Časopis Via Nostra

Časopis Via Nostra
SDÍLEJ:
Na časopiseckém trhu se objevil další titul o cestování nazvaný Via Nostra.

Požádali jsme o rozhovor koordinátorku Radku Komarek. Do něho zasáhla ještě šéfredaktorka Lenka Šikrha.

Jaký je redakční tým a kdo ho vede?

Šéfredaktorkou je zkušená novinářka Lenka Šikrha. Via Nostra je prvním časopisem v Česku, který následuje nejprogresivnější mediální trend a pracuje ve virtuální redakci. Díky tomu může mít redakční tým sestavený z lidí tvořících na různých místech Česka i světa. Složení týmu je standardní pro časopis tohoto druhu.

Nepřeháníte? Například Horydoly tímto způsobem pracují na internetu čtvrtým rokem a při vydávání časopisu třetím rokem.

Lenka Šikrha: Stačí tedy odpověď upravit. Via Nostra následuje nejprogresivnější mediální trend a pracuje ve virtuální redakci.

Jaká je plánovaná periodicita?

Měsíčník. Výjimkou je letošní letní dvoučíslo červenec - srpen.

Na jaké čtenáře je obsah zaměřený?

Na čtenáře, kteří jsou tak trochu blázni a cestování je pro ně nedílnou součástí jejich životního stylu. Když mají možnost, sbalí kufr nebo auto, a vyrazí, třeba jenom na víkend. Cestují tedy vícekrát ročně a využívají všech nabízených možností, jak si někam vyjet. Naskytne-li se dobrá nabídka od cestovky, jedou s ní a na místě si program upraví podle svých představ. Nebo si koupí jenom letenku, v cíli pronajmou auto a řídí se svým programem. Nebo naloží auto či motorku a vydají se někam po Evropě. Pro individuální autoturisty bude v časopise čím dále víc místa. Jsou to lidé, pro které je charakteristický aktivnější životní styl. Nechtějí jenom ležet u moře, ale i prozkoumat, co je kolem. Dostatek podnětů a informací ovšem v časopise najdou i ti, kteří si vybírají klasickou pobytovou dovolenou, hledají, kam to bude a potřebují seriózní a ověřené informace.

Co je hlavním obsahem časopisu?

Naplnění hesla Byli jsme tam a předávání na vlastní kůži vyzkoušených a ověřených informací a zkušeností v reportážích a cestopisech zaměřených na dostupné a oblíbené destinace. Via Nostra se hodně věnuje evropským destinacím, kam míří statisíce lidí, ale o kterých je překvapivě málo konkrétních informací. Ze vzdálenějších cílů si vybírá místa, která jsou dnes již také relativně snadno dostupná, jako je například Čína a některé země Jižní Ameriky. Konstantou obsahu jsou články z Kanady a USA. Poselstvím všech článků je sdělení, že i ty, čtenáři, tohle zvládneš a můžeš se na toto místo vydat. Via Nostra chápe cestování jako součást životního stylu a proto se zabývá i věcmi, které s jakoukoli cestou úzce souvisí - každý z nás se na cestu musí obléci, používá kosmetiku, potřebuje různé technologie, jezdí autem, řeší nedorozumění a tak dále. Proto jsou i tato témata součástí časopisu. Protože cestování je zábava a někdy bývá dlouhá chvíle, najdete v magazínu i zábavu: křížovku, čtení na pokračování, kvízy a soutěže.

Kolik stojí jedno číslo?

69 českých i slovenských korun. Distribuce je v Česku i na Slovensku.

Jaký je náklad?

Patnáct tisíc kusů a výše.

Jaká je vaše nejbližší konkurence?

Žádná, obsadili jsme díru na trhu

Co tedy například Travel Life, Lidé a Země, Travel Digest, Travelfocus, Sky, Treking a mnohé další?

Lenka Šikrha: Naší konkurencí jsou samozřejmě všechny časopisy zabývající se cestováním. Snažíme se však svým obsahem odlišit a využít toho, co ostatní nemají.

Má časopis své internetové stránky?

Nejsou to vysloveně stránky časopisu ve smyslu převod časopisu na internetu, ale jsou součástí projektu Vianostra.net.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Praha AKTUÁLNĚ 2026

Praha AKTUÁLNĚ 2026

HOTEL PRAGUE TOWERS Malé zprávy z velkého města přinášíme pro turisty a návštěvníky.... celý článek

Alpy AKTUÁLNĚ 2026

Mezi hotelovými hosty jsou zloději

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Rakouské dálniční známky, mýto v tunelech a na alpských silnicích

Rakouské dálniční známky, mýto v tunelech a na alpských silnicích

AKTUALIZACE Mezi turisty, kteří míří do Alp, se občas vedou diskuse, zda se vyplatí koupit dálniční známku, nebo jet mimo dálnice po vedlejších silnicích. Uvádíme proto současné ceny všech druhů
Vosecká bouda rozšířila fotovoltaickou elektrárnu

Vosecká bouda rozšířila fotovoltaickou elektrárnu

Na Vosecké boudě se před Vánoci slavilo. Důvodem bylo rozšíření počtu fotovoltaických panelů a zvýšení kapacity bateriového úložiště.
Oslabení CzechTourism poškozuje občany i regiony

Oslabení CzechTourism poškozuje občany i regiony

V souvislosti s debatou o rozpočtových úsporách, kterou otevřel poslanec Petr Mach (SPD) a v jejímž rámci zazněly také úvahy o možném omezení či zrušení agentury CzechTourism, upozorňují zástupci cestovního ruchu na zásadní význam tohoto
Půjčovny lodí a vodáckých potřeb v Česku a na Slovensku

Půjčovny lodí a vodáckých potřeb v Česku a na Slovensku

AKTUALIZACE Největší seznam půjčoven lodí na českých a slovenských řekách. Přidáváme významné půjčovny v dalších vodácky atraktivních zemích. Půjčit si můžete kánoe, kajaky, rafty, nafukovací kánoe, nebo třeba pramice.
Bitcoin na křižovatce: Uvolnění politiky Fedu může letos vystřelit cenu vzhůru, rok 2026 ale nese riziko tvrdé korekce

Bitcoin na křižovatce: Uvolnění politiky Fedu může letos vystřelit cenu vzhůru, rok 2026 ale nese riziko tvrdé korekce

Cena bitcoinu by letos mohla výrazně posílit, pokud americký Federální rezervní systém (Fed) přistoupí k dalšímu uvolňování měnové politiky a do systému se vrátí vyšší objem likvidity.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Reisen - veletrh Německo, Hamburg 5.-8.2. Turismus a karavaning 5.2.
Balttour - veletrh Lotyšsko, Riga 6.-8.2. 6.2.
AIME - veletrh Austrálie, Melbourne 9.-11.2. 9.2.
BIT - veletrh Itálie, Miláno 10.-12.2. Cestovní ruch 10.2.
Benátský karneval Benátky, Itálie 31.1.-17.2. 17.2.
Free - veletrh Německo, Mnichov 18.-22.2. 18.2.
Nautika - veletrh Chorvatsko, Záhřeb 18.-22.2. 18.2.
For Fishing - veletrh Praha, Letňany 19.-22.2. Rybářství a myslivost 19.2.
Hohe Jagd und Fischerei - veletrh Rakousko, Salzburg 19.-22.2. Lov a rybářství 19.2.
Utazás - veletrh Maďarsko, Budapešť 19.-22.2. 19.2.

Diskuse

Máte s airbagem v lavině ... Michael Beranek, 4.2.2026 13:41, 72 příspěvků
Račice Bambule, 4.2.2026 11:39, 1 příspěvek
Lavinovy batoh a svata tr... Apuka, 3.2.2026 15:20, 72 příspěvků
Lavinovy batoh a svata tr... Apuka, 3.2.2026 11:25, 72 příspěvků
Lavinovy batoh a svata tr... Tom, 3.2.2026 7:43, 72 příspěvků
Lavinovy batoh a svata tr... Skiák, 2.2.2026 16:44, 72 příspěvků
Lavinovy batoh a svata tr... Apuka, 2.2.2026 16:41, 72 příspěvků
Lavinovy batoh a svata tr... Tom, 2.2.2026 15:59, 72 příspěvků
Apuka Tom, 2.2.2026 15:49, 72 příspěvků
Lavinovy batoh a svata tr... Apuka, 2.2.2026 15:48, 72 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Re: Má někdo zkušenost uxeuen@mailto.plus, 4.2.2026 17:47
Galasova Cyklojízda Č.403... Horydoly , 4.2.2026 10:23
SVĚTOVÝ POHÁR V MARATONU ... Horydoly , 3.2.2026 17:59
Kam za vínem v únoru? Horydoly , 29.1.2026 21:11
Jazz at Lincoln Center oz... Horydoly , 29.1.2026 16:43
FITUR Madrid Horydoly , 27.1.2026 23:33
Re: Po dlouhém pracovním ... freide freide, 23.1.2026 15:57
Po dlouhém pracovním dni ... jonas williams, 23.1.2026 15:56