Festival alpinismu na Smíchově

Festival alpinismu na Smíchově
Hohe Tauern.
Autor snímku Zupanic - Kärnten Werbung
SDÍLEJ:

Společnost Alpy a časopis Lidé a hory zvou do Prahy nejenom šširokou veřejnost a milovníky tak krásného a náročného sportu, jakým alpinismus je, ale i současné ššpičkové světové horolezce. Koná se Smíchovský festival Alpinismu 2011.

Vždy na přelomu listopadu a prosince pořádají Smíchovský festival Alpinismu v Praze.

"Jednou z takovýchto osobností je i Peter Habeler, který společně s Reinholdem Messnerem dodal dalšším generacím lezců odvahu a chuť přenést alpský styl na nejvyšššší hory světa. Habeler v rámci letošního ročníku festivalu převezme v Národním domě na Smíchově, kde se festival koná, cenu za celožživotní přínos alpinismu Pražžský křiššťálový cepín," řekl šéfredaktor časopisu Daniel Polman. Trofej zatím byla udělana pouze Reinholdu Messnerovi.

Fórum alpinismu

Mimo obvyklého festivalového maratónu prezentací a přednᚹek ššpičkových lezců z domova i z ciziny bude letos poprvé Smíchovský festival alpinismu rozššířen o kongresový den.

Programovou náplní prvního festivalového dne bude téma Problematika záchrany ve výškách nad 6000 metrů.Odbornými partnery a garanty Fóra alpinismu 2011 jsou společnosti Himalayan Rescue Association v Kathmandu a Österreichisches Kuratorium für alpine Sicherheit v Innsbrucku.

Přední odborníci a profesionální záchranáři z celého světa přednesou v Praze přednᚹky zaměřené na tuto velmi aktuální problematiku současného alpinismu. Účast na kongresu bude přístupný vššem zájemcům i z řad veřejnosti. Kongres se uskuteční ve Velkém sále Národního domu na Smíchově ve čtvrtek 1. prosince od 15 do 19 hodin.

Horolezec roku

Ocenění Horolezec roku 2011 převezme nejlepšší český horolezec roku 2011. O nejlepšším horolezci rozhodlo ššest domácích odborných subjektů z oblasti horolezectví. Připomínáme, žže v loňském roce byl odbornou porotou zvolen Adam Ondra.

Tuto sout쾞 kažždoročně vyhlaššuje Český horolezecký svaz.

Na koho se můžžeme t욹it?

"Požžádat o autogram, či pobesedovat budou moci návštěvníci festivalu s řadou světových i domácích lezeckých es. Z těch zahraničních jmenujme alespoň Petera Habelera (Rakousko), Edurne Pasaban (šŠpanělsko), Marka Richeye (USA), Alberta Lecitfreida (Rakousko) nebo Helmuta Linzbichlera (Rakousko).

Z Nepálu na Smíchov dorazí Santa Subba, prezident Himalaya Rescue Association, dále Dawa Steven Sherpa a Ang Tshering Sherpa.

Představí se i celá česká horolezecká ššpička - Adam Ondra, Lucie Hrozová, Radek Jarošš a dalšší," upřesňuje Daniel Polman.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Šest dní nezvěstný na Everestu. Ztracený šerpa se vrátil živý

Šest dní nezvěstný na Everestu. Ztracený šerpa se vrátil živý

Jeden z nejpozoruhodnějších příběhů letošní himálajské sezóny má šťastný konec. Nepálský horský vůdce Hillary Dawa Sherpa (52 let), nezvěstný od 29. května během sestupu z Everestu, byl 4. června nalezen živý pod... celý článek

Vysoké Tatry AKTUÁLNĚ 2026

Dánský kámen na Ještědském hřbetu

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Horolezecký slovník

Horolezecký slovník

Důležité výrazy, které vám pomohou orientovat se na horách a skalách, uvádíme česky, anglicky, německy, italsky a francouzsky. To jsou základní jazyky, kterými se muví v Alpách.
Jarní cesta v Řeži, památka na Samův poslední Eiger

Jarní cesta v Řeži, památka na Samův poslední Eiger

CLIMBING GUIDE Těžká čtyřka ze zlaté éry skal u Řeže je odkazem prvovýstupců Jiřího Pechouše a Ivana Rigela. Pražský horolezec Pechouš tady trénoval na extrémní lezení v severní stěně Eigeru a Rigel v tom asistoval,
Zprávy od horolezců 2026

Zprávy od horolezců 2026

EDELRID Co důležitého se děje v Českém horolezeckém svazu a dalších horolezeckých spolcích?
Kam nelézt 2026

Kam nelézt 2026

ČTYŘI PALICE Které skály vynechat z horolezeckých plánů? V této rubrice zveřejňujeme zprávy o aktuálním ohrožení zvířat či rostlin a případně jiných problémech v lezeckých terénech.
Hnus a krása na Mařence: čtyřkový Komín

Hnus a krása na Mařence: čtyřkový Komín

AKTUALIZACE Jeden z klasických výstupů na Mařence vede komínem. První délka je hnusná, mokrá a zarostlá. Druhá je krásně exponovaná, výborně jistitelná a vede v pevné a čisté skále. Kdo chce poznat lezení na Mařence,

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Muzejní noc Praha   14.6.
Šplh na laně Nové Město nad Metují 14.6.
Moravia Sport Expo - veletrh Olomouc, Flora 19.-20.6. 19.6.
Peakfest Jizerka 19.-21.6. 19.6.
Vrabinec, povolené lezení
  Zákaz lezení 20.4.-20.6. 21.6.
Letní slunovrat Česko 21.6.
Eurobike - veletrh Německo, Frankfurt 24.-28.6. Cyklistika 24.6.
Olympijský šplh Praha, Tyršův dům 27.6.
Vtáčnik - začátek lezení   Povolení lezení 1.7.-31.1. 1.7.
Svatý Jan - povolené lezení Křížová stěna Povolené lezení 1.7.-31.12. 1.7.

Diskuse

Kareemolssss fesow65675 fesow65675, 12.6.2026 21:02, 1 příspěvek
Kareemynmjsss fesow65675 fesow65675, 12.6.2026 21:02, 1 příspěvek
cheap ed meds JamesFebra, 12.6.2026 20:39, 49 příspěvků
п»їed pills online Russellcrada, 12.6.2026 20:11, 49 příspěvků
best online ed meds Keithtairl, 12.6.2026 19:39, 49 příspěvků
Statistika Michael Beranek, 12.6.2026 19:00, 3 příspěvky
online erectile dysfunction Jamesret, 12.6.2026 16:43, 19 příspěvků
where to buy ed pills JamesFebra, 12.6.2026 16:41, 19 příspěvků
Nebezpečné silnice Paulse, 11.6.2026 15:23, 3 příspěvky
Inu Honza, 11.6.2026 10:57, 3 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Ženy v běhu Horydoly , 11.6.2026 10:30
Zdravotní pojišťovna mini... Horydoly , 5.6.2026 23:08
HERO SÜDTIROL DOLOMITES Horydoly , 4.6.2026 9:56
Prokletije febit61013 febit61013, 25.5.2026 19:01
Albánie febit61013 febit61013, 25.5.2026 19:00
Re: SheMoves Race Horydoly , 22.5.2026 13:47
SheMoves Race Horydoly , 22.5.2026 13:20
Plány na příští zimu Sansa Ferrr, 21.5.2026 7:55