registrovat

Fórum Zpět na výpis diskuzí

Vodácké závody 2018

Autor Zpráva

Horydoly

avatar
15.4.2018 01:44

Vodácké závody 2018

Prvosjezd singlířek a počasí na tričko. Kamenice láká na Český pohár ve sjezdu

Nejen na vodu, ale i na skvělý divácký zážitek láká již tento víkend řeka Kamenice. Ve známém úseku z Plavů do Jesenného v letošní sezóně poprvé poměří své síly sjezdaři v Českém poháru. Nechá opět úřadující mistr světa Ondřej Rolenc konkurenci za zády? A jak dopadne souboj mezi jedinou českou držitelkou World Paddle Awards Barborou Dimovovou a slalomovo-sjezdovou obojživelníci Martinou Satkovou?

Odpovědi na tyto otázky a spoustu dalších zajímavých sportovních zážitků víkendový závod jistě přinese. Nedělní zápolení pak bude navíc okořeněno mistrovstvím České republiky v klasickém sjezdu, ve kterém si závodníci budou moci zapsat první nominační body v letošní sezóně. Situace bude jistě vypjatá, protože v rámci nominace na červnové mistrovství světa se pojedou pouze 4 závody, přičemž ty nejlepší tři se započítávají. Prostoru pro chybu tak není mnoho.

Řeka Kamenice je pro nováčky postrachem a pro zkušené odměnou po dlouhé zimě. Ať už ale nováček, nebo matador, každého určitě potěší předpověď počasí, která na závodní víkend hlásí slunečných 18 stupňů, což bude i pro zkušené závodníky novinkou.

Kamenice je skvělá řeka, člověk tady cítí ten kontakt s přírodou a vlastně i kořeny celého vodáckého sportu. Pokud k tomu letos ještě navíc bude svítit sluníčko namísto sněžení, které už jsme tu nejednou zažili, tak to bude zase super závod,“ komentuje trať zaříznutou v krásném přírodním údolí řeky Kamenice Ondřej Rolenc.

V letošním roce si řeka připíše kromě prvního Českého poháru ještě další významné prvenství. Poprvé ve sjezdové historii se na velmi obtížnou trať chystají vyrazit také závodnice v kategorii C1.

O startu na singlu jsem přemýšlela už několik let, ale teprve letos se věci daly do pohybu a tak trochu z hecu se nás několik na singla přihlásilo. Samozřejmě mám z trati trochu respekt, ale z kajaku už jí mám dobře najetou a tak věřím, že to v pohodě zvládnu. Jsou to trochu smíšené pocity, vlastně nevím, jestli se bát nebo těšit. Je ale super, že se několik holek odhodlalo a kategorie C1 ženy se může zase posunout o krůček dál,“ říká mistryně světa v C1 ženy z roku 2016 Anežka Paloudová.

Na Kamenici se tedy určitě nudit nebudete. Dorazte se proto podívat na některé z divácky atraktivních míst jako jsou Prádelna, Soutězka, nebo Tobogán a přijďte v sobotu i neděli od 14:00 zafandit našim nejlepším sjezdařům.


Informace k závodu zde: http://rvp.results.cz/detail_akce.php?id=1145 

Počet příspěvků: 442

Přidat příspěvek

Pro přidávání příspěvků je nutné se přihlásit


 
 
 
Registrovat se