Lezení na Staroměstském náměstí

Lezení na Staroměstském náměstí
SDÍLEJ:
Na Staroměstském náměstí v Praze se vedle silničních městských běhů kromě jiných představil také nedávno založený horolezecký oddíl Matahari Praha, který se zaměřuje na lezení zrakově handicapovaných dětí.

Ženský pětikilometrový a mužský desetikilometrový běh centrem Prahy, které včera pořádala organizace Pražský mezinárodní maraton, na sebe nabalily několik charitativních, informačních a reklamních aktivit.

Stěna zadarmo, jištění zadarmo, rady od cesty

Mobilní umělou stěnu postavila zdarma agentura EFA ze Špindlerova Mlýna a o jištění se podělila s instruktory horolezeckého oddílu Matahari. Celou akci podporovaly Horydoly. Všem zájemcům byla zdarma k dispozici poslední dvě čísla časopisu.

Nejlepším lezcem a posléze i trpělivým jističem na stěně byl předseda oddílu Matahari Jan Říha. Většina dětských i dospělých lezců vůbec nezjistila, že Honza nevidí. Naopak někteří se k němu hlásili, protože ho znali z podobných propagačních akcí, z umělých stěn po celé Praze, nebo třeba z televize, kde občas vystupuje.

Na co se lidé ptají

Dotazy veřejnosti ohledně lezení směřovaly především ke třem bodům. Kde jsou v Praze komerční umělé stěny pro dospělé? Kde fungují dětské horolezecké oddíly? Mohou lézt po skálách i zdravotně postižení?

Pro zajímavost přikládáme odpovědi: Seznam stěn v Česku i na Slovensku najdete na Horydoly. Všechny horolezecké oddíly jsou registrovány v Českém horolezeckém svazu. Zdravotně handicapovaným sportovcům se věnuje mnoho oddílů. Například Matahari, Sportovní klub vozíčkářů, Zora a Tyfloturisté.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Staroměstské náměstí
Na tomto náměstí a na Václaváku se dnes zviditelňuje kdekdo, mít tu moc nedovolil bych to. Turisté z celého světa sem jezdí především za památkami a podobné rádobyatrakce je určitě nezajímají, dovolím si tvrdit že je to spíš odpuzuje. Alespoň mě ano.
  • Autor Anonym
  • Datum a čas 18.9.2006 12:28
Reaguj
Díky!
Jeden odkaz byl správný, druhý jsme právě opravili.
Reaguj
matahari
jenom si snad opravte ten odkaz na oddíl matahari - hudební skupina je taky dobrá ale ...
  • Autor martin
  • Datum a čas 11.9.2006 19:14
Reaguj
Celkem 3 příspěvky v diskuzi


Kam nelézt 2026

Kam nelézt 2026

ČTYŘI PALICE Které skály vynechat z horolezeckých plánů? V této rubrice zveřejňujeme zprávy o aktuálním ohrožení zvířat či rostlin a případně jiných problémech v lezeckých terénech.... celý článek

Zprávy od horolezců 2026

Jarní cesta v Řeži, památka na Samův poslední Eiger

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Messner naposledy promluvil v Česku

Messner naposledy promluvil v Česku

Horolezecká legenda Reinhold Messner naposledy objíždí svět s přednáškami The Final Expedition. Poslední tři veřejná vystoupení před českým publikem ve Zlíně a Praze měl muž, který posunul alpinismus k vrcholovému sportu.
Hanibal má již jen dvě prodejny

Hanibal má již jen dvě prodejny

Obchodní síť s outdoorovým vybavením Hanibal uzavřela dvě ze svých čtyř prodejen.
Vysoké Tatry AKTUÁLNĚ 2026

Vysoké Tatry AKTUÁLNĚ 2026

RAINEROVA CHATA Zprávy, novinky, aktuality, fotografie a videa z Vysokých Tater, z nejvyššího pohoří Karpat.
Nákladní drony na Everestu zakázaly nepálské úřady

Nákladní drony na Everestu zakázaly nepálské úřady

Nepálské úřady nečekaně odebraly licenci firmě Airlift Technologies, která létala s nákladními drony na Mount Everest. Zásobovala horolezecké výškové tábory. 
Hnus a krása na Mařence: čtyřkový Komín

Hnus a krása na Mařence: čtyřkový Komín

AKTUALIZACE Jeden z klasických výstupů na Mařence vede komínem. První délka je hnusná, mokrá a zarostlá. Druhá je krásně exponovaná, výborně jistitelná a vede v pevné a čisté skále. Kdo chce poznat lezení na Mařence,

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Davle - otevření lezecké oblasti Davle 30.5.
Lezení - světový pohár Praha, Štvanice 3.-7.6. Lead a bouldering 3.6.
Veletrh vědy Praha, Letňany 4.-6.6. 4.6.
Caminos - cestovatelský festival Karlovy Vary, svatý Linhart 6.6.
Muzejní noc Praha   14.6.
Moravia Sport Expo - veletrh Olomouc, Flora 19.-20.6. 19.6.
Vrabinec, povolené lezení
  Zákaz lezení 20.4.-20.6. 21.6.
Letní slunovrat Česko 21.6.
Eurobike - veletrh Německo, Frankfurt 24.-28.6. Cyklistika 24.6.
Vtáčnik - začátek lezení   Povolení lezení 1.7.-31.1. 1.7.

Diskuse

amoxicillin canada price Hirametelo, 28.5.2026 5:54, 19 příspěvků
ivermectin 9 mg Randysef, 28.5.2026 5:07, 47 příspěvků
amoxicillin without presc... ShawnPew, 28.5.2026 4:18, 19 příspěvků
Co chtějí: Kladivo, 26.5.2026 10:34, 15 příspěvků
Málo vina Skiák, 25.5.2026 23:06, 15 příspěvků
Žofie Honza, 23.5.2026 7:18, 2 příspěvky
Žofie Honza, 23.5.2026 7:15, 2 příspěvky
Cena listku Honza, 23.5.2026 7:10, 35 příspěvků
Inu odvoláme Okamuru? Pišišvor, 21.5.2026 22:12, 7 příspěvků
Inu odvoláme Okamuru? Honza, 21.5.2026 21:11, 7 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Prokletije febit61013 febit61013, 25.5.2026 19:01
Albánie febit61013 febit61013, 25.5.2026 19:00
Re: SheMoves Race Horydoly , 22.5.2026 13:47
SheMoves Race Horydoly , 22.5.2026 13:20
Plány na příští zimu Sansa Ferrr, 21.5.2026 7:55
Re: Bikesraz na Vysočině Horydoly , 20.5.2026 1:14
THE MARCHE REGION AT ITW ... Horydoly , 16.5.2026 23:19
Aparthotel Svatý Vavřinec... Horydoly , 14.5.2026 22:16