Navigamus 2009 na Rozkoši

Navigamus 2009 na Rozkoši
SDÍLEJ:
Celostátní setkání českých vodních skautů i se zahraniční účastí, zvané Navigamus, se uskutečnilo se na vodní nádrži Rozkoš u České Skalice. Tisícovka dětí prožila čtyři dny plné setkávání s jinými skauty, ale i různé hry a soutěže na vodě i na souši.

Šplhání po provazovém žebříku, zkouška obratnosti na plovoucích překážkách, ale i závody na lodích. To je jen malý výčet z desítek disciplín, které každý z tisícovky účastníků Navigamu absolvoval.

Skauti z Česka i ciziny

Navigamus dětem přinesl nejen mnoho nových zkušeností, ale zejména spousty nových kontaktů na skauty z jiných měst, krajů či států.

"Myslím, že je tu byla super atmosféra. Seznámila jsem se skautkami z Ukrajiny i Polska, také jsem vyzkoušela lanové aktivity, ale to už docela znám, protože chodíme do skal s oddílem. Nejvíce jsem si užila obrovský nafouknutý pytle na vodě, jak se přelejzaly," líčí své pocity třináctiletá skautka Terka Kousalová.

Nechyběl ani bohatý doprovodný program, jako rádio Navigamus, rockový koncert skautské kapely Žito, či výlety do okolí, při kterých skauti poznávali krásy Náchodského regionu, jako třeba pevnost Josefov, zámek v Novém Městě nad Metují nebo podzemní chodby v Josefově.

Jedenáct set účastníků Navigamu

"Celá akce se nesla v přátelském duchu, za organizátory mohu říci, že se nám podařilo zajistit kvalitní bezpečné zázemí, kde se mohli skauti navzájem poznávat při atraktivních outdorových hrách," uvádí vedoucí akce Radek Prouza.

Největší účast v dosavadní historii čítala na Rozkoši 1100 vodních skautů a skautek.

"Nejvíce se mně líbila tady ta příroda a voda. Z připraveného programu byly nejlepší jízdy na lodích a to hlavně plachetnicích, užili jsme si přitom spousty srandy s českými skauty," říká účastnice z ukrajinské Oděsy jménem Nasťa.

Příští setkání vodních skautů Navigamus se bude konat v roce 2012.


Zobrazit místo Labe na větší mapě
SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Jmenuje se Elbe Princesse neboli Labská princezna

Jmenuje se Elbe Princesse neboli Labská princezna

Luxusní plovoucí hotel a zároveň výletní loď Elbe Princesse byla postavena na pravidelné plavby Praha - Berlín a někdy dopluje až do Hamburku. Je to největší loď, která pluje na českých vodách.... celý článek

Přírodní koupání v Orlických horách

Dovolená u vody ve středních Čechách: koupání, lodě, kempink, výlety

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.







Nejčtenější články

Klidné Labe z Jaroměře do Hradce Králové na kajaku

Klidné Labe z Jaroměře do Hradce Králové na kajaku

Hezká klidná voda. Široké Labe. Regulovaný veletok. Pádlujeme z Jaroměře do Hradce Králové.
Vodní slalom v La Seu d’Urgell

Vodní slalom v La Seu d’Urgell

S novinkou odstartoval Světový pohár ve vodním slalomu na tradiční trati ve španělském La Seu d’Urgell. Z kvalifikačních jízd postupují závodníci rovnou do finále, kam projde pouze 12 nejlepších lodí.
Přírodní koupání v Orlických horách

Přírodní koupání v Orlických horách

AKTUALIZACE Orlické hory a Podorlicko nabízejí jedny z  nejčistších vod ke koupání v přírodě. V Orlických horách si můžete užívat sluníčka na pláži, trávit volný čas vodními hrátkami na lehátkách či třeba šlapadlech, anebo
Dovolená u vody ve středních Čechách: koupání, lodě, kempink, výlety

Dovolená u vody ve středních Čechách: koupání, lodě, kempink, výlety

Plavbu na jachtě, pohodový čas v kánoi nebo výlet parníkem si můžete dopřát ve středních Čechách. Zážitek samozřejmě doplní koupání - ať už v přírodě, na koupališti nebo v moderních aquaparku.
Jmenuje se Elbe Princesse neboli Labská princezna

Jmenuje se Elbe Princesse neboli Labská princezna

Luxusní plovoucí hotel a zároveň výletní loď Elbe Princesse byla postavena na pravidelné plavby Praha - Berlín a někdy dopluje až do Hamburku. Je to největší loď, která pluje na českých vodách.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
ISPO China - veletrh Čína, Shanghai 4.-6.7.. 4.7.
ILTM Asia - veletrh Čína, Shangai 4.-6.7. Luxusní cestování 4.7.
Vajgarská saň - dračí lodě Jindřichův Hradec, Vajgar 12.7.
Pohár povodí Ohře Tršnice Vodácký maraton 26.7.
Morava - povoleno splutí hlavního toku
Litovel Litovel - Hynkovský jez 1.8.
Americana - veletrh Německo, Augsburg 3.-7.8. Westernový styl 3.8.
Pilsenman - kvadriatlon Plzeň, Bolevecký rybník Plavání, horské kolo, kajak, běh 9.8.
Vltava - noční splutí Český Krumlov 16.8.
IBTM - veletrh Mexico, Mexico City 20.-21.8. 20.8.
Sail Amsterdam Nizozemsko, Amsterdam 20.-24.8. Historické plachetnice 20.8.

Diskuse

Mladí horalové Honza, 29.6.2025 21:28, 1 příspěvek
Docela důležité... Honza, 26.6.2025 21:13, 6 příspěvků
Docela důležité... Kuba Turek, 26.6.2025 14:47, 6 příspěvků
Docela důležité... Honza, 26.6.2025 14:18, 6 příspěvků
Docela důležité... Laura Novotná, 26.6.2025 12:12, 6 příspěvků
Solná komora Novinář, 26.6.2025 11:27, 2 příspěvky
Solná komora Skiák, 25.6.2025 23:02, 2 příspěvky
Inu Piký, 23.6.2025 18:47, 6 příspěvků
Inu Honza, 23.6.2025 12:17, 6 příspěvků
Moped Rich, 22.6.2025 10:39, 8 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Světový pohár Troja Horydoly , 26.6.2025 15:16
Světový pohár Troja Horydoly , 26.6.2025 2:57
Prskavec jako hologram Horydoly Open, 25.6.2025 0:13
Livigno na kole Horydoly , 24.6.2025 19:48
Cyklistický maraton Vysočiny Horydoly , 19.6.2025 22:32
Pivo na Náplavce Horydoly , 19.6.2025 21:22
Sportovní prádlo Horydoly , 13.6.2025 16:44
Přípravy vrcholí Horydoly , 13.6.2025 14:01