registrovat

Fórum Zpět na výpis diskuzí

Karlovarský filmový festival

Autor Zpráva

Horydoly

avatar
8.7.2019 11:57

BMW je oficiálním vozem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary

BMW Czech Republic je již po šesté oficiálním vozem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Pro hosty a účastníky 54. ročníku této nejvýznamnější kulturní akce svého druhu dodá BMW flotilu vozidel. Mezinárodní filmový festival se bude i v letošním roce konat na přelomu června a července (28. 6.–6. 7. 2019) v lázeňských Karlových Varech.

V rámci této spolupráce BMW opět dodá organizátorům akce několik desítek vozidel různých modelových řad a zaměření. K dispozici budou především modely BMW řady 7, BMW řady 5 a BMW řady 6 Gran Turismo. Komfort, dynamiku a nejnovější služby z nabídky BMW ConnectedDrive si již pátým rokem vychutnává i prezident MFF Karlovy Vary Jiří Bartoška.

Uplynulých pět let trvání partnerství mezi Mezinárodním filmovým festivalem Karlovy Vary a BMW Czech Republic potvrdilo úspěch propojení jedinečné kulturní akce s výrobcem prémiových automobilů. Toto spojení má ještě další symbolický význam, protože právě v Karlovarském kraji BMW plánuje vybudovat své nové zkušební centrum.

Návštěvníky 54. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary již tradičně čeká atraktivní prezentace značky BMW, a to opět s tím nejlepším, co značka aktuálně nabízí. Prémiové vozy bude možné nejen obdivovat, ale po dobu festivalu také otestovat a zakusit pověstnou radost z jízdy.

Počet příspěvků: 860

Horydoly

avatar
8.7.2019 11:43

Šary Vary v Plzni

Letní kino v areálu Plzeňského Prazdroje poprvé hostí festivalové ozvěny Šary Vary: od 8. do 14. července promítne 5 novinek

Plzeň letos poprvé přivítá Šary Vary – tradiční ozvěny Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. V areálu Plzeňského Prazdroje bude v týdnu od 8. do 14. července vždy od 21:30 promítnuto 5 titulů různých žánrů včetně filmu Parazit, který letos získal hlavní cenu na festivalu v Cannes. Příznivci kvalitní světové kinematografie si mohou v letním kině u Zahradního pavilonu Formanka vychutnat také další čtyři novinky z programu 54. ročníku MFF Karlovy Vary, filmy Diego Maradona, Bílý bílý den, Devadesátky a Tiché doteky. Součástí vstupného 100 Kč/osoba je 1 nápoj z portfolia Plzeňského Prazdroje.

Spojení Plzeňského Prazdroje s festivalovými ozvěnami Šary Vary není náhodné – legendární ležák Pilsner Urquell se totiž letos stal oficiálním pivem MFF Karlovy Vary! Pro návštěvníky pivovaru je hned 8. července připraven strhující portrét jedné z nejslavnějších a nejvíce kontroverzních sportovních osobností Diega Maradony, poskládaný držitelem Oscara Asifem Kapadiou z více než 500 hodin záběrů z Maradonova soukromého archivu. Následující den je na programu drama Bílý bílý den o bývalém policistovi v odlehlém islandském městečku, který se vyrovnává s tragickým úmrtím své ženy a odhalením dosud utajených peripetií jejího života. Silnou filmovou trojici 10. července doplní Devadesátky evokující atmosféru ikonického období – hudbou počínaje a módou konče. K vrcholným dílům současné tvorby patří Zlatou palmou na festivalu v Cannes ověnčená korejská černá komedie Parazit režiséra Pong Čun-hoa. Příběh plný zvratů o chudé, ale mazané čtyřčlenné rodině bude u Formanky k vidění 13. července. Novinky z české filmové tvorby 14. července zastoupí debut absolventa FAMU Michala Hogenauera Tiché doteky s herečkou Eliškou Křenkovou v hlavní roli.

Vzhledem k omezené kapacitě je doporučeno vstupenky zakoupit předem online na webu https://www.prazdrojvisit.cz/kalendar-akci/ozveny-mff-kv-v-prazdroji/

Dvanácté oficiální ozvěny 54. Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary spolu s Plzní hostí také pražská kina Aero, Světozor a brněnské Univerzitní kino Scala. Šary Vary uvedou celkem 25 filmů z programu festivalu. Akci připravil distribuční label KVIFF Distribution, spojující aktivity MFF Karlovy Vary, České televize a Aerofilms.

Plzeň – TURISMUS
Náměstí Republiky 41, 301 00 Plzeň
www.visitplzen.eu

Počet příspěvků: 860

Horydoly

avatar
4.7.2018 11:31

Mimořádná epidemiologická situace

Mimořádná epidemiologická situace – hromadný výskyt akutních zažívacích problémů u zaměstnanců produkční a marketingové agentury zajišťující provoz stánků s občerstvením u hotelu Thermal v rámci Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech.

K dnešnímu dni eviduje Krajská hygienická stanice Karlovarského kraje celkem 36 potvrzených případů akutních zažívacích problémů mezi zaměstnanci, kteří zajišťovali provoz stánků s občerstvením u hotelu Thermal. Mezi nemocnými nejsou návštěvníci MFF KV. Příčina vzniku zdravotních potíží postižených zaměstnanců je stále v šetření.

Prvotní informace poskytnuté postiženými ve zdravotnickém zařízení při jejich ošetřování o využívání „užitkové“ vody, případně vody z barelů ve stáncích, se dosavadním šetřením nepotvrdily. Stánky jsou od počátku provozu napojeny na vnitřní rozvody pitné vody hotelu Thermal.

Již při vzniku prvních zdravotních obtíží přijal provozovatel stánků preventivní opatření zahrnující poskytnutí balené pitné vody a dezinfekčních prostředků k hygienické dezinfekci rukou pro zaměstnance stánků. Návštěvníkům MFF byla po celou dobu od zahájení provozu stánků podávána pouze balená pitná voda a balený led do nápojů. KHS KK v současné době ověřuje možnou souvislost nových případů výskytu zažívacích potíží u několika návštěvníků festivalu s výše uvedeným mimořádným epidemiologickým výskytem, která se prozatím nepotvrzuje.

Ředitelkou KHS KK byl sestaven pracovní tým pro zajištění pohotovosti i během nadcházejících dnů pracovního volna.

Michaela Zajíčková

Počet příspěvků: 860

Horydoly

avatar
24.6.2018 22:18

Re: Karlovarský filmový festival 2018

Nenechte si ujít výstavu 

Karlovy Vary: Alfons Mucha a Jarmila Plocková 

Kontinuita a řemeslo

Počet příspěvků: 860

Horydoly

avatar
24.6.2018 21:07

Karlovarský filmový festival 2018

Výstava filmových plakátů Alexeje Jaroše

V prvním červencovém týdnu Karlovy Vary ožijí 53. ročníkem Mezinárodního filmového festivalu. Souběžně s ním se milovníkům filmu otevře také půvabná výstava filmových plakátů Alexeje Jaroše. Již zesnulý autor plakátů k filmům jako Osamělá vlčice, Křidýlko nebo stehýnko, Zatčen, Skřivánci na niti, Afoňovo zmoudření, Serafino, Metráček, Fantomovy dukáty, Podivné vyšetřování či Hoši z Brazílie, pracoval téměř výhradně pro Ústřední půjčovnu filmů. Se svou plakátovou tvorbou se zúčastnil mnoha výstav doma i v zahraničí. Vernisáž výstavy, konané v hlavní budově Dvory - A-klub Krajské knihovny v Karlových Varech, se uskuteční v pátek 29. června ve 14:00 hodin a k vidění bude do 6. července.

Český šperkař a grafik Alexej Jaroš (1937 - 2002) studoval na Vyšší průmyslové škole klenotnické v Turnově. Tam se také poznal se svojí budoucí ženou Alenou, rozenou Stehlíkovou, dcerou malíře Karla Stehlíka. Po spolupráci s podniky jako Československá televize či Krátký film Praha pracoval téměř výhradně pro Ústřední půjčovnu filmů, kde se věnoval nejen filmovým plakátům, ale i prospektům, upomínkový předmětům apod.

„Nabídky ředitele Krajské knihovny v Karlových Varech Vratislava Emlera a hejtmanky Karlovarského kraje Jany Vildumetzové uskutečnit mému otci výstavu u příležitosti 53. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary si velmi vážím a rád jsem ji přijal. Otcovy práce si ji zaslouží. Myslím, že výstava může být zajímavá i z hlediska srovnání se současnou filmovou reklamou. Otec by z ní určitě měl radost,“ dodává syn Alexeje Jaroše Alexej Jaroš mladší, organizátor výstavy, který stejně jako jeho sestry Kateřina Kvačová a Barbora Kočová, zdědil umělecké nadání po svých rodičích. Všechny tři děti manželů Jarošových se totiž rovněž věnují výtvarné a grafické tvorbě.

 

Výstava filmových plakátů Alexeje Jaroše v hlavní budově karlovarské Krajské knihovny potrvá do 6. července tohoto roku, denně od 9:00 do 16:00 hodin, a to včetně neděle a svátků.

Tvorba Alexeje Jaroše:

http://www.filmovy-plakat.cz/index.php?menuid=2021&templ=template_articles.inc

Místo konání výstavy:

Krajská knihovna Karlovy Vary
Hlavní budova Dvory - A-klub
Závodní 378/84

Vernisáž výstavy: 29. 6. 2018 od 14:00 hodin
Doba trvání výstavy: od 29. 6. do 6. 7. 2018

Otevírací doba: denně od 9:00 do 18:00 hodin včetně neděle a státních svátků

Barbora Jarošová Kinská
barkajk@seznam.cz

Počet příspěvků: 860

Přidat příspěvek

Pro přidávání příspěvků je nutné se přihlásit


 
 
 
Registrovat se