registrovat

Fórum Zpět na výpis diskuzí

Tóny Dolomit / I suoni delle Dolomiti

Autor Zpráva

Horydoly

avatar
8.7.2019 12:04

Tóny Dolomit / I suoni delle Dolomiti

Mezi 28. červnem a 15. zářím 2019 oslaví festival 25. výročí

FESTIVAL TÓNY DOLOMIT - I SUONI DELLE DOLOMITI

V rámci oslav narozeninového ročníku vysokohorského festivalu hudby se v nadmořské výšce 2000 m vůbec poprvé představí i opera

Rok co rok nabízí festival "Tóny Dolomit” (I Suoni delle Dolomiti) úspěšnou kombinaci okouzlujících míst a nezapomenutelných zážitků, a to dle osvědčeného receptu – spojením výjimečných muzikantů a nejkrásnějších vrcholků trentinských Dolomit. Každý rok se hory pro tisíce lidí promění nejen v místo zázraků a setkání, ale také v jeviště mimořádných hudebních vystoupení, které je třeba zažít na vlastní oči. Takovou atmosféru nenajdete nikde jinde na světě.

V rámci oslav pětadvacátého výročí festivalu se letos k již tradičním hudebním setkáním klasické hudby, jazzu, world music a autorské tvorby přímo mezi vrcholky Dolomit připojí také premiéra operního představení. Na programu je Lazebník sevillský Gioacchina Rossiniho a jedná se o vůbec první operní kus uvedený v plném rozsahu v nadmořské výšce 2000 m.

Jako již každoročně se zúčastní hudebníci a umělci z celého světa a místní kotliny, palouky a skalní stěny se opět stanou kulisami tohoto jedinečného a neopakovatelného setkání kreativity, přírody a bezpočtu příznivců festivalu, kteří se pravidelně mezi vrcholky hor potkávají v pohorkách a s batohem na zádech.

Zahájení festivalu proběhne o víkendu 28.–30. června v údolí Val di Fassa. Na programu je pěší túra od úpatí pohoří Catinaccio a své umění představí umělci Giovanni Sollima a Avi Avital, kteří vystoupí 30. června u horské chaty Rifugio Micheluzzi.

Turisté z celé Evropy, kteří se každé léto vydávají na průzkum vysokohorských stezek a tras pohoří Brenta, ale nejen ti, si mohou 28. července na pláni Campo Flavona poslechnout uskupení Septura Brass. Jedná se o projekt, který sdružuje nejvýraznější hudebníky londýnských orchestrů, snažících se společně předefinovat klasickou komorní hudbu prostřednictvím expresivního a nezaměnitelného zvuku žesťového septetu.

Další důležitý bod festivalového programu se uskuteční 4. srpna v údolí Val di Fiemme. Na břehu jezer Laghi di Bombasel se představí dvojice Vilde Frang a Nicolas Altstaedt. Uznávaná mladá norská umělkyně Vilde Frang je pro svou výrazovost a technické mistrovství považována za nejzajímavější houslistku své generace. V rámci festivalu vystoupí spolu s francouzsko-německým violoncellistou Nicolasem Altstaedtem, který proslul svým osobitým zvukovým výrazem a virtuozitou. Ve středu 7. srpna zahraje v Buffaure v údolí Val di Fassa současná tvář gypsy swingu Joscho Stephan Trio. Tento styl se zrodil ve 30. letech především díky průkopníkovi a legendárnímu jazzovému kytaristovi Djangu Reinhardtovi.

Letošní jubilejní ročník vyvrcholí 31. srpna v údolí Val di Non na planině Pian della Nana v Brentských Dolomitech vystoupením souboru klasické hudby “Musica a Palazzo”. V sestavě Massimo Cagnin, Eugenio Leggiadri Gallani, Lara Matteini, Gabriele Nani, Giovanni Dal Missier, Nicola Fregonese, Federico Furlanetto, Patrick Monticoli soubor ztvární Lazebníka sevillského podle libreta Cesare Sterbiniho, které zhudebnil Gioacchino Rossini.

Poslední akcí, kterou si už nyní můžete poznamenat, je již tradiční “Campiglio Special Week”, letos je akce věnovaná brazilské hudbě. Koná se od 1. do 7. září ve středisku Madonna di Campiglio a po mimořádném úspěchu v loňském létě se vrací, aby roztančila Brentské Dolomity. Těšte se na spoustu kultury ve veřejném prostoru i v horských chatách a historických sálech.

Podívejte se na kompletní program: www.isuonidelledolomiti.it 

Počet příspěvků: 866

Přidat příspěvek

Pro přidávání příspěvků je nutné se přihlásit


 
 
 
Registrovat se