registrovat

Fórum Zpět na výpis diskuzí

Krkonoše na lyžích 2016/2017

Autor Zpráva

Horydoly

avatar
17.2.2017 14:19

Pašeráckej vejkend

Počet příspěvků: 1156

Horydoly

avatar
17.2.2017 01:38

Pašeráckej vejkend

ROKYTNICKÉ SVAHY OVLÁDNOU PAŠERÁCI 

Nadcházející víkend si v Rokytnici nad Jizerou připomeneme známé záběry z filmu Krakonoš a lyžníci, které zachycují dobu, kdy se na svazích Lysé hory proháněli pašeráci. V rámci tradiční akce Pašeráckej vejkend bude možné spatřit na sjezdovkách lyžníky v dobových kostýmech a maskách. V sobotu 18. února se vydají tito odvážlivci na pašeráckou stezku, a aby se jim do kopců lépe šlapalo, dostanou celodenní skipas za symbolických 100 korun. Metrová sněhová pokrývka nabízí skvělou lyžovačku s nádhernými výhledy do krajiny. 

Mrazy ustoupily a ukazuje se nám také sluníčko. Na víkend připravujeme pro lyžníky a lyžaře v maskách pašeráckou stezku s tematickými otázkami. Kdo objede všechna stanoviště a odpoví správně na otázky, získá hodnotné ceny. Začínáme již ráno u pokladen, kde náš tým oblečený z fundusu divadla rozdává vouchery na skipas za stovku. Podmínkou pro získání zvýhodněného skipasu je dobové oblečení nebo maškarní kostým. Vyzýváme všechny lyžaře, aby prošli půdy, objevili skryté jasanky s kandahárem a dorazili v sobotu k nám do areálu Horní Domky na Lysé hoře,“ zve do skiareálu Rokytnice nad Jizerou ředitel Michal Kopecký. 

Do Rokytnice jezdí od středy do neděle speciální linky skibusů, které přepravují lyžaře z Prahy a Mladé Boleslavi přímo pod sjezdovky na Lysé hoře. Celodenní lyžování včetně dopravy tam i zpět vyjde dospělou osobu na 750 Kč. Studenti a mládež zaplatí za celodenní skipas včetně dopravy pouhých 500 Kč stejně jako děti od 6 do 14 let. Děti do 6 let mají skipas i cestu zcela zdarma.

Více informací na www.skiroky.cz nebo infolince +420 733 733 053.

Skiareál Rokytnice nad Jizerou

Renata Balašová

Počet příspěvků: 1156

Horydoly

avatar
10.2.2017 23:34

Adrenalin a koncert

Skiareál ve Špindlu nabídne o víkendu adrenalinový sjezd lyžařů i koncert v ledáriu 

Plánujete, kam vyrazit o víkendu na lyže? Zkuste třeba Špindlerův Mlýn. Skiareál nabízí skvělé lyžařské podmínky, nejvíce kilometrů sjezdovek v jednom středisku z celé České republiky i spoustu zábavy. Těšit se můžete na adrenalinový hromadný sjezd REDBULL HOMERUN, dětské závody ve SKICROSSU nebo netradiční koncert dívčího tria INFLAGRANTI v unikátním LEDÁRIU. 

V současnosti máme v provozu všechny lanovky, vleky a sjezdovky všech obtížností. K dispozici je pětadvacet kilometrů denně upravovaných svahů, večerní lyžování na nejdelší osvětlené sjezdovce v Čechách a skoro stovka kilometrů běžeckých tratí. Zprovoznili jsme i snowpark Svatý Petr. Lyžařské podmínky jsou opravdu perfektní, takže všechny srdečně zveme," uvedl ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn Čeněk Jílek s tím, že středisko chystá na víkend i spoustu další zábavy.

V pátek se můžete těšit na dětské závody Skicross s Pribináčkem včetně dětského koutku, spoustu zábavy a celodenních her kolem. 

V sobotu pak skiareál chystá celou řadu aktivit. Ujít byste si neměli nechat Redbull HomeRun - adrenalinový hromadný sjezd lyžařů a snowboardistů po červené sjezdovce ve Svatém Petru. Zúčastnit se může 300 sjezdařů a jen ten nejrychlejší zvítězí. Pokud se neodvážíte sami závodit, těšte se i tak na super podívanou a následnou divokou after-party přímo v areálu Svatého Petra. 

Víkend si můžete zpříjemnit i návštěvou unikátního Špindlerovského LEDÁRIA s výstavou ledových soch na téma Vivaldiho Čtvero ročních dob. V sobotu se v jeho atraktivních prostorách navíc uskuteční i koncert moderního dívčího smyčcového tria INFLAGRANTI. Hudební zážitek si můžete vychutnat od 17 hodin. Všechny zájemce vyveze nahoru na Pláně i zpět do Svatého Petra vyhřívaná šestimístná lanovka s bublinou proti nepříznivému počasí. Vstupenky na koncert včetně zpáteční jízdenky na lanovku zakoupíte za 390 korun, a sice ve všech infocentrech Skiareálu Špindlerův Mlýn od 8.00 do 16.00 hodin. 

No a sobotní „samozřejmostí“ je pak od 18:00 jedinečná SNOW SHOW plná tancujících roleb, osvětlených lyžařů, laserových a ohnivých efektů, hudby a skvělé aprés-ski zábavy.

O víkendu to bude ve Špindlu prostě žít, ostatně jako vždycky!

www.skiareal.cz 
Martina Voráčková

Počet příspěvků: 1156

Horydoly

avatar
20.12.2016 11:39

Herlíkovice - permanentky na Vánoce

Ve ski areálu Herlíkovice Eden se bude Ježíšek prohánět do konce roku. Připravili jsme pro vás ŠTĚDRÉ permanentky a super lyže za odměnu! 

Kupte od neděle 25.12. do soboty 31.12. permanentky (denní, vícedenní, rodinný skipas), vyplňte jednoduchý kupón, odevzdejte na pokladně a vyhrajte krásné lyže a další zimní výbavu. 

Losování proběhne před příchodem nového roku, v sobotu 31.12. ve 12.00 hod u restaurace Herlíkovice u lanovky na Žalý. Podmínkou je vaše přítomnost. 

Přijeďte oslavit vánoce a Silvestr na krkonošské svahy do ski areálu Herlíkovice Eden.

Počet příspěvků: 1156

Horydoly

avatar
27.11.2016 22:12

Snaha o nadhodnotu

Krkonoše – svazek měst a obcí je koordinátorem iniciativy, která postupnými kroky povede ke vzniku podkladu pro konzultaci se Správou Krkonošského národního parku při tvorbě Plánu péče.

V těch intencích jednala pracovní skupina k tématu aktivit udržitelného rozvoje horských obcí, lyžařských a sportovních zařízení na území Krkonošského národního parku po vypršení platnosti stávajícího Plánu péče o KRNAP z roku 2010.

K tomu Eva Šulcová, ředitelka Svazku Krkonoše, upřesnila: „Rokem 2016 se začíná naplňovat druhá polovina Plánu péče o Krkonošský národní park 2010 – 2020. Proto, pokud má i nadále fungovat dobrá spolupráce a vzájemný respekt krkonošských obcí na straně jedné a Správy KRNAP na straně druhé, je čas zahájit vzájemnou diskusi o tom, jakými směry se bude dál rozvíjet toto území jak z hlediska potřeb lidí, kteří tady trvale bydlí, návštěvníků i ochrany přírody a životního prostředí. Výsledkem dialogu, stejně jako tomu bylo před schválením Plánu péče v roce 2010, by měla být jednoznačná dlouhodobá koncepce, nový Plán péče (2020 – 2030), který bude respektován všemi zúčastněnými, bez ohledu na změny ve vedení samospráv, orgánů ochrany přírody, či podnikatelů ve všech oblastech, především pak v cestovním ruchu.“

Proto skupina představitelů krkonošských obcí, sportovních a lyžařských areálů iniciativně oslovila krkonošský svazek měst a obcí, aby se z titulu své pozice, stal koordinátorem přípravy podkladů pro jednání se Správou KRNAP, souvisejících s pracemi na přípravě nového Plánu péče o Krkonošský národní park po skončení platnosti stávajícího dokumentu. K zajištění úkolu byla proto ustavena pracovní skupina, která se dne 8. listopadu ve Vrchlabí sešla ke svému dalšímu jednání.

Svážnice a stávající cesty vhodné pro propojení

Předseda Svazku Krkonoše Jan Sobotka k tomu doplnil: „Iniciativu jsme uvítali, protože představuje možnost prvoplánově systematického rozvoje lyžařských skiareálů ve smyslu propojení jednotlivých lokalit. V žádném případě nechceme vystupovat v opozici proti Správě KRNAP a Radě KRNAP. Naopak, chceme spolupracovat. Domníváme se, že je na místě, ve spolupráci s odborníky a znalci, vyhodnotit stávající nejenom lyžařské a dopravní příležitosti, z pozice rozvojových ploch. Mezi ně patří jak obalové křivky areálů, tak zatím nevyužité svážnice, lesní cesty, apod. pro koridory možného propojení lyžařskými cestami. Vždyť každý skiareál takové rozvojové plochy má. Není na programu kácení stromů ani malování nových sjezdovek. Pokud by byl Plán péče schválen bez naší invence a návrhů, může se stát, že následných dvacet let bude lokalita zakonzervována a z hlediska rozvoje sportovních aktivit nebude možné vůbec nic.“ 

Dynamičtější rozvoj pod dohledem odborníků na ochranu přírody

Diskuse byla na půdě Svazku Krkonoše zahájena. Jednotlivé skiareály provedou, ve spolupráci s odborníky, věrohodné zhodnocení území, včetně pochůzek v terénu a zakomponují své návrhy a náměty, shodující se s principy Posuzování vlivů na životní prostředí (SEA). Svazek Krkonoše, jako hlavní koordinátor, podklady posbírá. Mezi tím Rada svazku záležitost projedná a objedná zpracování projektové dokumentace + SEA. Uzavře smlouvu se zpracovatelem, který podklady zakomponuje do tří map zobrazujících východní, střední a západní Krkonoše. Jan Sobotka upřesnil: „Při jednání jsme si uvědomili, že v té souvislosti nesmíme opomenout žádanou zimní pěší turistiku, běžecké lyžování, ale ani cykloturistiku a další letní aktivity.“ 

Využijme potenciál

Nabídněme pocit větší volnosti a svobody s minimálním zásahem do krajiny

Jako důležitý impuls k užitečné pokračující vzájemné konzultaci propojování skiareálů se ukázala např. debata dvou provozovatelů, kteří nezávisle na sobě řeší svůj rozvojový potenciál v lokalitě Labská z Vítkovic či ze Špindlerova Mlýna.

Není možné propojit celé Krkonoše, ale jejich jednotlivé části je reálné. Herlíkovice s Beneckem, Rokytnici nad Jizerou s Harrachovem, Vítkovice s Dolními i Horními Mísečkami, apod. „Snahou je najít rezervy a dostat lyžaře z jednoho místa do druhého. Využít možnosti a určité jedinečnosti Krkonoš s respektem, že jakékoliv necitlivý zásah do přírody může znamenat stop,“ uzavřel J. Sobotka.

Dáša Palátková

www.rozvoj.krkonose.eu

Počet příspěvků: 1156

Horydoly

avatar
21.10.2016 02:02

Krkonoše na lyžích 2016/2017

ROKYTNICE PŘEDSTAVILA ROKY PASS – NOVÝ SLEVOVÝ VĚRNOSTNÍ SYSTÉM 

Skiareál Rokytnice nad Jizerou jako páté největší středisko v České republice uvedlo na lyžařský trh nový produkt – věrnostní program plný slev a výhod, které se budou moci čerpat v nově otevřených službách: gastro, ski servis a půjčovna nebo dětský koutek. Kromě toho se na kopce Lysé hory dostanou lyžaři i skibusem z Prahy a dalších lokalit. 

Předprodej sezónních jízdenek online je již přes týden zahájen a nyní přicházíme s lákadlem v podobě ROKY PASSu, což je v podstatě 15% sleva na nákup skipasu. Pokud se lyžař zaregistruje, získá tím formou Roky passu 5% slevu cash a 10% slevu v bodech. S body si poté může nakoupit se slevou třeba oběd nebo půjčit lyže značky Rossignol,“ uvádí k novinkám ředitel skiareálu Rokytnice nad Jizerou Michal Kopecký. 

Díky online nákupu se letos ceny skipasů pohybují na stejné nebo dokonce nižší úrovní než vloni a to s rozšířením služeb včetně zasněžovacího systému. Nyní je areál v případě vhodných klimatických podmínek schopen být zasněžen díky technologii totožné jako na OH v Soči již za 3-5 dnů. To je více než o polovinu času dříve než před instalací nových tyčí a děl. Změny také zaznamenal ceník ve prospěch mládeže a seniorů, ti ušetří na jednodenním jízdném oproti loňsku celých 30 korun. Denní permanentka ve skiareálu Horní Domky v hlavní sezóně vyjde pro dospělého na 650 Kč (při nákupu online 620 Kč), mládež a senioři zaplatí 520 Kč (online 490Kč), děti do 14 let 450 Kč (online 430Kč) a do 6 let mají stále jízdné zdarma. 

K nadcházející sezoně ve skiareálu dodává ředitel Kopecký: „Vzhledem k tomu, že jsme rodinný areál, rozšířili jsme nabídku právě pro ně. Nově máme rodinné jízdné. V hlavní sezoně si například rodiče a jedno dítě zalyžují za 1600 Kč, při nákupu přes internet za ještě méně, rodina ušetří řádově 20-30%. Řešíme i dětský koutek, který by fungoval jako hlídání dětí od 3 let, samozřejmě pod pedagogickým dozorem. U nás je velkou výhodou, že máme parkoviště hned u budovy nástupu na lanovku, kde je i půjčovna se ski servisem a zmíněný dětský koutek. Pro soutěživé lyžaře jsme připravili seriál open závodů ve slalomu ROKY CUP a na konec sezony opět pozveme na kopání pokladů ve sněhovém poli na naší akci SNOWEND. To není apríl, i když se vykopávání uskuteční v sobotu 1. dubna. Věříme, že nejen akce a služby tohoto typu nám přilákají nové lyžaře.“ 

www.skiroky.cz
Renata Balašová

Počet příspěvků: 1156

Přidat příspěvek

Pro přidávání příspěvků je nutné se přihlásit


 
 
 
Registrovat se