Hradílek, Pišvejc, Buchtel jsou nejlepší na světě

Hradílek, Pišvejc, Buchtel jsou nejlepší na světě
SDÍLEJ:
Kajakářská hlídka

Poprvé v šedesátileté historii slalomu na divoké vodě dosáhli čeští kajakáři na absolutní vrchol a stali se mistry světa.

Trojice Vavřinec Hradílek, Ivan Pišvejc a Michal Buchtel porazila v silné konkurenci porazila celé startovní pole a získala nesmírně cenné zlato.

Zabrali až ve finále

Hradílek s Pišvejcem už zažili medailovou slávu před dvěma lety na Mistrovství světa v Brazílii, kde spolu s Lubošem Hilgertem brali bronz.

Dnešní zlaté odpoledne je však pro všechny tři jednoznačně největší úspěch, který se zařadil k největším historickým úspěchům české kanoistiky.

Kajakáři rozjeli semifinále na čtvrté místo, ve finále zabrali naplno, výrazně zrychlili a ani ťuk je o vítězství nepřipravil. O více než vteřinu zpět za našimi borci skončil tým Velké Británie. Bronz z mužského kajaku vybojovali domácí Španělé.

Slovenská dominace pokračuje

Ve zbylých kategoriích úřadovali favorité ze Slovenska. Martikán, Slafkovský a Beňuš vyhráli v singlu, bratři Hochschornerové, bratranci Škantárové a Kučera s Batikem pro změnu ovládli deblkánoe.

V ženském kajaku si zcela jasně zlato zasloužily Britky, které odsunuly Slovenky na stříbro.

Dobře rozjeté semifinále

Bohužel našim barvám se dařilo pouze v kajaku. Přitom po semifinále to vypadalo z českého pohledu hodně zajímavě.

Deblíři po první jízdě vedli, kajakářky držely druhou pozici a singlíři postupovali jako třetí.

V jízdě finálové se však nedařilo. Kajakářky Hilgertová, Řihošková, Pavelková inkasovaly padesátku a skončily sedmé.

Ano muži nedopadli lépe

Deblíři Volf – Štěpánek, Jiras – Máder a Pospíšil – Mrůzek nasbírali čtyři ťuky a jsou šestí. Singlířům ve složení Mašek, Ježek a Indruch se finále nepovedlo tak jako semifinále a dojeli na konečném pátém místě.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Jak dlouho vydrží plastový kajak? 15 let a 1500 km

Jak dlouho vydrží plastový kajak? 15 let a 1500 km

Jak dlouho se dá pádlovat na plastovém kajaku? V Necky Bliss 8´0 jsme jezdili české a středoevropské řeky i potoky. Má za sebou zhruba 15 let služby, 1500 ujetých kilometrů a vodu obtížnosti ZW... celý článek

Sport do bytu, hůl do ruky

Lomnice teče z Brd do Orlické přehrady

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Sport do bytu, hůl do ruky

Sport do bytu, hůl do ruky

AKTUALIZACE Čtyřčlenná rodina aktivně sportuje - to je nadělení! Jestli nebydlí v rodinném domě s velkou komorou a skladem, určitě řeší velmi složitě, kam všechno vybavení uloží.
Lomnice teče z Brd do Orlické přehrady

Lomnice teče z Brd do Orlické přehrady

RIVER GUIDE Chytit vodu na Lomnici není jednoduché. Splutí je většinou otázkou rychlého rozhodnutí. Horní a střední tok je obvykle sjízdný delší dobu, když taje v Podbrdí sníh. Dolní tok potřebuje silné a dlouhé
Batmassan již nevystaví žádné lodě

Batmassan již nevystaví žádné lodě

Veletrh lodí Batmassan byl uzavřen. Příští ročník v tradičním únorovém termínu se již konat nebude.
Řeky AKTUÁLNĚ 2025

Řeky AKTUÁLNĚ 2025

LUŽICKÁ NISA Voda pro vodáky teče jenom někde a někdy. Přinášíme informace, které by vás mohly zajímat, pokud se chystáte na prázdninové putování po řece i víkendové splutí potoka. Přidáváme tipy ze zahraničí.
Svatá Anna na Otavě

Svatá Anna na Otavě

Kostelík svaté Anny na skalním ostrohu nad Otavou stojí ve stejnojmenné osadě půl tisíciletí. Hladina Orlické přehrady pod ním je o 35 metrů výše než původní koryto řeky.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Adventní pádlování Prahou Praha, HG sport 13.12. 09:00
Vánoční Sázava Krhanice 20.12.
Chrudimka - pouštění lodiček Chrudim   24.12. 22:00
Štědrodenní Ohře - splutí Loket   24.12. 09:30
Lužnice - vánoční jízda
Suchdol Pořádá Vodácký klub Suchdol nad Lužnicí 25.12. 10:00
Desná - splutí Vikýřovice Desná - Šumperk 26.12.
Otava - vánoční splutí Sušice   26.12. 11:00
Otava - novoroční splutí Strakonice, Křemelce 3.1. 11:00
Vakantie - veletrh Nizozemsko, Utrecht 8.-11.1. 8.1.
Pro Winter - veletrh Itálie, Bolzano 11.-13.1. Horské technologie 11.1.

Diskuse

Localize cialis frontal p... ikesuhiz, 12.12.2025 6:36, 87 příspěvků
Ps, certainty hypervascul... iwaqeiyiline, 12.12.2025 6:35, 87 příspěvků
K nizagara why male, crea... ifetebemzaay, 12.12.2025 6:34, 87 příspěvků
Fluid inequalities goblet... uepotul, 12.12.2025 6:26, 87 příspěvků
Wind indefensible order n... orkipik, 12.12.2025 6:24, 87 příspěvků
Sudden cialis 5mg malaise... itajoluva, 12.12.2025 6:22, 87 příspěvků
Occasionally varicella-zo... avuvoezemiquo, 12.12.2025 6:20, 87 příspěvků
Vascular anovulatory, rep... ewduxivo, 12.12.2025 6:13, 87 příspěvků
Difficulty self-care walm... ubibiyapp, 12.12.2025 6:11, 87 příspěvků
Most amoxicillin crater, ... ehdoyelicah, 12.12.2025 6:07, 87 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Třeboňská nocturna Horydoly Open, 10.12.2025 11:14
Advent v Muzeu Olomouckýc... Horydoly , 9.12.2025 23:04
Cyklistické závody 2026 Horydoly , 9.12.2025 11:59
Přihlaste se na veletrh c... Horydoly , 2.12.2025 14:36
Horský festival Expedície... Horydoly , 1.12.2025 13:45
Horský festival Expedície... Horydoly , 1.12.2025 13:44
Vánoční prodejny Pilsner ... Horydoly , 26.11.2025 2:23
Czech Travel Press - valn... Horydoly , 26.11.2025 2:04