Mistrovství pod Lipnem

Mistrovství pod Lipnem
SDÍLEJ:
Slalom a sjezd bez Hilgertové i Strnadové
Jak na to

Rozpis MČR a 7. ČP ve slalomu naleznete zde

Rozpis 8. ČP ve slalomu naleznete zde

 

Rozpis 9. závodu ve sjezdu naleznete zde

Rozpis MČR a 10. ČP ve sjezdu naleznete zde

           

Rozpis tréninku a dalších organizačních informací naleznete na serveru kanoe.cz

Víkend bude po delší době opět ve znamení divoké vody. Slalomáře i sjezdaře čekají poslední dva závody Českého poháru. V jeho rámci se v sobotu na naší nejnáročnější přírodní trati pod lipenskou přehradou uskuteční Mistrovství republiky ve slalomu na divoké vodě. Svůj šampionát si ve vltavských peřejích odbudou i sjezdaři. Na ty čeká v neděli MČR ve sjezdovém sprintu.

Na Šumavě však nepůjde jen o medaile a důležité body do celkového hodnocení ČP. Závody na Lipně také dají definitivní odpověď slalomovému kouči seniorské reprezentace Jiřímu Pulterovy, kdo se vydá na zářijové Mistrovství světa v australském Penrithu.

Svou pozici budou obhajovat někteří reprezentanti, kterým se nepodařilo umístit na červnovém ME ve slovinském Tacenu. Otevřená je nominace pro dva kajakáře, jednu deblkánoi a jednu singlkánoi.

Diváci se však budou muset obejít bez dvou hvězd české kanoistiky. Ve slalomu bude chybět Štěpánka Hilgertová, která ve čtvrtek odjíždí na přípravu do dějiště Mistrovství světa. Na olympijském kanále v Austrálii stráví posledních pět týdnů tréninkem a díky tomu vynechává i domácí šampionát.

Ve sjezdu bude chybět největší hvězda posledních let Michala Strnadová. Ta se minulý týden úspěšně zúčastnila Mistrovství světa v rychlostní kanoistice. Dlouhá sezóna se však na ní podepsala, a proto se rozhodla závody na Lipně vynechat a dát si týden volna. Michalu navíc příští týden čeká svatba a tak má v těchto dnech i jiné než sportovní starosti.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Kiteboarding na Rujaně

Kiteboarding na Rujaně

Rujana nabízí mělké moře v rozlehlých zálivech a stálý vítr ze Skandinávie, což dělá z baltského ostrova oblíbenou destinaci pro kiteboarding.... celý článek

Magdeburg, historické město na dolním Labi

Řeky AKTUÁLNĚ 2025

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.







Nejčtenější články

Proč vyzkoušet paddleboarding?

Proč vyzkoušet paddleboarding?

OUTDOOR V KOSTCE Chystáte se strávit letošní prázdniny, jinak než obvykle? Možná je vhodný čas vyzkoušet něco nového, jako je například paddleboarding!
Řeky AKTUÁLNĚ 2025

Řeky AKTUÁLNĚ 2025

BEROUNKA Voda pro vodáky teče jenom někde a někdy. Přinášíme informace, které by vás mohly zajímat, pokud se chystáte na prázdninové putování po řece i víkendové splutí potoka. Přidáváme tipy ze zahraničí.
Hostivařská přehrada 2025

Hostivařská přehrada 2025

Otvírací doba hlavní pláže Hostivařské přehrady v Praze je každý den 9-20 hodin. Letní vstupné 170 Kč/den se platí na hlavní a nudistické pláži. Koupací molo naproti je zdarma a návštěvní doba není
Prohlídka Gdaňsku z mořského kajaku

Prohlídka Gdaňsku z mořského kajaku

Polsko má fakticky tři hlavní města. Varšava je administrativní centrum, Krakov odkazuje na sídlo králů a Gdaňsk drží ekonomickou sílu. Všechny leží na Visle. Gdaňsk v ústí polského veletoku do Baltu se
Ovládni vítr, pokoř vlny – objev wing

Ovládni vítr, pokoř vlny – objev wing

OUTDOOR V KOSTCE Na vodní hladině to vře. Slunce pálí, vítr sviští kolem a z vody se s šuměním vynořuje jezdec, který jako by se vznášel nad hladinou. Není to windsurfing. Není to kitesurfing.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Morava - povoleno splutí hlavního toku
Litovel Litovel - Hynkovský jez 1.8.
Welká Wodácká Pouť Brno, Pisárky 2.-3.8. 2.8.
Americana - veletrh Německo, Augsburg 3.-7.8. Westernový styl 3.8.
Pilsenman - kvadriatlon Plzeň, Bolevecký rybník Plavání, horské kolo, kajak, běh 9.8.
Vltava - noční splutí Český Krumlov 16.8.
IBTM - veletrh Mexico, Mexico City 20.-21.8. 20.8.
Sail Amsterdam Nizozemsko, Amsterdam 20.-24.8. Historické plachetnice 20.8.
Země živitelka - veletrh České Budějovice, výstaviště 21.-26.8. 21.8.
OC Manie Roztoky u Křivoklátu 23.-24.8. Otevřené kanoe na divokou vodu 23.8.
Výstava stanů Praha, Letňany 16.6.-24.8. 24.8.

Diskuse

Inu Honza, 27.7.2025 13:11, 1 příspěvek
brdské osmistovky vodák Marek, 26.7.2025 9:26, 2 příspěvky
Inu Honza, 24.7.2025 11:45, 4 příspěvky
Aljaška na SUP od Chobotnice Střelec, 23.7.2025 9:25, 5 příspěvků
brdské osmistovky Beňour, 22.7.2025 20:59, 2 příspěvky
dík taky lezec, 19.7.2025 22:12, 1 příspěvek
Pomoc i ráda při řešení d... HR, 19.7.2025 13:04, 4 příspěvky
Pomoc i ráda při řešení d... Pavel Juráček 1982, 19.7.2025 11:47, 4 příspěvky
Aljaška na SUP od Chobotnice vodák, 19.7.2025 10:51, 5 příspěvků
Inu jak se vyšvihnout pikovoda, 19.7.2025 10:45, 3 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Kozí mejdan Horydoly , 19.7.2025 23:25
Ceny obědů opět rostou Horydoly Open, 18.7.2025 0:01
Výšlap na Prašivou s TOMÁ... Horydoly , 13.7.2025 15:48
Re: Restaurace a hospody Horydoly Open, 9.7.2025 13:51
V pátek začíná 34. Festiv... Horydoly Open, 9.7.2025 13:36
Pillerseetal Horydoly , 4.7.2025 22:24
Pro zvědavce: Kino Alm, k... Horydoly Open, 4.7.2025 12:04
Třídenní trek přes Piller... Horydoly Open, 4.7.2025 12:01