Krušné hory: lázně shora

Krušné hory: lázně shora
Klínovec v létě 2012.
Autor snímku Zdena Kmenová
SDÍLEJ:

Vystoupáte-li do kopců nad slavná lázeňská města Karlovy Vary, Mariánské Lázně nebo Teplice, dostanete se na vrcholky Krušných hor a můžete si užít panoramat od horských vrcholů přes nížinu se starými sopečnými kužely až po pláně poseté vrtulemi větrných elektráren.

Nejoblíbenější turistickou oblastí je Klínovec a jeho okolí, kam můžete vyjet lanovkou, turistickým autobusem nebo osobním autem.

K výletům lákají i hřebeny mezi starými hornickými obcemi Horou Svatého Šebestiána a Horou Svaté Kateřiny.

Komáří hůrka - nejdelší historická lanovka v Česku vozí z obce Krupka na hřeben Krušných hor cyklisty, pěší turisty a letce na závěsných kluzácích.

Božídarské rašeliniště – naučná stezka podél horských rašelin a památek na středověké dolování drahých kovů.

Soos – oblast maličkých bažinatých sopek, které upomínají na nedávnou eruptivní geologickou minulost, najdete pod nejzápadnějším výběžkem Krušných hor. O kus dál najdete i nejpozději vyhaslou sopku ve střední Evropě Komorní hůrku, kterou podrobně zkoumal básník a vědec Johann Wolfgang Goethe.

Kamencové jezero - oblíbené koupaliště obsahuje přírodní výtažky z nerostu, který dává vodní hladině tmavou barvu a zároveň udržuje čistotu vody.

Jáchymov - v názvu středověkého horního města, kde se těžilo nejvíce stříbra v celé Evropě, se skrývá název amerického platidla. Starý název města Joachimstal se přenesl na stříbrnou minci tolar a později na americký dolar.

Klínovec - originální vyhlídková věž s dalekými rozhledy (1244 m). Dá se k ní přijet po silnici nebo lanovkou, ale nejsportovnější je to na kole. V zimě se tu lyžuje.

Nejstarší golfové hřiště

Mariánské Lázně se chlubí druhým nejstarším golfovým hřištěm ve střední Evropě. Hraje se na něm už od roku 1905. Za tu dobu ho navštívili králové, princové, významní průmyslníci i nejlepší hráči světa.

Doslova golfovým rájem se hřiště stává začátkem podzimu, kdy parkově upravené lesy zlátnou a červenají, a rozhledy do okolí jsou průzračné a daleké.

I v létě je tu ovšem příjemně, protože stromy brání horkému slunci v rozpálení okolního vzduchu.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Kamencové
Samozřejmě Kamencové jezero. Díky za opravu.
Reaguj
nemělo to být Kamencové jezero místo křemencového?
  • Autor Anonym
  • Datum a čas 5.4.2007 14:29
Reaguj
Krušné Hory nad Mariánskými Lázněmi
Jen tak na Okraj, nad Mariánkami je Slavkovský les a ne Krušné Hory !!!
  • Autor PF
  • Datum a čas 30.1.2007 12:13
Reaguj
Celkem 3 příspěvky v diskuzi


Pomořansko - Pomorze - Pommern

Pomořansko - Pomorze - Pommern

Pomořansko je historické území s úctyhodnou tradicí rybářů a obchodníků, kteří využívali slané vody Baltského moře i sladkou vodu vnitrozemských jezer a řek. Zároveň je zemí válečníků, neboť ho na úsvitu dějin obsadili západní... celý článek

Spotřeba vody a elektrické energie poněkud trápí Švýcary

Kiteboarding na Rujaně

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.







Nejčtenější články

Via Renata na Wetzsteinkogel. Tělo tuž, vápno buš

Via Renata na Wetzsteinkogel. Tělo tuž, vápno buš

CLIMBING GUIDE Jestli je nějaký důvod trénovat na těžší cesty, jedním z nich může být tento: na alpském vápenci začínají pěkné cesty často pětkou nebo šestkou.
Ballova lávka na Monte Pelmo

Ballova lávka na Monte Pelmo

AKTUALIZACE Ballova lávka (Cengia di Ball) je mezi ferátisty pojmem. Není třeba dodávat, že je to výstup na Monte Pelmo v Dolomitech. Skalní rampa, která protíná obrovitou východní stěnu, je totiž
Soutok Vltavy a Sázavy na koloběžce

Soutok Vltavy a Sázavy na koloběžce

FOOTBIKE GUIDE Míříme na koloběžkách do míst, kde se odehrávaly podstatné události českých dějin. Kde Sázava ústí do Vltavy, soupeřili Přemyslovci o vliv, benediktini postavili významný klášter, těžilo se zlato, stavěla
5 věcí, které na dovolené se slunečními brýlemi nikdy nedělejte

5 věcí, které na dovolené se slunečními brýlemi nikdy nedělejte

Sluneční brýle patří mezi nejdůležitější věci, které si s sebou balíme na dovolenou - k moři, na hory, na vodu, na kolo.
Livigno na vlastní nohy: 1500 kilometrů horských tras

Livigno na vlastní nohy: 1500 kilometrů horských tras

Hluboko v italských Alpách, obklopené horským tichem a dechberoucí přírodou, leží Livigno. Známé také jako Malý Tibet nabízí více než 1500 km značených turistických tras, které vedou od poklidných pastvin přes lesní

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Tour de France Francie 5.-27.7. Silniční cyklistika 5.7.
Zlatá pětka Emila Zátopka Plzeň 24.7.
Denali - diashow Praha, Rock Cafe Přednáší Lukáš Pátek 24.7. 19:00
Vesnická architektura od středověku - přednáška Praha, Trmalova vila Přednáší Pavel Bureš 24.7. 16:00
Selské slavnosti Holašovice   25.7.
Hrdané slávnosti Stará Ľubovňa, hrad 25.-27.7. 25.7.
Šumavský cyklomaraton Zadov Horská kola 26.7.
Pohár povodí Ohře Tršnice Vodácký maraton 26.7.
Zlatý maraton Emila Zátopka Plzeň 27.7.
Zadiel - začátek lezecké sezony
  Povolené lezení 1.8.-31.1. 1.8.

Diskuse

Pankoisii fiyeyo2190 fiyeyo2190, 25.7.2025 20:29, 2 příspěvky
cfvcbsssssss fiyeyo2190 fiyeyo2190, 25.7.2025 20:28, 1 příspěvek
lemacemjjmj fiyeyo2190 fiyeyo2190, 25.7.2025 20:27, 1 příspěvek
frhgdbfrfvfd Trezor.io/start, 25.7.2025 13:53, 121 příspěvků
Phulaooo novivev471 novivev471, 24.7.2025 19:18, 1 příspěvek
Kurailuoo novivev471 novivev471, 24.7.2025 19:17, 1 příspěvek
muttiyai novivev471 novivev471, 24.7.2025 19:15, 2 příspěvky
Inu Honza, 24.7.2025 11:45, 4 příspěvky
Valašské Meziříčí Japon pornoları, 24.7.2025 9:27, 121 příspěvků
jiokicvmkdbbb cihon34535 cihon34535, 23.7.2025 21:39, 1 příspěvek

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Kozí mejdan Horydoly , 19.7.2025 23:25
Ceny obědů opět rostou Horydoly Open, 18.7.2025 0:01
Výšlap na Prašivou s TOMÁ... Horydoly , 13.7.2025 15:48
Re: Restaurace a hospody Horydoly Open, 9.7.2025 13:51
V pátek začíná 34. Festiv... Horydoly Open, 9.7.2025 13:36
Pillerseetal Horydoly , 4.7.2025 22:24
Pro zvědavce: Kino Alm, k... Horydoly Open, 4.7.2025 12:04
Třídenní trek přes Piller... Horydoly Open, 4.7.2025 12:01