Jak na to Závodní rafting 2005 na Horydoly

Salza

Český pohár v raftingu 2004

Zpravodajství připravujeme ve spolupráci s raftovou přílohou Sportovních novin

Týden po Evropském poháru na rakouské řece Salze čekal raftaře na olympijském kanále v německém Augsburgu další závod soutěže. Čeští vodáci prokázali svou nadvládu v ženské kategorii, když při neúčasti Jezinek získala první místo posádka Tygříků z Prostějova. Nejlepší česká mužská posádka Stan Hájos Racing Team skončila na čtvrtém místě.

Malá konkurence

Naplněná termínová listina všech raftových zemí se ovšem negativně podepsala na účasti. Na rozdíl od rekordní účasti minulého týdne se na start postavilo pouze 25 posádek ze tří zemí.

V mužské kategorii přijelo na kanál v Augsburgu, kde se v roce 1976 konaly olympijské závody ve slalomu, pouze osmnáct posádek, ženských raftů bylo sedm. Ze států se vedle Německa a České republiky zúčastnilo ještě Chorvatsko. Prořídlé závodní pole se muselo také vyrovnat s poněkud chladnějším počasím, než jaké panovalo o týden dříve na rakouské Salze.

Ženy jsou suverénní

Úvodní disciplínou byl jednokolový sprint, který určil dvojice pro vyřazovací Head to Head. V ženské kategorii potvrdily svoji dominanci prostějovské závodnice, které vyhrály i finálovou jízdu nad WWS Praha, třetí příčka patřila domácím závodnicím RTA Augsburger Kajak Verein.

Z mužských posádek nastupovali do vyřazovacích bojů na nejlepší pozici Hájci, kteří jednokolový sprint vyhráli, nakonec však skončili na třetím místě. První dvě příčky obsadily domácí posádky RTA B a RTA 1.

Ve slalomu žen se prosadila další česká posádka, Georgia Tsunami, která porazila vítězky H2H Tygříky. Bronz vybojovaly domácí závodnice RTA. Mezi muži si posádky na prvních třech místech zopakovaly umístění z H2H.

Sjezd vyšel domácím

Znalost ideální stopy při nedělním sjezdu tradičně hrála do karet domácím posádkám. Nejrychlejší čas mezi raftařkami zajely závodnice RTA před Tygříky a Tsunami. I druhé místo však stačilo Tygříkům k celkovému prvenství v součtu všech tří disciplín před RTA Augsburger Kajak Verein a Georgia Tsunami.

Hájci se ve sjezdu snažili udržet třetí příčku v celkovém hodnocení, nakonec však na ně po čtvrtém místě zbyla nepopulární bramborová medaile také v konečném součtu. Svou formu o víkendu potvrdila třetím prvním místem posádka RTA Kanu Schwaben Plan B, druhé místo získali raftaři MTV München v 1879, o jednu pozici hůře dojel RTA Kanu Schwaben 1.