registrovat

Fórum Zpět na výpis diskuzí

Letenky

Autor Zpráva

Horydoly

avatar
16.10.2017 23:38

Kiwi spolupracuje se Sygic

Kiwi.com spouští novou sekci s turistickým obsahem. Spolupracuje s cestovatelským plánovačem Sygic Travel   Jeden z největších vyhledávačů letů a prodejců letenek na světě Kiwi.com obohacuje svou mobilní aplikaci o sekci s turistickým obsahem. Svým zákazníkům tak kromě zajištění dopravy nově pomáhá i s plánováním dovolené. Data, která má Kiwi.com od Sygic Travel, obsahují turistickou mapu, 20 milionů výletních míst, 2 miliony hotelů a 70 tisíc prohlídek a vstupenek. Turistický obsah konkrétní destinace se lidem zobrazí v aplikacích Android a iOS po zakoupení letenky.   „Letecké společnosti, ale i ostatní dopravci, se dnes často poohlíží po tom, jak poskytnout svým zákazníkům více než jen jednorázový nákup letenky nebo jízdenky. Chtějí, aby se k nim lidé vraceli pro další informace nebo služby. Proto se do toho Kiwi.com pustilo a spolupráce se Sygic Travel je tak logickým krokem. Data, která poskytujeme Kiwi.com, jsou prověřena několika miliony cestovatelů a náš obsahový tým je udržuje neustále aktuální. U nejoblíbenějších turistických míst si tak lidé zobrazí fotky, podrobný popisek, ale i otevírací hodiny, vstupné a kontakty” uvádí Barbora Nevosádová, vedoucí byznys oddělení Sygic Travel.   „Cílem Kiwi.com je stát se celosvětově největší online cestovní agenturou, která poskytne svým zákazníkům vše, co potřebují. Společně s vlastní technologií a zákaznickým servisem 24/7 jsou data pro plánování cest od Sygic Travel jednou z mnoha součástí, které v Kiwi.com spouštíme. Chceme tímto krokem usnadnit a zpříjemnit cesty našich zákazníků,” vysvětluje Michaela Plesníková, vedoucí oddělení Ancillary Partnerships v Kiwi.com.   Česká společnost Kiwi.com se v posledních letech rozrostla v jeden z největších a nejpopulárnějších vyhledávačů letů a prodejců letenek na světě s denním obratem přesahujícím 2,5 milionů eur.   Společnost Sygic Travel, která pomáhá lidem plánovat cestovní itineráře už od roku 2011, nabídla svá data a nástroje ostatním společnostem v cestovním ruchu v červenci letošního roku. Firmy je mohou využít například k tvorbě cestovních průvodců nebo k zobrazování oblíbených míst na mapě v jakékoliv destinaci. Možností, jak využít Sygic Travel SDK nebo White Label, je celá řada, ať už v mobilních aplikacích nebo na webových stránkách.   Simona Pecková 
Počet příspěvků: 462

Horydoly

avatar
25.8.2017 12:00

Re: Letenky

Kiwi.com Index cen letecké dopravy pro rok 2017 

Brněnský vyhledávač a prodejce letenek Kiwi.com zveřejnil aktuální Index cen letecké dopravy, který stejně jako vloni připravili jeho analytici. Cenotvorbu letenek ovlivňují ty nejsložitější algoritmy a soubory yield managementu na světě. Experti Kiwi.com letos upozorňují na řadu změn.

Každý cestovatel už někdy slyšel o osvědčených tricích, jak najít levný let: hledat ho v úterý, letět ve středu a použít anonymní režim prohlížeče. Ale dopad na cenu letenky mohou mít stovky dalších faktorů, včetně cen ropy, politických nepokojů, konkurence leteckých společností, a dokonce i aktuálního stavu počasí. 

Ceny letenek se z mnoha důvodů neustále mění. Meziroční změny lze částečně přičíst na vrub cenám pohonných hmot, společensko-politickým událostem jako brexit či nedávné volby, a kolísání měnových kurzů. Například Velkou Británii kvůli oslabení libry navštívilo více Američanů, zatímco Egypt a Turecko zaznamenaly nižší poptávku po letenkách v důsledku poklesu zájmu o region vzhledem k probíhajícím nepokojům,“ řekl CEO společnosti Kiwi.com Oliver Dlouhý. „Díky sledování cen letů a jejich seřazení dle jednotlivých zemí získají cestující více informací pro výběr destinací, které jim umožní v rámci jejich rozpočtu doletět mnohem dále. Cestující vědí, jaká trasa, načasování a cena je pro ně ideální, a my jim nabízíme nástroj, díky kterému své požadavky naplní.“ 

Vyhledávač Kiwi.com se zaměřuje na to, aby zákazníkům poskytl ty nejvýhodnější ceny letenek. V Indexu cen letecké dopravy pro rok 2017 se proto jeho analytici podrobně zaměřili na země nabízející nejvýhodnější lety. Zákazníci Kiwi.com tak získají detailnější přehled a možnost vytvořit si cenově dostupné cestovní plány.

Experti Kiwi.com v průzkumu analyzovali více než 1 milion letů z 80 nejnavštěvovanějších zemí a měst světa, přičemž zohlednili jejich průměrnou cenu za 100 km letu v období sezóny i mimo ni jak u letů na krátké vzdálenosti, tak dálkových. Výsledky průzkumu zahrnují také rozdíly v nabídce nízkonákladových a tradičních aerolinek zaznamenané v konečném výčtu jednotlivých zemí v indexu. Zohledněné měnové kurzy jsou platné k 25. 4. 2017. 

Česká republika v Kiwi.com indexu

Česká republika se v Kiwi.com indexu řadí na 31. místo s průměrnou cenou letu 283,75 Kč/
100 km, ve které figurují jak krátké tak dálkové lety. Tento výsledek lze porovnat s nejlevnější zemí – Malajsií, kde průměrná cena 100km letu činí 103,03 Kč. Na opačném konci tabulky se umístila Belgie s více než 13x dražší průměrnou nabídkou cen letů ve výši 1 347,22 Kč/100 km. Česká republika se v Kiwi.com Indexu cen letecké dopravy 2016 zařadila na 25. příčku. Kompletní Kiwi.com Index cen letecké dopravy pro rok 2017 je k dispozici zde:https://www.kiwi.com/stories/index-cen-letecke-dopravy-2017/czk/

Zajímavé informace vyplývající z Indexu cen letecké dopravy 2017

Vnitrostátní lety

 • Pro Rumunsko jsou dostupnénejlevnější vnitrostátní lety s nízkonákladovýmiaerolinkami za 74,86 Kč/100 km

 • Pro Katar jsou dostupné nejdražší vnitrostátní lety s nízkonákladovými aerolinkami za
  2 157,81 Kč/100 km

 • Pro Brazílii jsou dostupné nejlevnější vnitrostátní lety s tradičními aerolinkami za
  98,20 Kč/100 km

 • Pro Chile jsou dostupné nejdražší vnitrostátní lety s tradičními aerolinkami za
  3 748,66 Kč/100 km

Mezinárodní lety

 • Pro Švédsko jsou dostupné nejlevnější mezinárodní lety s nízkonákladovýmiaerolinkami za 32,20 Kč/100 km

 • Pro Spojené arabské emiráty jsou dostupné nejdražší mezinárodní lety
  s nízkonákladovými i tradičními aerolinkami za 957,09 Kč/100 km a 1 211,72 Kč/100 km

 • Pro Litvu jsou dostupné nejlevnější mezinárodní lety s tradičními aerolinkami za
  61,71 Kč/100 km

 

Sestavení Indexu cen letecké dopravy

Pořadí zemí v Indexu cen letecké dopravy vychází z analýzy nákladů více než jednoho milionu letů, u nichž se vypočítává průměrná cena krátkých a dálkových letů. Průměrné ceny pro nízkonákladové a tradiční aerolinky jsou evidovány odděleně pro lepší přehled rozdílných služeb a produktů. V některých případech — u méně frekventovaných leteckých tras, které operuje pouze jedna letecká společnost, jsou obě ve sloupcích uvedená čísla identická. Konečný index s přehledem všech zemí vznikl kombinací obou výsledných hodnot – nízkonákladových i tradičních aerolinek.

Výpočet průměrné ceny vnitrostátní přepravy či letů pro krátkou vzdálenost vychází z kalkulace průměrných cen letů z hlavního do pěti dalších velkých měst dané země, nebo do města v sousední zemi, které není vzdálené více než 1 000 km. Většina letů v této kategorii je do vzdálenosti 600 km, ale ve velkých zemích, jako je Rusko či Brazílie, se vzdálenost pohybovala mezi 900 až 1 100 km. Ceny mezinárodních nebo dálkových letů byly vypočítány z cest ze všech mezinárodních letišť v dané zemi až do pěti nejvýznamnějších mezinárodních leteckých uzlů. Všechny analyzované lety se vztahovaly ke stejnému dni (případně den před/po něm, pokud bylo nutno) v sezóně či mimo ni a v potaz se brala vždy stejná destinace a plán cesty. Zohledněné měnové kurzy jsou platné k 25. 4. 2017. 

Kateřina Gazdíková

katerina.gazdikova@bestcg.com

Počet příspěvků: 462

Horydoly

avatar
1.5.2017 23:46

Re: Letenky

Emirates oznamuje speciální tarify k oslavě prvního výročí A380 na lince Praha-Dubaj

Emirates nabízí českým cestovatelům možnost začít letní radovánky ve velkém stylu na palubě kultovního letadla Emirates A380, a to díky speciálním tarifům do vybraných destinací. 

Na oslavu prvního výročí můžete prozkoumatDálný východ, jihovýchodní Asie a destinace v Indickém oceánu, letenky je nutné rezervovat od 24. dubna do 7./15. května 2017.*

Objevte tyto destinace s tarify začínajícími na Kč: 

Dubaj

12 890

Bangkok

16 190

Ho Či Minovo Město

17 090

Sydney

29 790

Dillí

14 790

Phuket

17 690

Peking

14 690

Hong Kong

16 890

Phnompenh

18 590

Maledivy

20 290

Emirates A380 v konfiguraci tří tříd na trase Praha-Dubaj pojme 519 cestujících – 429 prostorných sedadel se nachází na hlavní palubě v ekonomické třídě, 76 plně polohovatelných sedadel je v byznys třídě a 14 privátních kabinek zajistí soukromí a pohodlí v první třídě na horní palubě. Kromě toho budou moci cestující první třídy využít palubní sprchy nebo se zabavit ve 12 000 metrech nad zemí v palubním salonku spolu s cestujícími byznys třídy. Ve všech třídách si pasažéři mohou dlouhou chvíli zkrátit díky oceňovanému zábavnímu systému ice, který nabízí více než 2 500 kanálů filmů, televizních pořadů, hudby a podcastů. Díky bezplatnému wi-fi připojení k internetu mohou během dlouhých letů zůstat cestující Emirates ve spojení s rodinou, přáteli či obchodními partnery.

Emirates českým cestujícím nabízí spojení do 150+ destinací v 80+ zemích po celém světě přes jedinou zastávku v Dubaji. Pravidelná denní linka Emirates Praha- Dubaj – s označením EK 139 odlétá z Dubaje v 9:05 a do Prahy dorazí ve 13:30. Zpáteční let pod označením EK 140 z Prahy odletí v 15:55 a v Dubaji dosedne v 23:50. 

* Pro více informací o Emirates, včetně postupu jak rezervovat letenky, a plného znění obchodních podmínek, se obraťte na svého cestovního agenta nebo navštivtewww.emirates.com.

Počet příspěvků: 462

Přidat příspěvek

Pro přidávání příspěvků je nutné se přihlásit


 
 
 
Registrovat se