Volf-Štěpánek

Volf-Štěpánek
SDÍLEJ:
Po neuvěřitelně vyrovnaném hlasovaní, ve kterém doslova každý hlas mohl rozhodnout, se z vítězství v anketě Kanoista roku 2006 radují deblkanoisté Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek.
Jak na to Vodácké závody 2006 na Horydoly

Přinášíme komentované výsledky ve sportech, které se do novin a televize obvykle nedostanou. Zpravodajství připravujeme ve spolupráci s raftovou přílohou Sportovních novin a David Knebel Inspiration.

Sjezd

Český Krumlov

Saalach

Noce

Teplá - mistrovství světa

Otava

Labe

Kamenice

Slalom

Nottingham

Praha - Trója

Augsburg

Athény

Praha, Trója

Trnávka 2

Trnávka 1

Labe

Opava

Rafting

Lipno

Trnávka

Belaja - mistrovství Evropy

Belaja - organizační nejasnosti

Turistika

Choceň - vodácké dny

Vodácké závody: 2005, 2004, 2003

Za dvojnásobnými mistry z letošního pražského, slalomového světového šampionátu se o jediný bod umístila kajakářka Michala Mrůzková. Přitom ještě pár hodin před uzavřením byly výsledky zcela vyrovnané. O triumfu Volfíků rozhodl poslední hlas, který dorazil přesně v den uzávěrky.

V anketě se potvrdilo, že česká kanoistika na divoké vodě má v posledních letech tři hlavní hvězdy. Za posledních šest let v anketě zvítězily jen tři různé lodě. Dvě vítězství patří dvojici Volf – Štěpánek a stejný počet triumfu drží ve své moci Michala Mrůzková a také první dáma slalomu, kajakářka Štěpánka Hilgertová.

Sjezdařka Mrůzková

Po výsledcích v celkovém pořadí je jasné, kdo že se stal vítězem v dílčích kategoriích slalom a sjezd na divoké vodě. Mezi slalomovými brankami s přehledem zvítězil Volf se Štěpánkem a letošní trojnásobná mistryně světa Michala Mrůzková dominovala kategorii sjezdařské.

Přitom se ovšem v žádném případě nedá říci, že by česká kanoistika neměla nikoho jiného kromě výše zmíněných sportovců. Vždyť pro druhé místo ve sjezdové části ankety si symbolicky dopádloval dvojnásobný mistr světa kajakář Kamil Mrůzek.

Slalomář Ježek

Ve slalomu si stříbrný stupínek skvělým představením na mistrovství světa zajistil singlkanoista Stanislav Ježek. Jeho individuální bronz je první medailí z mistrovství světa od dob Lukáše Pollerta. Standa se tak zařadil po bok dalšímu skvělému českému singlkanoistovi Tomáši Indruchovi (bronzovému z ME 2006 ve francouzském Argentiere) a dokázal, že patří do světové extratřídy.

Třetí místo Kanoisty roku - slalom patří další legendě. Zajistila si ho Štěpánka Hilgertová. Dvojnásobná olympijská vítězka se stala pátou ženou letošního mistrovství světa a navíc přidala druhé místo z týmové soutěže.

Mezi sjezdaři si pro třetí místo dnes v Olomouci přišel trojnásobný medailista z mistrovství světa v Karlových Varech, kajakář Tomáš Slovák.

Junior Rygel

Velice složité bylo i hlasování o vítězích v juniorské kategorii. Po těsných výsledcích si vítězství odnesl singlkanoista sjezdař Marek Rygel. Marek letos dokázal zvítězit mezi juniory ve všech závodech, kterých se zúčastnit. K hlavním úspěchům patří jeho tři zlata v soutežích na Mistrovství Evropy v bosenském Bihači. Rygel se navíc dokázal prosadit i v seniorské kategorii, když si ve Varech dojel na světovém mistrovství pro 7. místo v dlouhém závodě a bral stříbro v klání družstev.

Druhý junior letošní sezóny, o pouho pouhý jeden bodík, je slalomář na kajaku Jan Vondra. Vodra se letos také výrazně prosadil na evropské scéně, když zvítězil v individuálním závodě. Na MS juniorů ve Slovinsku ještě získal stříbro v hlídkách.

Bronz v anketě bere zástupkyně něžného pohlaví kajakářka Kateřina Kudějová. Mladá slalomářka dosáhla, stejně jako Vondra na evropský primát a i při MSJ získala stříbro v družstvech.

Falešná Pawlovská a podvodný Eben

Večer ve Sovanském domě v Olomouci byl, jako už je zvykem při vyhlašování nejlepších kanoistů, ve znamení netradiční zábavy. Letošním tématem bylo: "Žádný sport nám není cizí." K vidění bylo množství kanoistů, hostů a diváků stylizovaných do rolí nejrůznějších sportovců. Všichni v sále mohli shlédnout "skandální" filmy z korupčního prostředí v kanoistice na motivy známého představení Ivánku kamaráde. Večerem provázela moderátorská dvojice dvojníků Haliny Pawlovské a Marka Ebena.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Řeky AKTUÁLNĚ 2026

Řeky AKTUÁLNĚ 2026

ZDOBNICE Voda pro vodáky teče jenom někde a někdy. Přinášíme informace, které by vás mohly zajímat, pokud se chystáte na prázdninové putování po řece i víkendové splutí potoka. Přidáváme tipy ze zahraničí.... celý článek

Parníkem z Prahy na Slapy

Vodácké tábořiště U močálu na Ploučnici

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Řeky AKTUÁLNĚ 2026

Řeky AKTUÁLNĚ 2026

ZDOBNICE Voda pro vodáky teče jenom někde a někdy. Přinášíme informace, které by vás mohly zajímat, pokud se chystáte na prázdninové putování po řece i víkendové splutí potoka. Přidáváme tipy ze zahraničí.
Komořanské jezero pod Krušnými horami

Komořanské jezero pod Krušnými horami

Fascinující geologický děj se odehrál pod Krušnými horami - před 65 miliony let se tam rozlévalo slané moře, to se přes 20 miliony let změnilo na obrovské sladokovodní jezero, samovolně se
Parníkem z Prahy na Slapy

Parníkem z Prahy na Slapy

AKTUALIZACE 2026 Parníkem z Prahy na Slapy je možné plout od 1. května do 30. září každý víkend. Na lodní lince slouží historický kolesový parník Vltava. Celodenní výlet je plný přírodních a historických zajímavostí.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Holiday World - veletrh Praha, Letňany 12.-14.3. 12.3.
Fishing and Hunting - veletrh Nitra, Agrokomplex 13.-15.3. 13.3.
For Bikes and Sport - veletrh Praha, Letňany 13.-15.3. 13.3.
Vltava - povolené splutí Borová Lada Povolené splutí 15.3.-31.5. 15.3.
Vydra - povolené splutí Modrava 15.3.-31.5. Jen víkendy 15.3.
Otava - povolené splutí
Čeňkova pila Povolené splutí do 31.10. 15.3.
Dovolená - veletrh Ostrava, Černá louka 20.-21.2. 20.3.
For Boat - veletrh Praha, Letňany 20.-22.3. Vodní sporty 20.3.
Den vody - exkurze Brno, Žlutý kopec 21.-22.3. 21.3.
Taipei Cycle - veletrh Taiwan 25.-28.3. 25.3.

Diskuse

Shanebal Lhanebal, 11.3.2026 12:39, 120 příspěvků
Hmm Honza, 11.3.2026 9:55, 1 příspěvek
Dobrý odkaz Kuba Turek, 10.3.2026 17:51, 10 příspěvků
Už velice dlouhou dobu če... Honza, 10.3.2026 17:48, 10 příspěvků
Měl bych dotaz. Kdy svaz ... Paulse, 10.3.2026 12:42, 7 příspěvků
Měl bych dotaz. Kdy svaz ... Kuba Turek, 10.3.2026 11:58, 7 příspěvků
Měl bych dotaz. Kdy svaz ... -OB-, 10.3.2026 11:49, 7 příspěvků
Už velice dlouhou dobu če... Kuba Turek, 10.3.2026 10:49, 10 příspěvků
Už velice dlouhou dobu če... Honza, 10.3.2026 10:28, 10 příspěvků
Válka snad něco přináší? Michael Beranek, 10.3.2026 9:05, 10 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Leoš Šimánek zemřel Horydoly , 11.3.2026 0:40
Pražský veletržní areál v... Horydoly , 28.2.2026 17:46
Znovínský košt v Louckém ... Horydoly , 28.2.2026 17:44
Re: Textilky Slezan ve Fr... Horydoly , 17.2.2026 11:37
Re: Textilky Slezan ve Fr... Kuba Turek, 16.2.2026 22:26
Textilky Slezan ve Frýdku... Horydoly , 16.2.2026 22:25
Vloni prošlo českými leti... Horydoly , 16.2.2026 12:05
Re: Mirabaud - požadavky ... uxeuen@mailto.plus, 13.2.2026 20:42