RETRO Koloběžka v Mariánských Lázních

Jak se drandilo na koloběžce v 70. letech? Podívejte se do Mariánských Lázní na Goethovo náměstí. Uvidíte kromě koloběžky s nafukovacími(!) koly také známkou kašnu, kostel Nanebevzetí Panny Marie, Rudolfův a Karolinin pramen. Zdají se vám maránky na záběrech ušmudlané a oprýskané? Ony takové byly.

Čtěte další články: Nádherné Mariánské Lázně (historie hotelů), 5 nejoblíbenějších hotelů v Mariánských Lázních (hotely v současnosti),  Německé Mariánské Lázně (Vánoce), Žijí s námi ještě Židé? (synagoga), Sjezdovky, běžky a lázně (zimní sporty), Sjezdovky v Mariánkách (zimní sporty), Koňská kyselka na dvakrát (turistika) 

City Cross Sprint Ostrava!!!

Už za týden bude závodit evropská elita na běžkách mezi vysokými pecemi v OstravěPodívejte se, o co jde: City Cross Sprint se poběží ve Vítkovicích 21. ledna

Poslední slanění ve Svatém Janu pod Skalou v Českém krasu

Horydoly.cz Poslední slanění ve Svatém Janu

2015 Poslední slanění horolezců a jeskyňářů

2014 Rok se s rokem sešel a zase naposledy slaňujeme

2013 Jedni slaní, druzí vylezou, třetí prolezou, čtvrtí raději spí

2011 Zkoukněte video

2009 Když je opravdu velká zima

2007 Přečtete si popis Křížové cesty

2004 Jak se spí v jeskyni

CLIMBING GUIDE: Horolezecký průvodce Svatý Jan

Naposledy letos slaňujeme ve Svatém Janu pod Skalou. Impozantní vápencová Křížová stěna je pěšky dostupná zeshora po turistické značce. Do jeskyně se slaňuje pěkně exponovaných 25 metrů a z ní na zem dalších 30 metrů. Slaňovací stanoviště tvoří vždy dva spolehlivé borháky. Pozor: uvedené délky jsou dlouhé úplně přesně a nelze je zkrátit!

Lyžařské boty Strolz na Harfě

Jste ochotni dát 20 000 Kč za boty na lyže? Specializovaný obchod Harfasport v Praze vám prodá model právě pro vás od rakouské značky Strolz. Zaručuje, že vám boty sednou jako ulité. Můžete mít nohy standardní, do X nebo do O, po úrazu či zlomenině, či jinak atypické. Na nákup sjezdařské obuvi Strolz si ovšem budete muset vyhradit kromě značné sumy peněz také čas na dvě seance - při první vám technik z Harfasportu odebere přesné míry a během druhé s vámi botu doladí. Poslechněte si, co o botách Strolz říká Ondřej Štangler, který je má v Harfasportu na starosti. Stáhněte si katalog Strolz 2016/2017 z Trafiky na Horydoly. 

Holečkův Gasherbrum I

Hezké video z nepodařeného prvovýstupu jihozápadní stěnou na Gasherbrum I. natočili Ondřej Mandula a Mára Holeček. Připomeňme, že přes optimistické vyznění filmečku oba dva horolezci utekli hrobníkovi z lopaty na poslední chvíli. Dosáhly výšky 7800 metrů nad mořem. Podívejte se na velkou fotogalerii.

Gasherbrum, Karakoram 8086 m

Zabil se při slaňování z Gasherbrum I (Zdeněk Hrubý)  
Výstup na Gašerbrum I klasickou cestou 
(Jan Trávníček)
Dva úspěšné výstupy na Gasherbrum I (Kamil Havlíček)
Zemřel pod vrcholem Gasherbrum I (Jiří Daněk)
Double Gasherbrum (Libor Uher)
Češi na Gasherbrum II (Jan Vesták)
Plulík zemřel na Broad Peak (Dodo Kopold)
Hofmanová zemřela na Broad Peak (Zuzana Hofmanová)

5 let od smrti Václava Havla

Na mrtvé vzpomínáme jen v dobrém, jak nám velí křesťanská, židovská, islámská, buddhistická, hinduistická, animistická či jiná víra, anebo obyčejný lidský cit. Václavu Havlovi, který zemřel před pěti lety, navíc vděčíme za svobodu, demokracii a toleranci. Neboli pravdu a lásku. 

Horydoly.cz Václav Havel nebyl suchar (pohřeb). Je to prosté: Svoboda. Na Špindlerovce v Krkonoších se setkali Havel a Walesa. Prezident se angažoval v opravách Lumbeho vily a Jeleního příkopu a Španělského sálu na Pražském hradě. Jezdil po republice s zavítal i do zapadlé vísky Hrčava. Všechno však nestihnul: Kdyby nás podpořil Havel.

Letiště Václava Havla si můžete prohlédnout během exurze, je možné tam také lovit kešky, nebo se podívat na Forum Havlum. Čtěte také varování Dejte si pozor na jméno letiště!

Česko tvoří skvělí lidé. Možná. Ale koho to zajímá?

Co je tohle zase za výmysl? Tak strašně pomalý, utahaný a nesrozumitelný klip má přitáhnout turisty do České republiky? Kdo vydrží koukat až do konce, má bod. Made by Ministerstvo zahraničních věcí - ČSSD - Lubomír Zaorálek. Za naše daně. Za milion korun.

Krása zimního pádlování

Little White Salmon River je třicetikilometrová divoká řeka ve státě Washington, USA. Mezi vodáky je známý úsek dlouhý 6,5 kilometrů plný vodopádů a peřejí mezi mostem na silnici Cook-Underwood a jezerem Drano. Vodácká obtížnost je hodnocená stupněm WW 5

Extrémní himálajské pádlování v kajaku před 40 lety

Dokumentární film o splutí řeky Dudh Kosi roku 1976 si můžete pustit v nové vyčištěné verzi. Natočil ho Leo Dickinson. Šest britských kajakářů se pokusilo o prvosjezd řeky pramenící pod Mount Everestem z výšky hodně přes čtyři tisíce metrů nad mořem. Byli vybaveni laminátovými kajaky a dřevěnými pádly. Netušili, že stejný odvážný kousek se tři roky před nimi podařil ostravským vodákům na kajacích a kanoích už v roce 1973. 

Klíďo brďo! Prdíme na poliše. Jsme Pražáci!

Praha propaguje přestupky, které tvrdě trestají její policisté a úředníci. V propagačním klipu doporučuje lyžování a snowboarding na Petříně (to je přímo zakázáno pražskou vyhláškou), ježdění na kole po chodníku (to zakazuje celostátní zákon) a průjezd lesoparkem na sněžném skútru (to zakazují nejméně dva zákony).

Nejčtenější články

Medvěd na Lúčanské Fatře

Medvěd na Lúčanské Fatře

AKTUALIZACE Přijíždíme do Rajce. Pídíme se po autobusu do Fačkovského sedla. Na náměstí nacházíme nejen hospodu, ale i informační kancelář. Tam nám sice autobus nacházejí, ale paní se děsí: "A čo
Jarní, vánoční a velikonoční prázdniny

Jarní, vánoční a velikonoční prázdniny

Jarní prázdniny pro školáky a středoškoláky jsou dlouhé jeden týden. Záleží na místě, kde má škola sídlo. Vánoční prázdniny trvají dva týdny. Podívejte se, kdy se budou konat všechny prázdniny a kdy budou mít studenti
Když chtějí Pepíci sjezdovat

Když chtějí Pepíci sjezdovat

Když v Praze napadne dost sněhu, lyžuje se na každém kopečku. Nejvíc jsou vidět běžkaři, ale v okolí hlavního města se svezou i sjezdaři. O víkendu jsou v provozu tři středočeské skiareály, které stačily nastříkat
Na zdraví v montérkách!

Na zdraví v montérkách!

"Dej si metr piv a zazdi to panákem rumu," radí nejeden hospodský, jak se zbavit splínu. Vypití nejdelšího long drinku světa jde rychle, jen následky bývají krušné. Pití takových a podobných utrejchů
Tiskové konference

Tiskové konference

AKTUALIZACE. Kalendář akcí určených pro žurnalisty v oboru cestovního ruchu, outdoorových aktivit a s tím spojeného byznysu.
Okolo Lán k Amálii a zpátky

Okolo Lán k Amálii a zpátky

AKTUALIZACE Jednou za čas, většinou při státních svátcích, ukáže český prezident své dočasné sídlo občanům. Otevřou se brány Lánského zámku a vy si můžete prohlédnout místa, kde se prezidenti důstojně rekreují
TRAFIKA: Časopisy a katalogy

TRAFIKA: Časopisy a katalogy

EXKLUZIVNÍ OBLEČENÍ A BOTY NA LYŽE STROLZ V rubrice TRAFIKA naleznete tištěné publikace v elektronické verzi. Věříme, že vám budou k užitku, využijete je pro inspiraci a snad vás některé i pobaví.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
CMT - veletrh Německo, Stuttgart 14.-22.1. 14.1.
Svatojakubská cesta - diashow Praha - Lužiny, Městská knihovna Přednáší Jan Bím 18.1. 17:00
Fitur - veletrh Španělsko, Madrid 18.-22.1. 18.1.
Eskymování Praha, Sokol Vinohrady 18.1. 20:30
Matka - veletrh Finsko, Helsinky 19.-21.1. Cestovní ruch 19.1.
Regiontour - veletrh Brno, Výstaviště 19.-22.1. 19.1.
Přírodovědecká fakulta - den otevřených dveří Praha, Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy 19.1.
Adventur - veletrh Litva, Vilnius 20.-22.1. 20.1.
Pojizerská Bludička Nová Ves u Bakova Orientační cyklozávod 21.1.
Luštění mayských hieroglyfů Praha, Městská knihovna 21.1. 14:30