Kdo udělal chybu?

Náklaďák srazil nevinného cyklistu? Jezdec na kole vjel pod kola nákladního auta? Kdo udělal chybu, kdo překročil silniční zákon, kdo může za vážnou dopravní nehodu?

m/widgets.js" charset="utf-8">

Poutnický Top Gear pod spalujícím sluncem

Poutnický Top Gear je recesistický závod, který pořádá oddíl Poutníci od roku 2013. Jde o to co nejoriginálnějším dopravním prostředkem dorazit, nebo se alespoň o to pokusit, z Prahy do Zátoky pláňat nedaleko Želivky. Závod byl inspirován stejnojmenným americkým televizním seriálem. Kdo a na čem letos startoval: Opičák: úchylácká koloběžka + freestyle koloběžka + nobody knows – sobota 5:00 Bláťa + Brňák: dvojkolo –sobota 12:00 Bebina + Mates: létající koloběžky – sobota 10:00 Bára: kolo – sobota 10:59 Michal + Lentilka: pěškobus – sobota 14:46. Podívejte se také na Poutnický Top Gear 2013 a Poutnický Top Gear 2015.

PODPOŘTE NEOBYČEJNOU KLUBOVNU

Odíl Poutníci poutníci chce z ruiny vytvořit oddílovou klubovnu s přesahem. "V dny mimo tradiční oddílové schůzky chceme prostor nabízet veřejnosti v podstatě za provozní náklady pro smysluplné projekty (přednášky, vzdělávací akce, sousedská setkávání, ubytování dobrovolníků v různých pomáhajících projektech, případně sdílet klubovnu s jinými kolektivy…)." píší na svých webových stránkách. INFO: Neobyčejná klubovna

LIVE Cliff Diving Azory

Na portugalských ostrovech Azory se konal druhý závod světového poháru skoků do vody ze skalních útesů. Disciplína zvaná cliff diving se pořádá pod patronací Red Bull. Zvítězil Orlando Duque. Podívejte se také na fotogalerii ze skákání v Modré laguně ve Walesu a čtěte rozhovor s legendou tohoto sportu Orlandem Duque.

Přehrát video

Poslední vltavská peřej v Praze

Poslední peřej v Praze na Vltavě se tvoří pod lávkou mezi ZOO a Stromovkou. Podle množství protékající vody v korytě řeky i výšky hladin na jezech v Troji a Roztokách, se dá užívat vlny v délce až dva kilometry. Kdo nechce na Trojský vodácký kanál, může si zajezdit na kanoi nebo kajaku od Trojského jezu až do Roztok. Proud je rychlý a přehledný.

Večírek v zahradách Pražského hradu

AKTUALIZACE: Mýdlo na Hradě se koná 9. září 2017. Vstupenky a merchandising je možné kupovat na Startovači.

Mýdlo na hradě plánuje cestovatel, filmař a moderátor Petr Horký do prostor Jižních zahrad. Inspirovalo ho k tomu prohlášení prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka: "Ceník je vyvěšen na stránkách Pražského hradu a zástupci médií mají možnost se složit a udělat si třeba nějakou pěknou oslavu." Reagoval tím na podiv, že kancléř Vratislav Mynář si jako úředník udělal oslavu svých padesátin v zahradě Na valech. Připomeňme, že zde se konala třetí pražská defenestrace, která zažehla Třicetiletou válku a v jejím rámci totální porážku českých stavů na Bílé hoře.

Mistrovství České republiky v boulderingu vyhrál Stráník a Růžičková

Na boulderingové umělé stěně postavené v Praze na Letné u bývalého Stalinova pomníku pouze pro Mistrovství České republiky 2017 zvítězil Martin Stráník a Petr Růžičková. 
MUŽI: 1. Martin Stráník (4t, 4z), 2. Štěpán Stráník (3t, 4z), 3. Jakub Hlaváček (3t, 3z).
ŽENY: 1. Petra Růžičková (4t, 4z), 2. Eliška Adamovská (4t, 4z), 3. Edita Vopatová (3t, 3z).

Průvod vypuštěných duší 12. června na Staroměstském náměstí

Praha 1 chce omezit jízdu na kole klíčovými pěšími zónami v centru Prahy. Doražte na Průvod vypuštěných duší - happening proti omezení jízdy na kole. Sejdeme se v pondělí 12. 6. v 18:00 na Staromáku u pomníku Jana Husa a projdeme se brzy omezenými ulicemi až k radnici Prahy 1 ve Vodičkově ulici. Vemte si své kolo, pumpičku, transparenty a ideálně svůj outfit nazdobte i vypuštěnými dušemi. Proč? Zbydou nám už leda na parádu...

Jestli na happening nemůžete přijít, nebo prostě chcete podpořit naše celoroční snahy za lepší podmínky pro pražské cyklisty, kupte radním Prahy 1 vypuštěnou nebo píchlou duši. Napíšeme na ni váš vzkaz a uvážeme ji před radnici. Duše budeme prodávat i na místě. Píchněte nám prosím! My se nevzdáváme. Díky Auto*Mat

Podívejte se na reportáže z Cyklojízd:

17, dubna 2015 (VIDEO)
14. září 2013 (FOTO)
20. dubna 2013
 (FOTO)
22. prosince 2012
 (VIDEO)
22. září 2012
 (FOTO) + VIDEO
23. dubna 2012
3. května 2011 (FOTO)
17. června 2010
25. dubna 2010 (VIDEO)
20. září 2009 (VIDEO)
23. září 2008 (FOTO) + VIDEO
22. září 2007 (FOTO) + VIDEO
25. září 2006
19. srpna 2006
16. června 2006
20. dubna 2006 (1)
20. dubna 2006 (2)
31. ledna 2006
18. srpna 2005
21. července 2005
16. června 2005
22. září 2004
18. března 2004

Verhoeven přežil svou smrt

Že je potřeba nosit horolezeckou přilbu nejen v horách, ale také při lezení sportovních cest, se přesvědčil Holanďan Jorg Verhoeven, jeden z nejlepších skalních lezců současnosti, na vlastní kůži. Během pádu zachyceného jističem do lana mu přilba zachránila život. Událost se stala při lezení v oblasti Dream Canyoun v americkém Coloradu. Podívejte se na zpomaleníé video, jak se Jorg pustil skály, brnknul špičkou nohy o skalný výstupek, gravitace ho otočila hlavou dolů a on se silně uhodil do hlavy. Bez přilby by si možná zlomil vaz, ale zcela jistě by si rozbil lebku.


Monte Rosa - Mont Blanc za 50 hodin na lyžích

Dva vytrvalci na skialpech Beni Hug a Tony Sbalbi spojili nejvyšší vrchol Švýcarska Dufourspitze (4634 m) v masivu Monte Rosa s nejvyšším vrcholem Francie Mont Blanc (4810 m). Většinu cesty zdolali na lyžích, část šli pěšky s lyžemi na zádech a vrcholové partie vyšli na mačkách. Překonali při tom 140 kilometrů vlastními silami s převýšením 14 kilometrů nahoru i dolů. Zvládli to za 50 hodin s tím, že do celkového času započítali krátký spánek. Jejich trasa se většinou shodovala s klasickou Haute Route, která se obvykle chodí celý týden.

Podrobnosti si přečtěte v článku Speed Ski Mountaineering (anglicky). Oba skialpinisté před dvěma lety zdolali 7 čtyřtisícovek za 20 hodin v okolí Jungfrau v pohoří Berner Oberland.

Přehrát video

Nejčtenější články

RECENZE Horolezecká abeceda

RECENZE Horolezecká abeceda

AKTUALIZACE Horolezeckou abecedu si musíte koupit. Pokud ji už nemáte doma v knihovně na čestném místě. Ačkoliv vyšla už před deseti lety, jiná solidní učebnice horolezectví než Abeceda není na obzoru.
Tiskové konference

Tiskové konference

AKTUALIZACE. Kalendář akcí určených pro žurnalisty v oboru cestovního ruchu, outdoorových aktivit a s tím spojeného byznysu.
TRAFIKA: Časopisy a katalogy

TRAFIKA: Časopisy a katalogy

MORAVIA MAGAZÍN V rubrice TRAFIKA naleznete tištěné publikace v elektronické verzi. Věříme, že vám budou k užitku, využijete je pro inspiraci a snad vás některé i pobaví.
Podzimní panika v Černolicích

Podzimní panika v Černolicích

Už sto let vystupují horolezci na temena tří Čertových skal u středočeských Černolic. Snad každý pražský horolezec tady začínal s vertikálním dobrodružstvím. Však také jeden z lehčích výstupů nese příznačný název Panikář. Lezení

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Africký festival Dvůr Králové nad Labem, ZOO  22.-30.7. 22.7.
Sudety MTB - cyklomaraton Polsko, Karpacz 23.-28.7. Horská kola 23.7.
Jiřinky - výstava Praha, Dendrologická zahrada 25.7.-30.9. 25.7.
Rad am Ring - cyklomaraton Německo, Nürburgring 28.-30.7. Horská i silniční kola 28.7.
Budějovice - Praha Slapy 28.-30.7. Vodácký maraton 28.7.
Lughnasad - keltský svátek Nasavrky 28.-29.7. 28.7.
Šumavský cyklomaraton Zadov Horská kola 29.7.
Parním vlakem k Berounce Lužná, Železniční muzeum   29.7.
Stupavský cyklomaraton Stupava Horská kola 29.7.
Outdoor Retailer - veletrh USA, Salt Lake City 26.-29.7. 29.7.