Pohorky na jedno použití Kilimanjaro Plus

Pohorky na jedno použití Kilimanjaro Plus
Breitenberg. Allgavské Alpy nad Pfronten.
Autor snímku Erich Malter - Pfronten Tourismus
SDÍLEJ:

Pohorky Kilimanjaro Plus jsou dámské nebo mládežnické boty do přírody za pár korun. Prodávají se hypermarketech přibližně za sedm stovek korun. Jestli potřebujete lehké turistické boty na víkendové výlety s malým batůžkem, můžete o nich uvažovat.

Pro ženy a děti

Kilimanjaro Plus jsou lehké textilní pohorky.

Nepromokavost jim zajišťuje sympatexové futro. Odolnost proti odření zvyšuje gumová obsázka na špičce. Podrážka není příliš hrubá, a proto je pohodlná.

Testované pohorky jsou sice na poměry textilních trekovek poměrně pevné, ale přesto nejsou vhodné do náročného terénu, na nošení težkých batohů a pro příliš těžké turisty.

Ideální použití se nám jeví pro ženy a děti na jednodenní či víkendové výlety, při kterých nečekají příliš bláta či sněhu. Boty se jim odmění pohodlím a jistou chůzí.

Nenáročný terén a víkendové výlety

Podrážky jsou designované spíš na suchý a méně náročný terén. Jejich vzorek je jemný, vhodný nejspíš na lesní pěšiny. V pohodě však zvládly i horské stezky ve vápencových Alpách včetně ferátových úseků.

Svršek na pohorkách Kilimanjaro Plus je textilní a doplněný sympatexovou membránou. Při velkém dešti nám do bot nateklo. Nebyli jsme schopni zjistit, kudy přesně. Nevíme tedy, jestli byla narušená membrána, nebo vlhkost pronikla okolo ní. Při běžném dešti k ničemu takovému nedošlo.

Jednu velkou nectnost těchto pohorek jsme ale nakonec objevili. Tkaničky přeřezávají a ničí okované dírky a háčky. Po půl roce používání si thaničky zasloužily výměnu.

Takové boty se neopravují

Pohorky Kilimanjaro Plus patří mezi boty, u nichž se nepředpokládá žádná údržba. Rok či dva se v nich chodí až se rozpadnou. Pak se rovnou vyhodí a koupí nové.

Občas z nich omyjeme největší bláto a jednou za rok jsme je nastříkali hydrofobním sprejem, abychom omezili smáčivost textilu z vnější strany.

Kilimanjaro jsme už na nohách měli

Před rokem jsme testovali podobné boty značky Kilimanjaro Outdoor Adventure s rozporuplným výsledkem. Jeden testovaný pár byl v pořádku, přelezli jsme v něm několik ferát v Dolomitech a rakouských Alpách, prochodili rakouské hory a absolvovali v nich víkendové výlety i letní tábory.

Druhý pár se po čase rozpadl a udělal se na něm žralok. V Hervisu, kde jsme je koupili, ochotně vrátili po reklamaci peníze.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

drsný nadpis
Trochu zavádějící nadpis, řekl bych. Když je něco na jedno použití, tak se to vyhazuje (reklamuje) hned po prvním výletu, ale tato recenze mi zas tak špatně nevyzněla.
  • Autor M.
  • Datum a čas 18.12.2008 18:16
Reaguj
Celkem 1 příspěvek v diskuzi


Co dělat při dopravní nehodě v zahraničí?

Co dělat při dopravní nehodě v zahraničí?

Dopravní nehoda v zahraničí dokáže zkazit dovolenou i přidat starosti. Ale není třeba propadat panice – díky mezinárodní spolupráci pojišťoven a českým institucím můžete vše řešit z domova, v češtině a s odbornou pomocí. Klíčové je... celý článek

Andreas Tonelli the extreme biker fell 200 meters into the depth at Piz Duleda

Proč není Lichtenštejnsko na Moravě a Vaduz ve Valticích?

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.







Nejčtenější články

Via Renata na Wetzsteinkogel. Tělo tuž, vápno buš

Via Renata na Wetzsteinkogel. Tělo tuž, vápno buš

CLIMBING GUIDE Jestli je nějaký důvod trénovat na těžší cesty, jedním z nich může být tento: na alpském vápenci začínají pěkné cesty často pětkou nebo šestkou.
Gaspi doporučuje: Salzkammergut je pro mě prázdninový cíl nejen na e-bike

Gaspi doporučuje: Salzkammergut je pro mě prázdninový cíl nejen na e-bike

Gaspi není jen ten splašený kůň, který sjíždí šílené traily a činné sopky. Je to taky táta od rodiny. Už mnoho let se vrací do rakouské oblasti Salzkammergut, kde si od
Ballova lávka na Monte Pelmo

Ballova lávka na Monte Pelmo

AKTUALIZACE Ballova lávka (Cengia di Ball) je mezi ferátisty pojmem. Není třeba dodávat, že je to výstup na Monte Pelmo v Dolomitech. Skalní rampa, která protíná obrovitou východní stěnu, je totiž
Soutok Vltavy a Sázavy na koloběžce

Soutok Vltavy a Sázavy na koloběžce

FOOTBIKE GUIDE Míříme na koloběžkách do míst, kde se odehrávaly podstatné události českých dějin. Kde Sázava ústí do Vltavy, soupeřili Přemyslovci o vliv, benediktini postavili významný klášter, těžilo se zlato, stavěla
Livigno na vlastní nohy: 1500 kilometrů horských tras

Livigno na vlastní nohy: 1500 kilometrů horských tras

Hluboko v italských Alpách, obklopené horským tichem a dechberoucí přírodou, leží Livigno. Známé také jako Malý Tibet nabízí více než 1500 km značených turistických tras, které vedou od poklidných pastvin přes lesní

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Tour de France Francie 5.-27.7. Silniční cyklistika 5.7.
Rakovnické cyklování Rakovník 19.-20.7. Cyklistický festival 19.7.
Šermířský víkend Cimburk 19.-20.7. 19.7.
Zátopkova 10 - běh Plzeň 20.7.
Výšlap na Prašivou s Tomášem Šebkem Prašivá 20.7. 15:30
Zlatá pětka Emila Zátopka Plzeň 24.7.
Denali - diashow Praha, Rock Cafe Přednáší Lukáš Pátek 24.7. 19:00
Vesnická architektura od středověku - přednáška Praha, Trmalova vila Přednáší Pavel Bureš 24.7. 16:00
Selské slavnosti Holašovice   25.7.
Hrdané slávnosti Stará Ľubovňa, hrad 25.-27.7. 25.7.

Diskuse

dík taky lezec, 19.7.2025 22:12, 1 příspěvek
Pomoc i ráda při řešení d... HR, 19.7.2025 13:04, 3 příspěvky
Pomoc i ráda při řešení d... Pavel Juráček 1982, 19.7.2025 11:47, 3 příspěvky
Aljaška na SUP od Chobotnice vodák, 19.7.2025 10:51, 4 příspěvky
Inu jak se vyšvihnout pikovoda, 19.7.2025 10:45, 3 příspěvky
Inu Honza, 19.7.2025 9:41, 3 příspěvky
Aljaška na SUP od Chobotnice Horydoly, 18.7.2025 10:04, 4 příspěvky
špatné kritérium Střelec, 18.7.2025 8:00, 4 příspěvky
Hrozně dlouhé čtení doku.pes, 16.7.2025 21:19, 3 příspěvky
Jaroš: Klára nebyla horol... Vtipálek, 16.7.2025 19:22, 314 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Kozí mejdan Horydoly , 19.7.2025 23:25
Ceny obědů opět rostou Horydoly Open, 18.7.2025 0:01
Výšlap na Prašivou s TOMÁ... Horydoly , 13.7.2025 15:48
Re: Restaurace a hospody Horydoly Open, 9.7.2025 13:51
V pátek začíná 34. Festiv... Horydoly Open, 9.7.2025 13:36
Pillerseetal Horydoly , 4.7.2025 22:24
Pro zvědavce: Kino Alm, k... Horydoly Open, 4.7.2025 12:04
Třídenní trek přes Piller... Horydoly Open, 4.7.2025 12:01