registrovat

Fórum Zpět na výpis diskuzí

Wizz Air

Autor Zpráva

Horydoly

avatar
23.6.2017 01:39

WIZZ AIR OTEVÍRÁ PRVNÍ BRITSKOU BÁZI – V LONDÝNSKÉM LUTONU

 

AEROLINKY SLAVÍ 30 MILIÓNŮ CESTUJÍCÍCH Z LUTONU A ZAHAJUJÍ LETY DO TŘÍ NOVÝCH DESTINACÍ 

Wizz Air, největší nízkonákladová letecká společnost ve střední a východní Evropě, dnes otevírá svou první britskou bázi, a to v londýnském Lutonu. Na letišti bude mít základnu jedno z nových letadel Airbus A320 Wizz Air a počet tras operovaných z Lutonu se zvýší na 42. Nově přibude izraelský Tel Aviv, kosovská Priština a gruzínské Kutaisi.

Zároveň WIZZ Air oslavuje přepravu 30miliontého cestujícího na linkách z Lutonu. Stal se jím cestující z bulharské Varny a při této příležitosti převzal voucher na libovolnou zpáteční letenku ze sítě Wizz Air. Slavit mohou i ostatní zákazníci WIZZ. Až do dnešní půlnoci (čtvrtek 22. června) získají slevu 20 procent na kteroukoli z 82 tras operovaných z Velké Británie.

Báze na letišti Londýn Luton představuje významnou investici. Společnost WIZZ přímo vytvořila 36 pracovních míst, místní posádka je vyškolena podle nejvyšších standardů. Flotila společnosti Wizz Air je navíc jednou z nejmladších v Evropě.

Díky novému stroji v Lutonu může Wizz Air zahájit lety na třech nových dlouho očekávaných trasách: do Tel Avivu (Izrael), Prištiny (Kosovo), Kutaisi (Gruzie), což je jediné přímé spojení mezi Kutaisi a Velkou Británií. S novým letadlem se také zvýší frekvence na některých z nejoblíbenějších tras WIZZ do Rumunska: do Suceavy se bude létat pětkrát týdně, do přímořské Constanty čtyřikrát týdně a do Iasi se s Wizz Air dostanete z Londýna každý den.

 

NOVÉ TRASY WIZZ AIR Z LETIŠTĚ LONDÝN LUTON

 

Destinace

Dny

Létá se od:

Ceny od:*

Kutaisi, Gruzie

čtvrtek, neděle

18. června 2017

GBP 23.99

Tel Aviv, Izrael

úterý, čtvrtek, sobota, neděle

24. června 2017

GBP 97.99

Priština, Kosovo

úterý, sobota

24. června 2017

GBP 30.49

 

 

V roce 2016 společnost WIZZ přepravila na trasách z Lutonu více než 5 milionů cestujících, čímž se WIZZ stal druhým největším operátorem na letišti. V roce 2017 nabídne Wizz Air na svých trasách v Londýně Luton téměř 6,3 milionu míst, což představuje meziroční nárůst o 13 %.

Spojení se Velkou Británii společnost Wizz Air odstartovala v květnu 2004 letem mezi Katovicemi a Londýnem (Luton). Dnes se síť WIZZ ve Velké Británii skládá z 82 tras do 42 destinací, z 9 letišť. V roce 2016 na svých nízkonákladových letech do/z Velké Británie společnost Wizz Air přepravila více než 6,6 milionu cestujících, což představuje meziroční nárůst o 30 % a podporu téměř 5 000 ** místních pracovních míst v přidružených odvětvích. Od začátku spojení s Velkou Británií si Wizz vybral více než 35 milionů pasažérů.

Letenky na nových trasách lze rezervovat již teď, a to už za 23,99 liber * na stránkách wizzair.com 

Owain Jones, ředitel společnosti Wizz Air, říká: „Na první bázi WIZZ ve Spojeném království jsme hrdí. Od prvního letu společnosti Wizz Air v roce 2004 z londýnského Lutonu jsme na našich nízkonákladových linkách přepravili 30 milionů lidí, pomohli místnímu cestovnímu ruchu i leteckému průmyslu a zároveň posílili obchodní partnerství mezi Velkou Británií a střední a východní Evropou. Nová základna WIZZ na letišti v Londýně Luton vytvoří řadu pracovních míst a nové destinace přidané do sítě – je to již 42 spojení s 18 zeměmi - z Londýna Luton znamenají nové možnosti pro zákazníky WIZZ ve Velké Británii. Fantastická posádka Wizz Air a jedna z nejmladších evropských flotil zajistí vynikající cestovní zkušenost pro každého cestujícího." 

Sorina Ratzová; Wizz Air Group; communications@wizzair.com

Počet příspěvků: 233

Horydoly

avatar
23.6.2017 01:27

WIZZ AIR OBJEDNAL DALŠÍCH 10 LETADEL A321ceo

Letouny budou dodány v letech 2018 a 2019 

Wizz Air, největší nízkonákladová letecká společnost ve střední a východní Evropě, objednal dalších 10 letounů Airbus A321ceo, poháněných motory V2500 IAE International Aero Engines AG. Nové letouny posílí flotilu společnosti Wizz Air v letech 2018 a 2019 a pomohou společnosti Wizz Air uspokojit silnou a stále rostoucí poptávku po letecké přepravě ve střední a východní Evropě.

Dohoda mezi Airbus S.A.S., IAE International Aero Engines AG a Wizz Air má dle ceníkových cen hodnotu 1,16 miliardy amerických dolarů, společnost Airbus však poskytla Wizz Air značnou slevu. WIZZ také může rozhodnout, jaký způsob financování nákupu letounů zvolí jako nejvhodnější.

Wizz Air létá s Airbusem A321 od listopadu 2015 a nyní provozuje celkem 19 těchto 230místných výkonných strojů. Do roku 2019 se k této flotile připojí dalších 22 letadel A321, které dosahují ve srovnání s modely A320 10% úspory, a tak přispívají k růstu sítě WIZZ v Evropě i mimo ni a poskytování těch nejnižších cen pro zákazníky. Do roku 2024 pak Wizz Air, jedna z nejrychleji rostoucích a nejziskovějších leteckých společností v Evropě, svou flotilu zdvojnásobí. Od roku 2019 přibude zejména 110 již závazně objednaných A321neo. Letecká společnosti by tak měla dosáhnout pozice největšího nízkonákladového dopravce ve střední a východní Evropě a udržet nízké provozní náklady na nejlepší úrovni ve své třídě.

Vzhledem k rozsahu objednávky může být smlouva se společností Airbus podmíněna schválením akcionářů Wizz Air.

József Váradi, výkonný ředitel Wizz Air, na Paris Air Show vyjádřil své potěšení nad uzavřenou dohodou o nákupu A321: „Touto investicí do naší rostoucí flotily navazujeme na pevné vztahy se společností Airbus. Od svého zavedení v listopadu 2015 přinesly letouny A321ceo společnosti Wizz Air významné úspory provozních nákladů a nový design interiéru zvýšil úroveň našich palubních služeb. Dnešní objednávka spolu s objednávkou 110 letounů A321neo znamená, že Wizz Air do roku 2024 převezme 140 nových letadel a stane se lídrem nízkonákladové letecké přepravy ve střední a východní Evropě. Reagujeme tak na příležitosti růstu v regionu CEE a nabídneme ty nejlepší ceny a také možnosti cestovat na palubě jedněch z nemladších a nejúspornějších letadel v Evropě.“

Těší nás, že Wizz Air, jehož flotila sestává výhradně z letounů značky Airbus, opět potvrdil svou důvěru v Airbus. A321ceo, největší člen řady A320 Family, se svými bezkonkurenčními provozními náklady, je ten pravý letoun nastupující v pravý čas pro podporu budoucího rozvoje Wizz Air. Umožní společnosti pokračovat v růstu a současně nabídne jejím zákazníkům pohodlí, které si zaslouží, a takový komfort, který dokáže poskytnout pouze Airbus,“ vzkázal John Leahy, provozní ředitel Airbus Commercial Aircraft. 

O flotile Wizz Air

Současná flotila Wizz Air sestává z 83 letounů řady A320 Family (64 A320 a 19 A321). S průměrným stářím letounů 4,4 roky je flotila Wizz Air nejmladší flotilou mezi evropskými leteckými společnostmi. Wizz Air již dříve uzavřel objednávku s Airbusem na 110 nových letounů A321neo s pokročilými systémy a motory. Dodávky začnou v roce 2019.

O letounu Airbus A321ceo

A321ceo je členem řady A320 Family s nejdelším trupem, nabízí nejlepší poměr nákladů a kapacity srovnatelný se širokotrupými dopravními letadly. Letoun s prodlouženým trupem má celkovou délku 44,51 metrů a kapacitu pro pohodlné usazení 185 cestujících nebo až 236 cestujících po zúžení mezer mezi sedadly. 

O společnosti Wizz Air

Wizz Air je největší nízkonákladová letecká společnost ve střední a východní Evropě, provozuje flotilu 83 letadel Airbus A320 a Airbus A321 a nabízí více než 500 tras z 28 základen spojujících 141 destinací ve 42 zemích. Pro špičkové služby cca 3300 leteckých odborníků a velmi nízké ceny letenek si Wizz Air zvolilo v minulém roce (končícím 31. 3. 2017) 23,8 milionu cestujících.

Společnost Wizz Air je kótována na londýnské burze cenných papírů (jako WIZZ) a je součástí indexů FTSE 250 a FTSE All-Share. Wizz Air je registrován v Mezinárodní asociaci pro leteckou dopravu (IATA), operačním bezpečnostním auditu (IOSA), což je globální měřítko v oblasti uznávání bezpečnosti letecké dopravy. Společnost byla nedávno jmenována 2016 Value Airline of the Year redaktory Air Transport World, jednoho z předních leteckých obchodních časopisů, stejně jako 2016 Low Cost Airline of the Year od Center for Aviation, předním poskytovatelem nezávislých průzkumů trhu leteckého průmyslu. 

O společnosti Airbus

Společnost Airbus je světovým lídrem v oblasti letectví, kosmonautiky a souvisejících služeb. V roce 2015 společnost dosáhla tržeb ve výši 64,5 miliardy eur a stala se zaměstnavatelem okolo 136 600 pracovníků. Spole

nost nabízí nejkomplexnější řadu letounů s kapacitami od 100 do více než 600 cestujících. Společnost Airbus je také evropským lídrem v poskytování tankovacích, bojových, dopravních letounů a letounů užívaných pro zvláštní mise, stejně tak jako evropský vesmírný podnik číslo jedna a druhý největší kosmický podnik na světě. V oblasti helikoptér Airbus poskytuje nejvýkonnější řešení civilních a vojenských rotorových letounů na světě.

Sorina Ratz; Wizz Air Group; communications@wizzair.com

Počet příspěvků: 233

Horydoly

avatar
20.3.2017 19:18

Didierk Pen

Počet příspěvků: 233

Horydoly

avatar
20.3.2017 11:47

Re: Wizz Air

  Wizz Air Holdings Plc: Jmenování provozního ředitele výkonným místopředsedou představenstva a provozním ředitelem 

Wizz Air Holdings Plc, největší nízkonákladový letecký dopravce ve střední a východní Evropě, jmenoval dosavadního provozního ředitele Diederika Pena na pozici výkonného místopředsedy představenstva a provozního ředitele s účinností od 1. dubna 2017. 

Diederik Pen nastoupil do společnosti Wizz Air v lednu 2013 jako provozní ředitel. Jím vedený tým zajišťuje letecké společnosti spolehlivý provoz na nejvyšší úrovni ve své kategorii a s nejnižšími náklady. S více než 12 hodinami denně dosahuje Wizz Air i nadále nejvyšší míry využití své flotily letadel Airbus A320 a A321, která patří mezi nejmladší letadlové parky v Evropě. Kromě toho se může pochlubit jedním z nejnižších počtů zrušení objednaných letenek v odvětví letecké dopravy. Nový výkonný místopředseda představenstva bude mít kancelář v provozním sídle společnosti v Budapešti a jako člen týmu vedoucích pracovníků bude podřízen předsedovi představenstva společnosti. Jeho přímými podřízenými budou vedoucí letového provozu a několik dalších vedoucích jednotlivých úseků. 

József Váradi, předseda představenstva společnosti, k tomu poznamenal: 

S radostí oznamujeme jmenování Diederika Pena na pozici výkonného místopředsedy představenstva a provozního ředitele. Diederik sehrál v uplynulých 4 letech důležitou roli v úspěšné realizaci výrazného růstu a rozvoje našeho podnikání. Jeho povýšení odráží důležitost silného provozního týmu pro pokračující expanzi. V aktuálním finančním roce zvyšujeme kapacitu o 20 % a v roce 2017 budeme mít základny již ve 28 městech v 15 zemích. A to vše při zachování nejvyšší míry využití letadel ve své třídě i maximální spolehlivosti letů. Těšíme se, že Diederik bude na pozici výkonného místopředsedy představenstva a provozního ředitele i nadále cenným přínosem pro naše podnikání.“

Tamara Valloisová

 

Počet příspěvků: 233

Horydoly

avatar
13.3.2017 17:01

WIZZ AIR SPOUŠTÍ WIZZ YOUTH CHALLENGE

STUDENTI MOHOU VYHRÁT NEOMEZENÉ CESTOVÁNÍ V SÍTI WIZZ PO DOBU 1 ROKU

Wizz Air, největší nízkonákladový letecký dopravce ve střední a východní Evropě, dnes oznámil, že spustil první WIZZ Youth Challenge, mezinárodní soutěž případových studií pro studenty univerzit a vysokých škol. Soutěž poskytuje nadcházející generaci manažerů fantastickou příležitost k nabytí profesionálních zkušeností při řešení reálných obchodních problémů. Hlavní cenou pro vítěze soutěže je neomezené cestování v síti WIZZ po dobu jednoho roku.

Aktivní studenti bakalářského (BA/Bsc) nebo magisterského (MA/MSc) studijního programu na univerzitě nebo vysoké škole se mohou zaregistrovat do soutěže, zaměřené na leteckou dopravu a marketing, do 5. dubna 2017 kompletním vyplněním formuláře přihlášky, dostupné na adrese https://wizzair.com/en-gb/wizz-youth-challenge, a jeho odesláním na e-mailovou adresu wizzyouthchallenge@wizzair.com.

Všechny přihlášené týmy obdrží dne 7. dubna 2017 zadání pro případovou studii včetně podrobných pokynů a podkladových materiálů. Termín pro odevzdání práce je 21. dubna 2017. Interní hodnoticí tým WIZZ vybere týmy s nejlepšími případovými studiemi. Jejich členové budou pozváni do finálového kola, které se uskuteční 18. května 2017 v Budapešti. Finalisté budou prezentovat své případové studie před porotou soutěže WIZZ Youth Challenge, která bude složena z členů nejvyššího vedení společnosti Wizz Air a nezávislých odborníků.

Členové vítězného týmu si budou moci užívat jeden rok neomezeného cestování v síti WIZZ, která v současnosti nabízí více než 500 linek z 28 základen a spojuje 138 destinací ve 40 zemích. Týmy, které se umístí na 2. a 3. místě, obdrží od letecké společnosti bezplatné zpáteční letenky.

Více informací o soutěži WIZZ Youth Challenge naleznete na https://wizzair.com/en-gb/wizz-youth-challenge.

Owain Jones, výkonný ředitel společnosti Wizz Air, k tomu říká: „Wizz Air je jako největší nízkonákladová letecká společnost ve střední a východní Evropě hrdý na příležitosti, které vytváří pro lidi, ať se jedná o příležitosti pro naše zákazníky, kteří si mohou užívat skvělou kvalitu letecké dopravy s nejnižšími cenami letenek, nebo o příležitosti pro naše talentované, nadšené členy týmu WIZZ k rozvoji jejich kariéry v jedné z nejrychleji rostoucích leteckých společností v Evropě. Proto s radostí spouštíme soutěž WIZZ Youth Challenge, která představuje výjimečnou příležitost pro novou generaci manažerů. Její účastníci si prověří své dovednosti a znalosti a zároveň získají skutečné profesionální zkušenosti, k nimž přispěje i komunikace s vedoucími pracovníky z odvětví letecké dopravy, včetně jejich zpětné vazby. Ve společnosti Wizz Air usilujeme o podporu studentů s vášní pro letectví a management a těšíme se na setkání s nejlepšími týmy ve finálovém kole v Budapešti.“ 

Stručně o společnosti Wizz Air

Wizz Air je největší nízkonákladovou leteckou společností ve střední a východní Evropě. Provozuje flotilu 77 letadel Airbus A320 a Airbus A321 a nabízí letecké spojení na více než 500 linkách z 28 základen, přičemž propojuje 138 destinací ve 40 zemích. Tým společnosti Wizz Air, složený z cca 3000 leteckých profesionálů, poskytuje služby nejvyšší kvality a velmi nízké ceny letenek. V roce 2016 se proto pro služby společnosti Wizz Air rozhodlo 23 milionů cestujících. Společnost Wizz Air je kotována na Londýnské burze cenných papírů LSE (London Stock Exchange) pod kódovým označením WIZZ a je zahrnuta do indexů FTSE 250 a FTSE All-Share. Wizz Air je držitelem registrace provozně bezpečnostního auditu IOSA (IATA Operational Safety Audit), který je považován za globální etalon v oblasti hodnocení bezpečnosti letecké přepravy. Wizz Air nedávno získal ocenění „Value Airline of the Year 2016“ od předního odborného časopisu Air Transport World a ocenění „Low Cost Airline of the Year 2016“ od Centra pro letectví CAPA, předního poskytovatele nezávislých informací o trhu letecké dopravy. 

Tamara Valloisová; Wizz Air Group

Počet příspěvků: 233

Kuba Turek

avatar
7.4.2016 11:54

Příspěvek byl smazán autorem

Počet příspěvků: 165

Přidat příspěvek

Pro přidávání příspěvků je nutné se přihlásit


 
 
 
Registrovat se