Cizinče, kudy z nudy?

Cizinče, kudy z nudy?
Praha, Dalejské údolí. Lom Požáry. U vstupu probíhá mezinárodní stratotyp silurského Přídolí.
Autor snímku Kuba Turek
SDÍLEJ:

Internetová kampaň, která má přilákat turisty ze šestnácti zemí do Česka, je v plném proudu. Začala v říjnu a skončí 23. prosince.

Jak na to

Vaše peníze se nepočítají

ROZHOVOR Karin Šeligová

Zeptali jsme se tiskové mluvčí CzechTourism Karin Šeligové na finanční vyčíslení podzimní internetové kampaně na server agentury Czechtourism.

Kolik celá akce stojí?

První kampaň pro zahraniční turisty probíhá v 16 zemích na internetu na podporu sloganu ČR - symfonie zážitků a ke zvýšení návštěvnosti www.czechtourism.com  a stojí 14,2 miliónu korun. Druhá kampaň probíhá v České republice a je určená pro Čechy nebo cizince žijící u nás a je zaměřena na www.kudyznudy.cz. Stojí 9,6 miliónu korun.

Dá se finančně vyjádřit jejich přínos?

Přínosem kampaní je nejen udržení image České republiky jako turistické destinace i v době mimo hlavní sezónu, ale především jde o podporu podnikatelských subjektů, kteří zdarma zveřejňují svoji nabídku v katalogu Kudy z nudy na internetu.

Státní organizace, agentura CzechTourism tímto nepřímo podporuje rozvoj podnikatelských aktivit, respektive efekt z reklamní kampaně se přenáší do zvýšeného počtu klientů hotelů a dalších turistických cílů.

Zároveň probíhá kampaň zaměřená na tuzemské turisty.

Mimo sezónu jezdí málo lidí z ciziny

Hlavním komunikačním tématem tištěné i elektronické komunikace je server www.czechtourism.com.

"Kampaň má za úkol zvýšit zájem zahraničních turistů o Českou republiku především v období podzimu a zimy, kdy není sezóna tak silná jako v létě. I nyní je potřebné zajistit obsazenost hotelových a restauračních kapacit, zábavních podniků, napomoci cestovním kancelářím a agenturám," zdůvodňuje ředitel agentury CzechTourism Rostislav Vondruška.

Zvedli jsme návštěvnost za deset miliónů

Kampaň se týká těchto zemí: Anglie, Dánsko, Estonsko, Francie, Itálie, Litva, Lotyšsko, Maďarsko, Německo, Nizozemí, Norsko, Polsko, Rakousko, Rusko, Slovensko a Španělsko.

Uskutečňuje ji společnost Médea ve třech vlnách - rodinná dovolená, aktivní zážitková dovolená a pobyt v zimě a o Vánocích. Zaměřena je především na obyvatele měst nad 20 let s vyššími příjmy a vyšším vzděláním.

"Pokud srovnáme návštěvnost v září a říjnu můžeme s jistotou hovořit o nárůstu 64 %. Průměrná doba jedné návštěvy se pohybuje kolem čtyř shlédnutých stránek. Nejvíce internetových návštěvníků přichází z USA, Španělska, Ruska, ale také České republiky," uzavírá Rostislav Vondruška.

Kudy z nudy?

CzechTourism láká do Česka v jedné kampani cizice a souběžně spustil podobnou akci pro tuzemské turisty.

Od pátku 16. listopadu do konce roku jezdí čtyři stovky tramvají s reklamní polepy s odkazem na webové stránky www.kudyznudy.cz. Kampaň probíhá také v tisku, na billboardech na významných silničních tepnách a na rozhlasových stanicích.

Billboardy, tramvaje, rádia, noviny...

Reklamní upoutávky navrhla společnost M.I.P.Group. Kampaň nabíhala pozvolna seriálem inzerátů v tisku, poté následovaly billboardy umístěné na dálničních tepnách od Plzně přes Prahu, Brno a Olomouc a na silnicích prvních tříd.

Plzeňské BK Studio vytvořilo turistický spot, který je vysílán na celostátních a regionálních rozhlasových stanicích jako jsou Impuls, Frekvence 1, Bonton, Rádio Haná, Rádio RockZone, Blaník a City.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Z Litoměřic do Roudnice přes Středohoří na koloběžce

Z Litoměřic do Roudnice přes Středohoří na koloběžce

FOOTBIKE GUIDE Výhledy, přírodu, zámky a cyklostezky jsme spojili na celodenním koloběžkovém výletu. Z Litoměřic stoupáme od Labe na Dlouhý vrch, objedeme ho, sjedeme do Zahrady Čech k zámku Ploskovice a frčíme cyklostezkou podél Labe
TEST Vložka do spacáku Boll Rectangular

TEST Vložka do spacáku Boll Rectangular

Vložka do spacáku Boll se zdá nesmrtelná. Používáme již už hezkých pár let, výrobce ji stále prodává v nezměněné podobě a vše zůstává při starém. Naši vložku Boll Rectangular Line zatím nezničilo
Tanvaldská Kamenice pro začínající jezdce divokých vod

Tanvaldská Kamenice pro začínající jezdce divokých vod

AKTUALIZACE Začínající jezdci divokých vod a rekreační kajakáři se na dolní Kamenici svezou po ideální vodě. Dvojkové peřejky sice následují jedna za druhou, ale vždycky se mezi nimi najde pár desítek
Májové Jizerky: čas lásky v kraji hlubokých bučin, drsných skal a vzácného křišťálu

Májové Jizerky: čas lásky v kraji hlubokých bučin, drsných skal a vzácného křišťálu

Šumění lesa, který se pro svou nedotčenost dostal na prestižní seznam UNESCO. Skalní útvary i vodopády, které vás svou krásou oslní stejně jako zdejší bižuterie a sklo. Jizerské hory jsou po mnoha
Cesta zlatou stezkou - místa, která stojí za návštěvu

Cesta zlatou stezkou - místa, která stojí za návštěvu

Cestování po stopách zlata není jen příležitostí vidět neobyčejná místa, ale také způsob, jak poznat historii, která po staletí formovala ekonomiky a přitahovala lidi snící o bohatství. Zlatá stezka vede napříč různými

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Afrikou z Austrálie do Evropy - diashow Jihlava, Dukla Přednáší Tony Ruzek 13.5. 19:30
Indonéský večer Praha, Městská knihovna 13.5. 19:00
Hobby - veletrh České Budějovice, výstaviště 14.-17.5. 14.5.
The Dirtbag Past - přednáška Praha, Rock Point Havlíčkova Přednáší Alexander Megos (anglicky) 14.5. 18:00
Japonský čajový obřad Praha, Trmalova vila Přednáší Lukáš Adam 14.5. 13:00
24 hodin na koloběžce Praha, Divoká Šárka 15.-16.5. 15.5. 17:00
Mladá Boleslav Tour - cyklomaraton Mladá Boleslav Horská kola 16.5.
Mezi jezy Lužnice, Sezimovo Ústí Paddleboard 16.5.
Night Ride Itálie, Bergamo Noční cyklistika 16.5.
Třeboňská šlapka Třeboň Zahájení cyklistické sezony 16.5.

Diskuse

top online pharmacy ChrisMoits, 13.5.2026 21:29, 21 příspěvků
Inu Honza, 13.5.2026 21:07, 1 příspěvek
online pharmacy discount ... Elmerlib, 13.5.2026 19:13, 21 příspěvků
no prescription needed ph... Justinknofs, 13.5.2026 19:07, 21 příspěvků
https://zenfi.ru Thomasfus, 13.5.2026 18:39, 1 příspěvek
https://zenfi.ru Thomasfus, 13.5.2026 18:17, 8 příspěvků
Новая мета в гембле BluffMaster, 13.5.2026 17:39, 13 příspěvků
reputable overseas online... ChrisMoits, 13.5.2026 17:34, 21 příspěvků
Asociace vodní turistiky ... Lukas B., 13.5.2026 12:34, 8 příspěvků
Asociace vodní turistiky ... Franta, 13.5.2026 10:02, 8 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Re: Fjällräven Horydoly , 6.5.2026 1:48
Stubai - lyžování do května Horydoly , 6.5.2026 1:43
Zimní outdoor sokarovskiy sokarovskiy, 5.5.2026 11:03
Zimní dovolená se psem nesteroid nesteroid, 5.5.2026 11:03
SkialpujFEST kiheto6821 kiheto6821, 24.4.2026 13:48
Re: Skialpy kiheto6821 kiheto6821, 24.4.2026 13:47
Brýle na jaře Alex Brido, 24.4.2026 8:42
Jarní lyžování v Korutane... Horydoly , 23.4.2026 11:03