Sázení stromků za osmdesát tisíc

Sázení stromků za osmdesát tisíc
SDÍLEJ:
Zajímá vás, jak vypadá pracovní den člověka, kterému platíme 82 200 Kč měsíčně a tedy necelé čtyři tisíce korun denně? Ministr Libor Ambrozek za naše peníze sází stromy, jezdí vlakem a vozí se na pramičce.

Ministr životního prostředí Libor Ambrozek vysadil 18. září strom na ostrově v rybníku Černíč u Telče.

Takhle zní oficiální zpráva ministerstva životního prostředí:

"Ministra doprovázel senátor Václav Jehlička a starosta města Telč Roman Fabeš spolu s pracovníky odboru životního prostředí města. Po prohlídce města, kde se ministr zajímal o postup při zklidňování dopravy v centru města a o trvalá opatření, které město přijalo pro zvýšení bezpečnosti dětí při cestě do školy, ministr nasedl do vlaku a vydal se do obce Černíč.

Zde si prohlédl Přírodní památku Černíč (Černíčský rybník na soutoku řek Moravská Dyje a Myslůvka). V této lokalitě proběhla v minulých letech celková revitalizace, financovaná MŽP v rámci Programu revitalizace říčních systémů.

Během tří etap prací bylo vytvořeno několik tůní nad zátopou rybníka, rybník byl odbahněn a byly v něm vytvořeny tři ostrovy. Práce byly dokončeny v srpnu 2004, takže ministr Ambrozek mohl na největším z ostrovů slavnostně vysadit strom, první v řadě stromů, které napomohou v krátké době začlenit uměle vytvořený ostrov do okolní krajiny.

Odpoledne se ministr vrátil vlakem do Telče, kde už na něj čekali členové Hnutí Brontosaurus. Tato nevládní organizace v Telči slavila 30 let své existence. Vedle ekostánku na náměstí se ministr zašel podívat na tvůrčí dílny Brontosaurů v zámeckém parku, ale nejvíc ocenil zaujetí a zájem mladých lidí, členů Hnutí, o životní prostředí a o dění kolem nás."

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Re: To je tedy bomba
18. září navíc byla sobota! Stavět proti sobě kolik bere ministr za měsíc a jak tráví jeden sobotní den v měsíci, je slušná demagogie. A proč proboha na Horydoly.cz?!!!
  • Autor B
  • Datum a čas 24.9.2004 12:47
Reaguj
Re: To je tedy bomba
18. září navíc byla sobota! Stavět proti sobě kolik bere ministr za měsíc a jak tráví jeden sobotní den v měsíci, je slušná demagogie. A proč proboha na Horydoly.cz?!!!
  • Autor B
  • Datum a čas 24.9.2004 12:47
Reaguj
ach jo
no jo, zřejmě by si za ty peníze měl o sobotách a nedělích spíš užívat volna. jako většina z nás, že? zkusím mu to doporučit, aby Jakuba Turka netrápilo, že si ministr dovoluje i v sobotu jezdit na služební cesty.
  • Autor Kuba K.
  • Datum a čas 24.9.2004 11:04
Reaguj
Re: Re: Takže?
Ale jo. :))) Klidně bych dal rubriku : "Cesty našich zástupců." Třeba by to byl dobrý tip na výlet. :)))
  • Autor jan puš
  • Datum a čas 23.9.2004 19:10
Reaguj
To je tedy bomba
Opravdu objevný článek!!! A ministr bere 82 000? Na den? Logika Kuby Turka je opravdu udivující...
  • Autor Bára
  • Datum a čas 23.9.2004 18:17
Reaguj
Re: Takže?
Prostě jsem neodolal při čtení tiskových zpráv ministerstva životního prostředí. Jen jsem vedle sebe dal dvě věci: 1) kolik bere ministr a 2) co za ty peníze dělal 18. září. Každý ať si o tom myslí, co uzná z vhodné.
Reaguj
Takže?
To sem teda zase mimo! To jsi Kubo jako přišel na to, že ministři berou osmdesát tisíc? Nebo jsi poprvé zaznamenal, že státní úředníci v pracovní době cestujou a zviditelňují se? Klause jsi měl teď na konferenci o Škvoreckém a 1. září byl koukat na prvňáčky. To teprve stálo majlant!:) A ostatní taky! Co s tím budeme dělat, táži se? Co? Zavřeme je v kanclu? Tedy, no, někteří mimistři, kdyby místo svých praštěných nápadů sázeli stromky, tak by bylo třeba líp. Drahý stromky, pravda, ale alespoň žádná škoda. :)))
Reaguj
Rubrika?
Proč je to v rubrice "Turisté"? Vhodnější by mi přišla třeba "Kubova Žluč".
  • Autor jk
  • Datum a čas 22.9.2004 20:43
Reaguj
no a ?
  • Autor dalimil
  • Datum a čas 22.9.2004 14:50
Reaguj
Celkem 9 příspěvků v diskuzi


Zážitky na krátkých domácích ferátách? Dobře si rozmyslete, na co máte schopnosti!

Zážitky na krátkých domácích ferátách? Dobře si rozmyslete, na co máte schopnosti!

ANALÝZA Původní myšlenka ferát - jednoduché výstupy na vysoké hory - během dvou století zdegenerovala v drátování skal pro zábavné šplhání. Obtížnost lezení po drátech se zvyšuje a zdánlivě se zlepšuje i bezpečnost díky jistícímu... celý článek

Masarykova chaty na Šerlichu - 100 let turistiky v Orlických horách

Alpy AKTUÁLNĚ 2025

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.







Nejčtenější články

Koupání v Praze

Koupání v Praze

KDE A JAK SE VYKOUPAT? Přírodní koupaliště a kryté bazény! Přinášíme přehled možností, kde se v Praze vykoupat.
Hostivařská přehrada 2025

Hostivařská přehrada 2025

Otvírací doba hlavní pláže Hostivařské přehrady v Praze je každý den 9-20 hodin. Letní vstupné 170 Kč/den se platí na hlavní a nudistické pláži. Koupací molo naproti je zdarma a návštěvní doba není
Madonna di Campiglio a Val di Sole: Druhá dovolená, která vás dostane

Madonna di Campiglio a Val di Sole: Druhá dovolená, která vás dostane

Madonna di Campiglio a Val di Sole nabízejí dobrodružství pro každého, kdo miluje hory a adrenalinem nabité zážitky. Od pohodových horských procházek po náročné via ferraty v Brentských Dolomitech - každý tu najde svou
Lanovka na Hrebienok

Lanovka na Hrebienok

Pozemní lanovka na Hrebienok jezdí od roku 1908. Současná technologie byla uvedena do provozu 2007. Prosklené vozy nabízejí vyšší komfort i vyšší přepravní kapacitu než dříve. Poté byla rekonstruována staniční budova
Dolomity a Julské Alpy 2025

Dolomity a Julské Alpy 2025

BRATŘI COUBALOVÉ Přinášíme aktuální zprávy z Dolomit - Trentina a Jižního Tyrolska. Doplňujeme je o novinky z italských i slovinských Julských Alp.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Halančíci - výstava Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy 11.-13.9. 11.9.
Zahrada Čech - veletrh Litoměřice 12.-17.9. 12.9.
Pálavské vinobraní Mikulov 12.-14.9. 12.9.
Znojemské vinobraní Znojmo 12.-14.9. 12.9.
Veduty Českých Budějovic - výstava České Budějovice, Jihočeské muzeum 12.9.-6.4. 12.9.
120 let železniční trati Skalsko - Sobotka Sobotka 13.9.
Hrnčířské trhy Beroun 13.-14.9. 13.9.
Vinobraní svaté Kláry Praha, Botanická zahrada 13.-14.9. 13.9.
Vinobraní Jaroměř 13.9.
Zdolávání rozhleden - závod Česko 13.-14.9. 13.9.

Diskuse

Inu Honza, 13.9.2025 20:53, 12 příspěvků
Inu Kuba Turek, 13.9.2025 14:11, 12 příspěvků
Inu Honza, 13.9.2025 12:52, 12 příspěvků
únava a vyčerpání? Lukas B., 12.9.2025 12:22, 12 příspěvků
únava a vyčerpání? Honza, 11.9.2025 14:41, 12 příspěvků
Chyba v článku Ondráčková, 11.9.2025 14:30, 5 příspěvků
Pomoc Horal, 11.9.2025 13:24, 12 příspěvků
Pomoc Vodák, 10.9.2025 17:38, 12 příspěvků
únava a vyčerpání? Lukas B., 10.9.2025 15:08, 12 příspěvků
??? Honza, 10.9.2025 14:37, 1 příspěvek

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Krumlovský vodácký maraton Horydoly , 9.9.2025 22:28
Filmový festival Voda, mo... Horydoly , 9.9.2025 4:03
Re: Galasova cyklojízda Horydoly , 8.9.2025 11:48
Využite priaznivé počasie... Horydoly , 8.9.2025 11:46
Prague Horydoly Open, 8.9.2025 11:34
NN NIGHT RUN Horydoly , 5.9.2025 1:24
Direct Alpine na MHFF v T... Horydoly , 29.8.2025 13:03
Mezinárodní horolezecký f... Horydoly , 27.8.2025 12:28