Co závod, to vítězství

SDÍLEJ:
Po sobotním sprintu i v nedělním dlouhém závodě Světového poháru v Limericku (Irsko) vyhrála Michala Strnadová rozdílem několika tříd.
Jak na to Vodácké závody 2005 na Horydoly

Přinášíme komentované sportovní výsledky ve sportech, které se do novin a televize obvykle nedostanou.

Český pohár v raftingu 2004

Kamil Mrůzek na kajaku mužů získal druhé místo před svým reprezentačním kolegou Alešem Markem.

Tradiční potíže s ubytováním

Po sobotním sprintu museli nejdříve sjezdaři řešit problémy s ubytováním. Namísto regenerace a stravy kopali odvodňovací kanálky kolem svých stanů. V Irsku provází závody Světového poháru ve sjezdu typické ostrovní počasí. Po jedné vydatnější přeháňce i Michala Strnadová musela kopat rýhu kolem stanu. Jinak by spala ve vodě.

Ovšem již tradiční noční starosti neubraly nic na rychlosti a vytrvalosti českých sjezdařů. V závodě o délce 3,3 kilometry se opět čtyřikrát probojovali na stupně vítězů.

Dlouhý závod se jel, podobně jako sobotní sprint, na nejdelší řece Irska. Shannon river byla naplněna 45 kubíky vody za vteřinu. I díky přispění z přehrady se řeka vylila mezi stromy. Na řece bylo mnoho asi půlmetrových stupňů. Ty byly vystavěny uměle pro rybáře. V klidné vodě nad stupni se prý dobře daří rybám. Umělé prahy a mnoho stromů vytvářelo na řece mnoho zajímavých zákrut.

Dominantní Strnadová

Na kajaku žen se nepřehlednými zatáčkami nejrychleji protáhla Michala Strnadová. "Posledních šest dní jsme stále v autě a nebo na tréninku. Jsem proto ráda, že i se špatnou stravou a velice prostým ubytováním mi to jezdí. Dnešní výkon je super," potvrdila Michala Strnadová, to co všichni viděli.

Dobří muži

Kamil Mrůzek na dlouhém sjezdu je světová jednička. V nedělním závodě byl v cíli na druhém místě. Nejedná se o neúspěch, kajak je velmi vyrovnaná kategorie a druhé místo je obrovský úspěch. Zejména, když na třetím místě je kolega s reprezentace Aleš Marek. "V Anglii a Irsku se mi prostě daří. Ve středu jsem byl poprvé na bedně. Dneska opět, je to jako sen. Je tak dále," Aleš Marek nastínil v jakém duchu by si představoval další závody.

Marek Šálek a Jan Říha již tradičně skončili na medailové pozici. Ze tří závodů Světového poháru 2005 byli jednou na prvním místě a dvakrát třetí. V dlouhém závodě v Irsku potvrdili, že jim vyhovují spíše kratší závody. V sobotu vyhráli sprint o více jak čtyři sekundy.

Výsledky

Kajak ženy: 1. Michala Strnadová (CZE) 9:22,04, 2. Sabine Eichenberger (SUI) 9:37,90, 3. Alexandra Heidrich (GER) 9:52,10, ... 7. Kateřina Vacíková (CZE) 10:00,66

Deblkanoe muži: 1. Christian Andree – Patrick Driesch (GER) 10:04,70, 2. Cyril Leblond – David Silloto (FRA) 10:08,01, 3. Šálek Marek – Jan Říha (CZE) 10:12,83

Kajak muži: 1. Arnaud Hybois (FRA) 8:31,96, 2. Kamil Mrůzek (CZE) 8:32,57, 3. Aleš Marek (CZE) 8:37,60 ... 9. David Knebel (CZE) 8:47,52, 16. Tomáš Slovák (CZE) 8:56,54