registrovat

Fórum Zpět na výpis diskuzí

Krkonoše na lyžích 2017/2018

Autor Zpráva

Horydoly

avatar
14.2.2018 16:53

Pašeráckej vejkend

 SVAHY V ROKYTNICI OVLÁDNOU LYŽNÍCI V DOBOVÝCH KOSTÝMECH 

Návštěvníky skiareálu Rokytnice nad Jizerou čeká o víkendu nevšední podívaná v rámci tradiční akce s názvem Pašeráckej vejkend. Na svazích se budou prohánět lyžníci v dobových kostýmech a maskách. Akce započne již v pátek jarmarkem na rokytnickém Dolním náměstí. Následovat bude večerní program v areálu Studenov, kde jsou připraveny hry a soutěže s Horskou službou, sjezd pašeráků z vrcholu Studenova a ohňová show. V sobotu nastoupí lyžníci na pašeráckou stezku v lyžařském areálu Horní Domky. Pro všechny lyžaře v dobovém oblečení je kromě zvýhodněného skipasu připravena hra pašerácká stezka s tematickými otázkami. Každý lyžník, který navštíví všechna stanoviště a zodpoví bez chyby soutěžní otázky, bude zařazen do slosování o hodnotné ceny. Pro návštěvníky areálu, kteří zastávají spíše moderní outfit a novodobé lyžařské vybavení, je připraveno více než 16 km sjezdových tratí, které nabízejí skvělé podmínky pro lyžování. 

Pašeráckej vejkend má v Rokytnici již dlouholetou tradici a těšíme se, že i letos zavítá na naše svahy řada lyžníků v kostýmech z dob Rakousko-Uherska a nebo první republiky. Vedle bohatého doprovodného programu je pro účastníky v dobových maskách připravena pašerácká stezka, na kterou se vydají se skipasem za zvýhodněnou cenu. Přivítání pašeráků proběhne u pokladen lanové dráhy Horní Domky v sobotu 17. února od 9:00 do 9:45 hod. Každý účastník v dobovém oblečení získá poukaz na celodenní jízdenku za 100 Kč a mapu pašerácké stezky se soutěžními otázkami. Od 15:00 hodin pak proběhne u spodní stanice lanové dráhy na Lysou horu vyhlášení nejúspěšnějších pašeráků, kteří získají hodnotné ceny,“ uvádí k plánované akci Vít Pražák, ředitel Skiareálu Rokytnice nad Jizerou. 

Lyžařská střediska Horní Domky a Studenov jsou v provozu denně od 8:00 do 16:00 hodin. Z náměstí do skiareálu Horní Domky vozí lyžaře bezplatný skibus, který jezdí ve čtvrthodinových intervalech. Vzhledem k příznivým klimatickým podmínkám uplynulých dnů nabízejí sjezdovky v Rokytnici skvělé lyžařské podmínky. 

Tento víkend bude možné kromě pašéráků shlédnout na svazích Lysé hory také obdivuhodné výkony hendikepovaných lyžařů, pro které bude v sobotu a v neděli vyhrazena část Slalomového svahu v rámci konání Mistrovství ČR hendikepovaných sportovců,“ doplňuje pozvánku na víkend Vít Pražák. 

Provozní doba přepravních zařízení je denně od 8:00 do 16:00 hodin. 

INFOwww.skiroky.cz 

Počet příspěvků: 349

Horydoly

avatar
20.1.2018 12:00

Rokytnice - Lysá hora

Lysá hory Rokytnice

Foto: Roky

Počet příspěvků: 349

Horydoly

avatar
20.1.2018 02:29

ROKYTNICE NABÍZÍ SKVĚLÉ LYŽOVÁNÍ

DO HOR SE OPĚT VRÁTILA ZIMA

Po dlouhém oteplení, které trvalo téměř celou první polovinu ledna, se do českých hor konečně vrátilo zimní počasí. Uplynulý víkend se nesl ve znamení slunečného azura a mrazivých teplot a další dny s sebou přinesly dokonce vydatnou sněhovou nadílku. Díky tomu jsou sjezdovky v pátém největším lyžařském středisku v Čechách opět ve skvělé kondici a podařilo se dokonce znovu uvést do provozu lyžařský areál Studenov. Sjezdovky na Lysé hoře a na Studenově jsou v provozu denně od 8:00 do 16:00 hodin. Z náměstí do skiareálu Horní Domky vozí lyžaře skibus, který jezdí ve čtvrthodinových intervalech. 

Návrat zimního počasí nás velmi těší, zejména s ohledem na provoz sjezdovek na Studenově. Lyžařské podmínky ve skiareálu Horní Domky byly i navzdory dlouhotrvající oblevě stále dobré, ale Studenov, který je závislý převážně na přírodním sněhu, jsme museli v důsledku špatných sněhových podmínek na několik dnů uzavřít. Studenov je pro své mírné svahy oblíben zejména u rodin s dětmi a v tomto období je také hojně navštěvovaný školními lyžařskými kurzy, proto jsme rádi, že jsme jej mohli pro návštěvníky znovu otevřít. Předpověď počasí je stále příznivá, budeme tedy i nadále pracovat na vylepšování podmínek v obou našich lyžařských střediscích. Ve druhé půli ledna odstartuje v areálu Horní Domky závodní sezóna, kterou zahájíme už tento víkend republikovým kontrolním závodem juniorských kategorií pořádaným Svazem lyžařů ČR. Z důvodu konání těchto závodů bude ve dnech 20. a 21. ledna částečně omezen provoz na Slalomovém svahu. Příští neděli pak odstartuje seriál veřejných závodů ve slalomu s názvem ROKY OPEN CUP. Trénovat můžete už nyní, a to na sjezdovce Kaprun, kde je instalován měřený slalom s šestnácti brankami o délce 250 m,“ uvádí k provozu Vít Pražák, ředitel Skiareálu Rokytnice nad Jizerou. 

Lyžařský areál Horní Domky na svazích Lysé hory nabízí návštěvníkům kromě ukázkových sjezdovek také řadu doplňkových služeb pod značkou Roky. Přímo v hale lanové dráhy se nachází půjčovna RokyRENTAL s nabídkou špičkového lyžařského vybavení značek Rossignol, Dynastar a Lange. Zde si mohou návštěvníci zapůjčit kompletní lyžařské vybavení, případně využít služeb profesionálního ski servisu vlastních lyží či snowboardů. Vedle běžného sortimentu je půjčovna vybavena také nejnovějšími modely lyží Rossignol a letos nově nabízí také skialpinistické vybavení. Pro začínající lyžaře je připravena zóna RokyBABY s dětským pojízdným pásem, výukovými lekcemi a službou hlídání dětí v dětském koutku. Všechny Rokyslužby zajišťuje lyžařská škola Major Ski School. Skipasy do skiareálu Horní Domky mohou návštěvníci nakupovat za zvýhodněné ceny, a to prostřednictvím aplikace RokyPASS, která nabízí možnost nákupu skipasu online levněji – z pohodlí domova nebo cestou do Rokytnice. 

Na sjezdovkách v Rokytnici jsou nyní ty nejlepší podmínky pro lyžování. S nadílkou čerstvého prašanu se bohužel znovu otevírá otázka porušování zákazu lyžování mimo vyznačené sjezdové tratě. Rád bych touto cestou požádal návštěvníky o větší ohleduplnost při pohybu v chráněné zóně Krkonošského národního parku, v níž se nachází část našich sjezdovek na Lysé hoře,“ dodává k provozu Vít Pražák. 

Provozní doba přepravních zařízení je denně od 8:00 do 16:00 hodin. 

Více informací na www.skiroky.cz nebo infolince +420 733 733 053.

Počet příspěvků: 349

Horydoly

avatar
8.12.2017 16:42

Otevřené sjezdovky Špindl 8.-10.12.

Špindl

Počet příspěvků: 349

Horydoly

avatar
8.12.2017 14:31

World Ski Awards

Ocenění na World Ski Awards převzal ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn Čeněk Jílek s obchodním a marketingovým ředitelem René Hronešem.

World Ski Awards 2017

Worlsd Ski Award 2017

Počet příspěvků: 349

Horydoly

avatar
8.12.2017 14:22

Špindl lyžuje od 8. prosince

Skiareál ve Špindlerově Mlýně oficiálně zahájí lyžařskou sezónu 9. prosince. Lyžařům nabídne třídenní víkendový skipas za cenu jednodenního. Od pátku 8.12. do neděle 10.12. se tak bude dát lyžovat tři dny jen za 730 korun 

Tradiční Ski opening nabídne o druhém prosincovém víkendu koncert Janka Ledeckého, lyžařské závody nebo exkluzivní předpremiéru nového filmu Špindl včetně autogramiády herců. Lákadlem bude ale především lyžovačka za zvýhodněné ceny. Třídenní skipasy pořídíte v rámci openingu jen za cenu jednodenního. 

O Ski openingovém víkendu, tedy od pátku 8. do neděle 10. prosince, nabídneme našim návštěvníkům třídenní skipasy za cenu jednoho. Tři dny lyžování tak vyjdou na pouhých 730 korun. Lyžaři ušetří přes dva tisíce korun," uvedl obchodní a marketingový ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn René Hroneš s tím, že výhodné skipasy bude možné zakoupit pouze předem přes e-shop zákaznického systému GOPASS na www.gopass.cz. Pokud zájemci o lacinější skipasy ještě nemají věrnostní kartu GOPASS, stačí se zdarma zaregistrovat. Členové mají kromě výhodnějších lyžování po celou zimní sezónu i levnější občerstvení v restauracích a aprés-ski barech, nižší ceny v půjčovnách lyžařského vybavení a mohou čerpat spoustu výhod.

Návštěvníci Špindlerova Mlýna se mohou kromě lyžování těšit během Ski openingu i na bohatý doprovodný program. Pro děti bude připraven skákací hrad se skluzavkou, soutěže i spousta dárků. Ve Svatém Petru se pojede první závod série S ČT Sport na vrchol pro amatérské lyžaře. Na pódiu vystoupí Abba Stars, Janek Ledecký se svou kapelou nebo Las Vegas se svou show. Během dne se pak můžete těšit na rozhovory a autogramiádu herců nového filmu Špindl, který se v největším krkonošském středisku minulou zimu natáčel. Do Špindlu zavítá Marek Vašut, Jakub Kohák, Anna Polívková, Jan Révai, Josef Mladý, Kateřina Klausová nebo například Anita Krausová. Po setmění pak čeká návštěvníky exkluzivní předpremiéra samotného filmu Špindl, který jde oficiálně do kin 21. prosince. 

INFO: www.skiareal.cz a www.gopass.cz

Martina Voráčková

Počet příspěvků: 349

Horydoly

avatar
8.12.2017 14:18

Lyžařská sezona ve Špindlu

Lyžařská sezóna ve Špindlu už je za dveřmi. Skiareál instaluje bezpečnostní sítě a spustil prodej lacinějších skipasů – lyžujte v lednu za 490 korun na den! 

Přestože Skiareál Špindlerův Mlýn plánuje zahájit lyžařskou sezónu tradičním Ski openingem 9. prosince, je pravděpodobné, pokud to podmínky dovolí, že se část střediska rozjede už dříve. Skiareál chystá novou lanovku na Horních Mísečkách, instaluje nové bezpečnostní sítě na sjezdovkách a spustil předprodej lacinějších jednodenních skipasů na leden. 

Perfektní lyžařské podmínky, nulové fronty u pokladen, málo lidí na sjezdovkách a laciné skipasy - takto bude vypadat leden ve Špindlerově Mlýně. Plánujete-li už nyní zimní dovolenou nebo jen pár dní na horách, s lednovým termínem rozhodně nepochybíte. Zaregistrujte se zdarma na Gopass.cz a kupte si už nyní skipasy se slevou. Za jeden den lyžování ušetříte ve dvou lidech 800 korun. „Od 15. listopadu jsme spustili na e-shopu gopass.cz předprodej jednodenních skipasů na leden za pouhých 490 korun. Běžná cena bude v sezóně 890 korun. Není nutné stanovit dopředu datum využití skipasu. Stačí jen zakoupit do konce roku a využít skipas kdykoli v období od 8. do 31. ledna 2018," uvedl obchodní a marketingový ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn René Hroneš s tím, že lyžaři musí mít zaregistrovanou GOPASS kartu, se kterou mohou kromě zvýhodněných skipasů čerpat i další slevy a výhody po celou sezónu. Množství výhodných jednodenních skipasů na leden není nijak omezeno. Lyžujte v plné sezóně v nejlepších podmínkách a téměř za půlku! K dispozici bude 25 kilometrů denně upravovaných sjezdovek všech obtížností, šest lanovek a deset vleků. Letos bude mít premiéru nová čtyřsedačková lanovka vedoucí z Horních Míseček na Medvědín. Skiareál zároveň rozšířil sjezdové tratě a vybudoval horní i spodní stanici. Novinkou sezóny je i Burton snowpark na Horních Mísečkách nebo například měřená trať obřího slalomu Audi Race Track ve Svatém Petru. „Letos jsme se opět snažili zvýšit bezpečnost lyžování a nainstalovali jsme nové bezpečnostní sítě na červené sjezdovce na Medvědíně a na velkém hanku černé sjezdovky ve Svatém Petru," uzavřel ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn Čeněk Jílek.

INFO: www.skiareal.cz 

Martina Voráčková

Počet příspěvků: 349

Horydoly

avatar
8.12.2017 14:14

Krkonoše na lyžích 2017/2018

Skiareál ve Špindlu opět zabodoval na prestižních World Ski Awards. Titul Nejlepší lyžařský resort 2017 získalo francouzské středisko Val Thorens 

Prestižní World Ski Awards mají své letošní vítěze. Výsledky zveřejnili o víkendu přední odborníci na lyžařskou turistiku. Cenu za nejlepší lyžařské středisko České republiky získal již potřetí Skiareál Špindlerův Mlýn. Slavnostní ceremoniál se uskutečnil tradičně v rakouském Kitzbühelu a ocenění osobně převzala delegace v čele s ředitelem špindlerovského skiareálu Čeňkem Jílkem. 

Za ocenění velice děkujeme. Je to pro nás opravdu hattrick vyhrát potřetí v řadě kategorii Nejlepší české lyžařské středisko. Být nejlepší třikrát za sebou už něco znamená. Lidé vidí a cítí, že se Špindl posouvá stále dál k lepšímu, že si ho stále víc užívají. Proto pro nás hlasovali. Chtěl bych poděkovat všem, co za úspěchem World Ski Awards stojí. Jsou to především všichni naši zaměstnanci, kterých je přes pět set. Je to jejich vítězství. Slibuji, že budeme v budování úspěchu pokračovat a budeme dále zvedat laťku úrovně všech našich služeb," uvedl ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn Čeněk Jílek při přebírání ocenění v rakouském Kitzbühelu a dodal: „Do letošní zimy jsme opět vložili nemalé finanční prostředky. Zvýšili jsme komfort na Horních Mísečkách, kde jsme vybudovali čtyřsedačkovou lanovku vedoucí na Medvědín. Rozšířili jsme zde i sjezdovku. Nainstalovali jsme nové bezpečnostní sítě ve Svatém Petru i na Medvědíně a novinkou bude například měřená trať obřího slalomu Audi Race Track ve Svatém Petru nebo nový Burton snowpark na Horních Mísečkách." Letošní sezóna odstartuje ve Špindlerově Mlýně v sobotu 9. prosince tradičním Ski openingem.

World Ski Awards je prestižní soutěž, ve které se každým rokem utkají věhlasné lyžařské resorty z celého světa. Hlasují v ní nejen přední odborníci na lyžařský průmysl a horské hoteliérství, ale i stovky tisíc lidí z široké veřejnosti. Konečné pořadí lyžařských areálů, provozovatelů lyžařských středisek i lyžařských hotelů určuje počet hlasů v anketě. Celosvětová soutěž byla založena v roce 2013 a jejím cílem je zvyšovat standardy lyžařského průmyslu a oceňovat organizace a areály, které jsou lídry ve svém oboru. Již páté výroční udílení cen se konalo v pětihvězdičkové hotelové rezidenci A-ROSA v rakouském Kitzbühelu. Porota neoceňovala jen lyžařská střediska a hotely, hodnotila v deseti různých kategoriích, od středisek přes hotely a horské chaty až po tour a transfer operátory. Absolutně nejlepším lyžařských střediskem 2017 se stal francouzský resort Val Thorens. Odborná porota ocenila i slovenské sousedy. Nejlepším lyžařským střediskem na Slovensku se stala Jasná Nízké Tatry.

Další ocenění:

2017 World Winners
World's Best Ski Resort 2017: Val Thorens (France)
World's Best Freestyle Resort 2017: LAAX
World's Best Ski Hotel 2017: W Verbier (Switzerland)
World's Best New Ski Hotel 2017: Fahrenheit Seven Val Thorens
World's Best Green Ski Hotel 2017: rocksresort
World's Best Ski Boutique Hotel 2017: The Vale Niseko (Japan)
World's Best Ski Chalet 2017: Chalet Les Anges, Zermatt (Switzerland)
World's Best New Ski Chalet 2017: Alpaca
World's Best Ski Resort Company 2017: Bergbahn AG Kitzbühel
World's Best Indoor Ski Resort 2017: Ski Dubai (UAE)
World's Best Ski Tour Operator 2017: Sunweb
World's Best Ski Travel Agent 2017: Leo Trippi
World's Best Heli-Ski Operator 2017: Bella Coola Heli Sports (Canada)
World's Best Ski Transfer Operator 2017: Ski-Lifts
Outstanding Contribution to Ski Tourism 2017: Hans Grimus
 

2017 Best Ski Resort Winners
Australia's Best Ski Resort 2017: Thredbo
China's Best Ski Resort 2017: Vanke Lake Songhua Resort
Japan's Best Ski Resort 2017: Rusutsu Resort
New Zealand's Best Ski Resort 2017: Mt Hutt
South Korea's Best Ski Resort 2017: Vivaldi Park
Andorra's Best Ski Resort 2017: Vallnord
Austria's Best Ski Resort 2017: Kitzbühel
Bulgaria's Best Ski Resort 2017: Bansko
Czech Republic's Best Ski Resort 2017: Skiareál Špindlerův Mlýn
Finland's Best Ski Resort 2017: Iso-Syöte
France's Best Ski Resort 2017: Val Thorens
Germany's Best Ski Resort 2017: Garmisch-Partenkirchen
Italy's Best Ski Resort 2017: Val Gardena
Norway's Best Ski Resort 2017: Trysil
Poland's Best Ski Resort 2017: Białka Tatrzańska – Kotelnica
Romania's Best Ski Resort 2017: Sinaia
Russia's Best Ski Resort 2017: Rosa Khutor
Slovakia's Best Ski Resort 2017: Jasná Nízke Tatry
Slovenia's Best Ski Resort 2017: Krvavec
Spain's Best Ski Resort 2017: Aramón Cerler
Sweden's Best Ski Resort 2017: Åre
Switzerland's Best Ski Resort 2017: LAAX
Argentina's Best Ski Resort 2017: Cerro Catedral
Canada's Best Ski Resort 2017: The Lake Louise Ski Resort
Chile's Best Ski Resort 2017: Nevados de Chillán
United States' Best Ski Resort 2017: Deer Valley Resort

 

Martina Voráčková
martina@primeco.cz
Počet příspěvků: 349

Přidat příspěvek

Pro přidávání příspěvků je nutné se přihlásit


 
 
 
Registrovat se