

V těchto dnech přijali jičínští policisté oznámení o sprejerství, kterého se měl dopustit doposud neznámý vandal. V přesně nezjištěné době měl v Prachovských skalách postříkat barevnými spreji pískovcové skalní masívy. Škoda je předběžně stanovena na hodnotu nejméně pět tisíc korun, kdy samotné upřesnění celkové škody je předmětem dalšího šetření. Ve věci jsou v současné době zahájeny úkony trestního řízení pro možné spáchání přečinu poškození cizí věci, za což provinilci v případě dopadení a prokázání viny hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

ANO! Zavřeme Železniční most a pošleme vás mezi auta

Dlouhodobé uzavření Železničního mostu v Praze způsobilo potíže nejen vlakové dopravě, ale také pěším, cyklistům a koloběžkářům. Pražský Magistrát (ANO + ČSSD) se nijak neobtěžoval, aby důležitou trasu pro cyklisty přes Vltavu, kterou znenadání uzavřel, bezpečně vedl jinudy. Podívejte se, jak nahnali pražští politici ruku v ruce s úředníky obyčejné cyklisty do nejhorší pražské dopravy. Při tom od Železničního mostu vede jedna z nejvytíženějších cyklostezek po vltavském břehu dál do Braníka, na Zbraslav až do Vraného nad Vltavou.

Projeli jsme na koloběžkách kritickou trasu z Anděla přes Palackého most na Výtoň. Můžete se vynadívat, jak kličkujeme ve smíchovských jednosměrkách, jedeme v cyklopruhu na Hořejším nábřeží, neseme koloběžky po schodech na Palackého most přes Vltavu a nakonec svištíme nad náplavkou po Rašínově nábřeží v plném provozu mezi auty a tramvajemi.

Horydoly.cz Reportáže z pražských cyklostezek

Z Anděla na Výtoň (Smíchov, Nové Město) VIDEO

Z Vypichu do Motola (Bílá Hora, Motol) VIDEO

Plzeňská ulice, trasa pro kamikaze (Motol, Košíře, Smíchov) VIDEO

15 minut hrůzy v pražské dopravě (Strašnice, Vršovice) VIDEO

Francouzská a Moskevská ulice (Vinohrady, Vršovice) VIDEO

Nábřeží na elektrokole (Holešovice, Malá Strana, Staré Město) VIDEO

Z Flory do Edenu (Vršovice) VIDEO

Noční pražské periferie (Dejvice, Bubeneč, Vysočany, Hrdlořezy)

Noční Prahou přes Karlův most (Malá Strana, Staré Město) VIDEO

Jedné noci v jednom městě (Nusle, Záběhlice)

Po nejdražší české cyklostezce (Vysočany)

Cyklostezka Rokytka (Hrdlořezy, Hloubětín, Libeň, Karlín)

Cyklisté na libeňské cyklostezce jezdí ohleduplně (Libeň)

Nebojím se. Snad mě nezajedou! (Vinohrady)

Cyklopruh: poukázka na smrt (Vršovice)

Lžou, lžou, až se jim od pusy kouří (Záběhlice)

Smog dusí Botič (Záběhlice) VIDEO

Rohanské nábřeží během sněhové kalamity (Karlín)

Karlínská cyklostezka v zimě (Karlín)

Zklidněný Karlín? Je to jenom bouda (Karlín) VIDEO

První sníh na kole v Praze (Strašnice, Zahradní Město)

Prokopské údolí na kole (Hlubočepy)

Tichá Šárka (Dejvice) VIDEO

Vrtulníky pod Mont Blanc se bojí dronů

Vysokohorská policejní jednotka PGHM Chamonix, která má na starosti záchranu turistů, horolezců a lyžařů v masivu Mont Blanc, natočila instruktážní video o dronech na horách. Podívejte se, co se mlže stát, když se velký vrtulník střetně ve vzduchu s malým dronem. Tyhle létající vrtulky s kamerkou jsou v rukou amatérů velmi nebezpečné a pro piloty záchranných helikoptér se chovají naprosto nepředvídatelně.

Yuhina peak / Pik Juhina (5090 m)

Pětitisícový Yuhina peak v Pamíru často slouží jako aklimatizační vrchol před výstupem na sedmitisícový Pik Lenina. Podívejte se, jak to vypadá na vršku. Výstup byl součástí výpravy Daily Adventures. Čtěte více: Pik Lenina (historie výstupů) a Jak se leze na Lenina (fotoreport).  

Beal Escaper: užitečná nouzovka pro dlouhé slanění

Když se nedejbože horolezcům stane, že potřebují slanit na plnou délku lana (typicky 50 m) a při tom mají k dispozici jen polovinu (25 m), aby lano mohli za sebou stáhnout dolů, vymýšlejí všechno možné i nemožné, aby se dostali se zdravou kůží dolů na pevnou zem. Přichází v úvahu lano nechat zavěšené ve stěně, přesedat u vlastního mezištandu, použít pomocnou repku, namotat improvizovaný lanový systém pro stahování, slézání horní nebo spodní části slaňovací dráhy, poslední může slézt s jištěním, které si sám zakládá a také vytahuje ze skály. Nic z toho není standardní postup, a pokud to není úplně nutné, nikdo se do takových nejistých akcí nepouští. Výrobce horolezeckého vybavení Beal proto přišel s nouzovou pomůckou, ktera v takových chvílích dobře poslouží.

Beal Escaper prodává Hanibal za 829 Kč.

Beal Escaper je principiálně samosvorný uzel, něco mezi prusikem a vánočkou, který drží pod zatížením. Po uvolnění a protřepání slaňovacího lana se sám uvolní. Dovedeme si představit, že se může hodit všude tam, kam nechceme brát s sebou dlouhé nebo dvojité lano, anebo předpokládáme, že lano vůbec nebudeme potřebovat na slaňování. Například na feráťě (když se něco pokazí, někdo dostane strach, nebo se zhorší počasí), na skialpové túře (když zabloudíme a musíme slanit skalní nebo ledovcový práh), případně na lehké hřebenovce (když jsme neodhadli, že budeme muset tu a tam slanit víc než jen pár metrů do nejbližšího sedélka).      

Klára Dostálová byla jmenována ministryní pro místní rozvoj

Panebože, tohle povede cestovní ruch v České republice, druhý nejsilnější segment podnikání hned po automobilovém průmyslu!

Kdo je Klára Dostálová?

Cestovní ruch dělá 5 % HDP
Wikipedie o Kláře Dostálové
Vláda
Ministerstvo pro místní rozvoj
Naši politici
ANO bude líp v Česku
ANO bude líp v Hradci Králové

Nejčtenější články

Těžká černá Grands Montets

Těžká černá Grands Montets

AKTUALIZACE Nejvyšší sjezdovka ve francouzSkém Chamonix vede z vrcholu Grands Montets. Lanovka vytáhne snowboardisty a lyžaře do nadmořské výšky 3275 metrů. Takhle vysoko už tratě neupravují. Jsou označené tyčemi, je okolo nich
Greenway Berounka - Střela na kole

Greenway Berounka - Střela na kole

AKTUALIZACE Osmdesát kilometrů na kole zvládne za den kde kdo. Přesto doporučujeme vyhradit si na cyklotrasu, nazvanou Greenway Berounka - Střela, celý víkend. Byla by škoda profrčet okolo přírodních krás a historických
A znovu Rio Botičo

A znovu Rio Botičo

Botič AKTUÁLNĚ! Zpočátku roztomilý potůček s meandry, drobnými peřejkami a občasným roštím. Pod Záběhlickým jezem začíná regulovaný tok. Množství lávek různé výšky, kabely, roury. Humus, bordel a fekálie jsou po letech čištění a stavebních

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Živé houby - výstava Znojmo, Dům umění 15.10.-30.11. 15.10.
ITB Asia - veletrh Singapur 16.-19.10. 16.10.
Zamykání Ostravice Ostrava   20.10.
Silesia kros Opava Půlmaraton 20.10.
Orlovský Orel Orlová, Lutyně Lezení na rychlost 20.10.
Opatovický kanál - splutí Lázně Bohdaneč   20.10.
Rokytka Grande - splutí Praha, Kyjský rybník ZRUŠENO! 20.10.
Otava - zamykání Sušice, kemp Splutí do Horažďovic 20.10. 11:00
Písecký šplhavec Písek, Sokolovna Olympijský šplh 20.10.
Jesenický Surovec Jesenice u R. 21.-22.10. Běh v terénu a cyklomaraton 20.10.